| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Naše zkušenost s americkou školou 8: Vysvědčení, známkování, hodnocení, domácí úkoly, celostátní testy.

 Celkem 7 názorů.
 Vera S., Clarisska skoro 5, USA 
  • 

Vynikajici zprava o skolstvi v Americe 

(27.3.2001 21:16:12)
Mila pani Tydlitatova,
to jsme to spolu dostaly(viz.kritika pod mym prispevkem). Ceske skoly jsou ty nejskolovatejsi. I kdyz si myslim, ze ani Vy, ani ja jsme se nepoukousely dokazat, ze co je americke je automaticky nejlepsi. V celem vasem vypraveni bylo dost "kritickych tonu" tedy spis, objektivnich postrehu, ze ne vsechno je "nejlepsi". Mne se moc libil Vas positivni pristup, snaha najit to, z ceho se muzeme neco naucit, informovat, priblizit neco, co stoji za zamysleni a treba i za zkousku. Planovala jsem take podobne povidani o americkem skolsti (vadi mi srovnavani americkych strednich skol s ceskymi gymnasii,ktere pokulhava. Podle toho by vsichni Americane meli maturitu a to tak neni. Delaji to ostatne i Nemci, jejichz deti jezdi do Ameriky na vymenu). Ale Vase prace je mnohem dukladnejsi, velmi prehledna a opravdu poucna pro ty, kdo se radi nad skolou a co ma detem davat zamysli. A v tom si myslim stejne jako Vy, ze americke skolstvi a vychova vubec, predci kterykoliv evropsky system.(Vyzkousela jsem jich dost na kuzi vlastnich deti).Takze Vam moc dekuju za tu peknou serii clanku. Doporucuju ji vsem svym kolegum z gamnasia, ze kterych je snad 80% uciteli na vsech stupnich skol a vsem spratelenym maminkam na vsech 5 kontinentech. Vera S.
 Zuzana,32 let,syn 8 let 
  • 

Re: Vynikajici zprava o skolstvi v Americe 

(28.3.2001 9:51:34)
Milá pani Věro,
nebuďte smutná nad kritikou vašeho článku o Paulově práci(ostatně není ji tam moc).Vaše články jsou moc pěkné a zajímavé,tak pište prosim dál.Já jsem třeba ve svém přízpěvku na Váš článek napsala svůj názor na to,co se mi líbí a co ne.Myslím,že nikdo nechtěl říct,že české školy jsou ty nejškolovatější a nejlepší a americké školy jsou špatné.Já myslím,že všude je něco,co má nadstandart nad jinými školy a něco,co se musí jěště hodně vylepšit.Je pravda,že školy v bývalém Československu byli strohé,učitelé byli docela odměřený a děti tam nechodili rádi,ale od té doby se hodně změnilo.Jak jsem psala,můj syn je se školou velice spokojený,má úžasnou pani učiteku a do školy chodí rád.Změnila se výuka a styl výuky(i když ne všude),škola se k dětem stává přátelštější.Syn si dokonce do školy může přinést nějakou hračku a o přestávce si s ní hrát.Myslím,že i škola "za totáče" měla na druhé straně něco do sebe.Měli jsme velice dobrý zeměpisný rozhled o celém světě,znali jsme dějiny snad celého světa atd.,ale je pravda,že jsme neznali třeba počítače.Tím nechci říct,že v Americe se neučí zeměpis a dějepis atd.Ale jelikož nemám možnost srovnat americkou školu (ani jinou) s českou školou v životě,můžu jenom říct,že můj syn má zatím štěstí na školu i pani učitelku a tak zatím všechno zvládáme velice dobře a já doufám,že to tak půjde i dál.
Takže pište dál své články i s pani Tydlitátovou.Ostatně ta diskuze je přece důkazem toho,že vaše články jsou pěkné a zajímavé a čte jich hodně maminek,ne?
 Vera S., Clarisska skoro 5, USA 
  • 

Vynikajici zprava o skolstvi v Americe 

(27.3.2001 21:18:58)
Mila pani Tydlitatova,
to jsme to spolu dostaly(viz.kritika pod mym prispevkem). Ceske skoly jsou ty nejskolovatejsi. I kdyz si myslim, ze ani Vy, ani ja jsme se nepoukousely dokazat, ze co je americke je automaticky nejlepsi. V celem vasem vypraveni bylo dost "kritickych tonu" tedy spis, objektivnich postrehu, ze ne vsechno je "nejlepsi". Mne se moc libil Vas positivni pristup, snaha najit to, z ceho se muzeme neco naucit, informovat, priblizit neco, co stoji za zamysleni a treba i za zkousku. Planovala jsem take podobne povidani o americkem skolsti (vadi mi srovnavani americkych strednich skol s ceskymi gymnasii,ktere pokulhava. Podle toho by vsichni Americane meli maturitu a to tak neni. Delaji to ostatne i Nemci, jejichz deti jezdi do Ameriky na vymenu). Ale Vase prace je mnohem dukladnejsi, velmi prehledna a opravdu poucna pro ty, kdo se radi nad skolou a co ma detem davat zamysli. A v tom si myslim stejne jako Vy, ze americke skolstvi a vychova vubec, predci kterykoliv evropsky system.(Vyzkousela jsem jich dost na kuzi vlastnich deti).Takze Vam moc dekuju za tu peknou serii clanku. Doporucuju ji vsem svym kolegum z gamnasia, ze kterych je snad 80% uciteli na vsech stupnich skol a vsem spratelenym maminkam na vsech 5 kontinentech. Vera S.
 Eva syn 13 
  • 

Re: Vynikajici zprava o skolstvi v Americe 

(28.3.2001 20:42:05)
Pani Vero vase clanky ctu velice rada.Dokazete to pekne napsat,ukazat jine zvyky,jinou kulturu.Je to proste pohled z jineho uhlu.Prosim vas, neberte to jako kritiku,vas clanek o Paulovi je super.Jenze jsem si prohledla i ten jeho vennuv diagram a rodinny strom.Stejne pismo mel muj syn,kdyz koncil prvni tridu.Paul konci za 3-4 mesice 2 tridu podle meho laickeho nazoru neumi psat.Tohle nechapu. Proc se deti uci 2 roky tiskaci pismo a pak ve treti tride prejdou na psaci pismo.Jsou to ztracene dva roky.
 Martina, Kim 7 let 
  • 

Re: Re: Vynikajici zprava o skolstvi v Americe 

(29.3.2001 2:50:08)
Ahoj Evo,

neprikladas psacimu pismu moc durazu? Prosla jsem ceskou zakladni skolu, z psani jsem mela zoufale znamky a 3 roky nad pisankou byly pro me utrpenim a vicemene ztrata casu. Psat krasopisne jsem se naucit nedokazala. Nikde jinde nez na zakladni skole jsem psaci pismo nepotrebovala, ucitele na stredni i na vysoke zkoumali co pisi a ne jak to pisi, ono taky cist cizi rukopis je jednodussi v tiskaci verzi.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Vynikajici zprava o skolstvi v Americe 

(29.3.2001 10:36:53)
Ahoj Evo,
taky si myslím, že přikládáš psacímu písmu až přehnaný význam. Já bych byla ráda, kdyby se mi podařilo najít pro syna školu, kde ho nechají dva roky psát tiskacím a bude je víc zajímat "co" píše, než "jak". Úplně by mi stačilo, kdyby se "psace" naučil podepsat.
Ze svého dětství si pamatuju, že krasopis byl noční můra pro mě i mojí maminku, která se mnou úkoly dělala (za žádnou cenu se mi nedařilo dosáhnout toho, aby písmenka měla sklon doprava, psala jsem rovně a to se ve škole nesmělo). )
Ruku na srdce - kdy jsi naposledy napsala nějaký text rukou (kromě seznamu na nákup)? Já na vysoké škole, když jsem si psala poznámky z přednášek. Od té doby se už jen podepisuju. A naše děti budou psát rukou určitě ještě míň než my. Netvrdím, že je zbytečné, aby se vůbec učily psát, ale nevidím důvod, proč by to napůl tiskací písmo mělo být považováno za méněcené.
 Vera S. ,Clarisska skoro 5, USA 
  • 

Psaci a tiskaci pismo 

(30.3.2001 22:28:42)
Diskutovaly jsme otazku tiskaciho a psaciho pisma prave s Paulovou babickou, puvodne bavorskou pani ucitelkou, pozdeji ucitelkou na americkych skolach. Protoze mela nas stredoevropsky nazor (puvodne) vadilo ji, ze deti se neuci psat psacim pismem. Jde prece o cviceni koordinace, jemnych pohybu ruky atd. Ale po letech v americke skole objevila, ze mnozi zaci si takove to polopsaci pismo uchovaji az do dopelosti a je tudiz i na stredni a vysoke skole pro ucitele citelne. Zatimco krasopisni stredoevropane si ruku t.zv. vypisi a i kdyz to vypada nekdy uhledne, cist se to neda. Takze uz americky system nekritizuje. Deti se opravdu uci psat psacim pismem az na komnc druhe tridy...a to je vlastne cvicne. Ukoly mohou psat,jak chteji. Jde opravdu o obsah a ne formu. I takeve veci se holt meni. Nasi tatinkove a maminky jeste stinovali(jako ruske deticky jeste v moji generaci).Vime my, jak to budou delat deti nasich deti?
Ostatne jste jedna dovednost, ktera byla povazovana za skolni zralost pomalu mizi. Vazani boticek? Vsimly jste si toho? Ale v americkych predskolach se na to klade duraz. Protoze malokdo ma uz dnes tenisky na zavazovani, kupuji se na to specialni cvicne obrazky boticek se snurkami, knizky boticky a tak podobne. Jde jen o cviceni koordinace ruky. Treba se krasopis stane necim takovym. Vytvarnou vyhovou, "umelym" cviceni pro koordinaci, nez nekdo vymysli lepsi. Vera S.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.