| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky na Středním východě

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1680  [Dalších 1650 >>]
Brouk Eda + 3 119733
20.7.2011 19:25:16
Ivuljenko, učí angličtinu. Rodilý mluvčí s pedagogickým vzděláním a dlouhou praxí.
Holky, děkuju, syn nastupuje do 1. třídy tady, přesun by se konal tak, že manžel by jel v říjnu sám, našel ubytování a prošel zkušební lhůtou, na Vánoce by se vrátil a v lednu bychom jeli všichni.
Takže se školou by mohl být problém ? Manžel dostane školné zaplacené zaměstnavatelem, ale samozřejmě jsme počítali s tím, že do školy chodit bude. Máme ještě dvě malé holčičky (pár měsíců a 2,5).
Malea 84697
20.7.2011 18:11:18
Strašně Ti závidím. Okamžitě bych jela taky:-).Ať se Vám daří.
Ivuljenka 98698
20.7.2011 17:54:57
jůůů tohle mě vždycky fascinuje,možnost přestěhovat se takto do ciziny - můžu mít vlezlou otázku,co manžel dělá za práci??? ~3~
Andrea
  • 
20.7.2011 16:44:48
Jeste jsem si vzpomnela s tim teplym oblecenim. To je vzdycky sranda, kdyz vetsina deti beha venku v teplakove souprave ci tenke bunde-vetrovce a maly Indove ci Arabove maji perove bundy a kulichy.
Andrea
  • 
20.7.2011 16:31:32
Jeste jsem si vzpomnela, mate zajistene pro deti skoly? Podle noveho narizeni se letos cca 50 skol stehuje z mesta do lokality vzdalene asi hodinu cesty autobusem. A kazdy dalsi rok to budou dalsi skoly, ktere se odstehuji mimo mesto.
Andrea
  • 
20.7.2011 15:44:29
Brouku,ja jsem v AUH 5,5 roku. Skolni dochazka je od 5 let do Grade 1. Od 3 let do KG 1, ale KG neni povinne. Manzel tu zije cely zivot, spolu jsme zacli zit az tady, takze jsme zadne veci v CR nemeli.
JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 7549
20.7.2011 15:15:29
Co se týká školy, můžeš tu dítě zapsat do domácího vzdělávání a jednou za půl roku s ním absolvovat přezkoušení.
Nebo zapsat dítě do školy tam, zároveň ho mít zapsaný tady - ale tady mít individuál a pak se přezkušuje jednou za půl roku až rok (dle dohody se školou) jen z češtiny.
Nebo zapsat do školy jen tam (pokud se nehodláte za dva nebo tři roky vracet do český školy) a tady vůbec. Nevím, jestli se to neliší v různých zemích - vím, že to tak měla kamarádka ve Francii a Německu.
Brouk Eda + 3 119733
20.7.2011 14:38:21
Ahoj, manžel dostal nabídku na práci ve Spojených Arabských Emirátech. Je tu někdo kdo tam žije? Nebo v Saúdské Arábii ?

Jde mi o zkušenost se stěhováním, jsme v podstatě rozhodnuti jet, jen musíme vyřešit "detaily" jako jestli pronajmout naše bydlení tady (a v tom případě kam uložit naše osobní věci), jak se to zařizuje ve škole (co je třeba vyřídit? Je možné aby některé předměty česká škola uznala, nebo bude třeba opakovat ročník? Dají se dělat nějaké rozdílové zkoušky?)
A konečně-co si vzít s sebou a co určitě ne, každý tip bud vítán. Předpokládám že teplé oblečení je zbytečné, co se ostatního týče, prosím poraďte. Díky!
namana 80861
9.3.2011 21:56:14
Nelie tak to by me ani nenapadlo, ze je Cech..A v Izraeli zijes mezi palestincema nebo izraelcama, ze se ucis arabstinu a ne hebrejstinu? Ja mam kamaradku v Tel Avivu a jelikoz je Libanon s Izraelem porad ve valce ani se nemuzeme navstivit. A tohle co popisujes presne znam. V Libanonu, kdyz se neco deje a zacnou poulicni boje, tak jsou vsichni klidni, jen ja nervacim. Ted uz jsem si na to zvykla a co se deje ve vedlejsi vesnice je jako hoodne daleko ;)
A jak se ti libilo v Jizni Africe nebo Namibii jestli se muzu zeptat?
Nelie 25076
9.3.2011 17:49:03
namla - manzel je cesky Jihoafrican. Bohuzel jsem uz 2 roky v rozvodovem rizeni a do Israele jsem vicemene zdrhla neb jsem potrebovala vypnout. Takze jsem tu na pul roku sama - a uzivam si kazdou minutu, takove moje Eat Pray Love (jim, modlim se, miluji - jestli znas tu knizku/film).
A jo, zila jsem hodne po svete - a rozhodne nelituji, zkusenost je to bajecna. Namibie, Jizni Afrika, Praha, Kanada-Toronto a Vancouver, ted kibbutz v Israeli.
Bagdad - ja nevim, jak je to nebezpecne, tady kdyz jsem mluvila s lidmi tak to berou, ze je to tam fajn (ale to jsou lidi co ziji proste kazdy den s moznosti raket a bomb a podobne....pred 2 tydny byla porucha siren a ty zacali houkat jak pri naletu - a ja zirala na male deti po kibbutzu jak se rozbehli do krytu. proste nepremysleli a automaticky vedeli, co maji delat. 5ti lete deti....)takze to neporadim. ale pokud se jedna o poznani kultury a jazyka - pobyt v zahranici je k nezaplaceni, hlavne pro tvoje deti....
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1680  [Dalších 1650 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.