| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dělají to naschvál anebo jsou opravdu tak pitomí?

 Celkem 4 názorů.
 Erika,32 let 
  • 

Má to tady logiku? 

(28.2.2001 11:05:57)
Řekla bych, že asi oboje. Nemám zkušenosti s adopcí, ale stalo se mi něco podobného. Když jsem ještě podnikala,jelikož moje podnikání bylo na bodu mrazu,žádne výdělky, žádali jsme o sociální dávky.Po předložení manželova čistého
příjmu a zjištění si mých příjmů podle daňového přiznání u FÚ,nám přišla odpověď zamítavá,protože naše měsíční příjmy prý dosahovali částku skoro 13.000,-Kč(byla bych velice ráda,kdyby jsme v té době takový měsíční příjem měli) .Šla jsem na sociálku a ptala jsem se jak k tomu číslu došli.Odpověď byla pro mně víc než šokující.Pracovnice mi řekla,že i když moje příjmy jsou nulové,podle zákona na mně připadá částka životního minima a tudíž,na
žádanou sociální dávku nemáme nárok.Spadla mi brada a nemít brýle na nose,patrně bych přišla i o oči.Bránila jsem se argumentama,že tu částku životního minima mi přece stát nedává,že jí nemám,ale pracovnice mi řekla,že to jsou nové zákony a oni podle nich musí pracovat.V tomhle státě mi připadá milion věcí postavených naruby.Cikánky, které porodí 10 dětí,nestarají se o ně tak jak by měli,ty nikdo nekontroluje,nikdo je psichycky nedeptá,nikdo jim děti neodebere pro zanedbání rodičovských povinností.Všichni od nich dávají ruce pryč,protože se jich bojí.Když požádá slušná rodina o adopci,zažívá stres a peklo,ponižujúce návštěvy soc.pracovnic doma atd. My jsme socální dávku od státu nedostali,vy vašeho Tomáška máte už doma a to je podstatné.Přeji vám krásne chvíle prožité s nim.Jenom se ptám,kde je v tomhle státě logika?
 Simona, dcery 3 a 13 let 
  • 

Re: Má to tady logiku? 

(5.3.2001 8:45:42)
Vážení přátelé - ano
Mnoho v tomto státě nemá logiku! Když měla strší dcera 1 rok - tedy ještě za totáče - byla jsem na neurologické operaci (že jsem si tuto operaci musela vyvzdorovat, jelikož mi řekli, že syndrom karpálního tunelu by to mohl být, ale neůže, jelikož je mi 25 a ten se objevzje po 35 letech věku je již jiná věc. Manžel je taky trochu lékař - i když dobytčí - a tak mi vysvětlil, že zmíněná diagnóza je v podstatě stisknutí nervového kanálku a když mi to neuvolní rychle - v horizontu 3 - 5 let - tak mohu ztratit cit v ruce úplně. A tak jsem si s tvrdohlavostí mně vlastní operaci prosadila, po roce druhou ruku a dodnes jsou obě v pořádku. Naštěstí!)
Ale píši kvůli zážitku se soudružkami ze sociálky. Manžel totiž pečoval o dceru po dobu mé hospitalizace a i 2 týdny po ní, jelikož mi v nemocnici řekli 6 týdnů s rukou nehýbat. No zkuste to s ročním dítětem a domácností na krku. Manžel to naštěstí vše zvládal, jediný problém nastal, když jsme žádali o sociální dávku. On totiž dostal OČR a pak si musel vzít neplacené volno. Já byla na mateřské a tak jsme byli 14 dní téměř bez peněz. A pak to nastalo - sociální pracovnice mi chodily koukat v 11:45 do hrnce, co dítěti vařím k obědu, prohlížely mi prádlo nachystané v koši na žehlení a pořád se ptaly, proč se o nás nepostarají babičky. Ty v té době obě pracovaly, navíc je máme cca 250 km daleko a hlavně PROČ ?
Myslela jsem si, že tato doba je za námi, kdy " soudružky" - odpusťte ten výraz - buzerují slušné lidi. ALE: známého nedávno opustila žena. Mají 6 let starou holku, o kterou se on od mala sterá. Byl s ní i na mateřské dovolené, maminka dělala a všem více vyhovovalo. Jenže maminka si našla přítele v cizině a odešla za ním. Manželovi podepsala vše potřebné k rozvodu, vzdala se nároku na dceru a prostě si oba mysleli, že bude vše v pohodě, že to v případě souhlasu obou rodičů nikdo nezkoumá. Opak je ovšem pravdou - Kamarád má sociálky 2x týdně v bytě, dítěte se ptají, zda ho tatínek koupe (vy snad nekoupete šestileté dítě? zeptal se tento otec s údivem) a on musí neudtále dokazovat, že je schopen se o dceru - tak jako minulých 6 let - strat i nadále. Podotýkám, že jeho paní měla velmi náročné povolání a často doma třeba 2 týdny nebyla. Ale o to se nikdo nezajímal. Rodina byla úplná (tedy v úplné rodině se nic zlého dít nemůže, nebo je tam vše povoleno?). Doufám, že mu vše dobře dopadne, zatím vzdoruje. Sociální pracovnice měly totiž úžasný nápad - aby svěřil dítě do ústavní péče, než se rozhodne, kdo se o ně postará...........
Držte se všichni proti všem nelogikám!!
Ahoj
Simona
 Lucimo 
  • 

Re: Re: Má to tady logiku? 

(20.11.2003 10:56:03)
Doufám, že teď, po několika letech, je u Vašeho kamaráda vše v pořádku. Je mi z toho na blití, co někteří lidé můžou vymyslet... To snad ani nejsou lidi, když chtějí dát "zatím" do ústavu dítě, které má doma tátu, který se o něj rád a dobře stará... :o(
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Odpověď po dvou letech 

(6.7.2005 14:14:51)
Koukám, že si píšeme s hodně dlouhými odstupy. Ale já teď jsem doma nemocná a tak bloumám po netu. A tu jsem narazila na svůj příspěvek. Koukám, co jsem to tak mohla psát k adopci, sama adopťátko nemaje (tedy má ho brácha, klukovi je už 19 a jako by tátovi z oka vypadl....).

Ale k dotazu: kamarádovi nakonec dala sociálka pokoj, ale to až poté, kdy si na ni stěžoval (někde na kraji, což byl její nadřízený orgán či co). Ona k němu chodila třeba ráno v půl osmé a začala holčičku zpovídat, takže Klárka přišla pozdě do školy...
Nakonec to všechno dopadlo tak, že si jeho manželka ten odchod do ciziny rozmyslela a asi po 4 letech se naráz chtěla vrátit. Ale tehdy si kamarád postavil hlavu, že když bude chtít, tak může holku vidět, nebo ji vzít na výlet, ale zpět domů ji už nechtěl... A asi před půl rokem se oženil znovu - s jinou slečnou, o dost mladší, ale teď spolu čekají mimíska. SNAD to vše skončí happyendem.
Ahoj
Simča

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.