| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kolik zaplatíte za hodinu bez milovaného dítěte?

 Celkem 19 názorů.
 Jarka (Tomík-1r.) 
  • 

Hlídání 

(28.3.2001 12:38:44)
Pro občasné hlídání jsem hledala chůvičku už pro 4 měs. syna, protože nepovažuji za výborný nápad stát s kočárem někde v půlhodinové frontě na úřadě a na základě vlastní zkušenosti vím, že to štve i další "spolufrontovníky" (obzvláště, když v úzké uličce stojí dvě fronty oběma směry a kočár viditelně překáží) o úřednících ani nemluvě (nemají na kočár dost velikou kancelář a pomoci Vám do schodů s kočárem se také nikdo nehrne...
Takže jsem tedy hledala nějaké hlídání. Na Kladně, odkud jsme, jsem žádnou oficiální agenturu nenašla, naštěstí se mi nabídla ochotná sousedka také s malým dítětem...
Zkusila jsem před tím ještě pražské agentury. V podstatě nebyly proti dojíždění. Hlídání "tak malých" dětí začíná na 80 Kč/h. a končí i na 200 Kč/h. (byť s miminkem je rozhodně míň práce, protože většinou hodně spinká).
A pro nás samozřejmě plus dopravné na Kladno, ovšem ve výši zvolené agenturou (rozhodně ne autobus, který stojí 2x20 Kč), také mě upozornili na skutečnost, že doba strávenou dopravou na místo a zpět (tj. minimálně hodina navíc) se samozřejmě také musí zaplatit...
Prostě matka buď musí být doma na 100%, nebo musí mít dost peněz, aby zaplatila slušnou mzdu (v přepočtu na měsíc od 13,5 do 33,5 TKč) další osobě na hlídání. Myslím, že bych se tím jednou mohla sama docela slušně živit. ;-)
S pozdravem, Jarka
 Monika  
  • 

Re: Hlídání na Kladně 

(11.1.2006 22:10:24)
Sice už uplynulo pár let od původního příspěvku, ale problém s hlídáním dětí zůstává stále stejný. moc prosím, pokud máte někdo osobní DOBROU zkušenost s hlídáním na Kladně, ozvěte se. Mám dceru 16 měsíců a jsem bez dobrých víl i babiček. Děkuju Monika
 Zuzka Š. 
  • 

Pohlídám děti (Hradec Králové a okolí) 

(3.3.2006 16:19:47)
Je mi 21 let. Mám SŠ vzdělání s maturitou.. Nekuřačka a abstinentka. Řidičák nemám.

Pohlídám vaše děti. Jsem momentálně nezaměstnaná a po pravdě - byla jsem 4 měsíce v Anglii jako au pair. Nyní se ještě do UK vrátit nemůžu, ale ráda bych našla podobnou práci tady v čr. Pokud by někdo potřeboval dlouhodobější pomoc s dětmi a vzal by mě jako "au pair" do pozice
live-in (tzn. že bych bydlela s rodinou, mohu se postarat o děti, starší osoby, zvířata nebo domácnost i kdekoli jinde v čr.

Jsem zodpovědná, trpělivá a pracovitá, s dětmi i lidmi všeobecně vycházím dobře.

Odborné znalosti a zkušenosti nemám, ale ty ze života ano a mezi mé zájmy a koníčky patří například o astrologie a psychologie. Dále hudba, čtení, psaní, sport, příroda a zvířata a smysl pro humor.
 Lea Kašubová 
  • 

Re: Pohlídám děti (Hradec Králové a okolí) 

(18.4.2007 8:09:31)
Ahoj Zuzko,
čekám holčičku v srpnu 2007. Sama nevím,jak dlouho budu doma, ale službu au-pair bych asi fin.nezvládla.Jsem starší matka 40let a 2děti již mám. Proto vím,co mě čeká být s mrnětem doma a babičky se moc nepřetrhnou.Jsem z HK, ráda bych Tě pozvala na kávu a seznámila a domluvila se na jednorázových pomocech ,např.lékař,nemoc-myslím mé nemoci popř.i nějaká zábava.Zkus o tom přemýšlet.Hezký den Lea
 Katka 
  • 

dětičky... 

(28.3.2001 14:09:21)
... jo je to v dnešní době těžké. Já mám velmi ráda děti, tak jsem si řekla, že spojím příjemné s užitečným. V týdnu pracuji jako asistentka v jedné PC firmě (je mi 23 let). Nedělám pod žádnou agenturou, nemám speciální školení... "jen" vím, co děti potřebují, chtějí, co jim udělá radost..atd. Tak jsem si vyvěsila pár inzerátů, že pohlídám dítě přes večery (od 18. hod. výše...), přes noc, případně přes víkendy a svátky. Ozvalo se mi pár maminek, ve většině zišťujících, na kolik takové hlídání přijde...... já sama jsem nevěděla.... nechtěla jsem si říkat moc a tak jsem uzpůsobila cenu, podle finanční představy samotné maminky.... první mé hlídání (bylo na celou neděli na 10 hodin s tím, že 55,-/hod) a jednalo se rovnou o dvě holčičky. Mé první hlídání "cizích" dětí (hlídání dětí kamarádkám, atd. jsem nepočítala..). Holky byly naprosto skvělý... udělala jsem s nima úkoly, ohřála jsem jim oběd, hrála jsem si s nima (jak doma, tak jsme šli i ven..) no a těch 10 hodin uteklo jako nic a já jen slyšela slova těch maličkých, který mě dokázali udělat obrovskou radost...... Katko ty jsi taková hrozně hodná já bych tě chtěla za ségru...nebo alespoň za sestřenici říkala malá Klárka...... Katko to je tak hezký ty se pořád jenom směješ nikoho takového neznáme... takové podobné věty se neustále objevovali a překvapovali mě.... tolik jsme si za ten den na sebe zvykli..... příchod maminky byl pro ně trauma..... jo opravdu... dostala jsem miliony pusinek, dokonce i jejich fotečky abych nezapomněla do příštího hlídání jak vypadají....... bylo to hrozně moc hezké a já večer usínala s úsměvem na tváři..... nehledě na to, že jsem si přivydělala poměrně příjemnou částku + díky spokojenosti maminky jsem k tomu ještě dostala "dýško" :o))) každopádně když jsem se pak následně koukala na internetu po cenách jaké si slečny účtují...či samotné agentury byla jsem v šoku......... sazba okolo 100 Kč za hodinu + různé příplatky za nemocné dítě, za učení s dítětem, jednorázové poplatky...... přemýšlím tu tak sama pro sebe...mají ty slečny opravdu rády děti, nebo jim jde spíše jen o ty peníze?!!!
 Kamila 
  • 

Re: dětičky... 

(28.3.2001 15:27:41)
Ahoj Katko,
nechci být šťoura, ale máš na to živnosťák? Já jen, že taky o takovém přivýdělku uvažuju.

Ahoj a hodně spokojených rodičů a hlavně dětí.
 Katka 
  • 

Re: Re: dětičky... 

(28.3.2001 15:39:11)
..to je v pořádku, živnosťák na to nemám - prý musíš mít zdravotní vzdělání, nebo nějaký kurz apod... no řekla bych, že stát nás obere na daních o dost, takže to, že párkrát za měsíc udělám někomu - i sama sobě samo - radost.... a ty to chceš dělat jako hlavní činnost? K.
 Kamila 
  • 

Re: Re: Re: dětičky... 

(29.3.2001 11:56:46)
Ahoj Katko,
ne, já normálně pracuju na HPP v kanceláři,ale děti zbožňuju (1 a 1/2 roku jsem dělal au-pair ve Švýcarsku), a tak bych si taky ráda udělala radost a potěšila se dětskou přítomností, a taky přivydělala nějakou korunečku.
Třeba bys mi mohla poradit, jak na to ?
Díky
Kamila
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: dětičky... 

(29.3.2001 14:20:22)
ahojek,
a ty by jsi to chtěla dělat na živnosťák?? nebo tak jako já.. s živnosťákem bych ti asi moc neporadila, ale jinak se můžeme domluvit...... jestli chceš napiš mi do emailu jak jsi na tom časově, kdy by jsi mohla, kolik by jsi minimálně požadovala, co umíš,atd. a já pak na tebe můžu když tak předávat kontakt v případě, že já zrovna v ten termín už něco budu mít, nebo nebudu moct.... zrovna teď mi volala paní na hlídání ročního chlapečka, jenže to potřebovala dopoledne, což já nemůžu :o(( i když ti řeknu, že jsem přemýšlela, že bych to docela dost ráda dělala jako HPČ sama za sebe, nebo ještě s někým, ale nemám bohužel to zdravotnické či podobné potřebné vzdělání na živnosťák.... :o(
 Renata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: dětičky... 

(11.5.2001 12:46:01)
Ahoj Katko,
jestli se muzu vmisit do vaseho rozhovoru, tak bych se te taky rada na neco zeptala....
Ja mam vystudovanou potrebnou skolu, o ktere ses zminovala a obcas jsem vypomahala maminkam s hlidanim deti a delala v dobrovolnem socialnepreventivnim programu. Je mi 22 a ted pracuji jako asistentka v PCfirme. Je jasne, ze toho casu moc nemam a bydlim ted kousek od Prahy, ale hrozne mi chybi pritomnost deticek, je to mym pranim pracovat s detma a mym potesenim, ale popravde jsem zjistila, ze kdybych pracovala v druzine, jak jsem chtela, tak bych se neuzivila a to me moc mrzi, protoze v mem pripade rozhoduji i finance :-(je to smutne, ze pro oblast skolstvi je tak malo penez a neni ji venovana pozornost a například obchodnici, manageri atd. maji vystarano. Kato, cetla jsem tvuj navrh pro Kamcu, ze bys ji neco sehnala, mohla bych te timto taky o to pozadat, mohla bych az vecer, tak od 17.30 nebo o vikendech atd. Mozna bych uvazovala i o tom zivnostaku a venovat se jen a jen detickam. Sla bys do toho se mnou, kdybych si zaridila ten zivnostak?.... ahojky Renata
 Nika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: dětičky... 

(22.4.2004 10:05:22)
Ahoj Katko,taky jsem chtěla hlídat děti,ale manželovi se to nelíbilo,tak z toho nic není.Ale jestli chceš živnosťák,tak nemusíš mít speciální školu.U nás na živ. my řekli,že když chceš hlídat děti jen občas a nevychovávat je(jako třeba v mat.školce),tak si zařídíš jen žvnost.list jen na hlídání dětí.Číslo paragrafu si nepamatuji,ale je to ten samý jako na úklid.Aspoň myslím.Tam ti poradí.Ještě budeš potřebovat výpis z rejstříku trestu a potvrzení z fin.úřadu,že nedlužíš.
 Jana s Annou 
  • 

Re: dětičky... 

(29.3.2001 0:30:15)
Ahoj všechny potřebné matičky, podělím se s vámi o svou zkušenost.
Jednou v parku jsem zpozorovala milou holku s dvojčaty a bylo zcela zřejmé, že nejsou její, že je "jen" hlídá. Byla mně sympatická i ona i její hraní. Tak jsem jí oslovila a domluvily jsme se na dalším hlídání mé dcerky, roční.
Myslím, že to byl dobrý čuch na člověka, který je zodpovědný a hravý a veselý. Moje Anča má svou "hlídačku Marcelku" moc ráda a vůbec s ní nestrádá. Platím 50,-/hod, bez dopravy, bydlí nedaleko. využívám jí cca 1x týdně. Proto je dobré hledat v okolním parku, případně u blízkých přátel v okolí. Většinou se najde starší něčí ségra, chtivá přivýdělku. Moje děvče shodou okolností studuje přírodovědu, ale myslím, že to není důležité. Důležité je aby byla trpělivá, milá a hravá.
Přeji všem hodně štěstí, Jana
 Renča, 3,5 letá Lucinka 
  • 

Re: dětičky... 

(13.5.2005 15:51:43)
Ahoj Katko,
řekla bych,že ty slečny si možná vydělají stejnou částku jako ty a zbytek peněz připadne agentuře. Kdysi jsem hledala hlídání pro svého nadřízeného a byla v kontaktu jak s agenturami,tak se dívkami,takže vím,že skoro 50% ceny zůstává v agentuře. Renča
 Katka 
  • 

Re: dětičky... 

(21.11.2007 14:03:10)
Ahojky,
sice uplynulo už dost let od tvého příspěvku ale dnes nikdo nehlídá děti pro charitu.Přiznávám, ž ei já, ač mám děti ráda nejsu pod 85/hod a proč?protože v dnešní době je všechno hrozně drahý a tak se holt ceny zvyšují ale já děti nehlídám rpo peníze ale pro radost...
 Jana, syn 2 roky 
  • 

Hlídání 

(28.3.2001 20:35:02)
Pohlídat dítě když není babička v dosahu( jedna 200 a druhá 270km od nás) pak opravdu nezbývá nic jiného( kromě toho, že se nikam večer nedostanete) než agentura. Já si zvolila po dlouhém zvažování a váhání Agenturu Happy babby (Brno) a protože paní majitelka je velmi příjemná a opravdu se snaží vyhovět mám o starost míň. Poprvé nám paní kterou mi doporučila hlídala večer a já musím přiznat, že jsem stejně myšlenkami byla doma a moc jsem si to volno neužila.Ale podruhé a potřetí jsem byla už klidná. Hlídání stojí 45/hod + cestovné 50,- . A tak se dostanu i do kina, na večeri a do společnosti.
Jana
 Katka a malá Karolínka(8měsíců) 
  • 

Re: Hlídání 

(1.4.2001 22:33:06)
Ahoj Jano,
když jsem viděla tvůj článek,musím popravdě říci,že jsem zajásala.Ne snad proto,že je někdo na tom snad stejně jako já,ale proto,že mi snad může někdo trochu pomoci.Právě jsem se přistěhovala do Brna a obě babičky jsou na sto honů vzdálené.Jedna v Ústí nad Labem a druhá ve Frýdlantě.Žádní přátelé,žádní známí,prostě kromě manžela nikde nikdo...
Chtěla jsem Tě poprosit o bližší kontakt na Agenturu Happy Baby a snad i na jakési centra pro maminky a jejich drobečky.

Předem mockrát děkuji
Katka
 HelenaB.+2kluci (13 a 9)+? 


Co s dětmi v Brně 

(13.4.2004 15:04:48)
Pro Katku z Brna:
Ahoj Katko, posílám ti odkaz na jedno brněnské mateřské centrum. http://www.klokanek.zde.cz/
Párkrát jsem tam byla a pokud v Brně nikoho neznáš, určitě ti to pomůže. Plavání je dobré ve Filii na Lesné. http://www.filia.cz/main.html
Další cvičení, ale to je až od jednoho roku, je ve Větrníku na Nerudové nebo v Salesiánském středisku v Žabovřeskách.
Na výběr toho je dost, záleží na tom, kde bydlíš a kam se ti chce jezdit.
Kámoška bydlí v Líšni a má tam taky cvičení.
Třeba jsem ti trochu pomohla.

Ahoj
 Pavla Adámková, dcera Karolína, 4,5 roku 
  • 

Nymburk? 

(20.3.2006 14:52:11)
Nymburk - Také hledám paní na občasné hlídání. Zajímalo by mne, zda je v okolí taková agentura, nebo zda by se ve městě našla hodná, milá, podnikavá a nevytížená babička, která by se chtěla potěšit přítomností malé holčičky a ještě si něco málo přivydělat k důchodu. Poraďte, prosím.
 Lucka, 23, studentka a hlídací teta :) 
  • 

Vím, kde hledat 

(29.10.2006 10:52:30)
Milé maminky (příp. tatínkové :) a "hlídačky" (tety :),

přečetla jsem si všechny příspěvky a možná pro vás mám pomoc - týká se to těch, kteří mají odvahu (nebo prostě chuť?) někoho hledat (nabízet hlídání) sami bez agentur.

Existuje server www.paninahlidani.cz který je celostátní, jedná se o hlídání nejen dětí, příp. různého věku, navíc za různé ceny, sami si vybíráte. Záleží jen na Vašem úsudku.

Nemám k provozovatelům serveru žádný vztah, takže jediný důvod, proč Vám jej tady doporučuju, je moje dobrá zkušenost s ním.
Před třemi lety jsem na něj náhodou narazila, v Ostravě moc poptávka po hlídání nebyla, ale letos se mi ozvala rodina, které jsem nakonec půl roku hlídala dvouapůlletého chlapečka několikrát týdně během dne, když byla maminka v práci. Všichni jsme byli moc spokojení a jsme stále v kontaktu, i když teď už studuju v Praze a malý začal chodit do školky.

Takže kdybyste někdo potřebovali pohlídat děti od dvou let (s miminky bohužel nemám zkušenosti, takže si ani netroufnu) v Praze, spíš večer a víkendy, ale po domluvě i během dne, dejte mi vědět. Mám děti moc ráda (byla jsem 2 roky jako aupair v Anglii a letos 2 měsíce v Německu), rodiče se mi občas smějí, že mi tikají biologické hodiny už od 18 :) Ale já si prostě myslím, že dětský úsměv si nekoupíte... (mimochodem hraní beru jako samozřejmost :)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.