| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodila jsem v Kalifornii

 Celkem 46 názorů.
 Martina, zatial bezdetna 
  • 

Drzim palce! 

(26.10.2001 9:07:09)
Takmer neuveritelne! Prajem vela zdravia celej rodine a hlavne malej! Je to viac ako skvele, ze ste mali okolo seba ludi, ktori vam NAOZAJ dokazali pomoct! Drzte sa!
 Julie, 33. tyden 
  • 

Pozdrav take z Kalifornie 

(26.10.2001 21:16:06)
Mila Simono,
Take mne privedl tvuj pribeh k slzam. Sama ziji v Kalifornii (SF) a navic jsem ve 33. tydnu meho prvniho tehotenstvi. Vim, ze pokud miminko vydrzi v brisku jeste 3. tydny, tak uz pravdepodobne nebude muset do inkubatoru. Urcite si v tom 36. tydnu naramne oddychnu. Ta tvoje holcicka je velka bojovnice a ja ji preji HODNE STESTI a ZDRAVI do ZIVOTA.
 Simona Dlouha 


Re: Pozdrav take z Kalifornie 

(15.11.2001 16:46:36)
Ahoj Julie,
dekuji za Tvuj prispevek a moc Ti preji,aby se Ti narodilo zdrave miminko!
Dej mi vedet jak vse probehlo u Tebe!
PS:Odkud jsi presne?
Hodne stesti.Simona
 Daniela 
  • 

Dalsi z Kalifornie 

(1.1.2002 0:34:02)
Mile maminky,

tak se vam ozyvam jako treti nastavajici maminka z Kalifornie, jsem zatim v sedmem tydnu, takze mam vsechno teprve pred sebou, ale rada bych s vami byla v kontaktu, ja bydlim dvacet mil na jih od San Francisca, mate-li zajem, tak se mi ozvete na e-mail danibart@yahoo.com!
 Jillina 


Re: Dalsi z Kalifornie 

(2.1.2002 17:22:48)
Pokud manzel ziska grant, tak budeme od zari v USA. Pokouseli jsme se ted pul roku o miminko, abych stihla porodit jeste v Cechach (pripadala jsem si tak trochu jako manufaktura na deti, co musi plnit plan :-)), ale bohuzel se to nepovedlo. Ted to uz nezkousime tak moc intenzivne, nebot mame prave obavy, jak by to bylo s porodem v USA, jak by nam to pojistovna proplatila, jestli existuje nejaky pripojisteni pro porod apod. Ja si prave myslim, ze je ta nadeje mala, a porod v USA je asi pro nas dost draha zalezitost. No, rozepsala jsem se, ale podstata otazky je, jak to po financni strance resite vy. Mejte se moc hezky a diky za odpoved! Jasminka
 Renka 
  • 

Re: Re: Dalsi z Kalifornie 

(5.1.2002 19:08:19)
Mila Jasminko,

ja si zivot v USA bez pojisteni ani nedovedu predstavit. A pokud planujete mimco, urcite si nejake pojisteni vyrid. Ja jsem se pojistila v praci (group insurance), kde jsem predtim delala (v usa) a bylo to velmi prozirave. V tehotenstvi jsem mela problemy,rodila jsem cisarem a syn byl tri mesice po narozeni v nemocnici na intenzivni peci. Po tom vsem nam prisel ucet dohromady za me i za maleho neco pres 350 000 dolaru!!! Vsechno do posledniho dolaru zaplatila pojistovna.Nedovedu si predstavit, ze bysme tu castku meli zaplatit my a ani neverim, ze by tuto castku zaplatila ceska pojistovna. Nevim. Urcite se ale pojistete a jestli by mel manzel moznost pojistit se v USA pres praci, tak nevahejte. Pa Hodne stesti
 sally 


Re: Re: Re: Dalsi z Kalifornie 

(5.1.2002 19:40:31)
jasminko,
zjisti si ještě jednu věc - jestli pojišťovna bude platit i "pre-existing condition" - tzn. jestli ti zaplatí těhotenské prohlídky a porod, pokud už přijdeš do států těhotná...
Jinak jestli bude tvůj manžel zaměstnaný, měl by mu zaměstnavatel zajistit pojištění - i pro rodinné příslušníky. Na tom trvejte - protože nikdy nevíš, co se ti může stát a banální prohlídka u doktora (angína) vyjde na 300 - 500 dolarů (podle toho, jestli ti dělají nějaké laboratorní testy), ultrazvuk je cca 700 atd.
 Jillina 


Re: Re: Re: Re: Dalsi z Kalifornie 

(7.1.2002 21:59:05)
Manzel bude na univerzite Standford, tak se poptame, jak to bude s tim pojistenim. Zatim se nam sice miminko nezdarilo, ale doufame, ze na jare pujde vsechno lepe :-) Moc vam dekuji za rady, vubec nevim, kde bychom takovehle informace jinak nasli, takze jste nam vsechny moc pomohly.
 Zuzana.. 


Vyber pojisteni v USA 

(8.1.2002 7:59:34)
Ahoj Jasminko,
jsme oba s muzem na Universite Texas a prijeli jsme rovnez s "pre-existing conditions", nase holcicka ma Rett syndrom, na uzavreni pojisteni to nemelo zadny vliv. Vetsina lidi na universite je placena z grantu - NIH nebo jinych -zjednodusene videno plati universita sama jen profesory a uklizecky, ale jsou vsichni pojisteni pres universitu...na zacatku jsme meli rozhovor s clovekem na osobnim oddeleni, ktery se o pojisteni stara - a doporucuji prave to nepodcenit a nejlepe se jeste pred tim zeptat kolegu - jake ruzne PLANY POJISTENI universita nabizi, ta nase ma nekolik, ktere se lisi mirou volby osetrujiciho lekare a takzvanym copayment - to je tim, co musis doplacet. Zobecnene lze rici, cim vetsi moznost vyberu lekare, tim vyssi doplatky pri zakrocich, rozhodli jsme se pro ten nejlacinejsi "plan", ve kterem mame pouze moznost volby vseobecneho lekare - primary physician - a gynekologa, k ostatnimu odbornemu osetreni se NEmuzeme vydat podle vlastni volby a potreb, ale pouze po dopureceni a navstevy naseho primary physician. Tento plan ale zaroven plne hradi veskerou zdravotni peci lekarem predepsanou, za kazdou navstevu lekare platime copayment pouze 15dollaru, pohotovosti 70 dollaru a to jeste pouze v pripade, pokud navsteva pohotovosti nevyusti v pobyt v nemocnici, pak je to zcela zdarma..ale to hlavne z toho duvodu, ze zejmena s detmi chodi casto rodice na pohotovost opravdu casto, pro klid duse pak radeji priplati i tech sedmdesat dollaru. Kdyz mela nase Johanka epilepticke zachvaty
zavolali jsme nebo sami jeli na pohotovost a zustali jsme pak v nemocnici jeste den nebo dva, cely zakrok vcetne pokoje intenzivni pece, mozkoveho NMR atd vysel na osm tisic dollaru, neplatili jsme ale ani dollar...rovnez pro leky nepresahuji doplatky patnact dollaru...porod, jak vim od kolegyne, ktera prave porodila a ma rovnez Humana HMO pojisteni jako my, byl zcela zdarma se vsim vsudy...
jen jeste znovu upozornuji, ze je treba byt velmi pozorny pri vyberu planu, nelze ho totiz, alespon na nasi universite, cely nasledujici rok zmenit, zaroven se u nas deje to, ze pokud se nekdo vcas nerozhodne - nevsimne si napriklad dopisu z osobniho oddeleni, ketery upozornuje na kazdorocni zmenu planu, tak mu universita sama priradi ten drazsi a po uplynuti mesice s tim jiz nelze nic delat - takze se hlavne vyptejte kolegu, jake maji zkusensti s tim ci onim planem a pak se poradte s tim universitnim urednikem, ktery by mel vsechno vedet. Hodne stesti v Kalifornii, zuzana
jestli budes mit jeste nejake dotazy, napis, rada pohovorim, nez jsem sem prijela, tak jsem take shanela informace, kde se dalo....snad tam nahore je mail, objevila se tam prezdivka
 Tana, 2 deti 
  • 

Re: Re: Dalsi z Kalifornie 

(5.1.2002 21:04:52)
Jasminko,

i my jsme pred lety prijeli do USA na manzeluv grant. Musis si dat dobry pozor, protoze jeho kolegovi ktery prijel z Turecka se stalo presne to, o cem pises - jeho manzelka otehotnela jenom nekolik dni pred platnosti pojisteni a vsechno kolem tehotenstvi i porodu si museli platit sami. Pises, ze tvuj manzel dostane grant, to znamena ze bude pracovat na univerzite? Jedna se o to, ze zatimco podniky vetsinou maji hromadna zdravotni pojisteni a nekdy i plati za zamestnance premiums, u universit je situace jina, zvlaste jestli tvuj manzel nebude s grantem "regular full time employee". Na to se musite university konkretne zeptat a to co nejdrive, abyste mohli planovat. Na pojisteni z ceska se nespolehej, to bude ve tve situaci naprosto k nicemu. Budete si muset platit (universita vam mozna cast priplati) mistni zdravotni pojisteni s firmou se kterou ma universita smlouvu. To muze hradit vsechny vydaje, ale spise jen cast, vetsinou tak 60% - 80%. Takze pocitej s tim, ze zvlaste pokud se rozhodnes byt tehotna, utratite spoustu penez za doktory. To je fakt dnesniho americkeho zivota pro vetsinu americanu.
 Simona Dlouha 
  • 

Re: Re: Dalsi z Kalifornie 

(6.3.2002 6:03:52)
Teprve dnes jsem si precetla Vas dotaz ohledne pojisteni v USA.V kazdem state je to jine.My jsme meli velke stesti,ze jsme si vybrali Kaiser Permanente pojistovnu,ktera ma sve nemocnice a doktory,nevyhodou je ze jsme nemohli pouzit jine,kdyz jsme se odstehovali do jineho mesta kde tato nemocnice nebyla.Ale byla jsem s nima naprosto spkojena.Mohu Vam napsat tedy jen o nich.Platili jsme mesicne $350 za rodinu a za kazdou navstevu u doktora $15.Celou dobu co byla mala v nemocnici na kysliku, umele vyzive,stereoidech,ruznych lecich,mela 24hodinovou peci po 4 mesice.Stovky vysetreni a nekolik rtg.Jsme neplatili ani cent!!!! Ja jsem lezela pred porodem 6 dni a po porodu jeste tri dny ! Mela zavaznou ocni operaci ,ani cent! Verte nebo neverte ,ale za milionovou lecbu jsme platili jen mesicne tech jiz zminenych $350!Po te samozrejme za kazdou navstevu tech $15.
Nyni platime jen $9za 1 dite mesicne protoze jsme se kvalifikovali do socialniho programu.Jsou tu ruzne pojistovny,kde se plati treba 40%za osetreni a lecbu a to uz jsou "palky." Ale nekterym lidem to vyhovuje,ze plati mene mesicne a nejsou zrovna nemocni.Take sjou pripady,ze kdy nepojisteni potrebuji pomoc a zde se dohodnou mesicni splatky.
Jsou tu uzasne socialni vypomoce pro financne slabsi rodiny.Kazdy stat ma jine sluzby.Je potreba si vse zjistit na miste.
Drzim Vam palce s prirustkem a tez preji do noveho zacatku v USA hodne stesti a vytrvalosti.Simona
Ja osobne bych se bala rodit v Cechach diky zkusenostem mych kamaradek.......
 Libushe+3 


Re: Re: Re: Dalsi z Kalifornie...pro Simonu 

(6.3.2002 23:47:49)
Ty ale musis mit social security number anebo jsi vdana za citizena...Ne?
Protoze jinak ti daji jen Medicate insurance.
 Simona Dlouha 
  • 

Re: Re: Re: Re: Dalsi z Kalifornie....proLibushi 

(12.3.2002 23:49:37)
Mame cela rodina social security number.To prece dostane kazdy kdo ma povoleni k praci.
Libushe,to reagujete na muj clanek o pojisteni?
 Simona Dlouha 
  • 

Re: Re: Re: Re: Dalsi z Kalifornie....proLibushi 

(12.3.2002 23:49:42)
Mame cela rodina social security number.To prece dostane kazdy kdo ma povoleni k praci.
Libushe,to reagujete na muj clanek o pojisteni?
 Libushe+3 


Kalifornie - Simona 

(14.3.2002 3:24:22)
Ano reagovala jsem na otazku pojisteni. Nyni chapu, ze ti dali social sec. num. Ale take je to podle toho v jakem state zijeme.
 Miška, 3 děti 
  • 

Mám slzy v očích 

(26.10.2001 9:39:42)
Opravdu. Je to moc krásné a smutné povídání, ale naštěstí s dobrým koncem.
Držím palečky, ať je Sárinka zdravá a ať vám dělá radost a roste, jako z vody....
 Iveta, 21. týden 
  • 

I já mám slzy v očích 

(26.10.2001 10:17:45)
I já mám slzy v očích, když si představím, co jste museli prožít. Děsí mě, že by se mohlo něco takového stát i nám. Jsem ráda, že vše má šťastný konec. Jen ať Sarah roste a dělá vám samou radost. Je malý zázrak.
 Jana, 3 děti 
  • 

Nejenom slzy 

(26.10.2001 10:29:38)
Po přečtení příspěvku jsem neměla jen slzy v očích, ale doslova jsem brečela, bylo to dojemné, myslím, že jste si dost zkusila, obdivuji Vás a držím Vám a hlavně Vaší malé palce v dalším životě.
 Radka, bez miminka 
  • 

Hodně štěstí! 

(26.10.2001 11:06:57)
Přála bych všem, kteří se dostanou do podobné situace, aby i jejich příběh dopadl tak krásně jako tento! Přejí Vám všem i vaší maličké ať jste zdraví, šŤastní a spokojení!
Radka
 Lucie CH 
  • 

Hodně štestí 

(26.10.2001 13:50:54)
Přeji Vám hodně štestí.Jmeno Miracle si Vase holcicka opravdu zaslouzi.
 Martin Staněk, Kristýnka - 3 roky 
  • 

Kristýnka vážila po narození 750 g 

(26.10.2001 15:01:33)
Dovolte mi, abych se s Vámi podělil o příběh, který je spjat s narozením naší dcery.
Manželčino těhotenství probíhalo podle všech vyšetření normálně až do zhruba 25.-27. týdne, kdy začala pociťovat určité stahy, které se po vyšetření u gynekoložky ukázaly jako počínající porod. "Nelekejte se, vaší paní se malinko zhoršil porodní nález" telefonovala mi do práce sestřička z ordinace s tím, že manželku převeze sanitka do nemocnice Na Bulovce.
Z Bulovky, kde doktor mé ženě lakonicky oznámil, že právě přichází o dítě, byla manželka převezena ještě týž den do porodnice U Apolináře. Ta je naštěstí na podobné případy specializovaná.
Již druhý či třetí den však bylo jasné, že se počínající porod zastavit nezdaří a že je jen otázkou hodin, maximálně dní.
Třetí den U Apolináře manželka, napojená na přístroje monitorující ozvy plodu, začala krvácet a porod císařským řezem byl neodvratný. Čekal jsem na chodbě a asi po 20-30 minutách (těžko jsem tehdy vnímal čas) mi sestřička přišla oznámit: "Máte dceru. 750 gramů. Jak se bude jmenovat?" Odpověděl jsem, že jsme se s manželkou ještě jaksi nestihli na jménu dohodnout.
Asi po další půlhodině mi pan primář umožnil dcerku poprvé navštívit - ležela v inkubátoru na oddělení ARO, na hlavě kulicha jak na panenku. Emoce, kterými jsem byl v té chvíli zaplaven, se nedají popsat. Určitě jsem nic silnějšího nikdy neprožil.
Manželka vzhledem k pooperačnímu stavu mohla dceru spatřit až dva dny po porodu. Jméno Kristýna (na kterém jsme se asi telepaticky či zázrakem shodli) jí však musela dát již den po porodu na naléhání matrikářky.
Během prvního týdne dcerka ubyla na váze další gramy, takže její nejnižší hmotnost byla 640 gramů. Pak ji čekaly ještě skoro tři měsíce pobytu v porodnici, během nichž vystřídala postupně tři oddělení, absolvovala čtyři transfuze krve a řadu nejrůznějších vyšetření. A pomalu postupně přibývala na váze...
Naštěstí jsme mohli denně (i vícekrát za den) trávit nějaký čas s naší dcerkou, hladit ji a chovat. Manželka jí postupně mohla také dodávat mateřské mléko, které holčička přijímala v prvních týdnech pomocí sondičky.
Díky Pánu Bohu, skvělé ošetřující lékařce - paní doktorce Dokoupilové, ostatním lékařům a sestrám jsme si mohli odvézt dceru domů po necelých třech měsících, kdy vážila 1700 gramů.
I když měla v následujících měsících co dohánět, musela absolvovat víc vyšetření než většina miminek a několikrát denně reflexní cvičení, se svojí chutí do života se se vším zdárně poprala.
Stále nám dělá obrovskou radost a spolu s manželkou s ní prožíváme nejkrásnější chvíle našeho života. V pondělí 29. října oslavíme s naší Kristýnkou její třetí narozeniny!
 Iveta 
  • 

Hezké narozeniny 

(26.10.2001 20:13:21)
Přeji Kristýnce krásné narozeniny a vám jen samou radost z ní a s ní. Je to opravdu zázrak.
 Jana - 25 let 
  • 

Stejne spatne zkusenosti na Bulovce 

(29.10.2001 11:36:42)
Tento prispevek sem sice tematicky nepatri, ale citim potrebu se podelit o svoje zkusenosti s pohotovosti nemocnice Na Bulovce. Muj problem, proc jsme se s pritelem obratili na pohotovost nemocnice Na Bulovce, byl, ze mi tekla krev z bradavky. Mela jsem s sebou vsechny nalezy z mammologie, chtela jsem poradit, co se se mnou deje a co mam delat. Na prijmu jsem rekla o svem problemu sestricce, ta dosla pro doktorku, ktera na mne pres pul chodby rvala, at ji hned reknu, jak se to stalo, ze to se nestalo samo od sebe (Snad chtela slyset peprnou historku, jak mne pritel zmlatil, nebo nevim co.) Ackoliv jsem pani doktorce ukazovala veskerou dokumentaci, ze skutecne mam mammologicky problem, kricela na mne, ze zadnou krev nevidi - mela jsem sice zakrvacenou podprsenku, ale ona po mne chtela, abych si prs mackala, coz jsem nechtela. Usadilo ji az to, kdyz jsem ji durazne rekla, ze kdybych nemela problem, tak tam nejdeme v sobotu vecer. Poslala mne tedy (s vyrazy, jakou nam dela milost) na gynekologii, kde mi dali vitamin K (ackoliv ve srazlivosti krve zadny problem jiste nebyl) a rekli mi ze to je jiste projev pokrocileho stadia rakoviny a at jdu domu, ze oni tam s tim nic nenadelaji. Asi si umite predstavit, jak mi bylo. V pondeli jsem sla ke svemu mammologovi. Ten mi rekl, ze to sice vypadalo jako krev, ale ze to je jen hnede zakaleny obsah cysty a ze se nemam ceho bat. Vsechna vysetreni mi nasledne vysla take v poradku. Tudiz nemocnice Na Bulovce je pro mne nyni synonymum pro hulvatske chovani personalu a neodbornost...bohuzel.
 Martin + Kristýnka 
  • 

Re: Hezké narozeniny 

(2.11.2001 18:54:31)
Iveto, Jarko, Leono, Martino - díky všem za přání ke Kristýnčiným narozeninám. Hodně štěstí a radosti také Vám a Vašim dětem!
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: Kristýnka vážila po narození 750 g 

(27.10.2001 22:09:56)
Martine, gratuluju holcicce k narozeninam a preju vsechno nej a hodne stesti.Zaslouzite si to vsichni. :o))
 Leona, děti 2 - 11 a 2,5 roků 
  • 

Re: Kristýnka vážila po narození 750 g 

(29.10.2001 18:01:46)
Kristýnce MOOOOOC štěstíčka a zdravíčka k jejím dnešním narozeninám. A mamince s tatínkem ať dělá jen a jen radost.
 Martina a Matej (17 mesicu) 
  • 

Re: Kristýnka vážila po narození 750 g 

(31.10.2001 20:42:17)
I ja se pridavam k prani vseho nejlepsiho ke tretim narozeninam Kristynky! Je to zazrak, ktery se nastesti stava a jsem tomu moc rada. Ja sama si pripadam jako nejstastnejsi clovek pod sluncem, kdyz se divam na sveho 17-ti mesicniho syna, a rozumim vsem, kdo za sveho drobecka bojuji a nedaji ho za nic na svete. Kristynka ma urcite prima rodice a rodice maji svoje stesticko, ktere si jaksepatri vybojovali.
Preji vam hodne stesti!
Martina
 Ilona a trilety Honzik 
  • 

Re: Kristýnka vážila po narození 750 g 

(2.11.2001 19:16:20)
Jelikoz muj pribeh je velice podobny tomu vasemu, vim tedy, ze musite byt velice stastni a hrdi na vasi malou dcerku.
Preji Kristynce z celeho srdce hlavne hodne zdravicka, lasky a stesticka a vubec vse nej... k jejim narozeninam. Muzete byt opravdu pysni. Ilona
 Petra 27 týden 
  • 

Papírové plenky 

(2.11.2001 20:20:02)
Ahoj holky,chtěla bych Vás poprosit o radu.Plánujeme v nejbližší době koupit pro miminko papírové plenky,které bych alespoň v prvních týdnech chtěla střídat s látkovými-jenže:narazili jsme na akci plenek Pampers,po zakoupení 10-ti balení je jako dárek docela "prďácká" plyšová opice.Tak se chci zeptat,kolik je asi potřeba denně plenek a jaké velikosti-abych je vůbec využila.V tom balení velikosti 3-6 kg je mám dojem 92 plen a v balení "o číslo větším"(nepamatuji si přesně ta kila:-))) o něco méně.Budu moc vděčná za rady-protože kdyby zůstaly nevyužité,mohla by ta opice posloužit jako boxovací pytel......))))
 Z. a spol. 


Re: Papírové plenky 

(3.11.2001 18:19:13)
Můj syn až do 2 měsíců spotřeboval 8-10 plen denně. Používali jsme ty nejlevnější pleny, které se daly sehnat a byly naprosto dostačující. Novorozenec může kakat po každém kojení a na to jsou pampersky, myslím, zbytečný luxus. Vyplatí se pokud je potřeba, aby dítě vydrželo delší dobu v jedné pleně ( na cestách, nebo na noc ). Nedoporučuji dělat velké zásoby, hlavně těch nejmenších plínek, protože riskujete, že z nich dítě vyroste dřív než je spotřebujete. Počkejte až se počet stolic ustálí a podle toho se rozhodněte. My teď spotřebujeme 2 pleny za den a 1 za noc (synovi je 5 měsíců). Pokud toužíte po plyšové opici a máte na 10 balení pampersek, kupte si spíš větší velikosti.
 Radka, 27.t 
  • 

Re: Papírové plenky 

(5.11.2001 9:12:41)
Ahoj Petro,
tak nevim, kdyz to tak pocitam kdyby jsi za den spotrebovala 8ks plenek, coz se mi zda i tak dost, tak bys to jedno baleni po 92ks mela zhruba na 12 dnu. Tozn. ze kdybys koupila 10 baliku, mela bys zasobu tak na na 5 mesicu dopredu, coz si myslim ze je hloupost kupovat. Zvlast ty male velikosti bys nemusela vsechny vyuzit a nemuzes vedet kolik zase budes potrebovat tech vetsich, protoze nevis jak rychle z nich miminko vyroste. Ja bych se asi ozelela plysovou opici a koupila tak dve baleni a pak postupne nakupovala jak bude potreba a uvidis. Treba ta akce bude nejaky cas trvat, tak bys tu opici mohla mit pozdeji (Vim ze to laka, taky jsem ji videla a ja jsem na ty plysaky taky jak maly dite). Samozrejme je to muj nazor, ale myslim si ze je to dost velka zasoba 10 baliku. My taky plenky zatim nemame koupeny a chceme pouzivat jen ty papirove, takze taky na ne dojde, ale zatim resime postylku a pojizdny kos a taky prebalovaci pult, no je toho dost, co nam jeste chybi. Zacinam z toho byt nervozni, abysme to do Vanoc vsechno meli, jak jsme si planovali. Jak jste na tom vy s pokojickem, co vsechno uz mate a co Vam jeste chybi??? Radka
 Petra 27 týden 
  • 

Re: Re: Papírové plenky 

(5.11.2001 15:55:51)
Ahoj Radko,moc zdravím Tebe i miminko.Já vím,je to asi blbost,kupovat najednou tolik plínek-tak prostě opice nebude:-)Ani se Ti nedivím,neustále ze všech stran slyším,jestli už všechno máme připravené.Momentálně jsme na tom tak,že přebalovací pult jsme kupovali minulý měsíc,je od Cam,na kolečkách,s vaničkou,ze světlého dřeva a později z něho je i moc pěkná komoda.Postýlku jsme kupovali před týdnem,přírodní barvy,normální klasická postýlka,už ji máme v ložnici:-)))Zatím bez peřinek,protože ty co jsem chtěla jim zrovna došly a my jsme z malého města,v jiném obchodě jsem je nesehnala,tak čekáme,až je dostanou.Pojízdný koš je určitě moc fajn,měla jsem slíbený od příbuzných,ale sestřenka je těhotná,takže mi půjčí kamarádka starší kočárek.Máme ještě jednu starší postýlku,nejprve jsem myslela do obýváku,ale máme dost rozlehlý byt a ten kočárek bude přece jen mobilnější a navíc houpe.Kočárek na ven nemáme,zatím ani nevíme,jaký koupit,zatím se nám moc líbí ten nový Magnum,je to nová kolekce na rok 2002,je moc hezký,ale doma ho zatím nemáme.Pošlou ho během dvou dnů,takže si myslím,že není kam spěchat.Věcičky taky už nějaké máme,ale toho mi chybí ještě dost.Musíme to už oběhnout a dokoupit,co je třeba,počasí za moc nestojí a navíc mě pekelně bolívají záda a žebra,už nejsem tak svěží...Mám z toho hlavu jako buben,už z těch lidí okolo blázním,nakonec mi vsugerují,že porodím zítra.Termín mi taky pořád posunují.Ale brouček nám jinak dělá moc velikou radost.Měj se krásně a zase se ozvi.
 macicka 


Re: Re: Re: Papírové plenky 

(5.11.2001 21:59:39)
ahoj petra, ked vas dve s radkou pocuvam, tak sa skoro hanbim, ze ja nemam este pre miminko kupene skoro nic. okrem krasnej kombinezy, dvoch dupaciek a jedneho bodicka. po starsom synovi tiez toho vela nemam, lebo na prve tyzdne mal vsetko pozicane, co teraz nejde, tak musim kupovat skoro celu vybavicku a nejako sa do toho nemam.
sme na tom podobne, ze ta boli chrbat a rebra, aj sama tiez mam tieto problemy a je to des. a tiez mi velmi busi sdrce, ked si lahnem inak ako na lavy bok. uz sa tesim, ked zase budem ako predtym, ale mame pred sebou este tri mesiace...na kedy ti teraz posunuli termin? najskor to bude tak, ze porodis v termine a babatko bude vacsie, ja si myslim. ktovie? na dalsi ultrazuk idem az tusim o 5-6 tyzdnov, tento tyzden mame pred sebou test na tehotensku cukrovku.
drzte sa.
 Simona Dlouha 


Re: Kristýnka vážila po narození 750 g 

(15.11.2001 17:07:30)
Jsem moc rada,ze i v Ceske republice je porodnice,ktera je schopna zachrant tyto malickate clovicky.Nevim estli jsi plne uvedomujete jakym zazrakem Kristynka je! Jako nase Sarah obe mohly mit nevivinute plice,krvaceni do mozku a velmi casta je slepota! Tu nastesti u nasi berusky zahnala laserova operace.Vim co jste prozivali,bylo to tez pro mne a manzela nejtezsi obdobi v zivote.Nase take zhubla a prvne jsem ji zacala kojit,kdyz ji byly tri mesice....pred tim se vsechno mleko zmrazovalo....
Preji Vsi Kristynce vse nejepsi,plno zdravi a lasky."mamaberushka"
 Jitka, Ríša 3,5 
  • 

Rodila jsem v Kalifornii... 

(26.10.2001 15:38:22)
Simonko,
byla jsem moc překvapená, když jsem četla tvůj příspěvek na Rodině... Pamatuješ se na mě ze sboru Vinohrady (Jmenovala jsem se Jitka Balíková...??? Od tvé maminky jsem viděla fotky synka i Sárinky, byla moc krásná. Strašně jsem Vám všem držela a držím palce, modlím se za Vás... Víš, když jsem se dověděla, že se ti narodila holčička, vzpomněla jsem si na zážitek z porodnice. Když se Ríša narodil, dva dny před termínem mi už vyvolávali porod, měl 2,88 kg a 47 cm. ve srovnání s ostatníma dětma byl fakt prcek. přišla za mnou kamarádka, která byla pár týdnů těhotná a koukala na Ríšu a před sestřičkou vyhrkla - "ten je ale mrňavej".. sestřička jí málem vynadala, jak může takhle velkému dítěti říkat, že je prcek, tenhle že je normálně velkej, to že tam mají i půlkilové děti. Když se ptala, jestli je zachráněj, odpověděla - "některé ano, některé ne..." Mám strašnou radost, že Vaše malá to zvládla a že z ní máte radost... Pokud budeš chtít, napiš mi na jsusova@csob.cz, pozdravuj Martina, dětičky, rodiče a Markétu...
Jitka
 Iveta 
  • 

Zázrak 

(26.10.2001 20:18:34)
Jsem na tom stejně jako mé předešlé přispěvatelky - hrnou se mi slzy do očí. Přeji opravdu hodně štěstí a hlavně pevné zdraví.
 Šěpánka, děti 18,16,3 a v naději 
  • 

zázrak 

(28.10.2001 10:08:27)
Zázrak, jinak to neumím nazvat. Dnes doktoři umí dělat hotové zázraky. Sama jsem narozená o 2 měsíce dřív, vážila jsem 1,8 kg. Nevím jak velká jsem byla pro lékaře před 40ti lety a jak malé dítě dokázali zachránit. Pak jsem všechno viděla (téměř všechno) na vlastní oči o 20 let později. Šla jsem na pár měsíců po maturitě na nedonošenecké oddělení velké fakultní nemocnice. Už to bylo dost podobné dnešnímu stavu, jen ty děti musely být maličko větší a silnější, aby měly naději. Ale co tam nebylo - máma. Děti se ukazovaly přes sklo ve dveřích oddělení. A co horšího, oddělení mělo pouze jeden dýchací přístroj k dispozici, takže lékaři museli rozhodnout, které dítě má větší naději ... i tak vypadalo to vychvalované socialistické zadarmo zdravotnictví. Jak to vypadá po dalších 20 letech nevím. Věřím, že dobře.
 Renata, Peter Ian 22 mesicu 
  • 

Mam stejne zkusenosti 

(29.10.2001 16:44:07)
Mila Simono,
konecne nekdo, kdo vi, cim si maminka i detatko musi projit....mam uplne stejne zkusenosti s narozenim meho syna. Ve 25. tydnu tehotenstvi me manzel odvezl na pohotovost, protoze mi praskla plodova voda a silne jsem krvacela. Lezela jsem deset dni na intenzivni peci ve Fort Myers na Floride, napojena na spoustu pristroju, kyslik, kapacku atd. Bolelo me cele telo a strasne jsem se bala o nase miminko. Myslela jsem si, ze o nej prijdeme. Doktori nam davali jen 50 % sanci, ze prezije a pokud prezije tak 50 %, ze nebude mentalne postizene. 1.1.2000 doktori rozhodli,ze nemohou dal cekat, protoze miminko nemohlo dychat a muselo se narodit.Cisarskym rezem.Nas Peter Ian vazil 680 gramu a meril 32 cm. Byl 3 mesice a sest dni na intenzivni peci, vsechny sestricky mu drzeli palce,dostal od nich prezdivku "bojovnik", protoze si za tu dobu musel projit operaci kyly, krvacenim do mozecku, 12 transfuzi krve, atd. Byl napojen na spoustu pristroju, computeru, vypadal uplne ztraceny. Ale diky zlatym rukam sestricek a doktoru, pili jeho strazneho andela a hlavne jeho vlastni silnou vuli se Pidy ze vseho dostal a dnes je z nej krasny, ciperny a hlavne zdravy 22 mesicni chlapecek. Chtela bych tedy touto cestou povzbudit vsechny maminky, at neztraceji nadeji, protoze ZAZRAKY SE DEJOU. Simono, Tebe i Sarinku moc pozdravuji,drzime ji palce a opatruj se Ty i Tvoje rodina. Myslim na Vas. Ahoj Renata
 Jitka, Ríša 3,5 
  • 

Re: Mam stejne zkusenosti 

(29.10.2001 17:03:22)
Renato, mám obrovskou radost, že jste to s Vaším malým zvládli, doufám, že mu ta bojovnost vydrží až do dospělosti... Jste skvělí, že jste to zvládli..
držím i dál palce
Jitka
 Renata, Peter Ian 22 mesicu 
  • 

Re: Mam stejne zkusenosti 

(29.10.2001 17:21:22)
Jeste bych chtela dodat pro uplnost a pro ty, ktere nikdy nevidely tak malicke miminko (napr. tech 680 gramu, ci 705 gramu), ze tady je takovy obycej, ze po narozeni miminka se delaji fotografie a aby bylo lepe poznat, jak bylo miminko malicke, navlece jeho tatinek svuj snubni prsten na jeho stehynko. Snad Vam tenhle priklad priblizi velikost predcasne narozenych miminek, jako je muj Pidy nebo Simonina Sarah. Mejte se holky. Renata
 Ilona a trilety syn Jan 
  • 

Zazraky se deji 

(31.10.2001 20:06:02)
Mila Simono,
priznam se, ze pri procitani tohoto clanku o narozeni vasi dcerky jsem se az rozplakala. Muj syn prisel o dva mesice na svet drive a vazil 1330g a byl 39cm velky. Ten pocit, ktery jste pri porodu cisarskym rezem bez narkozy zazila znam tedy velice dobre, az na to, ze u mne pote nastali jeste komplikace a tak mne museli uspat a tudiz jsem se probrala az 7 hodin po porodu a nekolik dnu ani nesmela sveho synka videt. Byl zavreny v inkubatoru, napojeny na nekolik pristroju a ja jen nestastne prihlizela a modlila se. Po dvou mesicich, kdy jsme konecne dosahli 2200g, pustili nas z nemocnice domu. Je to uz vsechno za nami, ale presto jeste stale, pri vzpomince na tyto chvile je mi hrozne teskno.
Zaplat panbuh, nastesti vse dopadlo dobre, operaci oci mame take za sebou a dnes je z Honzika muj "velky, i kdyz droboucky chlapik", plny zivota a elanu. Dnes uz take velmi dobre mluvi dvema svetovymi jazyky a tak jsem na nej strasne pysna.
Ze srdce vam preji hodne stesti! Ilona
 Lubylu 


Pro malou bojovnici 

(16.11.2001 1:54:01)
Simonko a Sarah

musely jste si toho prozit hodne a misto krasneho porodu nastal necekany zmatek, ktery si zadna nastavajici maminka nepreje. Presto jste vse zvladly s obrovskym uspechem a jsem moc rada, ze se Sarinka mala "velka" bojovnice nevzdala a vse pomalicku, ale jiste dohani.
Jsem na vas moc pysna
Ed
 Simona Dlouha 


Re: Pro malou bojovnici 

(5.12.2001 20:28:50)
Diky holciny!
Pusu.Simca a Sarinka
 Simona,Martinek4,Sarah 2 1/2 
  • 

Re: Editko hledam Te!!!!! 

(10.2.2002 7:36:41)
Editko,
nedavno nam vypadl pocitac a tak jsem ztratila vsechny adresy,na nektere jsem si vzpomnela,ale zel ne na tu Tvoji.Prosim Te napis mi.Mame novou adresu
martinsiomna@earthlink.net
 Kateřina a Dominik - 1+24tt 
  • 

Blahopřejeme! 

(7.3.2005 22:30:33)
Milá Simono, zrovna jsme se ženou právě v 24 týdnu, jako se narodilo Tvoje děťátko a Tvá zpráva nás velmi dojala.Jsi velmi statečná a kéž Ti Zázračná Sára dělá jen a jen radost. Bůh Vám žehnej!
 Kukurice 
  • 

Jeníček 760g 

(19.4.2005 17:11:15)
Dovolte mi, podělit se s vámi o podobný příběh, který se mě také týká. Před dvěma lety moje švagrová byla právě ve 25 tt, když na ní přišly bolesti a stahy. Odvezli ji k APolináři, zjistili že má infekci, ale snažili se těhotenství udržet. Po třech dnech v nemocnici však musela porodit. Narodil se malý Jeníček, vážil 760 gramů, měl infekci v plicích a dávali mu velmi malou naději na přežití.
Jeníček ležel na neonatologii na JIP, zhubnul na 570g, všude měl hadičky a sondy, byl napojen na nejrůznější přístroje . Byl to smutný pohled na to naše malinkaté bezbrané holátko, i ta největší plenka mu byla a ke krku, na hlavě měl čepičku s velkou bambulí a na nožičkách ponožtičky. Maminka ho chovala denně a odstříkávala mu mléko. Ale pomalu nabíral na síle, již v takhle malém věku absolvoval laserovou operaci očí, přetrpěl i operaci kýly a nakonec mu vyléčili i infekci na plicích.
Lékaři, sestry a vybavení jsou tam opravdu na úrovni, personál rozumí své práci a dokáže podržet.
Jeniček šel domů po třech a půl měsících, vážil něco málo přes 2 kg. Maminka mu oblékala oblečky na panenky, všechno mu bylo velké :)
Nedávno oslavil své 2. narozeniny. CHodí do poradny pro předčasně narozené děti a je velmi šikovný, nemá žádné postižení a je jako každé zdravé dítě.
Byl to zázrak, dnešní medicína dovede opravdu vše a doktoři u Apolináře z neonatologie si zaslouží veliký dík.
Já sama jsem nyní ve 30 týdnu těhotenství a moc se těším na svojí holčičku a jsem rozhodnutá, že budu rodit U Apolináře. Všem nastavájicím maminkám přeju pohodu v těhotenství a žádné problémy. Radka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.