| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Želva

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 395  [Dalších 375 >>]
Venice+3 67640
3.12.2014 9:36:16
Naše želva je pořád aktivní, mašíruje po domě, obden žere. Onehdy byla 3 dny zalezlá v rohu terárka, už jsme ji chtěli dát do krabice s listím a do chladna. Zničehonic se zase zaktivovala. Jak poznáme kdy ji zazimovat? Nebo je aktivní protože je doma v teple? Máme ji dát do chladna i když chodí a žere?
Hr.ouda 123574
19.10.2014 22:29:09
s osvetlením a vyhříváním a všechno,tak se nezahrabe

želva zelenavá nemusí zimovat

naše nezimovala a zimovat nebude

proto jsme vybrali tuhle, od zkušeného chovatele, ten nám potvrdil, že těmto želvám se daří dobře i bez zimování

Anet
  • 
3.10.2014 16:16:15
Ahoj, pořídila jsem si v létě želvičku zelenavou má 7cm.. jelikož to bude naše první zima nerada bych něco zanedbala.. jeden pán mi řekl že ji zimovat nemám že se sama zahrabe..jak poznam že se mi želvička začíná zimovat a co je pro ni dobré udělat? děkuji za názory ;)
Katka
  • 
30.6.2014 23:59:12
A co udělat nižší terárium - plastovou krabici s žárovkou (zdroj tepla) a možností krabici opustit - otvor v boku krabice. Jídlo a voda v krabici a zároveň možnost mašírovat po bytě a zase se vracet do vyhřívaných a vlhčených prostor?
Podobně to zařídit třeba na balkóně a přes léto ji nechat tam?
lipoo 47870
6.1.2014 0:02:26
Divim se,ze ti Roni nezakazala zakladat temata-jako mi,kdyz jsem dala sve "daruji" do spatne diskuse.
blbb 116556
3.1.2014 7:24:40
jo jo, hlavně když vidí, že jí něco nesu ~:-D
espr 88177
2.1.2014 13:17:04
vodní želvy měla kamarádka......no hnus největší. Je to akorát trápení zvířat, pokud někdo není super chovatel. Dožívají se velkého věku, v dospělosti jsou docela velké. akvárium se téměř nedá udržet čisté (voda je pořád zelená a špinavá).....nejpozději každý druhý den vyčistit a napustit čistou vodu.
Měly je v pokojíčku, když trochu povyrostly byla to hrůza protože je to noční tvor a v noci lezli po akvárku a mlátili do skla ( a o sebe) krunýřem a dělala to opravdu hluk. Museli je přemístit na verandu.
Jak už tady někdo psal, je skoro vysvobození když se dají někomu darovat.
Za mě bych vysvětlila, že želvičkám se u Vás nelíbí a koupila křečka~:-D
sylvaina 77406
2.1.2014 7:40:10
Taky tak, mám želvu zelenavou a krmit v zimě salátem doporučoval dokonce chovatel, od kterého ji mám.
Jinak se taky připojil, vodní želvu jsem mela jako dítě a byla dost otravna. Suchozemské jsou mnohem příjemnější. A jsou docela ochocitelne, ta naše přijde na zavolani.
caira (Vojta1/03,Mates11/04) 5858
2.1.2014 7:32:22
Odkud jsi?
Znám vynikajícího chovatele v Plzni. Máme od něj želvičku a je úžasná.
Želvičku jsme od něj brali dvouletou (menší se nedoporučují), máme k ní certifiát (obdoba rodného listu s evidenčním číslem). Pán je veterinář, který se orientuje na léčbu terarijních zvířat.
Sem ráda, že máme želvičku od něj, jezdíme k němu i na kontroly. Opravdu se vyplatí hledat a třeba i počkat.

[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 395  [Dalších 375 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.