| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vyučování v obýváku

 Celkem 1 názorů.
 Hanka 
  • 

domaci vyucovani 

(24.8.1999 14:09:10)
Jsem moc ráda, že takovéto alternativní formy vyučování již existují. Moc se mi nelíbí, že škola kromě svého základního poslání naučit děti novým vědomostem si osobuje nárok na "výchovu" dítěte. Já sama jsem do školy chodila v dobách spartakiád, povinných prvomájových a lampionových průvodů, v dobách kdy se ve třídách držely minuty ticha za zemřelé sovětské prezidenty, nemluvě o dobrovolně povinném členství v Pionýrské organizaci. Děti rodičů, kteří tehdy odmítali tento "výchovný vliv" byly vystaveny velkému tlaku, který se samotným získáváním nových vědomostí z matematiky nebo přírodopisu neměl nic společného. Dnes už jsou tyto praktiky naštěstí pasé, ale přesto se obávám, že dítě, které je názorově, tělesně, nebo barevně odlišné, je v dnešní české škole vystaveno zbytečné intoleranci. Přemýšlím nad tím, jestli takovéto zkušenosti patří k "socializaci" šestiletých, sedmiletých dětí? Jako ideální řešení považuji soukromou školu, s individuálním přístupem k jednotlivým dětem. Pro lidi, kteří ale žijí na malém městě jako my, vidím jako dobrou alternativu domácí vyučování v kombinaci se zájmovými kroužky. Moc by mě zajímaly názory zkušenějších.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.