| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

 Strom diskuzních příspěvků

 Celkem 9 názorů.
 Monika. 


Téma: Karetní hra Autobus 

(11.1.2011 23:13:25)
Na střední škole jsme hrávali Autobus, nepřipomene mi prosím někdo pravidla?
 Čarodějka... 


Re: Karetní hra Autobus 

(11.1.2011 23:41:22)
Jasně, hrajeme doma stále...

Každému rozdáš 5 karet do ruky a 10 (dle dohody 15,20) do autobusu (balíček na stole)

První kolo nikdo nelíže, jen si odkládá 1 kartu na stůl...
A pak se jede od esa do krále...

Takhle se mi to nechce vypisovat celé, spíš se ptej, co si pamatuješ a co né...
 Čarodějka... 


Re: Karetní hra Autobus 

(11.1.2011 23:52:16)
V kostce... to máš 5 karet v ruce a na stole každý balíček 10 karet lícem dolů - jen ta vrchní je otočená, pak se vykládá na stůl Eso a na něj se pak přikládají dvojka, trojka, atd...až do krále. Když tam je Král, tak se to zamíchá do velkýho balíčku.

Po každém tahu ukončíš svou hru tím, že vyložíš nějakou kartu vedle svého balíčku (autobusu - toje těch 10 karet) . Vždy když si na řadě, tak si "dolížeš" karty do 5 do ruky... Cílem hry je zbavit se všech karet v balíčku (10 karet) . Jak si vykládáš ty karty vedle toho svého balíčku, tak můžeš přikládat i stejný na sebe a samozřejmě je vykládat na stůl, když se hoděj - A, K, Q,... 2. Pokud už máš před sebou vedle balíčku 4 různé karty a musíš vyložit 5. jelikož nemáš na vyložení kartu, kterou bys už na stole měla, musíš jít tzv pod autobus... vezmeš ty karty a srovnáš je pod balíček (10 karet) ... je to jasný? ? ? :-D
 Monika. 


Re: Karetní hra Autobus 

(12.1.2011 0:24:00)
Super, díky. A pár dotazů: Jede se teda řekněme ve směru hodinových ručiček a ten na koho přišla řada musí dát kartu buď k postupce, nebo vedle svojí hromádky. V případě, že umístí kartu na stůl, už nemusí dávat vedle "autobusu"? A co když dlouho nikdo nemá kartu, která by byla "na řadě" (nelze žádnou přiložit), to se pak třeba 10 kol jenom cpou karty pod "autobus"? A naopak - když můžu dát karet víc, můžu tak učinit, nebo musím s další kartou čekat, až na mě zase přijde řada? Vzpomínám, že žolík může nahradit jakoukoliv kartu?
 Ira+M(2/02)+K(1/04)+M(2/07) 


Re: Karetní hra Autobus 

(12.1.2011 8:02:09)
My to hrávali tak, že odložit se prostě musí pokaždé- končíš tím tah. Pokud máš v ruce třeba dvě stejné a na stole v odložených jen jednu nějakou jinou, mohlo se to vyměnit- aby ti tím odložením vždy ubyla jedna karta z ruky. Víc najednou se neodkládá.
 Deja 


Re: Karetní hra Autobus 

(12.1.2011 12:51:13)
My odkládáme vždy, když se to hodí a kolik můžeš. Akorát ti na konci tahu nesmí zůstat 5 karet v ruce (ale můžeš mít vyložené všechny). Pokud nemáš kde odložit, dáváme pod autobus.
 Deja 


Re: Karetní hra Autobus 

(12.1.2011 12:53:07)
A žolík je universální, místo čehokoliv. Jednou jsme dávali všichni pod asi 6 kol, nebyly esa ~z~. Vyměňovat vyložené karty se u nás nesmí. Máme 4 vyložené a pokud nejdou doprostřed tak se jich nezbavíš.
 Hanka 
  • 

Re: Karetní hra Autobus 

(2.1.2012 13:09:42)
Re: Autobus
Ten jsem většinou hrála jen s tatínkem a hrávala jsme tak, že jsme po sobě dost jeli a hráli za bukem. Kdo míchal, rozdal každému hráči 13 karet jako autobus, takže se obrátila horní karta a nikdo nesměl koukat, co v autobuse má za karty. Pak každý měl v ruce pět základních karet. Když všechny uplatnil v sjíždějících hromádkách a ani neměl na odložení, znovu nakoupil pět nových karet a pokračoval ve hře do chvíle, když odložil kartu. Na odkládání měl před sebou pět sedadel a aby se brzy nemuselo pod spodní kartu autobusu a nepřicpávat ho, je výhodou skládat karty stejné hodnoty na jedno sedadlo. Jak už je všechno obsazeno a máš kartu, kterou nikde neudáš na stole, musí se holt pod autobus. Tam je výhodou dávat karty s malou hodnotou anebo jdoucí po sobě...koukneš jen na spodní kartu autobusu, je tam třeba kluk a pokud tam musíš odložit, tak odlož dámu, nebo ob vhodnou kartu apod. Mezi hráči uprostřed se tvoří hromádky, které se sjíždějí od Esa po Krále a hotová hromádka se odloží. Za bukem jsme hráli na tělo tak, že tatínek doprostřed přidal kartu z autobusu, obrátil zase vrchní a zase popojel s dopomocí karet v ruce či hromádek mezi hráči. Jasně, že jsme věděli, že když sjel třeba pětku, šestku,dál se zasekl, já měla v ruce kolikrát sedmu i více, ale nepomohla mu a i když už nemohla kde ji odložit, raději jsem napchávala autobus. Vyhrával ten, co sjel celý svůj autobus, u nás tedy 13 karet. Žolíky jsme používali za jakoukoliv kartu, pokud ji někdo udal na načaté hromádky ke sjetí jako pětku, tak to byla pětka a druhý hráč si ji jako pětku vzal a vyměnil ji za skutečnou pětku. Žolík takto nabytý už měl v ruce zase žolíkovou hodnotu. Tatínek už je tři roky po smrti a strašně mě chybí a autobus jsem už neměla šanci s někým hrát a tak bycg si ráda zas zahrála s někým za bukem.
 autobusar 
  • 

Re: Karetní hra Autobus 

(18.2.2012 12:04:28)
pravidla uz su na wikipedii:
- CZ: http://cs.wikipedia.org/wiki/Autobus_(karetní_hra)
- SK: http://sk.wikipedia.org/wiki/Autobus_(kartová_hra)

pravidla sa ale trochu lisia...

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.