| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Naše živé stříbro se srdcem ze zlata

 Celkem 3 názorů.
 Leona, děti 2 - 11 a 2,5 roků 
  • 

Nejste v tom sama 

(16.10.2001 11:36:50)
Milá Kateřino, díky za Váš článek. Rozhodně v tom nejste sami. Mé první dítě - syn - byl zrovna tak ukázkové dítě - těhotenství bez problémů, porod rovněž bez vážnějších komplikací, na váze přibýval, poslouchal na slovo, spal celé noci....Prostě závidění hodné dítě. Naše malá princezna mne potrápila již v těhotenství - 7 měsíců jsem při ní prozvracela. Narodila se ukázkově a rovněž spí celé noci, tady si stěžovat nemouhu. Ani s jídlem nejsou problémy. Ale je velmi živá. Syn byl ten typ děťátka, které je na sebe velmi opatrné a dává pozor, aby se neuhodilo či neumazalo. Dokázal hodiny sedět a sám si hrát. Dcerka je pravý opak - neposedí déle než 5 - 10 minut a i to je výkon. Neustále běhá, skáče, slídí po bytě a vymýšlí čertoviny. Je velmi bystrá a už ve svém věku si z nás dokáže dělat legraci. Není zlá, dokáže poprosit a poděkovat, pozdravit. Umí poslouchat, když se po ní něco chce. Je prostě živá. Je to naše divoška a člověk se jen diví, kde se v tom malém křehkém tělíčku bere tolik energie. Je fakt, že takové kousky jako Váš Matýsek neprovádí a doufám, že nás toho i nadále ušetří. Prostě si jen musíme zvyknout na její tempo. Hodně štěstí vám všem.
 Eva, dvě dcery 8 a 3 roky 
  • 

Hyperaktivní dítě 

(16.10.2001 14:33:56)
Nevím, jestli je to to stejné, ale trochu mi to připomíná moji starší dceru. Narodila se s nižší porodní hmotností, málo spala a stále vyžadovala pozornost. Nedovedla si hrát sama. V 7 měsících při chřipce měla křeče z horečky a později se u ní začali objevovat afektivní záchvaty /zústávala bez sebe/. Když se narodila její sestra, začala se v noci počurávat /bylo jí 5 let/. Byla jsem s ní u odborné doktorky a ta, když jsem jí to všechno vylíčila řekla, že je prostě hyperaktivní, veľmi vnímavá na věci pozitivní i negativní a že takové deti bývají geniální. Jestli je geniální, to nevím, ale vnímavá je, rychle si všechno zapamatuje, rychle se učí, má bohatou fantazii a ve škole jí to jde samo. Někdy mě ještě nepříjemně překvapí nějakým nápadem, ale většinou je to spíš její snaha o samostatnost a tvořivost než zlomyslnost. Rozhodně jsem ráda, že je taková, jaká je a už jsem dávno zapomněla na ty první roky. Chtěla bych povzbudit všechny maminky, které mají takové deti, aby vydrželi a nic si z toho nedělali.
 Tana, 2 deti 
  • 

Neposedne deti 

(16.10.2001 21:34:47)
Mila Katerino,

mam takovy pocit, jako bys psala
o mem synovi, jen to jmeno jaksi
nesouhlasi... I muj syn je pekne sidlo, bylo obdobi, kdy jsem
do montrealske detske nemocnice
jezdila skoro kazdy mesic. Ve ctyrech letech si vyrazil ctyri
horni zuby (visely jen na vlasku),
a tak jsem ho rychle nalozila do auta a ujizdela na pohotovost.
Pan doktor si jen nasadil gumove rukavice a za strasneho place
zuby zatlacil zpatky... Kupodivu
se vsechno po par tydnech upravilo
(vcetne napuchle pusy), jen jeden
zoubek zustal cerny.Jednalo
se o mlecne zoubky, tak vsichni
s panem doktorem doufame, ze ty
druhe budou v poradku. Ale zase
netrvalo dlouho a syn si pred vecernim
koupanim neodpustil poskakovani,
uklouzl a rozbil si hlavu o schod
do vany. Tentokrate jsem do nemocnice na pohotovost nemusela,
pani doktorka zijici v nasi ctvrti
ochotne otevrela ordinaci a hlavu
mu zasila (4 stehy). A zase netrvalo dlouho, hrali jsme doma
lode a syn si tu malou cast ze hry
nacpal do nosu a ja ji nemohla
vyndat... Byl vecer, a tak nezbylo
nez vyrazit opet do centra do detske nemocnice, aby se neudusil.
Ach jo, casto jsem si rikala,
jak je to vubec mozne, ze mam tak aktivni dite. Ted uz chodi do prvni tridy, je porad stejne neposedny, ale sikovny a ve skole
mezi detmi oblibeny. Chodime na plavani, aby se vyradil, hodne to
pomaha. A vloni zacal i zavodit jako nejmladsi ve skupine. Doufam,
ze se s vekem zklidni kapku vic...
Nakonec jsem rada, ze jsem si zdejsi
pohotovost jeste nemusela prohlednout...ale nechci to zakriknout.


Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.