| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Orientální tanec v těhotenství

 Celkem 43 názorů.
 Jana, 28 
  • 

Orientální tanec 

(2.2.2001 14:43:15)
Vážená paní Souradová,

napsala jste naprosto perfektní článek***. Strašně ráda bych se do nějakého kurzu "orientálního tance" přihlásila. Mohla byste mi poradit, na koho se mohu v Praze, popř. i mimo Prahu obrátit? Děkuji a přeji hodně úspěchů.
 Majka,3děti 
  • 

Re: Orientální tanec 

(3.2.2001 20:46:09)
Učila jsem se orientální tanec rok a pak jej praktikovala v těhotenství a bylo to moc příjemné. Byla bych ráda, kdybyste mi poskytla kontakt na učitelku orientálního tance pokud možno v Plzni, protože jsem opustila Prahu a dojíždění se třemi dětmi je poněkud náročnější. Jinak tanec doporučuji nejen v těhotenství, ale i jinak jako úžasný relaxační prostředek při kterém se nezapomíná na to, že nejsem jen maminka, ale také žena. Díky
 Eva K 
  • 

kontakt v Praze 

(1.8.2005 9:52:02)
http://www.materstvi.cz/materstvi/index.php?page=0
 Lenka 
  • 

Re: Orientální tanec 

(13.1.2004 3:06:09)
Zasvěcenou výuku najdete na www.volny.cz/dancedo
Bohužel zatím ne pro těhotné.
 Karolina Novotna 
  • 

Re: Orientální tanec www.dalila.unas.cz 

(13.2.2005 10:03:13)
www.dalila.unas.cz
 majda a majda 
  • 

Re: Re: Orientální tanec www.dalila.unas.cz 

(13.2.2005 22:47:53)
ahoj orientalni tanec v tehotenstvy mi nic nerika,predstavit si sebe tak to bych nerozdejchala,nic proti tomu.
 Kristina 
  • 

Re: Re: Re: Orientální tanec www.dalila.unas.cz 

(19.4.2005 15:06:01)
Jinej zase nerozdejchá, že napíšeš těhotenství s tvrdým y!
Možná ani nevíš co orientální tanec je.
 Šárka 
  • 

Re: Orientální tanec www.dalila.unas.cz 

(6.1.2011 19:15:50)
to nefunguje:).. Ale našla jsem nové stránky www.dalila.cz
 Šárka 
  • 

Re: Orientální tanec 

(29.9.2009 14:49:58)
Dobrý den, pokud ještě sháníte kurzy v Praze, doporučím Vám www.atiya.cz www.eglal.cz nebo mé kurzy www.cernasarka.cz Hezký den Šárka Černá
 Martina, syn 10 měsíců 
  • 

Re: Ke článku: Orientální tanec v těhotenství 

(4.2.2001 1:26:13)
Dobrý den,
velice mě článek o orientálním tanci zaujal a ráda bych se dozvěděla o nějakém kurzu tohoto tance v Praze, který není zaměřený (jen) na těhotné ženy. Nemáte někdo nějaký kontakt? Děkuji

 Helena B. 
  • 

Re: 

(5.2.2001 13:27:33)
Zajímavá informace,
existuje takový kurz tance i v Brně? A nejen pro těhotné?
Díky za odpověď.
 Vera Souradova, Clarisska a pul, USA 
  • 

Orientalni tanec 

(6.2.2001 7:06:07)
Orientalni tanec v tehotenstvi vyucuje v ramci Centra aktivniho porodu pani Tamara Markova. Kontakt na ni muzete ziskat pres Centrum.
Dalsi ucitelka specializujici se na tanec v tehotenstvi je pani Ivana Vankova a uci take v Praze. Obe samozrejme uci tancit brichem nejen tehotne zeny a maji spoustu dobrych napadu, ktere zaujmou kazdou zenu, ktera se rada hybe za doprovodu hudby.I pani Ivana spolupracuje s Centrem aktivniho porodu. O kursech v jinych mestech nevim, ale snad se nam nekdo ozve. Bylo by to moc fajn. E-mailove adresy na obe ucitelky muzete ziskat v redakci Rodiny. Vera S.
 Naďa - dula Podkrkonošská 
  • 

Re: Orientalni tanec 

(22.8.2003 22:50:17)
Ano, ozývam se jako další vyučující orientálního tance pro těhotné a nejen pro ně. S Tamarou Markovou se znám, ona byla tou, která mně dodala před několika lety odvahu začít s touto krásnou metodou pro těhotné. Dnes chystám otevřít už čtvrtý ročník tančení-cvičení. Mezitím se ze mě stala dula a účinky orientálního tance mohu tím více využít. Pracuji v Hořicích v Podkrkonoší, jako dula doprovázím maminky k porodu do porodnice ve Vrchlabí a v okolí svého bydliště, zkrátka tam, kam si vybere maminka, kterou doprovázím.
Tento článek jsem objevila sice se zpožděním, ale určitě v pravý čas. Pokud někdo chce více informací, tak se můžete ozvat na tel. 493 693 258 ve večerních hodinách. Můžete se ptát jak na orientální tanec, tak i na služby duly.
Naďa Baliharová
 *Lidka* + 3 


Orientalni tanec i v 1. trimestru? 

(4.9.2003 11:08:11)
Zdravim vsechny tanecnice, mam radost ze jsem nasla diskuzi na tema, ktere ted prave resim.

Od cervence jsem zacala chodit do kurzu brisnich tancu, moc se mi to libilo.
Ted jsem se prihlasila do pokrocilejsich kurzu a zjistila jsem ze jsem cerstve tehotna. Muzu chodit dal? Neohrozi to moje mimi v nejrizikovejsim obdobi?

Nemam zadne zdravotni problemy, na gyn. jsem zatim nebyla.

Moc diky!
 Jana, 2 d - 03, 07 


Re: Orientalni tanec i v 1. trimestru? 

(4.9.2003 16:00:35)
ahoj, já chodím na or.t. pro těhotné, a tam říkali, že v těhotenství je třeba zvolnit tempo tak na půlku, a nedělat prudší int. pohyby. takže asi úplně bezpečný to nebude...

Jana
 Jana CAM 


Re: Orientalni tanec i v 1. trimestru? 

(4.9.2003 22:56:42)
Milá Lidko,
já vedu těhotenské aktivity v Ostravě a mimo jiné i břišní tanec pro těhotné. Jsou opravdu prvky které mají těhotné zakázené, jelikož tyto prvky jsou indukční. Jde o šimi a různé další dynamické prvky, které můžou mamky využít až v první době porodní. Těhulky tancují v pomalém rytmu, pohyby jsou vláčné houpavé. Rozhodně Vám nedoporučuji dál pokračovat v tempu kurzu orientálních tanců, jako těhulka by jste měla tancovat pod vedením někoho kdo tomu rozumí a ví co jako těhulka můžete a co né. Jak tancují těhulky u nás mrkněte zde Jinak pokud jste z Prahy tak nejdéle se tanci rodiček věnuje Tamara Marková a na ní je kontakt zde Jana

 *Lidka* + 3 


Moc dekuju za odbornou odpoved!  

(12.9.2003 13:03:27)
A diky za tip!
 Dance studio SHADIYAH 
  • 

Nove kurzy pro tehotne 

(21.7.2004 11:30:21)
Dance studio SHADIYAH
kazde utery-Praha 1,Elisky Krasnohorske-sal Modre nebe-cena 1440,-/12 lekcí
patky-ve Slanem u Kladna
vice na www.shadia.oli.cz nebo 604 382 934
 Katka 
  • 

kontakt 

(13.2.2001 14:18:33)
Po precteni clanku a vsech dalsich prispevku k tematu brisniho tance mi nezbyva, nez se take pripojit.
Necely rok chodim na hodiny brisniho tance a moje pocity jsou rekneme smisene. Proto se ani nebudu poustet do dalsiho popisovani strasti, radosti ale i legrace, ktere me za ten rok potkaly, to by bylo na hodne dlouhe povidani.

Snad si to radis vyzkousejte na vlastni kuzi, stoji to za to.

Pokud nevite, kam se prihlasit, kde zacit hledat, nabizim kontakt na kurzy, ktere prave navstevuji: www.brisnitanec.cz
Pokud se nepletu, kurzy probihaji nejen v Praze ale i v Plzni.
 Daniela(buduca mamicka a orientalna tanecnica) 
  • 

Orientalny tanec v Cesku-kontakty 

(27.3.2002 14:18:50)
Pre vsetky zaujemkyne o kurzy orientalneho tanca odporucam internetove stranky:
www.aziza.cz
www.brisnitanec.cz
www.ladyfit.cz
www.volny.cz/sivena/tanec
najdete tu ponuky kurzov nie len pre Prahu, ale aj dalsie mesta v Cecach
Na Slovensku je mozne najst pravidelne alebo vikendove kurzy v Bratislave, Kosiciach a v Ziline.
 Hedvika 
  • 

Existují knížky v češtině? 

(8.4.2002 13:10:09)

Tancuji už asi dva roky, ale zatím jsem
nenarazila na žádnou knihu o břišních tancích v češtině. Zajímá mě i břišní tanec v těhotenství, ale o tom se také moc nepíše. Mohl by mi někdo poradit?

 Iva, syn Jakub 6. měsíců 


Co může Kubík papat 

(8.4.2002 21:49:14)
Hezký den (večer). Stále kojím, ale chtěla bych se zeptat co můžu dávat půlročnímu dítěti jíst. Už jsem to skusila s rýžovou kaší, ale strašně ho staví a bolí ho bříško. Za každou radu budu vděčná. Moc děkuju.
 Stáňa+Ondra (* r. 94) 


Re: Co může Kubík papat 

(8.4.2002 21:57:17)
Ivo,
zkus prolistovat rubriku Výživa - přikromování po 6. měsíci. Určitě tam nějakou inspiraci najdeš. Jinak přikromovat se většinou začíná zleninovými nebo ovocnými příkrmy a doporučuje se dávat nové jídlo spíš dopoledne (přesnídávka, oběd).
 Denisa,synek 17mes. 
  • 

Re: Co může Kubík papat 

(10.4.2002 21:26:09)
Ahoj,
¨já jsem tenkrát dostala mrňavou brožurku, tak jen ve zkratce, jak jsem to dělala já s brožurou (kojím doteď).
Jako první nemléčný příkrm mrkvové pyré v poledne(a normálně dokojit). Po 3-4 dnech jsem k němu přidala brambor. 3 dny má být doba, po které se může zařadit nová potravina, kvůli projevům případné alergie. Pak přidat maso.
Nemělo by jen jíst nadýmavou zeleninu, česnek, cibuli, rajčata. Ovoce spíš domácí, (kromě jahod a rybízu). Maso drůbeží, hovězí a králičí ( ne vnitřnosti, ryby,vepřové). Asi je to chaos, ale kdyby něco jsem tu, Denisa
 Adéla  


Re: Existují knížky v češtině? 

(8.4.2002 22:19:08)
Hedviko
Zkuste se obrátit na A-centrum , ul. Na Bělidle 32, Praha 5 ,pí. Katarina .Vedou tam předporodní kurz orientálních tanců rodiček.
adéla
 Amani 
  • 

Re: Existují knížky v češtině? 

(26.9.2002 10:05:04)
Knížka o orientálním tanci v češtině již existuje asi rok, je v ní zmíněn i břišní tanec v těhotenství. Veškeré informace najdete na www.milaelkral.cz, nebo na tel.:604/418973

Přeji mnoho radosti při břišním tanci, sama s ním už mám také mnohaleté bohaté a radostné zkušenosti.
 Mila 
  • 

Re: Existují knížky v češtině? 

(18.4.2003 13:01:35)
Nedávno jsem objevila knížku "V rytmu života" - Průvodce orientálním tancem. Napsal ji Petr Petříček. Stojí Kč 159,-. Je docela dobrá. Píše se tam i o původu jednotlivých typů orient. tance.
 Katka 
  • 

Re: Existují knížky v češtině? 

(29.4.2003 11:49:50)
Bohužel, co se týče literatury o břišních tancích všeobecně, v ČR zatím vyšlo jen velmi málo knih, které jsou velmi obecné. Pokud byste měla chuť a přístup k internetu, mnoho informací se dá zjistit přes americké webové stránky:-))....Katka
 Mariera 


Kontakt 

(2.1.2003 11:21:46)
Článek je výborný, ale chybí kontakt na učitelky pro těhotné. Prosím pošlete
 Aneka_ 


prosba o radu 

(2.1.2003 11:33:38)
prosím o radu některé z vás, která má zkušenosti s těhotenstvím po samovolném potratu v 11tém týdnu a to za 2měsíce po zákroku. Je nutná neschopenka? Jaké je procentuální riziko potratu? a podobně.Díky moc.
Anežka
 Radka 29 
  • 

Re: prosba o radu 

(4.1.2003 19:53:54)
Tak to by mě taky zajímalo. Neschopenku dostaneš určitě, když jsi po potratu, ale nevím jaké je riziko takového těhotenství. Já jsem slyšela o holkách, co po potratu otěhotní po šestinedělí a celé těhotenství je O.K. Taky jsem to zkusila, ale potratila jsem podruhé. Teď mám 5 měsíc pauzu a doktor říká ať počkám tak do dubna, tedy celkem 8 měsíců od potratu. Asi, že už to bylo 2x. Jsem dost netrpělivá a navíc mám už teď pokaždé po náladě, když to znovu dostanu. Tak ti držím palce, ať ti to dobře dopadne. Radka
 Iva,Adélka 3r., t.č. 16 t.t. 
  • 

Re: prosba o radu -pro Anežku 

(14.3.2004 14:20:58)
Milá Anežko, mám za sebou dva potraty, oba do 10 t.t. Po prvním potratu jsme čekali 8 měsíců, jakmile doktor svolil, bohužel to nešlo - psychika - celých 9 měsíců. Odjeli jsme na delší dovolenou do Mexika a po návratu jsem zjistila, že jsem opět těhotná, byla jsem strašně šťastná, ale po 4 týdnech, tedy v 9 t.t. bylo po všem. Málem jsem se zhroutila!! Potom jsem, díky jednoho pořadu v TV navštívila Astrologa p. Havelku. Ten mi prozradil, že mímo bude, možná už do roka a vypočítal mi kalendář na početí. Hrozně jsem mu věřila, neboť na mě poznal i jiné zdr. problémy, o kterých nikdo kromě mne nevěděl.Otěhotněla jsem hned na první křížek a to 3 měsíce po druhém potratu. Měla jsem strach jak to bude tentokrát? Těhotenství jsem měla díky tomu rizikové, okamžitě jsem dostala neschopenku, ale celé těhotenství probíhalo v úplné pohodě a 11 měsíců po návštěvě pana Havelky jsem opravdu mímísko měla. Narodila se nám zdravá a krásná holčička, které jsou už více než 3 roky a ještě 5 měsíců musí počkat, než se jí narodí sestřička. Anežko, musíš být hlavně v klidu, nepřipouštět si starosti, baštit hodně vitamínů, já jedla i Maternu a hrozně se opatrovat. Pro organismus je to asi záběr, ale dá se to zvládnout. Moc se opatruj a my s Adélkou a bříškem budeme tobě i mimísku držet palečky, ať všechno dobře dopadne !!!! Věříme, že ano !!!
Iva a spol.
 Deni+František+Ella 


Re: Re: prosba o radu -pro Anežku 

(15.3.2004 12:35:29)
Ivo, mas nejaky kontakt na toho pana Havelku?
 Iva, Adélka 3r., t.č. 17 t.t. 
  • 

Odpověď pro Denisu 

(22.3.2004 22:57:44)
Mám na p. Havelku telefon- 257319420, lépe ho navštívit osobně v Praze 5, Nádražní ulice, má tam Astroapatyku, pro další info mi napiš na mail: ifca.drozova@volny.cz
 zdenka, syn 14 týdnů 
  • 

Držím palce!! 

(14.3.2004 23:50:15)
Ahoj, bohužel takovou zkušenost mám. Během jednoho roku: zamlklé těhotenství ve 12 tt, mimoděložní těhotenství a spontání potrat v 6tt. Příčina neznámá. Po potratech jsem na radu svého otce lékaře počkala 5 - 6 měsíců. Rozhodující je prý počkat alespoň tři pravidelné menstruace, pak už by měl být odstup dostatečný a není důvod čekání prodlužovat. Naštěstí jsme "plodní" a podařilo se mi otěhotnět vždy na první pokus. Při čtvrtém těhotenství jsem byla od začátku na neschopence, brala preventivně utrogestan. Přesto jsem měla na začátku opět problémy: špinění až drobné krvácení, drobný hematom, v 8 tt jsem strávila týden v nemocnici s diagnózou hrozící potrat. Naštěstí se hematom vstřebal a těhotenství probíhalo od třetího měsíce absolutně bezvadně bez problémů. Přesto jsem byla celých 9 měsíců na nechopence, s doporučením být v klidu, nenamáhat se, nekoupat se v teplé vodě, brát vitamíny apod. Syn se pro polohu nožičkama dolu narodil císařským řezem tři týdny před termínem (praskla mi plodová voda).Je to krásný zdravý kluk. Vím, jak je to těžké, ale vydrž! Nakonec se vše podaří a opravdu je důležité se nestresovat, neklesat na mysli a věřit ve šťastný konec v podobě krásného miminka. Držím palce!!!!
 Šárka budoucí maminka 
  • 

Re: Kontakt 

(11.1.2005 19:31:09)
Hledám nějaké kurzy břišního tance pro těhotné jsem ze Štětí, ale kurzy mouhou být v Roudnici nad Labem, Litoměřicích, Mělníku ...
Předem Děkuju za odpověď
p.S: Těhulka toužící po zajímavém pohybu
 Šárka budoucí maminka 
  • 

Hledání kurzů 

(11.1.2005 19:31:59)
Hledám nějaké kurzy břišního tance pro těhotné jsem ze Štětí, ale kurzy mouhou být v Roudnici nad Labem, Litoměřicích, Mělníku ...
Předem Děkuju za odpověď
p.S: Těhulka toužící po zajímavém pohybu
 Ivana Marková 
  • 

vhodne tanecni prvky pro tehotne 

(30.10.2006 17:37:50)
Dobry den,

orientalnimu tanci se venuji 4 roky a 1 rok ho ucim, jelikoz mam mezi tanecnicemi i jednu nastavajici maminku, rada bych se dozvedela, ktere tanecni prvky jsou pro tehotne vhodne. Toto neni prvni clanek, ktery jsem na toto tema cetla. Bohuzel maji vsechny jedno spolecne, vyzdvihuji uzitecnost a vhodnost orientalniho tance pro tehotne, ale nikde jsem se nedocetla, ktere pohyby jsou vhodne a naopak. Od sve lektorky vim, ze trasy (simi) je treba vynechat a vzpomenout si na ne az pri vlastnim porodu, sama jsem dosla k nazoru, ze vhodne jsou krouzive pohyby, ale co dal?
Je hezke, ze pisete o tom, ze mnoho knih pojednava o tanceni v tehotenstvi, skoda, ze neuvadite ani jediny priklad.
Dekuji Vam za odpoved.

IM
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: vhodne tanecni prvky pro tehotne 

(30.10.2006 18:55:00)
Ahoj Ivano
Tamara Marková z A centra v Praze má speciální kurzy pro těhuly.Já k tamarce chodila se všema dětma tančit. Hlavní bylo,že se tančí v pomalém rytmu. kdyžtak se jí myslim můžeš zeptat
www.materstvi.cz
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: vhodne tanecni prvky pro tehotne 

(30.10.2006 18:56:36)
šimi pomalu se může, bubínky pomalu bez akcentu jsme taky tančily,osmičky,všechny krouživé pohyby pomalu..
 Simča, 19. týden 
  • 

hnědý výtok  

(31.10.2006 9:26:01)
Ahoj holky, ode dneška od rána mám nepatrný hnědý výtok - jako poslední den menstruace, tak nevím jestli mám začít plašit a volat na gyndu, ať se na mě podívá nebo je to normální? Jsem v půlce 5. měsíce, 26 let. Prosím poraďte :o(
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: hnědý výtok  

(31.10.2006 9:43:09)
Ahoj
dr. bych zavolala a jela bych k němu. krvácení a špinění není v těhu normální. špinění může být nakonec v pořádku(že s etřeba jen víc zvětšila děloha nebo něco podobného) ale neriskovala bych
 marcela 
  • 

Re: hnědý výtok  

(31.10.2006 10:06:16)
okamžitě zajdi k doktorovi - mě se to stalo tento pátek a zavřeli mě na 3 dny do nemocnice s tím, že to může být oddělování placenty od dělohy a dalších 1000 věcí - nakonec zjistili úplně jiný problém ale to je zase o něčem jiném :-(

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.