| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti

 Celkem 32 názorů.
 Železka 


Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 9:58:22)
Ahoj všem, ráda bych zeptala těch z vás, kdo máte tuto autosedačku, na její velikost a jak se vám do ní prcek vejde, případně na další zkušenosti. Pořád se nemůžu rozhodnout. Díky moc všem ~:-D
 Šárinkaa,Daniel08,Sára09 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 10:16:29)
železko já mám Jané 2009 , mám mimčo rozené v květnu a popravdě jsem moc spokojená nebyla, něco jinýho je v zimě.Autosedačka je perfektní co se týče bezpečnosti, vypolstrovaná,ale na to léto ,jak říkám nepraktická.Malej v ní byl stísněnej a okamžitě zpocenej, ale na miminko ,které by bylo zimní doporučuji.Daneček bude mít 7měsíců,sice se tam ještě vleze,ale je tam jak sardinka a to má 7.5kg- tak dobré pořízení ~R^
 Verísek+VELAMATO 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 10:30:27)
No, já jsem teda z ní dost zklamaná- pořizovala jsme ji v setu ke kočárku, ale je fakt děsně mrňavá, mám několikadenní miminko- sice macíka od narození, ale i tak prostě s emi tam jen tak tak vejde teď, je tam narvaná a neumím si předtsavit za pár měsíců, jak ji tam vůbec dám. Před tím jsme měla Cam a to bylo úplně o něčem jiném. Nějak moc nevím, jak to fakt s touhle autosedačkou budu dělat- už teď mě to děsí. každopádně, jetsli tady je někdo, kdo ji má a je spokojený, budu ráda, když mi třeba poradí, jak na to, abych byla taky:-) Zatím teda u mě KO:-(
 Šárinkaa,Daniel08,Sára09 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 10:42:36)
Verísku taky jsem byla celkem zklamaná ~a~pořizovali jsme to také jako trojkombinaci a připadne mi děsně malá i když je zase z bezpečnostního hlediska výýborná.Myslela jsem si ,jak tam malýho už ve třech m. nedám a zatím ŤUK,ŤUK jakž-takž i když v zimním je tam úplně namáčklej.
A nelíbí se mu tam,protože se opravdu nemůže pomalu ani pohnout
 Verísek+VELAMATO 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 10:45:33)
No, právě- já z toho mám až hrůzu, protože malá se narodila se 4kg a její starší ségra měla ve 4 měs. 8kg:-(
 Šárinkaa,Daniel08,Sára09 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 10:51:48)
no tak Tvoje hrůza je opodstatněná,můj prcek se tam vážně už skoro nevejde a to má 7.5kg , těším se až bude sedět a okamžitě koupím jinou, teď už to snad doplácáme s touto, ale jedním slovem NEDOPORUČUJI
 Keris 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 11:00:11)
Sarinko, ty máš kolekci 2009?
 Verísek+VELAMATO 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 13:48:07)
No, to je teda pěkný:-( No, ještě že máme v záloze tiu starou CAM, ale tu jsem chtěla dát k našim, když tam budeme a bez auta, aby ji měli v čem vézt:-( No, tak to teda bude paráda:-(
 Keris 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 10:57:30)
Tak my v ní máme zářijové miminko a nejdřív mi přišla taky že je tam hrozně namáčklá ale jak povyrostla zvedli jsme opěrku hlavy a je to OK.Nemáme problém ani s kombinézou.A kupodivu se ji tam vždycky líbilo.Pokaždé okamžitě usne.
Jediný problém jsme měli se závinkou.Ta je dělaná na tříbodové pásy a Strata má pětibodové.Fusak jsme do ní nedávali,možná by tam ani nešel,když je hluboká a originál, nevím jak je řešený.Ještě jsem ho neviděla.
Já jsem spokojená.
 Verísek+VELAMATO 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 11:07:46)
Jo, to je další minus, že je 5 bodová a fusáček mi tam nešel dát( je na 3 body), tak jsme ho musela přeupravit- přešít, aby tam šel, jen jsem zvědavá, jak s etam pak vejde ještě s ním:-( Zatím jsme byli bez něj jen s dekou:-(
 Šárinkaa,Daniel08,Sára09 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 11:44:21)
Keris tak teď si mě zmátla ~b~ asi 2008 ~b~ prostě tu novou pětibodovou verzi ,takže to je 2008.Jako po zvednutí opěrky to také bylo lepší,ale pořád si myslím,že by maleej trošku víc potřeboval prostoru.Ale jak jsem psala má 7m. a stále se tam ještěě vejde,ale nelíbí se mu tam -raději hned usne ~t~
 Šárinkaa,Daniel08,Sára09 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 11:45:08)
Verísku např.Emitex-dělá na pětibodové upínání,ale zatím to u ostatních moc není
 Keris 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 11:51:10)
Sarinko, jestli myslíš Emitex závinku, tak ta je na tříbodové, ta tam nejde.A fusak je tak tvrdý, že by se tam nacpat nedal.
 Šárinkaa,Daniel08,Sára09 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 12:04:20)
závinku nemají?No já myslela hlavně ten zimní, mám ho,ale raději to ani nezkouším~b~
 Verísek+VELAMATO 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 13:46:35)
No já mám po starší dceři fusáček 4 roky tsraej- na 3 body, takže jsem ho musela přeupravit- přešít, aby mi tam vůbec šel- je od Emitexu... Ale právě tím, jak je ta autosedačka malá, tak mám obavy, že s emi tam nakonec fusak plus dítě nevejdou:-( Nicméně, jinak tam malá zase zmrzne:-(
 Železka 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 14:19:50)
ahoj všem, moc děkuji za reakce, koukám mé obavy se potvrdily. Prostě je malá, kdyby tady byl někdo, kdo má pozitivní zkušenost sem s ní~;)
 Moncaka 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 21:32:18)
Ty předchozí sedačky od Jané byly větší, nebo stejně malé? A jaké sedačky jsou teda prostorné. Nějak mi to nejde dohromady. Jané většinou pořizují Ti, co mají obříky, protože je to jeden z největších kočárků a malá sedačka k tomu, to se moc neslučuje.
 steeve 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 21:50:06)
Moncaka, a kde jste přišla na to, že Jané má největší kočárky??? je mnoho značek daleko větších, namátkou Peg Pérego
ale o to nejde, mezi největší sedačky na délku patří Römer Baby safe ( Baby safe plus) nebo Besafe IZI Sleep
 Kitty + Johy ☼ 


OT 

(6.2.2009 9:39:30)
Steeve, Moncaka nepíše největší, ale jedna z největších.
Udávané rozměry jsem našla tyto:
Jané Capazo - vnější 86 x 39, vnitřní 78 x 37
Jané Matrix nevím, to nepovažuji za korbu ani za autosedačku
PegPerego Culla - vnější 85 x 47, vnitřní 75 x 37
PegPerego Navetta - vnější 85 x 44, vnitřní nevím
 steeve 


Re: OT 

(6.2.2009 10:49:04)
Kitty, ale v té diskuzi se řešila velikost sedaček a ne korbiček od kočárku.

ale kdybysme už tedy byly u té korby, tak Navetta má rozměry:
rozměr korby vnější (vxšxd): 64x43x84,5 cm
rozměr korby vnitřní: 76,5x37 cm
a Jané Capazo:
Vnitřní rozměry: 78 x 37 x 21 cm
Vnější rozměry: 86 x 39 x 21 cm ( ale nevěřím tomu, že rozdíl vnitřní a vnější šířky by byl jen 2 cm, to by dělalo na každé straně pouhý 1 cm, to tam tím pádem není žádné čalounění?????) je to spíše chyba v materiálech,kterou všichni prodejci opisují a ta korba od Jané je ve skutečnosti užší, stačí si je postavit vedle sebe
 Kitty + Johy ☼ 


Re: OT 

(6.2.2009 22:15:18)
Steeve, ano máš samozřejmě pravdu ~;) Primárně se řešila velikost autosedaček.

Cituji
Moncaka:
"Ty předchozí sedačky od Jané byly větší, nebo stejně malé? A jaké sedačky jsou teda prostorné. Nějak mi to nejde dohromady. Jané většinou pořizují Ti, co mají obříky, protože je to jeden z největších kočárků a malá sedačka k tomu, to se moc neslučuje."

Steeve
"Moncaka, a kde jste přišla na to, že Jané má největší kočárky??? je mnoho značek daleko větších, namátkou Peg Pérego"

Korbičky si vedle sebe nepostavím, Navettu jsem nikdy neviděla, ale podívám se v obchodě :-)
Rozdíl vnitřku a vnějšku korbičky 2 cm je holý nesmysl, to vidí každý, přesto je to uváděné ~:(
Takže oprava: Jané Capazo vnější 85x46, vnitřní 78x36.
 Lela, čert a malinkej drak 


Romer Kid plus 

(7.2.2009 21:37:34)
prosím, mám dotaz:
pro staršího syna máme Romer Kid plus 06, teď se chystám kupovat tu samou pro mladšího - pokud je uvedeno např. "Kid plus trendline 2009", jde jenom o nové látky, nebo je i ta sedačka nějak vylepšená oproti té, co jsem kupovala před dvěma lety?
Děkuji :-)
 steeve 


Re: Romer Kid plus 

(7.2.2009 21:42:17)
Kid plus ( někde uváděný Kid plus 06) je stále technicky stejný, pouze se mění potahy - kol. 2006, 7, 8, 9, takže si koupíte stejnou jen s nejspíše jiným potahem,
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: Romer Kid plus 

(7.2.2009 21:51:03)
Děkuji moc za odpověď!
 Šárinkaa,Daniel08,Sára09 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 22:00:02)
Moncako tak tady nesouhlasím,Jané rozhodně nepatří mezi nejvetší kočárky,hluboká korba rozhodně ne, něco jiného je sporťák -ten už se dá řadit mezi nejdelší.A věř tomu, oni prostě udělali bezpečnostní autosedačku, což je super,ale tím pádem je taková stísněná pro to dítě- asi by to tak mělo být, nelítají v tom, jsou tam napresovaný ,aby popř.. při nárazu byly chráněni.Znám jiné autosedačky, kde by miminkům při nárazu ta hlavička ulítla,tady opravdu je chráněna,ale prostor je jiná věc
 Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 23:03:50)
Já jsem jednou v poradně viděla autosedačku Römer. Taky vajíčko a mimi v tom bylo taky tipťop. Ale zase se mi líbila, že opravdu při nárazu z boku by bylo mimi maximálně chráněné.
 Moncaka 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(1.12.2008 23:42:26)
Na to, že je Jané největší kočárek jsem přišla z vedlejší dikuse o kočárcích. A to, že i korbička je větší než právě zmiňované Peg Perero. Pokud ne tak jsem omlouvám, není to z mé hlavy. O mimi se teprve snažíme, ale 1. dítě jsem měla obříka, jak po porodu tak i do těď, tak hledám vše co největší, ale nespěchá to.

Jané autosedačka je malá na šířku nebo i na délku?
 Šárinkaa,Daniel08,Sára09 


Re: Autosedačka Jané Strata 2008 - zkušenosti 

(2.12.2008 10:21:24)
Moncako ona na šířku je opravdu úzká,ale zase je nenahraditelná co se týče bezpečnosti.Ale délku moc posoudit neumím,ale myslím sii,že celkem odpovídá i když já mám takovýho ďiblíka.
Jako hluboká korbička si myslím ,že opravdu nespadá mezi největší,ale ten sporťák už mezi nejdelší patří.Tak dobře taky vyber a hlavně ať se mimi zadaří~x~
 Mirka99 


Römer Kid  

(2.12.2008 10:47:15)
Dobrý den, schyluje se u nás k nákupu autosedačky Römer Kid nebo Römer Kid plus. Chci se zeptat povolaných, jestli to polohování opěrek v reálu k něčemu je? A druhý dotaz - já mám auto bez isofixu, manžel s isofixem. Sedačku budeme přendavat z mého do manželova auta tak 1x týdně. Jak velký problém je montáž a demontáž? Mám koupit s isofixem i přesto že moje auto ho nemá? Přece jen tu sedačku budeme nejmíň 5 let používat a za tu dobu si ohledně auta zřejmě polepším a nové auto nejspíše isofix mít bude. Děkuji za rady.
 Janina+4 


Re: Römer Kid  

(2.12.2008 11:21:00)
Mirko ve Vašem případě bych určitě vzala isofixový KIDFIX. Dá se poutat jak v autě s isofixem tak bez a přesun sedačky mezi dvěmi auty je podle mě v pohodě.
KID a KID+ ... posouvací područky jsou zbytečná pětistovka navíc, raději zainvestovat do toho Kidfixu.
 steeve 


Re: Römer Kid  

(2.12.2008 11:28:18)
Mirko, přesně jak píše Janina, to rozšiřování područek je zbytečná pětistovka navíc, raději to investujte do Kidfixe, v jednom autě využejete isofix a do druhého auta schováte isofixová ramena do sedačky( otázka 1 vteřiny) a použijete ji jako běžnou sedačku- Kida
 Mirka99 


Re: Römer Kid  

(2.12.2008 11:42:24)
Moc, moc moc děkuju ~R^

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.