| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Schovánek 15: Vyhozené děti

 Celkem 82 názorů.
 Blanka, syn 


Cestování v MHD 

(16.11.2001 11:31:55)
Na cestování v MHD si ještě důvěrně pamatuji, i když synovi je už 7 let. Stále "s láskou" vzpomínám na patery schody na Smíchovském nádraží z metra,pak doběhnout autobus,vyžebrat pomoc do autobusu,vyžebrat pomoc z autobusu...Není divu,že jsem v tu dobu byla jako svalnatý proutek.Neustále jsem proklínala autora nápadu skoro nikde v metru neudělat jezdící schody nebo výtah. Bohužel,tehdy se šátky asi tolik nenosily-alespoň nebyly nikde vidět.Párkrát jsem použila klokanku-bez valného synova i mého nadšení.Sotva trochu povyrostl,koupili jsem co nejlehčí golfové hole,aby to "stěhování" po Praze bylo trochu lehčí.Ale stejně to můj koníček nikdy nebyl...
 Jana 


Re: Cestování v MHD 

(16.11.2001 14:00:52)
Blanko, ano, Smíchovské nádraží je ta stanice hrůzy. Taky na ni jezdím velmi často a už dopředu mě chytají záda při představě, jak vláčím kočárek přes několikatery pevné schody. To vše v davu lidí, na druhé straně kočárku vylosovaný hodný člověk :o) A na autobusové zastávce znovu.
Ale i přestup na Muzeu je pro silné povahy. Přestupy v metru ma trasu B mě dráždí jednou pikantností. Mají několikatery schody, většinou jezdící, ale ty poslední schody, ty, kterými bych se dostala na perón, jsou pevné....
POdle posledního vážení ve 4 měsících má Tomášek 7,75 kg a 65 cm. Při těchto rozměrech brzy skončím i se šátkem. Má záda o tom už nebudou dlouho diskutovat :o)
 Mirka, 1 dítě 


Re: Cestování v MHD 

(16.11.2001 14:36:51)
Já mám syna už staršího - 10,5 roku, ale živě si pamatuji na rezolutní "ne" paní doktorky, když jsem se ptala na šátek. A důvody: hlavní důvod byla MOJE páteř a nohy - matka prostě není nosítko...další důvod byl pro mě tehdy nepochopitelný, dnes je mi úplně jasný:"Když bude pořád s tebou, nebude chtít spát sám." Jak bláhové - říkala jsem si tehdy. Dítě s velkými neurologickými problémy, notorický nespavec - že by spal sám? Dneska bych si nakopala do zadku - po nějakém čase, když přestalo být únosné spát se synem v jednom pokoji (v noci se nejméně 10x vzbudil a přelehl za mnou) ho manžel nekompromisně "vyrazil" do vedlejšího, připevnil nad postel lampičku a :"Dělej si co chceš, ale vedle nám nelez!" Zírala jsem já, zírali prarodiče...po dvou týdnech dítě prospí celou noc, samo, nikam nechodí a i na záchod dojde bez maminky. Zjevně to nebyly neurologické problémy, ale moje slabé nervy, proč nespal. Na dovolené to zkusil znovu:"Já s babičkou nemůžu spát..." Nechali jsme ho usnout, babičku přestěhovali k němu, my šupli do jejich manželského lože...a druhý den už spal syn s babičkou, jako když ho do vody hodí. Na druhou stranu souhlasím s tím, že cesta s kočárkem je námět na horor.
 Lili, bez dětí 
  • 

Re: Cestování v MHD 

(19.11.2001 6:01:46)
Myslím, že budeš mít odrovnaná záda a malý si vůbec nezvykne na samostatnost. Budeš překvapená, jak moc bude na tebe fixovaný. Není to správné co s ním provádíš. Dítě není testovací panenka. Vždyť máš spoustu kočárků na způsob golfek. Tam bude mít Tomášek velký rozhled a i dopravní prostředky zvládneš lépe.
 Sylvie 


Re: Re: Cestování v MHD 

(19.11.2001 19:05:57)
Ahoj Lili, to máš těžký. Malé dítě do golfek dát nemůžeš, navíc když je to i živé dítě. To by pak bylo o úraz. I v obyčejné sedačce jsem dcerku začala vozit až v deseti měsících, protože do té doby v ní nedokázala klidně sedět a stoupala si , takže hrozilo, že se sedačka převalí. A k těm odrovnaným zádům bych taky měla jednu připomínku. Od narození nosím malou v šátku a všechno bylo v pohodě. V půl roce jsem začala používat i kočárek a když jsem ho hnedpři první vycházce táhla do schodů, ruplo mi v zádech. Protože nestíhám dojít si na rehabilitaci, tak je to v současné době takové všelijaké - jsou dny, kdy je mi fajn a dny, kdy záda cítím. Pokud mě záda bolí, daleko radši si vezmu dítě do šátku a udělám nějaký pevnější úvaz, než abych se vláčela s kočárkem. S kočárkem totiž vždycky dospěju k nějakému místu, které už nemám sílu zvládnout - schody, prudký nájezdy, kopec... Zrovna včera jsem projížděla pod dálnicí prudším sjedzem dolů a pak nahoru - můžu ti říct, že jsem cítila nejenom záda, ale i stehna a ruce. Od toho, jak jsem nejdřív vší silou kočárek brzdila, abychom neskočily šupem dole na jedné hromadě, a pak usilovně tlačila, aby mě kočárek nepřevážil a opět jsme nesletěly dolů. Takže rovnice šátek=zničená záda, kočárek=zdravá záda rozhodně neplatí. A co se týká závislosti dětí na matce, tak ani to bych nepovažala za jednoznačné. První dva měsíce se ode mne malá nechtěla hnout, ale pak si zvykla a naopak mi lidé říkají, jaká je nebojácná. Např. v půlroce jsem ji nechala v práci kolegyním (neznala ani prostředí ani holky) a zvládla to v naprosté pohodě a ani si snad nevšimla, že tam nejsem...
Sylvie
 Jana 


Re: Re: Cestování v MHD 

(21.11.2001 11:55:34)
Ahoj Lili,
záda jsem měla blbý už předtím, těhotenství jim nepřidalo a obří dítě taky ne. V šátku ho nosím právě proto, abych zádům ulehčila. Tomáška k žádnému testování nepoužívám, nošení v šátku doporučili i na plavání (instruktorka i rehabilitační lékařka).
Vřeštící dítě, staré pár tydnů, nemá cenu uvykat na samostatnost. Takový mrňousek se cítí opuštěný, vyhozený, zapomenutý a chce být u maminky. Když ho nechám ječet, nepomůžu ani jemu, ani svým nervům.
Golfky jsou pro Toma, který má 19. týdnů a nesedí, k ničemu. Musím ho mít buď v hlubokém kočárku, nebo v šátku. Bohužel si myslím, že golfáče mi moc nepomůžou - mnohdy nejsou uzpůsobeny na nošení dvěmi osobami a když vidím maminky, jak golfky s dítětem vlečou do tramvaje samy, moc optimismu mi to nepřidává.
Samozřejmě nošení dítěte v šátku není povinné, stejně jako není povinný hluboký kočár.
Jana
 Petra a Ondra 


Nejen metro, horor je i u novych staveb 

(22.11.2001 23:12:29)
Zdravim a moc dekuji Jane za Schovanka c. 15 a dalsi namety k diskusi, je to fakt prima:-)
Chci jen podotknout, ze cestovani s kocarkem neni silene jen v metru a dalsich stavbach, ktere tu nechali komunisti, ale i v projektech zcela novych. Fakt nechapu, jak je mozne, ze letosni jiste nakladna rekonstrukce hlavni posty u nas v CB se zatim obesla bez najezdu pro kocarky a vozicky. Taktez nove obchodni centrum ma jen eskalatory. Nez jsem vypatrala, ze se do patra dostanu unikovym vychodem(!), pustila mne chut nakupovat, a to je uz co rict:-)).
A ted k noseni v satku,zadum a samostatnosti:
Satek jsem nezkusila, nicmene muj syn se po obdobi relativniho lenoseni zacina vybarvovat v pytel blech, tudiz ho stale nosim, houpam, delam letadlo, ukazuju vsemozne atd. Ondra ma ve 4 mes. 8 kg, 69 cm a zada volaji - kdyz nam nedoprejes teplou virivku, davame vypoved. Pomaha jedine plovarna a jiz vyse zminene bublinky. Jak to delaly nase mamy?
Nazor o niceni samostatnosti v detech jsem slysela hned, jak jsem prisla z porodnice. Dite zaplakalo a ja mela pred ocima zlatym pismem citat z chytre knihy - "Plac je pro miminko jedinym zdrojem komunikace, vzdy na nej reagujte!" Mama, tchyne a i babicka mi zase kladly na srdce, ze budu otrok, ono mu to chvilku neuskodi... Dalsi chytra kniha hovori o tom, ze mame v detech podporovat pocit, ze i v pripade, kdy nejsou stredem pozornosti, se museji umet zabavit - tak to pry vyzaduje moderni svet. A moje cerstve materske srdce se pri kazdem placi naplnuje jedinym - pochovej ho, pochovej ho, pochovej ho. Tak se v tom vyznejte:-)
Hezke zazitky nejen s detmi preje vsem Petra.
 Jana 


Re: Nejen metro, horor je i u novych staveb 

(23.11.2001 11:38:54)
Ahojky Petro,
asi jsi nepochopila, že za bezbariérový přístup do metra považuju i ten, kde jsou jedoucí eskalátory. Na eskalátor můžu s kočárkem sama, není to fyzicky náročné a nikdo další mi nemusí pomáhat.
Kdybych chtěla jezdit jenom tam, kde je v Praze skutečně bezbariérový přístup, neopustím po dobu mateřské naše sídliště :o)
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Re: Nejen metro, horor je i u novych staveb 

(23.11.2001 12:43:24)
Jani, ledaže by ty eskalátory byly tak úzké jako v Krone - tam se mi kočárek na šířku nevešel a jiné schodiště tam nemají :-((
 Jana 


Re: Nejen metro, horor je i u novych staveb 

(23.11.2001 13:16:25)
Sakryš, tak takový problém mě ještě vůbec nenapadnul... :o(

Když už jsme u toho nepohodlného cestování, mám nový příběh do kategorie den blbec: vracela jsem se včera večer z návštěvy, kočár obtížený dítětem, plenkami, oblečením, knihou, lahví s pítím atd. Cestu dobře neznaje, ptala jsem se na zastávce, jestli mi přijíždějící autobus jede na Holešovice. Mladík poradil, dokonce mi pomohl do autobusu a než jsem se vzpamatovala, byla jsem někde v Letňanech.. Zpáteční cestu jsem skoro nepřežila - skoro mě trefil šlak v podchodu - cestou dolů jsem se málem zabila, sjezd pro kočárek byl namrzlý a stálo mě veškerou sílu a dnešní nehybnost krční páteře, abych zabránila převrácení kočárku :o(( Lahůdka teprve následovala, ačkoliv podchod byl určen pro snadnější a jediný přístup k tramvajím, směrem k tram NEMĚL šikmé plochy pro kočárek. Bylo dost pozdě večer, nikde nikdo, já na infarkt, bylo mi do breku, potmě v podchodu, cesta zpátky namrzlá a tak kluzká, že jsem se bála vrátit a přede mnou dvoje pevné schody. Naštěstí dva mladíci (asi kouzelní) mi kočárek s úsměvem vynesli. Tímto jim oběma srdečně děkuji :o)
Architekty i nadále nenávidím.
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Re: Nejen metro, horor je i u novych staveb 

(23.11.2001 15:06:39)
Jani, a už jsi přišla na to, že když chceš s kočárkem do potravin v Tescu-Máji, musíš za ochrankou u dveří a oni Tě svezou služebním výtahem? Vyjedeš skladem u lednic s jogurtama :-))
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Re: Nejen metro, horor je i u novych staveb 

(23.11.2001 15:07:35)
Jani, a už jsi přišla na to, že když chceš s kočárkem do suterénních potravin v Tescu-Máji, musíš za ochrankou u dveří a oni Tě svezou služebním výtahem? Vyjedeš skladem u lednic s jogurtama :-)) Teda alespoň v době, kdy jsem jezdila s kočárkem to takhle fungovalo.
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Re: Re: Nejen metro, horor je i u novych staveb 

(23.11.2001 15:10:09)
Omlouvám se, že je to tu dvakrát - spadlo mi spojení s netem a počítač se tvářil, že se příspěvek nepřidal. Tak jsem to napsala znova :-((
 Jana 


Re: Nejen metro, horor je i u novych staveb 

(23.11.2001 16:11:19)
Míšo,
s tím nemám zkušenosti - ale před Májem už jsem jednou stála a přemýšlela, jak bych se dostala dolů, kdybych chtěla.
Delvita i Meinl u nás na sídlišti jsou bezbariérové, nemůžu si stěžovat. Pěkný zážitek mám i z Ikea, kde je také vše bez bariér, v jejich restauraci se dá pít čokoláda a kojit :o)
Pikantnost je metro Kačerov, kde pravidelně musím překonat podchod - velmi bariérový a vstup do metra. Celkem 5 pevných schodišť.
 Lubylu 


Re: Re: Re: Cestování v MHD 

(23.11.2001 22:46:15)
Mila Jano,

mas naprostou pravdu, ze noseni miminka v satku je nejvyhodnejsi pro maminku a definitivne pro mrne, ktere proste potrebuje fyzicky kontakt k tomu, aby se necitilo opusteno. Plus je tady ta k maminkam nekamaradska MHD takze kolikrat ani nic jineho nezbude, pokud se sama nechcete tahat s kocarkem do schodu.
Ja pisu z Anglie a tady je noseni deti v klokankach a satcich zcela normalni, dokonce se doporucuje! Ja sama jsem mela 4 220g macka pri narozeni a Apolenka se v klokance moc rada nosila a ja si to taky moc pochvalovala, jelikoz mi chybelo to moje brisko a tak mi to trosku ta jeji blizkost na me hrudi nahrazovala a moc nas to sblizovalo. Pouzivali jsme klokanku zn. Baby Bjorn a ta se muze pouzivat 2 tydny po narozeni do 12 kg. Ovsem jak pisete vy, 7 kg dite je dost na odrovnani zad, proto jsem si poridila satek. On to ani neni satek, jmenuje se to Hugga baby a je to na styl vaku a je to senzacni vec. Ted uz ma mala skoro 9,5 kg a tak se na rukou pronese, ovsem kdyz je ve vaku tak ji muzu nest bez problemu a pouzivam vak casto na nakupy, kdyz jdu jen na postu apod. kde neni treba kocarek.
Nechapu lidi, jako napr. slecnu Lily, ktera te odsuzuje a pritom je bezdetna. Mozna az bude mit sladkeho broucka, bez ktereho nemuze zit, ktery pro ni znamena vse a proto ho nemuze nechat vyrvavat v kocare, ktery dite nenavidi, tak snad pochopi.
Hodne zdaru se satky a snad se ten napad trochu prosadi, protoze miminku to sem tam noseni v satku definitivne ublizit nemuze.
Ahoj
Edita
 Pavla, 3 děti 


Re: Vyhozené děti 

(16.11.2001 16:47:33)
Milá Jano!
Když čtu Tvůj článek, připadá mi, že jsem ho snad psala já. První dcera v postýlce vydržela asi týden. Bylo to hrozný, přesně jako Schovánek celé noci prokřičela. Pak "šup" do naší postele, a ten rajský klid! Bohužel v naší posteli vydržela až do 5 let. Když jí byly tři roky, narodila se nám druhá holka, a přestože jsem si říkala: "Do naší postele nikdy!", opět mi to vydrželo pár dní. Takže v naší posteli spaly obě a manžel odcházel spát do pokojíka nebo obýváku. Když bylo starší dceři 5 let a menší 2, začaly konečně usínat samy ve svých postelích v pokojíku. Ale do dneška není noc, aby k nám v noci některá nepřipochodovala. A protože čekáme třetí mimčo, mám pocit, že tuhle svojí chybu budu stejně zase opakovat a dalších 10 let se pořádně nevyspím. Jinak kočárek do půl roku nesnášely obě dvě. Dokonce i babička se s nima bála chodit na procházky, protože vypadala, že je někde ukradla, a proto tak řvou. Naštěstí obě byly lehoučké, takže jsem je opravdu dlouho nosila v klokance na břiše, a to byl klid. Přeju silné nervy a ať se brzo dobře vyspíte! Pavla
 Jana 


Re: Re: Vyhozené děti 

(18.11.2001 15:23:26)
Ahoj Pavlo,
Schovánek nejvíc plakal v postýlce v šestinedělí - tak jsem ho pořád nosila, chovala, spal u mě v šátku nebo u nás v posteli. POstupně jsem ho začala na postýlku zvykat. Když byl v dobré naladě, pokládala jsem ho do ní, když usnul v šátku nebo u nás v posteli - šup s ním zpátky do postýlky. Když ho nechám celou noc vedle sebe v posteli, špatně se vyspím, takže v zájmu zachování aspoň chvilek klidného spánku pro sebe jsem ho do té poslýlky vracela a vracela. Asi od třetího měsíce v postýlce leží a spí beze scén.
Stále ještě se moc nevyspím, přece jenom vyžaduje kojení po 3 až 4 hodinách, ale lepší se to, asi si zvykám :o)
Jana
 Blanka, syn 


Re: Re: Re: Vyhozené děti 

(19.11.2001 11:24:04)
Taky jsem kojila ve dne v noci každé 4 hodiny.Když už mi připadalo,že to nikdy neskončí,tak jsem se jednou v noci vzbudila a s hrůzou zjistila,že Štěpán spí,ač už zaspal 2 kojení. A byl klid! (Jen do té doby,než si zase vymyslel něco jiného - "Pití,chci pití" - do 2 let,pak putoval do pokojíčku s lahví čaje a prospal celé noci. Přeji hodně trpělivosti a prospaných nocí.
 If & 3♥ 


Nezoufej! 

(16.11.2001 18:02:57)
Ahoj Jani a Tomíku!
Nezoufejte, že nepotkáváte žádnou maminku se šátkem. Já jich v poslední době v Dejvicích i jinde čím dál víc. A představ si, že potkávám i tatínka se šátkem. Zkus se líp dívat:o)
Přeju ti pevné nervy a při procházkách mezi lidmi si dej si tampony do uší a babky neposlouchej:o)
Ať ti Tomášek roste pro radost a pevnou páteř při jeho nošení.(Vím o čem mluvím, protože jsem před dvěma roky absolvovala operaci zad a teď mám v zádech našroubované titanové tyče, abych držela pohromadě:o)Ale díky tomu si budu moct dovolit za 2-3 roky taky malého "schovánka" jako ty. Rádá si čtu jak se oba máte. Pište často jak rostete a mějte se moc fajnově:o)
 Jana 


Re: Nezoufej! 

(17.11.2001 12:04:33)
Ahoj Ifanko,
koukám, že Dejvice jsou pokrokovější čtvrť než Braník :o) Bab s dobrými radami si většinou nevšímám, jenom v některých situacích, kdy Tom řve hlady a babka si přisadí dobrou radou, nejdřív počítám do 10.
Jo, titanové tyče v zádech, to se při zvedání dítěte může hodit :o)
Jana
 If & 3♥ 


Re: Re: Nezoufej! 

(17.11.2001 13:17:03)
Při zvedání možná, ale to ohýbání:o) Zkus si dát třiceticentimetrové pravítko za tričko a ohni se. Je to sranda, ale cvik je cvik a tak už to zvládám. Jen nade mnou visí strašák rizikového těhotenství od první minuty po početí:o) Aspoň tak si to myslí doktoři. Nezapomenu tě informovat. Zatím ahoj a hodně piš. Ráda čtu jak se vám oběma daří!
 Jolma 


To znám! 

(16.11.2001 21:59:25)
Jako by se psalo o našem miminku.Cyrda reaguje dodneška naprosto totožně, jen kočárek už vzal / cca po 2 měsících/ na milost. Ovšem doma spí jen v naší posteli a to pouze v noci, přes den doma usne jen v babyvaku - zavěšen na rameni vydrží spát i tři hodiny, ovšem běda, chci-li ho položit, v tom okamžiku je po spánku.
Ze stejného důvodu, totiž díky neuvěřitelnému řevu v kočárku /jakto, že všechny ostatní kočárky jsou tak tiché.../, se nosí občas i venku - nejezdím sice MHD, ale při nakupování jsem zažila stejné opovržlivé pohledy, zkrátka chudák dítě. No, naštěstí vím, že pro našeho drobečka dělám jen to nejlepší...

Jolana
 Jana 


Re: To znám! 

(18.11.2001 15:35:11)
Ahoj Jolano,
Tomášek naštěstí se nechá po usnutí "přeložit" do postýlky, nebo do kočárku. Ale musí spát opravdu hlubokým spánkem. TeĎ už jsou mu čtyři měsíce a je to mnohem lepší - asi už zjistil, že si maminku opravdu přivolá, když potřebuje, a tak zbytečně nevyvádí :o)
Nakupování se řvoucím kočárkem miluju - jednou jsem málem vynadala nějaké paní. Tomášek mi řval nejdřív v kočárku, pak v náručí, já už čekala ve frontě na pokladnu s velkým nákupem, v ruce řvoucí mrně, nemohla jsem najít peněženku a za pokladnou seděl mladík, který flirtoval se slečnou přede mnou. Slečna byla samozřejmě krásná a upravená, já byla zplavená jako kůň, nervy na pochodu a vtom ke mě přikročila babka dobrodějka a povídá "měla byste tomu miminku dávat pořádnou čepičku, určitě křičí proto, že je mu zima..." Nevím, jak jsem to dokázala, ale nezabila jsem ji :o)
Jana
 alice, dvouleta dcera 
  • 

noseni deti 

(17.11.2001 0:15:58)
Mila Jano,
mas uplnou pravdu. My jsme take koupili krasnou drevenou postylku zn Chicco a take tam koupili krasny set s nebesy , mantinelem a kdovi jeste s cim ¨na radu svych pribuznych, ze deti maji radi postylku jako boudicku, ale bohuzel nase Terezka v postylce vubec nechtela byt. Take spala jen v nasi posteli a vsichni pribuzni to davali k lepsimu hlavne to nemohla pochopit nase babicka, ktera asi velmi miluje vsechny ohradky a postylky. Hned si take jednu domu poridila a dite tam vubec nechtelo byt. Take uvidis, az poleze, tak take nebude chtit byt v ohrade. My jsme take jednu dostali a vubec jsme ji nepouzili. NOrmalne jsem dite nechala pod hrazdickou na dece a dite bylo spokojene. Kocarek snasela dobre, ale jen, kdyz jsem ji vysunula ten zvedaci rost, aby mohla koukat co se deje. Pak v 8 mesicich dcery jsme se presunuli do Japonska a tady deti bezne nosi v takovem zarizeni na zadech nebo brichu i v zime a maji specialne vyrobeny kabat s kapuci i pro dite je to moc pekne a dite je spokojene. Mas pravdu s pribyvajici vahou ditete je to obtiznejsi, ale ja verim tomu, ze dite je moc spokojene u mamy a kdybych si poridila jeste jedno dite, tak bych uz na zadne rady svych pribuznych nedala.
 Iva Čapková 


Ano, ano 

(17.11.2001 19:43:00)
My máme Baby vak a při jízdě MHD si připadám,jako exot.Je mi to ale úplně jedno.Hlavně když mám volné ruce, nemusím se doprošovat o pomoc a o uvolnění místa na kočárek a Tomáš je tak překvapený z toho, co všechno vidí, že ani nemukne.Naštěstí jsem se nesetkala s "dobrosrdečnými" bábami vševědkami.
Měla jsem štěstí,že Tom aspoň kočárek akceptoval,protože vždycky poznal,když jsem ho po usnutí ve vaku přendala do košíku nebo postýlky.
pozdravy jmenovci
iva
PS: Doufám,že už jsi se psychicky zrehabilitovala po porodu.Mně z něj (toho tvého) ještě teď naskakuje husí kůže a to jsem to jen četla! Měj se krásně.
 Jana 


Re: Ano, ano 

(18.11.2001 15:41:00)
Ahoj Ivo,
Tomášek se den ode dne lepší, řve méně a méně a já jsem stále více otrkaná matka, kterou nějaká babka vševědka hned tak nerozhází :o) Možná je přitahuju tím, že vypadám o dost mladší, než ve skutečnosti jsem - a dát radu mladé matce, to si asi málokterá odpustí.
Z porodu jsem se zrehabilitovala báječně, už je skoro vše zapomenuto. V tomhle si to na nás příroda vymyslela skvěle. Při pohledu na Tomáška už přemýšlím, kdy mu pořídíme sourozence ;o)
Jana
 Iva Čapková 


Mladé matky 

(18.11.2001 20:05:18)
Čau Jani,
při přečtení tvé odpovědi jsem se musela zasmát.Ani já zdaleka nevypadám na svých 25 - momentálně mi hádají max.21.Ale bohužel ještě se mi nesplnilo mé tajné přání:Nikdo mi neřekl,že mám pěkného bratříčka;-)).
Na poporodní zotavení jsem se ptala proto, že já jsem neměla zdaleka takovou "chuťovku" jako ty a rozcházela jsem to dost dlouho - možná to bylo i kvůli "skvělým" zážitkům na šestinedělí...
Mimochodem mému Tomíkovi je zítra 10 měsíců a ve vaku ho nosím znovu teprve dva měsíce, protože v poloze zády ke mně vždy spolehlivě blinkal,ať byl po jídle jak dlouho chtěl.Teď,když mi "sedí" na boku je to skvělé.
Brzy by se na rodině měl objevit můj příspěvek,tak si počti a budu ráda,když mi napíšeš svůj názor.Je to má prvotina na www,tak jsem mírně nervózní,jestli se to dá číst.
pa
iva
 medvedice +3 


Jak na zada 

(17.11.2001 20:44:27)
Nevim, jestli to nekomu z Vas pomuze, ale ja si nemuzu vynachvalit batoh na zadech jako protivahu k diteti v satku na brise. Sice budim soucit, jsem mala, mam mrnouse na brise, okolo me brousi ten starsi a na zadech nesu velky batoh, porad mi chce nekdo pomahat, aspon tim, ze mi ponese batoh, ale ja ho nikomu nedam. Telo je rovnomerneji zatizeno a zada neboli. A kdyz jdu jenom na malou prochazku okolo baraku a reknu si, ze batoh necham doma, po padesati metrech toho rozhodnuti lituju a nekdy se pro nej i vratim :-).
 Lidka (dva kluci) 


batoh je fak skvělý 

(17.11.2001 22:18:02)
Já souhlasím, vypadám podobně směšně (už asi dvacetkrát jsem se dověděla, že vypadám jako indiánská babička, což mi přijde k mému věku směšné). Ale batoh na zádech je skvělá protiváha a navíc nějaké ty věci se prostě někam schovat musí.
 Jana 


Re: Jak na zada 

(18.11.2001 15:43:23)
Mám podobnou zkušenost, vyvážím si Toma batohem a je to :o) Manžel tvrdí, že vypadám jako parašutista ze záložním padákem. Také budím soucit kolemjdoucích, jsem malá, Tom je velký a batoh těžký, ale má fyzická kondice je lepší a lepší.
Příští rok můžeme my, matky nosičky, vyrazit do Nepálu, jako šerpové bychom se uživily :o)
 LENKA+K+K 


Tak to znám ... 

(19.11.2001 12:56:37)
Ahoj Jano,
když jsem si přečetla tvůj příspěvek, tak mi to nedalo a musím k tomu taky něco napsat. Mám se svojí Karolínkou naprosto stejné zkušenosti, postýlku bere jako trest, v kočárku se jí většinou líbí, ale to ukládání do něj, hrůza, nikdy to nejde bez řevu. Když jí mám na ruce, tak to je v sedmém nebi a usínání se bez toho samozřejmě neobejde, naštěstí máme plné pochopení taťky, takže se střídáme v houpání a vůbec ve všem. Teď jí je 6 měsíců a váží 8 a půl kilo a šátek máme už objednaný ;o)), nejdřív jsme si pořídili klokanku, ale výrobci jaksi pozapoměli na dítka větších rozměrů a klokanka jí byla samozřejmě malá. Dneska lituju, že jsem si šátek nepořídila dřív, už jen proto, že mám za sebou dvouměsíční rehabilitace a ještě tomu není konec. Každopádně tobě i Schovánkovi přeju hodně štěstí a jak sama vidíš řady "ošátkovaných" maminek se neustále rozrůstají.

Lenka
 Kristýna, syn 12 měsíců 
  • 

Třeba se potkáme 

(19.11.2001 23:40:02)
Ahoj,
své podobné zážitky s chudáčkem přivázaným jsem tady uveřejňovala asi před půl rokem. Podle ohlasů to vypadalo, že všechny děti milují šátek, jen pokud si nesedneš v tamvaji na déle jak 5 minut :-)
Divím se, že jsi ještě žádné mimino v šátku nepotkala. To my jsme potkali zatím asi čtyři a dokonce i jednoho tatínka, co si s miminem na břiše četl noviny v knihovně!
S jednou maminkou jsme byli na společné vycházce, když nás zastavil kolemjdoucí pán: "Dámy, vypadáte prostě úžasně." Takže taková loktuše je asi i pěkný módní doplněk.
Synáčkovi je právě rok, váží 10 kg, ale nosí se pořád rád. Jestli chceš, napiš mi email a někdy můžeme vyrazit na procházku společně. Jsme ze Žižkova, Kristýna.
 Sylvie 


Re: Třeba se potkáme 

(20.11.2001 18:53:53)
Ahoj Kristýno, už jste v pořádku? A holky, co takhle udělat jedno velký setkání mimin v šátku, třeba při společné procházce do ZOO, nebo tak něco? S.
 Jana 


Rande s šátkama :o) 

(21.11.2001 10:57:53)
Ahojky Kristýno i Sylvie,
sraz je bezva nápad :o) Sice podzimní počasí není pro nás, neustále kojící matky, to nejlepší, ale když najdeme nějakouu trasu, na které budou odpočívadla na kojení, nevidím v tom problém :o)
Dá se v ZOO kojit? V zime a mrazu? Nebo co Stromovka, Petřín, procházka po Hradě, Vyšehrad?
Jana
 magdalena,peta3r,kilian11m 


Re: Rande s šátkama :o) 

(21.11.2001 14:25:19)
ahoj holky rada bych se k vam pridala.
 Sylvie 


Re: Re: Rande s šátkama :o) 

(21.11.2001 21:28:50)
Ahoj Magdaleno, myslím, že jestli se nějak domluvíme, určtiě budeš vítaná. Holky, které máte zájem, kdy můžete? Já s výjimkou úterků, čtvrtků a 26.11. a 10.12. kdykoli. S.
 Jana 


Re: Re: Re: Rande s šátkama :o) 

(22.11.2001 10:40:28)
A co takhle pondělí 3.12.?? CO? :o)
 magdalena,peta3r,kilian11m 


Re: Re: Re: Re: Rande s šátkama :o) 

(22.11.2001 18:41:50)
mne pondeli uplne vyhovuje.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Rande s šátkama :o) 

(22.11.2001 21:42:18)
Mně taky! Hlásí se ještě někdo, kdo by chtěl navrhnout jiný termín, nebo můžeme přejít k druhému bodu - totiž KAM? S.
 Jana 


Re: Rande s šátkama - kam vyrazíme? :o) 

(23.11.2001 16:16:28)
Zatím platí pondělí 3. 12.
Můžeme zkusit ZOO, tam jsem nebyla řadu let, jestli mají nové sympatické a vyhřívané pavilony, dalo by se ZOO absolvovat i v hodně špatném počasí. Nazvaly bychom to exkurze po pavilonech :o) Bohužel mám ZOO hodně z ruky :o(

Další možností je třeba Vyšehrad (víte, že tam hraje zvonkohra?), v případě větrněho počasí ale nevím, kde tam hlavu složíme (kde je tam nejbližší baby-friendly restaurace nebo cukroška?).

Ještě je botanická zahrada na Albertově, ale nevím, jak je otevřená v zimě - je tu ale možnost ohřátí se ve sklenících :o)

Další návrhy?
 Sylvie 


Re: Re: Rande s šátkama - kam vyrazíme? :o) 

(23.11.2001 21:54:11)
Ahoj, mně se líbí ta ZOO - lákají mě nové pavilony. O zvonkohře na Vyšehradě nevím (to jsem ostuda, bydlím kousek od něj), zrovna tak nevím, kde by se tam dalo kojit. Do botanický se mi moc nechce - Verunka miluje kytí a bych nerada platila oškubané drahé cizokrajné kytky... Všechno další, co mě napadá,jsou místa na zimní kojení ne zrovna vhodná - neuměl by někdo další poradit? S.
 Jana 


ZOO a šátky 

(24.11.2001 13:29:46)
3.12. v pondělí jdeme do ZOO :o)
Sraz dáme na Holešovicích? U busu směr ZOO? Cca v 10:00?

Sylvie, chápu tvé protibotanické argumenty, ZOO mě taky láká, cestu z Braníka zvládneme :o)
 magdalena,peta3r,kilian11m 


Re: ZOO a šátky 

(24.11.2001 20:24:49)
ahoj Sylvie a Jano.
skoda ze je ta zoo tak z ruky.ale jelikos me nic jineho nenapada tak souhlasim.jsme statecny a tak cestu z prazskeho povstani vzladnem.uz se moc tesim
 Kateřina, Vojta 3,5 měsíce 
  • 

Re: Re: ZOO a šátky 

(24.11.2001 20:52:28)
Ahoj holky,

ač jsem vzdálena od Prahy zhruba 100km moc mě sraz šátků láká. Budu dál bedlivě sledovat vaší diskusi a (snad) v pravou chvíli se do toho vložím. Tedy budu se snažit nějak přikvačit do ZOO. A nebo severočeské maminky se šátkama máte jiný návrh?
 Sylvie 


Re: Re: Re: ZOO a šátky 

(25.11.2001 0:37:59)
Ahoj Kačko, sto kiláků přeci není žádná dálka... Přijeď taky, ať je veselo! S tříměsíční Verunkou už jsme měly za sebou výlety na MOravu i do jižních Čech... V zimě. Ahoj S.
 Jana 


ZOO a šátky 

(26.11.2001 21:06:28)
Holky,
počítáte ještě s procházkou po ZOO? Všechny informace jsou tady :o)
Těšíme se na vás všichni čtyři
Jana, Jirka (a foťák), Tomášek
 Jarka, dvě dcery 


Re: ZOO a šátky 

(27.11.2001 11:25:29)
Ahoj Jani, to je bezvadna akce, kterou jste si vymyslely :o))) Skoda, ze nemuzu jit s vami, moje 16 ti leta dcera uz by se v satku asi nosit nenechala :o))) Tak snad se vas tam sejde hodne a moc by se mi libilo, kdybyste to nejak zdokumentovaly abychom se tady mohli potom podivat, jak vam to vsem sluselo.
At se vam vylet vydari a sviti vam slunicko :o))
 Jana 


Re: Re: ZOO a šátky 

(27.11.2001 18:36:32)
Ahoj Jarko,
tak to zkus opačně. To by bylo, aby Tvé dvě skoro dospělé dcery neunesly v šátku jednu matku :o))
Taky doufám, že se nás sejde dost, rozhodně s sebou bereme foťák, dokumentace bude.

Těším se jako malé dítě, v ZOO jsem nebyla několik let, uvidím maminky, děti, zvířátka... juch, juch, taky se tak těšíte? :o)
 LENKA+K+K 


Re: Re: Re: ZOO a šátky 

(27.11.2001 23:28:10)
Ahoj,

že bychom vyrazili s vámi? I když je Karolínce už šest měsíců k šátku jsme se odhodlali (bohužel) až nyní. Moc rádi bysme šli s vámi, ale ještě nejsme na šátek moc zvyklý. Jaké máte zkušenosti s nošení v šátku ze začátku? Je třeba čas nosení postupně zvyšovat nebo dítko rovnou vydrží v šátku delší dobu?
Díky, Lenka


PS: Ještě technický dotaz, v čem nosíte všechny ty potřebný věcičky pro mimino? ... ;o)
 Jitka 31 


Re: Re: Re: Re: ZOO a šátky 

(28.11.2001 10:06:35)
ahoj :)

take moc rada bych s moji malou s vami vysla do Zoo :). Moc se tesim na shledani :). Verim, ze se tento vylet vyvede - navzodry pocasi. V Brne je asi 7 cm snehu a vsechno pekne klouze.

Lenko, na prochazky (ale treba i na plavani, kam je potreba spousta veci) chodim s batuzkem. Malou mam na brise a batoh na zadech. Nosim ji ve vaku od narozeni. Tenkrat vydrzela ve vaku i cely den. Ted se mi obcas zda, ze by chtela z vaku ven (budou ji 4 mesice). Ale i tak tam bez vetsich problemu vydrzi treba ctyrhodinovou prochazku. Ale to uz jen tak tak vydrzi ma zada :).

 Simča, dcery *1988 a 1997 


Hodně sluníčka 

(30.11.2001 10:54:37)
Tak milá děvčata, trochu Vám ty mimina, šátky a plánovaný výlet závidím. Ale nemaje miminko, které by šlo do šátku strčit, a také čas - jsem v práci - mohu jen popřát krásné počasí, pohodu a nám ostatním pěknou reportáž nejlépe s fotkama......
 LENKA+K+K 


Re: Hodně sluníčka 

(2.12.2001 21:22:09)

Tak Kája chytla rýmu, takže s vámi zítra nemůžeme do Zoo jet, je to velká škoda. Zítra si to užijte a příště už určitě i s námi.

Lenka
 Jana 


Re: ZOO a šátky 

(28.11.2001 12:47:50)
Ahoj Lenko,
vůbec si nedělej zbytečné starosti, jestli si nejsi jistá, že Ti Karolínka v šátku vydrží, čapni kočár, šátek s sebou a uvidíme :o)
Každé mimi je asi jiné, Tom je v šátku moc rád a vydrží v něm dlouho, kamarádčina dcera v šátku vřeští a uklidnit se nechce... Tom je prostě Schovánek - CHovánek, když ho budu chovat a nosit, vydrží třeba pověšený za nohu ;o) I když v posledních týdnech taky pozoruju, že se snaží ven, pokud možno jít po vlastních (a to se sotva otočí na posteli)
Potřebné věci na mimíše nosí matka v batůžku na zádech, podle vyjádření mého muže vypadám jak parašutista se záložním padákem :o))) Heroických výkonů se neboj, žádný "povinný" program nemáme, uvidíme na místě, bude to klidná procházka, projdeme místa, kde se dá posedět, nakrmit, nakojit, odpočinout, pokecat, prohlídnout zvířátka a vyrazíme zase domů :o)
Jana
 Sylvie 


Rande v ZOO? Nevím :-( 

(28.11.2001 18:29:29)
Ahoj Jani a všichni ostatní, MOC se těším, ale Verunka měla dneska teplotku :-( Tak jsem napjatá, jak se to nakonec vyvine. Buď se uvidíme, nebo ne. S.
 Sylvie 


Re: Re: Re: ZOO a šátky 

(29.11.2001 19:18:02)
Jano, mám jiný nápad - Jarka mi si mohla vzít do šátku panenku. Aspoň já první tři měsíce několikrát týdně potkávala dobráky, kteří se vždycky vyjevili: "Ježíš, vono je to živý! Já myslel(a), že nosíte panenku!" :-)
S.
 Jarka, dvě dcery 


Re: Re: Re: Re: ZOO a šátky - pro Sylvii 

(30.11.2001 14:04:29)
Ahoj Sylvo, tak dobra, dam si do satku panenku a pujdu s vami :o))) Ale mam jednu podminku - budete mi potom do blazince nosit řizky a tvarohovy kolače. Plati?? :o))))))
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: ZOO a šátky - pro Sylvii 

(30.11.2001 22:02:26)
Klidně! (Pokud netrváš na tom, že ty koláče musí být domácí.) S.
 Pavla, syn 1rok 
  • 

Na mimopražský se zapomnělo 

(28.11.2001 13:25:47)
No holky! Já jsem taky na mateřské, na vycházku bych šla ráda. Ale bydlíme 50km od Prahy. A malej vstává cca okolo 8.30. Takže tu vaši 10tou hodinu nestíháme. Ale jestli by se konal nějaký další sraz - třeba celé rodiny.cz, Jirka by mohl někde sehnat například tělocvičnu ha,ha :-)))) - tak vyberte něco kolem poledne. Doufám, že pak bude následovat povídání a fotky. Mějte se tam hezky a ať svítí sluníčko
 Jana 


Re: Na mimopražský se zapomnělo 

(28.11.2001 15:23:16)
Pavlo, vůbec mě nenapadlo, že by mimopražské mamky taky chtěly vyrazit. Ale příště plánujeme až na poledne, tak přísahám! :o)
 Simona ,dvě děti,3+1 rok 
  • 

Re: Na mimopražský se zapomnělo 

(29.11.2001 20:56:11)
Ahoj,
bydlime taky za Prahou,není Tvůj směr Strakonická? My jsme od Mníšku pod Brdy.
Mějte se hezky.
Simona
 Simona ,dvě děti,3+1 rok 
  • 

Re: Na mimopražský se zapomnělo 

(29.11.2001 20:56:25)
Ahoj,
bydlime taky za Prahou,není Tvůj směr Strakonická? My jsme od Mníšku pod Brdy.
Mějte se hezky.
Simona
 Pavla, syn 1rok 
  • 

Re: Re: Na mimopražský se zapomnělo 

(30.11.2001 22:05:45)
Jéééé, Teď mě holky napadlo. Sice jsme každá odjinud a před vánoci je hodně práce. Ale co kdybysme se někdde a někdy setkaly? Nepotkávat se jen virtuálně, ale alespoň jednou opravdicky. Vždyť by to nemusel být takový sraz celorepublikový aby maminy z Moravy nemusely do Čech a naopak - asi ne každý tatínek by měl pochopení pro odvoz rodiny jen tak na výlet. Bylo by fajn sejít se alespoň krajově. A kde? Ve spoustě měst už fungují mateřská centra. Děti by si vyhráli, maminy popovídaly. Co vy na to? A jinak my jsme Středočeský kraj, město Nymburk (MC tu máme):-)
 Zdenina, vdaná 
  • 

Re: ZOO a šátky 

(28.11.2001 12:13:29)
Ahoj holky, teda mluvíte o tom tak zapáleně, že bych nejradši šla s váma. Bohužel ještě žádné miminko nemám ( i když se snažíme ) a v pondělí jsem v práci. Tak vám aspoň přeji ať vám to vyjde a perfektně se pobavíte. Jani, už se těším na fotečky.
Ahoj Zdenina
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Sešly jste se? 

(11.12.2001 10:58:32)
Stále netrpělivě čekám na vaši zprávu o setkání v ZOO a nic. Jak to dopadlo? Nepište někdo!!!
 Sylvie 


Re: Sešly jste se? 

(11.12.2001 18:48:07)
Ahoj Simčo, sešly jsme se čtyři maminy, dvě holčičky, dva kluci a jeden manžel, ZOO jsme měli prakticky celou sami pro sebe a mohu-li mluvit za sebe a za Verunku, tak se mi rande líbilo. Jany manžel měl s sebou foťák, tak taky netrpělivě čekám, až Jana bude mít čas něco hodit na Rodinu. Ahoj S.
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Rande s šátkama :o) 

(21.11.2001 15:57:51)
Jani, jestlí máte na mysli pražskou ZOO, tak tam je od září nový Africký pavilón - vytopeno na subtropy a je tam i lavička, takže kojit by se tam určitě dalo (a pozorovat přitom žirafy :-))
 Isabela 


To jsem asi psala ja, ne? 

(20.11.2001 18:15:18)
Asi je nas vice, ktere zazivame podobne pocity. Nase krasne, rozkosne, miloucke a prece tak sladke deticky prece nemuzou byt takovi tyrani... Muzou...Tedy alespon nekdy, tedy predevsim v noci ci v dobe kdy jsme nejvice unaveni. Ten pocit bezmoci vami clouma a rikate si kde se to ve vas bere...A pak nahle prijde zachrana, obycejny pruh latky, trochu cviku s uvazem a to ukricene miminko je najednou jak milius. Myslim, ze nebyt neho, asi bych se uz lecila na nervy. Jestli muzu radit, vykaslete se na divne pohledy lidi, oni si zvyknou a kdyz ne, je to jejich problem, nevi co je dobre. A MY JO!!! A ty reci, ze ma chudacek miminko zkroucenou pater taky znam (jestli pak vite, jakou polohu zad melo miminko v brisku...?), mi jeste rikali, jestli se nebojim, ze se mi miminko udusi. Neco v tom smyslu, ze jsem krkavci matka.(?!) Na druhe strane jsem zazila i mnoho pekneho a spousta lidi si ze mnou zacala povidat, teda spis ti starsi, ze je tak nosili jejich maminky a jak je to pekne, ze se ty dobre veci vraci.
Tak hlavu vzhuru a pekne noseni preji.
Isabela
P.S. Pripadny kontakt na prodejce satku
www.vatanai.cz vatanai@vatani.cz
 Lucka, 29 
  • 

jak dlouho 

(21.11.2001 10:00:45)
Jak dlouho vydrzi miminko v satku? Ja sama zadne nemam, ale ctu a zajimam se pro casy budouci :-)) Posilovali jste zada pred tehotenstvim, nebo ted (myslim specialni cviky, ne zvedani ditka)? Nevim jak to bude se mnou, mam slabe zada a boli mne jen kdyz douho sedim v jedne poloze, nebo po delsi chuzi...
Manzelka meho kamarada si to vyresila po svem - maji miminko ted asi 6-mesicni a ona ho proste temer nezveda, kdyz manzel neni doma, tak ho nekoupe... Nevim jestli lezi cely den na posteli, ale asi ho prece jen obcas zvednout musi, koupila obrousky Pampers prece ho nebude po kazdem prebalovani nosit do koupelny (asi 5m) kdyz je tak tezky (pri nasi navsteve mel tehdy 4,5 kg)... Proste rika, ze ji boli zada a hotovo.
 Jana 


Re: jak dlouho 

(21.11.2001 11:05:01)
Ahoj Lucko,
asi záleží na dítěti. Tomášek pobyt v šátku miluje, v poloze kolíbka (t. j. v loktuši u mě na břiše) by nejraději trávil celé dny :o) Nejdéle jsem ho tak měla 3 hodiny, když jsem byla na houbách.
Teď ho nosím častěji zády k sobě, tak aby měl výhled. V této poloze jsem ho měla nejdéle asi 2 hodiny, taky bez problémů. Rozčilovat se začne, když se nic neděje - když sedím v tramvaji, nebo když zastavím na pokec (pak je dobré různě se pohupovat nebo přešlapovat, aby cítil pohyb).
Zatím mám dojem, že pobyt v šátku je omezen spíš mou výdrží.

Koukám, že některé ženy si to umějí zařídit ;o) Kdybych se zvedáním Tomáška čekala na dobu, až se manžel vrátí z práce, asi by se malej uřval. Neumím si představit, že se na mimčo jenom dívám a nezvedám ho a nechovám a nenosím a neuspávám a ... a nenadávám, že mě bolí z našeho skoro osmikiláčka záda :o))
 bou 


Re: jak dlouho 

(21.11.2001 15:37:47)
Ahoj Lucko,
nevěřícně jsem tu větu četla stále dokola...
Pokud není manžel doma, tak dítě nezvedá? To je naprosto neuvěřitelné a vůbec si to nedovedu představit... My šátek nepoužívali, ale chovali jsme hodně a teď když už má Vítek 14 kg, jsem si pořídila takovou velkou ledvinku, která má všité sedátko. Malý sedí a já mám volnou aspoň jednu ruku. (pro úplnost dodávám, že moje dítě má DMO, tedy nechodí, pokud by se někomu zdálo, že na chování je velký). Nedovedu si představit, že bych měla čekat na manžela - to by se malý nejspíš uřval a já zašílela. Ale od kamarádky, co šátek používají vím, že v pohodě ony i mimi vydrží i tříhodinové procházky. A ani nestřídají příliš polohy, protože mimi většinou rychle usne, v poloze klubíčka, když je vzhůru, používají většinou turečka zády k mamince.
Měj se hezky Jitka
 Miška, 3 děti 


Re: Re: jak dlouho 

(21.11.2001 15:47:51)
Jitko, taky mě asi šálí zrak, jak dítě krmí, přebaluje, chová, hraje si s ním, umývá ho..... je tolik věcí, co maminka s děťátkem musí dělat. Můj druhý syn byl takový malý čuník - hodně vážil a byl veliký. Takže mě z toho zvedání z postýlky chytly plotýnky. Bolelo mě strašně v kříži a já jsem se nemohla vůbec hýbat. Můj manžel dostal paragraf. Chodila jsem ohnutá, ale naštěstí to asi po týdnu přešlo. Moje záda jsou dosti náchylná, ale i přesto bych nemohla udělat to, že bych prostě dítě nezvedala.
 MarieH 


Re: Vyhozené dítě 

(22.11.2001 19:06:31)
Už od doby, kdy jsi byla těhotná mám pocit, že máme úplně stejné problémy. Jen my máme holku a není tak veliká.
Sice nenáme problém s kočárkem, tam usne celkem brzy, ale musí se jezdit po hodně hrbolaté cestě a nejraději tam, kde je největší rachot (jezdíme kolem stavby nového sídliště). Ale co se týká usínání v postýlce a spaní přes den, jsme na tom stejně. Co kdyby Katce během spánku něco uteklo.
Šátek jsem zkoušela několikrát, ale to se nám nelíbí. Takže bohužel mi na všechno zůstává jedna ruka.
Šťastně přečkejte chřipkové období a hodně radostných okamžiků.
Maruška
 LENKA+K+K 


Šátky ... 

(23.11.2001 21:56:21)
Ještě jsem chtěla napsat, že kdo by měl zájem, tak 26. 11. je seminář o nošení dětí v šátcích v mateřském centru Kulička, takže kdo se chce něco dozvědět, neváhejte. Já osobně se tam určitě půjdu podívat.

Lenka
 Kristina 28let, bezdetna zatim 
  • 

noseni v satku 

(24.11.2001 12:35:32)
Ahoj jani!
Rada bych naseho drobecka take nosila v satku/28.tyden/ ale neumim si to prakticky predstavit,nemohla bys podrobne , fazovite vyfotografovat nebo nacrtnou instalaci satku pred vlozenim miminka i ulozeni miminka, nebo napsat rozmery satku? Taky jsem se chtela zeptat jak to budete delat v zime, nebude Tomikovi treba uz ted v listopadu v satku zima?
Predem moc dekuju.
 Sylvie 


Re: noseni v satku 

(26.11.2001 21:59:34)
Ahoj Kristíno, otázka sice nebyla na mne, ale snad to nevadí. Jak se miminko dává do šátku najdeš rozkreslené tady na Rodině - např. tady a zrovna tak je možné tu vyčíst rozměry šátku - myslím, že to bylo v článku Nošení dětí. Na rozměry je možné se podívat i na stránky firmy
Vatanai. Tak, teď doufám, že ty odkazy budou fungovat :-)...

Jinak zimy se bát nemusíš, mně se Verunka narodila v prosinci a od malička jsm ji nosila v šátku - většinou schovanou pod mým kabátem. Teď už je přeci jenom větší, vejde se mi jenom pod jeden kabát, takže ji nosím na kabátě, ale zato mám pro ni nakoupené teplé zimní kombinézky.

Měj se S.
 magdalena,peta3r,kilian11m 


Re: noseni v satku 

(27.11.2001 16:29:15)
ahoj ja mam satek ad vatanai a je siroky 60 cm delku mam 4m/cim delsi tim vic typu uvazu muzes udelat maximum je tak 5m/
k satku mi dali karty kde jsou vyfoceny postupy vazani.muzu ti je ofotit a poslat.kdyztak se ozvi.
 kristina 
  • 

Re: Re: noseni v satku 

(28.11.2001 20:20:02)
Byla bych moc rada, kdybys mi mohla ty prospekty poslat,predem dekuji.
e-mail: vagans@post.cz
 Jana 


Re: noseni v satku 

(27.11.2001 18:28:23)
Ahoj Kristino,
holky Ti už vlastně odpověděly, informace jsem taky čerpala z Rodiny a z www.vatanai.cz. Dodám jen podrobnosti z našeho nošení.

Na nošení jsem nepoužívala šál, ale šátek. Bavlněný, čtvercový, délka strany cca 120 cm (je to dostačující velikost i pro mého muže, který má 190 cm a rozhodně to není střízlíček). Látka je v šikmém směru pružná, po nitích je pevná. Přeložím ho tak, že vznikne trojúhelník z dvojité látky (dál s ním pracuješ tak, jako by látka byla jenom v jedné vrstvě). Delší cípy svážu k sobě, na třetím rohu udělám uzel.
Potom jsou dvě možnosti. Buď položím šátek na postel, do nejširší části čátku vložím Toma a pak se do šátku navleču já. Druhá možnost: nejdřív si "obléknu" šátek, pak do něj namontuju dítě :o) Zpočátku je lepší, když Ti někdo podá pomocnou ruku, cpát do šátku vzpouzejícího se 7 kilového mrňouse bývá o nervy :o)

Popíšu, jak se do toho navlékám: šátek nosím častěji přes levé rameno, takže už zauzlovaným šátkem prostrčím pravou ruku a hlavu tak, že šátek zůstane viset přes levé rameno, uzel mám na zádech, na břiše vznikne kapsa. Velikost kapsy reguluješ právě tím uzlem na třetím rohu šátku. Pak podržím kapsu otevřenou a pomocné ruce mého muže nainstalují Toma do šátku tak, že má hlavičku pod mým levým ramenem, nohy směřují vpravo. S trochou šikovnosti dám Toma do šátku sama.
Zní to složitě, ale je to velmi jednoduché :o)
Jana
 Jana 


Re: noseni v satku 

(27.11.2001 18:33:20)
Ještě jednou pro Kristinu:
Zima Tomovi určitě není, a to hned z několika důvodů:
1. mám ho u sebe na břiše, takže ho hřeju,
2. šátek nosím pod bundou nebo kabátem, Toma můžu zabalit i do své bundy,
3. když mu třeba mrznou ručičky, můžu mu je hned ohřát ve svých rukách, nebo ho doobléknout. Zdá se mi, že ho v šátku můžu líp kontrolovat, než v kočáru. Tam na něj přece jenom nešahám pořád, jestli mu není zima.
 Kateřina, jedno mímo v břiše 
  • 

Úvazy šátků na netu 

(20.3.2004 14:06:07)
Pro všechny maminky, které si šijí vlastní šátky, protože se jim stejně jako mně nedaří sehnat přebytečné dva tři tisíce na originální vatanai šátek.
Nejlepší stránky jsem našla na
www.kangarookorner.com/
odkaz v levém sloupci
How to wear your sling (pro neanglicky mluvící Jak nosit šátek)
Šátků je mnoho typů, v Čechách jsem nejčastěji viděla typ, který vyrábí firma Didymos - tedy stejný typ jako nabízí Vatanai - a na této stránce pod odkazem Didymos/Girasol najdete několik úvazů s návodem a hlavně fotkami, které jsou i bez textu srozumitelné.
Takže např. úvaz kolébku najdete na
http://www.kangarookorner.com/k_how_didymos_cradle.shtml

Šátkům zdar
Kateřina

 Alena a Lenka (14 mes.) 
  • 

To spanie ... 

(3.12.2001 13:05:38)
Ahoj Janka,
napisala si velmi pekny clanok o vasom "nechcenom opustenom" dietatku. Vies, nieco podobne sa stalo aj nam. Asi ked mala nasa mala 10 mesiacov, ochorela a mala vysoke teploty. Dovtedy spavala bez problemov sama v postielke, vobec som ju nemusela uspavat. Akonahle prekonala chorobotu, vsetko sa zmenilo. KEdze sme si ju davali k sebe a strazili sme, aby jej nestupla tpelota, bola zvyknuta s nami prespat celu noc. A tu zrazu "hop" a musela spavat sama. Prve noci si riadne poplakala, kym som si ju nezobrala k sebe do postele a neuspala ju v naruci. Po asi tyzdni som si mylslea, ze ju to preslo, ale nie, stale to pokracovalo. A tak som spravila to, ze ju uspavame doteraz. Proste, sama nezaspi. Potom ju prenesiem do postielky. Niekedy vydrzi spat celu noc, niekedy sa parkrat zobudi na to, ze jej vypadol cumlik a je vsetko OK, inokedy sa tak preberie, ze nechce spat sama a znovu putuje k nam. Uz sme si na to akosi zvykli. A s tym spankom celkovo, mala spala velmi malo, 1/2 hodina a dost, dalsie 3 hodiny bola hore a potom znovu 1/2 hodinu. Nic som si pri nej nespravila. Mohla som byt akokolvek ticho, prebrala sa. Teraz je to lepsie, vydrzi spat aj hodinu-dve, ale zase nechce sa jej chodit spat, akoby sa bala, ze jej nieco ujde. Ale ked si k nej lahnem a hladkam ju po tvaricke, ukludi sa a zaspi. Niekedy to sice trva aj hodinu, ale dari sa to. Snad by si to mohla ty tiez skusit ako metodu uspavania, ak pomoze. I ked to urcite dost berie z tvojho casu, ktory by si inaksie vyuzila, ja som sa obetovala. Alena
 Káča 
  • 

Kvalitní ŠÁTEK NA NOŠENÍ MIMINKA 

(10.5.2005 20:00:59)
Ahoj, pokud má některá z vás zájem o koupi levného šátku na miminko. Tak já nabízím šátek 4,5 metru, 100% bavlna s návody na úvazy za 650,- V případě zájmu pomůžu s úvazy (naučím)

Ozývejte se na email pobox1@seznam.cz

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.