| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

12 dioptrií a "nejlepší" laserová klinika Gemini

 Celkem 47 názorů.
 kambala 


Téma: 12 dioptrií a "nejlepší" laserová klinika Gemini 

(18.5.2010 17:35:40)
Navazuji na téma "12 dioptrí a co dál"??

Vzmužila jsem svou odvahu, napsala do Gemini v Praze, prý nejlepší to kliniky v ČR, že mám 12 dioptrí stabilních teprve rok. Nakonec to dopadlo tak, že cítím potřebu ventilovat frustraci a nasr...štvanost zde, abych udělala klinice jméno:(kopíruji příspěvek ze své domovské diskuze, proto je bez háčků a čárek, omlouvám se)


U normalniho ocare ci optika trva vysetreni kolem 35 minut...zde na mne nabehla jakasi doktorka, starsi max. o pet let nez ja, nepredstavila se, nerekla, zda je doktorka ci sestra (nedalo se podle obleceni poznat), s vykrikem: slecno, do kresla!! (jak na psa) mne usadila, velmi bolestive a neohleduplne mi narvala zkusebni brejle na hlavu a jala se mi do nich strkat pul dioptrie a zvysovat o dalsi pulku....a po trech pokusech se mne nas.ane taze, jak to, ze STALE JESTE NEVIDIM...tak jsem jim informovala (mela to v me objednavce vysetreni), ze mam jaksi 12 dioptrii a bude muset pridat...tak prihodila deset najednou a bylo lepe....na muj dotaz, kdy mi zmeri astigmatismus (mam na obou ocich, a velky), jen pohrdave odfrkla. Stale mne oslovovala: no, slecno (prestoze mela viditelne otevreno v pocitaci me jmeno i s titulem).

Pak domerila a povida: tak vas bude operovat pan primar, a to budto moderni laserovou bezbolestnou metodou a nebo tou druhou, co boli jako cert, tri mesice pote vam kolisa videni a nesmite se malovat a chodit do prasneho prostredi. nashledanou....
Tak jsem zustala sedet a rikam, ze CHCI SVY BREJLE, asi si myslela, pani MUDr. ocarka, ze s 12 dioptriemi si je sama seberu na druhym konci mistnosti... a dale se ptam, jaky je rozdil mezi operacemi, i cenovy, proc takhle, proc tohle...bez reakce...tak rikam, jeslti ji treba nezajima, ze se mi oci stale zhorsovaly a stabilni dioptrie mam teprve rok, jestli to nevadi, ze jsem cetla, ze to muze byt problem...odpovedi mi byla lakonicka odpoved, ze stejne jeste nemam deti a pri porodu to pujde nahoru, ze by mi stejne meli delat cisare.......nechtela vedet anamnezu (cloveka s 12 dioptriemi a rodovym zatizenim k brylim - matka ma 7, sestra mela 6), co delam, jestli jsem v prasnym prostredi, atp....proste mne vyhodila s tim, to vam vsechno rekne pan primar pred operaci, rozhodne se na miste, HLAVNE SI VEMTE TERMINEK OPERACE NA PRISTI TYDEN...s tim, ze cena operace je na netu, at si to tam najdu, ale hlavne AT SI VEZMU TERMINEK NA CO NEJDRIVE....odmitla jsem si vzit TERMINEK , kdyz nevim, jestli budu 3 mesice pote videt ci ne, jestli mne to bude bolet, ci ne, jestli nemohu do prasneho prostredi, rozhodne ne pred dovolenou,a odesla jsem stredem....koukali na mne divne, asi na odpor nejsou zvykli~a~

takze na NEJ ocni klinice to je jak na bezicim pasu, delaji operaci oka a neptaji se na anamnezu, zatimco kdyz jde clovek na blbej slepak, tak to s nim sepisujou tri hodiny, odmitaji se s klientem bavit a dulezity jsou ty prachy, hlavne aby si clovek vzal terminek na pristi tyden, protoze co kdyby si to najednou rozmyslel...a to nemluvim o tom, ze pani doktorka se chova naprosto nekoreknte a neumi se ani predstavit (ja se predstavuji kazdemu svemu klientovi, i tomu nejhorsimu pedofilovi podavam ruku)....

Takže Vás prosím o názor: mám to zkusit i někde jinde? Nebo jsou laserové kliniky především fabriky na prachy (což je jaksi pochopitelné, ale nemusí to snad dávat tak najevo) a za ty nervy mi operace prostě nestojí?

Díky.~x~
 Vítr z hor 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:38:27)
Jo, zveřejnit to chtělo. Aspoň tady, když už ne v MF Dnes...

a mimochodem, na vý domovský diskuzi se SMÍ psát s diakritikou ~t~~t~~t~
 Lenka, 1 dcera 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:40:18)
Tak já bych to určitě zkusila jinde a opravdu bych trvala na tom, že s rozhodnutím o operaci nebudu spěchat, že potřebuju co nejvíc informací a také podaných respektujícím způsobem, ne takto. Zcela chápu, že tě hodně naštvalo, taky by mě to vytočilo~o~
 Madigan 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:46:01)
Ahoj, Kambalo, jsem po laserové korekci půl roku. Byla jsem u doc. Smečky ve Zlíně. Před operací - hodně dlouhé čekání na vyšetření /přestože jsem byla objednaná na určitou hodinu/, ale pak velká spokojenost jak s přístupem tak péčí. Vše vysvětleno, dotazy zodpovězeny... za 14 dní operace /odhodlávala jsem se několik let/. Samotná operace - prováděl ji doc. Smečka, před operací opět vysvětlování atd., v průběhu mi vysvětlovali co mi dělají, co budu cítit atd... Korigovali mi 4,5 + 5,5 dioptrie. Vzhledem k věku /a na to jsem byla předem upozorněna a mohla si zvolit způsob korekce/ mám nyní lehounké problémy s viděním na blízko /opravdu nic vážného - na čtení v posteli potřebuju lepší světlo atd.../, ještě trochu horší vnímání světelných zdrojů v noci /např. při řízení/. To vnímání světla je oproti dřívějšku o dost lepší a ještě se bude usazovat. Takže celkováý dojem z přístupu na klinice, operace a výsledku je 1.
 kambala 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:50:43)
Madigan, diky, problem je v tom, ze je to prave pobocka tohoto pana doktora ze Zlina...asi netusi, co mu tam v Praze provadi pani doktorka Kalafusova (ci tak nejak)
 Madigan 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:53:51)
Kambalo, mýlíš se, Gemini je "konkurence" /vlastní ji dr. Stodůlka/:-) mrkni sem: http://www.gemini.cz/

já byla tady: http://www.klinikazlin.cz/

dr. Smečka operoval před 10 lety i moji sestru - dodnes bez potíží - měla 8,5 a 7 dioptrií
 kambala 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:55:00)
Madigan, ahaaaa, tak to byla zamena jmen...cili, mozna ze se dokopu do Zlina:) dekuji~s~
 Madigan 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:56:44)
ano, lidi si to dost pletou :-) Zlín nění až tak velký na 2 kliniky
 Petra+3 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 23:05:46)
naprosto súhlasím, doc. Smečka ma operoval pred 12 rokmi 8 a 9 dioptrií, prístup skvelý, úžasný, už som taký nikdy viac nikde inde nezažila. Po operácii mi zostalo 0,5 a 1 dioptria (na to ma upozornili popredu, že to asi úplne nepôjde). 10rokov v pohode, teraz po 3 pôrode cítim, že sa mi to zhoršilo, tak uvidíme, čo vyšetrenie...
 kytko 


pro zakladatelku 

(19.5.2010 0:06:53)
Já jsem po laserové korekční operaci 2,5 roku. Jsem lékař a chtěla jsem ten zákrok od někoho, kdo je nejlepší, pátrala jsem hodně dlouho. Původně jsme chtěla ke Stodůlkovi do Gemini do Zlína, ale kolegové očaři mi to rozmluvili, operoval mě nakonec doc Smečka ve Zlíně a jsem 100% spokojená, se zákrokem, jeho výsledkem i přístupem.
Zlatokopectví s eprostě nevyplácí a dřív či později topacienti zjistí a půjdou za 100% kvalitou. Zatím se to zrno od plev zaítm jen začíná oddělova.t
Netvrdím, že v gemini je všechno špatně, ale to , co popisuje zakladatelka není v pořádku. A právě proto, že jsem dostala některé negativní reference a to i od odborníků očařů, volila jsem takto a myslím, že správně. nelituju.
Přeju hodně štěstí.
 kytko 


Re: pro zakladatelku 

(19.5.2010 0:09:31)
a ješt ějedna věc, prim. stodůlka se umí na rozdíl od doc. Smečky , který ho tyhle zákroky učil, výborně prezentovat v mediích, očař je asi taky šikovnej, ale já jsme prostě chtěla 100% odbornost od člověka, který se postará o pacienta i v případě, že je komplikace (doc. Smečky)
 Teri 
  • 

Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:48:35)
Moc pěkný, krom toho, že by mě tam už neviděli, poslala bych kopii příspěvku přednostovi kliniky či primáři, samozřejmě s plným jménem a všema titulama, co bych měla.
Bohužel, asi jinak neporadím, známí se nechali operovat ve Zlíně, mělo by to snad být špičkové pracoviště, třeba někdo bude vědět.
 florka+zuzaňák 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:55:57)
Vřele ti mohu doporučit toto, Mudr Petra Nováka znám osobně, je to primář oční kliniky na Homolce.

http://www.refrakcnicentrum.cz/clanek/cz/17883/o-firme.aspx
 florka+zuzaňák 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:57:16)
Jo koukám, že už ti to někdo tu doporučil, tak jsem ráda.
 kambala 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:59:11)
Prima, diky, asi toho zkusim vic, ale musim se na to zase vyhecovat, uz takhle jsem sama sebe premlouvala, ze ty brejle hrozny musim dat pryc a dost mne to vcera odradilo~f~
 Lamela 


Refrakční centrum Praha 

(18.5.2010 18:05:19)
Můj otec i já jsme byli na operaci v Refrakčním centru, Olivova ulice, Praha 1. Na závěr, po operaci, vyplňuješ dotazník jak seš spokojená.Musela jsme si říct ještě o papír navíc.Celá několikatýdenní akce, od vstup. vyšetření až do poslední pooperační kontroly, proběhla naprosto skvěle. Byl to můj nejlepší zážitek ve zdravotnictví a takhle si přesdtavuju, že by se měli k pacientovi/klientovi chovat. Mimochodem, na vstupním vyšetřením jsem byla na všech sedmi klinikách v Praze, kde LASIK nabízejí (nabízeli). Dost jsem tu operaci předem řešila, protže jsem se bála a zjišťovala si proto informace. Nikdy bych nešla zejména do Lexumu do Krče.
 kambala 


Re: Refrakční centrum Praha 

(18.5.2010 18:09:06)
Vioriko, diky, to refrakcni centrum uz tu zminovalo nekolik lidi, asi se nad tim vazne zamyslim~R^
 Karkulína007 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 17:52:53)
Kambalo, tak to je síla. Já byla před 2 roky v Refrakčním centrum na Praze 1 a 100% ní spokojenost jak se vstupním vyšetřením, tak zákrokem a následnými kontrolami. Tam si na tebe při vstupním vyšetření udělají cca hodinu, možná i víc, už si nepamatuju přesně, udělají všechny možný vyšetření a VŠE co tě zajímá ti vysvětlí. Ale "termínek" na "příští týden" nedostaneš, čekačky tam byly delší, ale rozhodně stojí za to počkat a je evidentní, že je tam velký zájem.
 Liaa 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(18.5.2010 18:01:38)
Byla jsem před 12 letech ve Vinohradské nemocnici, přístup diamentrálně odlišný od toho, co popisuješ, velmi profesionální, žádné "termínky" ~;) ALe nevím, jak to tam vypadá dnes.
 Janina 79 


Re: 12 dioptrií a NEJLEPŠÍ laserová klinika Gemini :( 

(19.5.2010 12:17:00)
Tak, tak - Vinohrady = naprostá spokojenost. Ale v mém případě už je to také delší dobu zpět (10 let), také nevím, jaké to tam je dnes.
 Brita 
  • 

Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 18:26:17)
Mám obavy, že ti to Roni smázne, zvlášť když jsi napsala, že navazuješ na téma...Jinak tvůj zážitek-bez komentáře.
 Pole levandulové 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 18:38:37)
Kambalo, to zni fakt desne. Sama mam oci operovane uz trinact let, tehdy mi to delali na klinice Elas, primar Kuchynka metodou Lasik /tehdy to nej/. Mela jsem jen ctyri diopptrie, ale stihly se mi na tuto silu dostat od 18 do 23 let, pak to bylo chvili stabilni a tak jsem sla na operaci. Taky bezdetna, nechtelo se mi cekat.
Chovani personalu bylo dobre, vse vysvetlili a na vse odpovedeli, nemuzu si stezovat. Videla jsem hned po odchodu ze salku, druhy den sla na kontrolu a za tyden na druhe oko. Bylo to v pohode. Rodila jsem o osm, resp 12 let pozdeji, cisarem, ktery ale urcite nebyl kvuli ocim nutny, jen jsem ho proste chtela a oci se ani nehnuly. Za sebe doporucuji operaci, ale holt vybrat jinde operatera.~x~
 petadurka 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 19:46:03)
Muzu se zeptat, jak souvisi operace oci s cisarem/necisarem? Díky!
 Bumbi&05,08,10 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 22:36:44)
netuším, ale mě se ani po dvou normálních porodech dioptrie nehnuly (mám jich furt 5, už od 16 let...).
 babiki 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 19:14:32)
jezis kambalo, to je mi lito,jsem ti je doporucovala...
ale mam zkusenosti jen se zlinksym pracovistem, ne prahou, toz teda ~Rv
 domenica 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 20:54:35)
ahoj, ja mam 10 a 11 dioptrii, musela jsem kvuli tomu rodit uz 2x cisarem - ocar nepovolil prirozeny porod kvulu proridle sitnici. Operaci mi nerozmlouval, ale prave chtela, bych pockala po detech. tak nevite, jak to funguje v Brne? Tvuj zazitek me dost odradil ....
 kambala 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 22:25:48)
domeniko, vidis, tak ja to slysela prvne az z ust teto pani, tak mne to prekvapilo...cili neni to automaticka indikace, ale predtim by mne meli poslat na ocni?
 domenica 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 19:47:27)
ahoj, neni to automaticka, mne musel ocar primo napsat papir s nalezem a prodal vetu, ze pro xy stav doporucuje cisare.
 kytko 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 0:12:13)
Pokud jsi z Brna, určitě zajed k smečkovi do zlína, v Brně bych si na oči nenechala sáhout v žádném případě!!!!
 kambala 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 22:24:51)
babiki, ty se neomlouvej, ty za to nemuzes, to jiz zminena pani doktorka~d~
 Del 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 21:43:43)
zkus i jinde, podobnou "krávu" doktorku jsme zažili u naší dětské oční a také jsme změnili - jestli ti nevadí jet přes půl republiky zkus Zlín - Otrokovice (až tedy opadne voda ~f~ )
 Elisacek 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 21:46:14)
Ahojky. Ja doporucuju jednoznacne Zlin a pana doktora Smecku, jak uz tady jedna maminka zminovala. Byla jsem s 5 dioptriemi pred 10 leti. Po porodu syna (nyni 8 let) se mi zrak zhorsil na jednu dioptrii a pan docent se mnou udelal dohodu. Znovu mi oci operoval a to pouze za rozdil ceny puvodni operace, tudiz Kc 3000 za jedno oko. Od te doby oci jako ostriz.

Kabalo, napis mi na tebe mail. Minuly tyden jsem zrovna dostala od p. doc. Smecky JUBILEJNI CERTIFIKAT v urcite hodnote a rada bych ho venovala nekomu kdo to potrebuje. Tak dej vedet.
 kambala 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 22:24:14)
ahoj elisacku, pokud bys to pro mne chtela udelat, bylo by mi cti. napis mi na luu @ hrda.cz bez mezer:)~x~~x~~x~
 hrošík+Em 8.9.08+Hani 4.10.201 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 22:54:11)
byla jsem sama cca před asi 4-5 roky (fakt si teď nevzpomenu) ve Zlíně a naprostá spokojenost. měla jsem necelých 9 a 10 dioptirí a oči jsou super. Před narozením dcerky jsem byla na vyšetření očí někde jinde a lékařka mi řekla, že oči jsou velmi krásné, žádné zjizvení, vypadají naprosto jako zdravé oči a operace na nich není poznat.... S přístupem jsem byla velmi spokojneá, doporvázel mě přítel tehdy (teď už manžel), na jedné kontrole i můj táta a i jim s otázkama se věnovali, odpověděli a čas věnovali tolik, kolik jsme potřebovali a měli otázek....
 Zd a tři 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 22:54:07)
Moje máma je na doktory dost vybíravá a s Gemini v Praze i Zlíně je šíleně spokojená. Ale nepřišla do kontaktu s touhle doktorkou. Fakt je, že jí tam s viděním výrazně pomohli (operace šedého zákalu, sítnice).
Mě to potvrzuje jen zkušenost, že všechno je o lidech a někdo je prostě schopný zkazit svým jednáním cokoliv. Asi by stálo za to napsat tomu primáři, asi by se divil... Hodně zdaru....zd
 Hanka 
  • 

Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 23:20:30)
Ahoj, napiš rovnou big bossovi Stodůlkovi do Zlína na Gemini.

Řekla bych, že bude reagovat. Oči mi dělal před 2 roky (z 6 a 3 na téměř nulu).

Na vola narazíš kdekoliv, pokud Stodůlku upozorníš, je šance, že bude mít snahu své vody pročistit.
 Elisacek 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 9:00:13)
Ahojky Kambalo, tak prave jsem sesmolila mailik a poslala, snad dojde. Tak dej vedet. pa
 kambala 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 17:46:31)
Elisacku, prave jsem se objednala na zacatek cervna do Zlina na vysetreni, a kdyby to vyslo, tak pry ten certifikat pouzit muzu~R^ Dam ti vedet urcite, a dekuji~x~~x~
 Martina 
  • 

Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 23:26:42)
Zkuste to v Plzni. Jmenuje se OFTA a opravdu jednani je jine.
Doporucuji, ale sama jeste sbiram odvahu. Urcite vam nikdo nebude cpat terminek.
me samotne doporucili pockat az ukoncim kojeni a udela se mi vysetreni a samozrejme konecne rozhodnuti je na pacientovi.
 Lí 


Re: 12 dioptrií a  

(18.5.2010 23:33:04)
Můj muž byl v Gemini na zmíněné operaci, vyšetření, operace i vše kolem bylo skvělé a neshledali jsme žádné problémy. Manžel bez brýlí je velmi spokojen, na zlaté ruce pri. stodůlky nedá dopustit.
Že má pan primář kolem sebe někoho takového, bych asi psala jemu - stížnost.
O jeho zlatých rukou vypovídá i mnžoství článků o tom jak komu vrátil zrak. Nemyslím si, že by si byl vědom toho, že jemupodřízení lékaři si tam dělají "co chtějí". ta Mudr, měla zřejmě PMS???
 Milarka,Luci/04,Eli/08,Zuzi/11 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 8:37:02)
Taky jsem byla v Gemini, operoval mě přímo Stodůlka. Jsem spokojená, dostala jsem se z 5,5 na 0. Doktoři se mi při vyšetřeních taky nepředstavovali, ale byli všichni ochotní. Na tuhle bych podala primářovi stížnost, odhání mu zákazníky.
 Milarka,Luci/04,Eli/08,Zuzi/11 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 8:39:02)
Jo a při operaci jsem byla těhotná (byla jsem na dvou, při první mi zůstalo pár dioptrií). A porod byl normálně, císařem jsem rodit nemusela.
 Maťa. 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 7:23:58)
Kambala, ROZHODNE by som si obehla viac očných kliník a rozhodla sa podľa svojho cítenia. Nie vždy musí byť najlepšia očná klinika tá, ktorá má najvačšiu reklamu..

Držím palce, nech svoj problém vyriešiš k svojej spokojnosti:-)
 Maťa. 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 7:25:39)
ešte by som dodala, že tá, čo Ťa ošetrovala samozrejme nemusí vypovedať o kvalite operatéra že jo...bohvie, či s ňou necloumal PMS prípadne prechod (dle veku~t~), ale to ju samozrejme neomlúva.
 Kahlan+5 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 8:36:58)
Kambalo,

ja byla moc spokojena v klinice Lexum. Operovali tam take mou maminku a brachu, mame rodove zatizeni kratkozrakosti a astigmatismu. Uz je to ale 7 let, co jsem prozrela! Tak nevim, jak to tam vypada ted...jo, a za tech 7 let jsem byla 3x tehotna a oci se nezhorsily.
 Lucie, Sára, Danny 


Re: 12 dioptrií a  

(19.5.2010 9:23:16)
Já jsem byla na operaci před cca 8 lety v Brně a v pohodě, vyšetření proběhlo dobře. Uvolnilo se jim místo, takže jsem byla objednána hned za týden. Nedělají obě oči současně, takže se člověk o sebe jakž takž postará, protože nemá zalepený obě oči. Doma jsem byla asi 2 týdny, neschopenku mi ale nemohli dát. A o tom porodu jsem taky četla, takže jsem svou gyn. na to upozornila, a ona mě vyslala na oční (šla jsem na to stejný, kde mě operovali) ať mi napíšou nějaké vyjádření, a v pohodě, císařem jsem nerodila, neměla jsem těžký porod. Určitě jdi jinam, jestli jsi z Prahy, tak tam je jistě mraky klinik. Ale jak říkám, v Brně (v dětské nem.) to taky není špatný :-)
 Týna 
  • 

Re: 12 dioptrií a  

(28.5.2010 21:03:55)
Ahoj,

taky me trápí stejný problém -11 a-9,5, plus jeste slabý astigmatismus. Jsem z toho uplne nestastna, protoze po letech noseni cocek uz je nosit nemuzu:((.. A 11 dioptrii uz se na brylych zkratka pozna..Taky zvazuju operaci, ale slysela jsem, ze u tech vyssich myopii se doporucuje spis implantace te fakicke cocky nez laser/samozrejme zavisi na tloustce rohovky u kazdeho, u nekoho by to treba slo/
, tak z toho mam trochu strach.. Tak jsem se chtela zeptat, co si o tom myslite, jestli byste na implantaci cocky sli.. A drzim palce, at to dobre dopadne...moc moc stesti!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.