| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dítě a tresty

 Celkem 12 názorů.
 Emil, teenager 
  • 

nepřehrává 

(25.2.2004 21:32:28)
Téma mě zaujalo, ale nemůžu článek spustit. Podle toho, že je bez ohlasů, soudím, že nejsem první ani jediný.
 Sylvie 


Re: nepřehrává 

(25.2.2004 21:44:50)
Mám v počítači Windows Media Player, a ten normálně přehrává. Ale napadá mne, že ve starém počítači jsem používala jiný program (název si fakt nevybavím) a ten mi tyhle ukázky nejdřív stáhnul do počítače, a teprve pak jsem si ho mohla otevřít a spustit.

S.
 Milli 


mě jen kousek 

(15.3.2004 8:17:33)
nevím jak dlouhý měl být příspěvek, ale vzhledem k tomu, že to ukouslo otázku, předpokládám, že to nebylo celé, po druhé odpovědi pana doktora byl konec :-( velmi by mě to zajímalo celé, určitě nejen mě, protože je důležité, abychom nechybovali v takových to věcech a tzv. neplácali játra na něco co se míjí účinkem
 Věra Nixová 


Re: chyba lavky 

(17.4.2004 7:21:03)
Je to skoda, ze se to kouslo, myslim, ze je to docela zajimave tema,....
 Lizí 
  • 

Nikdy to nefunguje 

(14.11.2004 13:34:23)
Nikdy to nefunguje, nebo přehraje jen kousek. Co čekat!
 Haninka 
  • 

Tresty 

(14.11.2004 17:19:48)
Mě to fungovalo. Podle mě má pan Matějček velkou pravdu v tom, že odměny by měly převyšovat tresty.
 Lucia, studentka psychologie 
  • 

Individualita  

(17.3.2006 15:24:25)
Suhlasim s prof. Matejcekom.Avsak nesmieme zabudnut, ze kazde dieta je individualne a na kazde dieta plati nieco ine.Rodic by mal co najskor prist na to, co najviac plati na to jeho dieta.
 hanyk 


Re: Individualita  

(9.4.2006 21:59:56)
Je pravda,že každé dítě je jiné.Musí se stále usměrňovat a tím vychovávat.
Moje zásada je ,že každé dítě se k Vám chová tak jak mu to dovolíte.Proto jít hlavně dítěti příkladem a pak nebudete muset trestat.
 Konie 


Re: Re: Individualita  

(12.1.2007 13:00:49)
Vím, že se přidávám po dlouhé době, ale ten základ řečen byl.
To že trest má trojí účinek:
1/ viník má napravit to co udělal
2/ viník si má pamatovat, aby to už nedělal
3/ trest má sejmout vinu - už jsem si to odpykal, teď můžeme být kamarádi dál

A taky to, že odměna má PŘEVYŠOVAT nad tresty. Udělejme si doma rekapitulaci odměn a trestů, dělejme si čárky...

Mě se to líbilo a i když by mě zajímalo mnohem víc, stačí mi i tento základ. Možná bych dodala, že za jeden prohřešek má být jeden trest a že trest má být odpovídající prohřešku. A to už bývá individuální. Ale často se myslím nedodržuje jeden trest za jeden prohřešek. Starý známý příklad, když dítě udělá něco jinde než doma, potrestají ho jinde, žaluje se i rodičům, takže ještě trest od nich, někdy je to nadvakrát, odpoledne maminka, večer tatínek... A to se ještě někdy rodiče zlobí dál, takže jeden prohřešek, minimálně dva tresty a protože zlobíš, tak nečekej, že tě tento týden za něco pochválíme :-(
 Míša 2 dcery 
  • 

souhlasím 

(17.4.2007 10:35:46)
Líbí se mi komentář odborníka. Mám stejnou zkušenost z praxe. děkuju míša
 janaka7 


Re: souhlasím 

(25.4.2007 19:47:52)
Děkuji za téma, momentálně bojujem s paličatostí staršího syna.
 Adam Valdmann 
  • 

Souhlasím 

(11.2.2008 17:21:57)
Vážený pane doktore,

poslechl jsem si vaši nahrávku a plně s ní souhlasím. Je plno lidí, co má své "rozumy", vlastně, každý člověk /později rodič/ má svůj názor na výchovu. Jakožto člověk, který dlouhodobě rozebíral tuto tématiku a snažil se najít tu nej - aby byla co nejšetrnější a přitom nejůčelovitější..

Souhlasím s tím, že trest má být úměrný danému provinění a z vlatní zkušenosti, na každého platí něco jiného. Každé dítě lépe snáší ono a hůře ono, některé věc nepochopí po zlém, některé zase ne po dobrém...
Myslím si, že utvářet jaký si Kodex výchovy je naprosto špatně, mělo by se ale vytvořit Kodex zakazující např. týrání, kdy rodič někdy i využívá "chyby dítěte" aby mohl se na dítěti "vyřádit" atd., zkrátka potřebuje si někde "chladit žáhu", někde si dokazovat své panství a moc...
Pochopitelně, dítě s veselými, klidně žijícími rodiči budu nejspíš bezproblémové, bude zdravé sebevědomí a v životě bude úspěšné...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.