| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Bolesti hlavy

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2647  [Dalších 2627 >>]
terapeutka 100134
5.12.2023 7:54:13
Prosím o radu zdejší migreničky - jak to řešíte, když máte pravidelnou pracovní dobu, ovšem nepravidelné záchvaty třeba 1-8x za měsíc? Já se tím většinou vzbudím, začíná to někdy v noci nebo brzy nad ránem, mám silnou nevolnost, často zvracím. Triptany někdy zaberou, ale trvá to i tak pár hodin než jsem provozu schopná. Velmi často se tento stav opakuje třeba 3-4 dny po sobě (že to se trápím ráno pár hodin, pak už je mi zbytek dne fajn).
V zaměstnání to řeším tak, že si buď vezmu na poslední chvíli dovolenou nebo prostě jedu do práce (často po cestě autem musím zastavovat ~7~ ), v práci se pak ploužím pár hodin jako zombie nebo polehávám na stole - jsme naštěstí většinou dvě v kanceláři.

Jenže teď už třeba dovolenou žádnou nemám, sick days u nás nevedeme, občas je mi fakt tak zle, že to do té práce prostě nezvládnu a nezvládnu to fyzicky ani nikde k lékaři - ovšem je to fakt otázka třeba několika hodin, pak to přejde.
Jak to řešíte v práci? Berete si dovolenou? Nebo nemocenskou na jeden den - třeba i 4x za měsíc? Jde o to, že je mi i líto té dovolené, která mi pak třeba chybí.
Konzerva 153011
1.12.2021 12:53:49
Kromě nějakého viru to může být změna tlaku nebo menopauza.

A jinak " je mi roste soufl i od zaludku," jsem původně četla jako "je mi prostě šoufl i od zadku"~b~ Tak jsem si říkala, jestli tím myslíš, že máš průjem nebo prdy. ~:-D Ale pak jsem si to přečetla znovu. ~3~
lela, rosa, niki 88737
30.11.2021 17:52:15
V posledni dobe se mi stava, ze se mi udela kratce spatne- jako by se zamota hlava, je mi roste soufl i od zaludku, trva to chvilku, ale vraci se to.. trochu me to desi... je mi 47, vim, ze mam amenii, prodelala jsem minuly rok covid s mirnym prubehem a jsem ockovana...vim, ze to musim konzultovat s lekarkou, ale dnes se mi udelalo takto soufl pred tabuli, nic jsem nedala znat, ptala jsem se asistentky, zda nebyl vydychany vzduch, ona trvdila, ze se ji to stava taky.. takze - stava se vam to taky? Nemam duvod panikarit? A je mozne, ze je virova naloz velka a ze se telo brani a je oslabene? U nas ve skole je hodne deti pozitvnich, mela jsem s nimi kontakty...na testech jsem nebyla, asi pujdu...
Evka... 12244
16.7.2020 21:30:39
Budu rada za pravidelne info. Take mne to ceka.
Epepe 89236
16.7.2020 14:36:57
Mně teda ne ...
Škrpál 70170
16.7.2020 14:12:39
ehm, ostýchala jsem se to sem napsat, ty ehm ehm intimní autoerotické věci ehm ehm pomáhají, vyzkoušeno~f~~;)
Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 29501
16.7.2020 12:29:22
Auru nemívám, migrénu ano, bez triptanů jsem vyřazená z provozu. I s nimi mívám po migréně tak zbědované tělo, že se dávám do kupy pár dní. Teď mi schválili biologickou léčbu, lék Aimovig, hradí to nově pojišťovna, jedna dávka stojí přes 10 000 Kč proto je předpis vázán pouze na registrované centra bolesti hlavy. Píchám si to do břicha, ale zatím nevím, mám po první injekci (jednou za měsíc) a zrovna včera v noci jsem měla migrénu, jakou jsem měla asi jednou za život, fakt jsem myslela, že pojdu ...
Ráchel, 3 děti 76748
16.7.2020 9:44:18
ne, musíš k neurologovi
Sam01 129844
16.7.2020 8:41:51
Mela jsem to taky. Stavalo se mi to tak 2x rocne. Zacala jsem videt jakoby rozmazane. Potom mzitky pred ocima a potom uz jsem nevidela skoro vubec. K tomu bolest hlavy. Musela jsem zalehnout a usnout ve tme se zatazenymi zavesy. Velmi neprijemne bylo, pokud to na me prislo treba v praci. Obcas pomohlo vzit si okamzite brufen, ale jen opravdu pri tom uplne prvnim pocitu, ze to prijde. Pozdeji uz to nezabralo. Pak jsem nahodne zjistila, ze mam v mozku to giganticke aneurysma a doktor v nemocnici mi rekl, ze jsem tyhle stavy mela patrne protoze mi to aneurysma prosakovalo- krvacelo trochu ven. Pravdou je ze od operace to na me neprislo. Dejte holky tedy pozor a nechte si tu hlavu radeji poradne vysetrit.
Evka... 12244
16.7.2020 6:45:01
Taktéž mám auru několik hodin před záchvatem, někdy i hodně dlouhou (neskončí do hodiny jak píší), nepomáhá nic a nepomáhá ani nic na prevenci migrény v daném okamžiku. Neboť kolikrát efekt léku vyprchá do doby než migréna začne.
Na hodně dlouhou auru mi dali kortikoidy v kapačce. Řešila jsem to jen 1x, když jsem měla druhý den jít do práce a předem jsem věděla, že po takhle dlouhé auře bych práci nedala.
Nejdelší auru jsem měla 1,5 dne, neřešila jsem, neboť jsem si stále myslela, že než dojdu k lékaři tak to skončí, ale pak ta migréna byla hodně brutální. Tenkrát jsem měla zlaté blesky v oku, které se po pár hodinách změnili na modrofialové a nakonec jsem měla výpadek zraku - šedý flek na tři písmenka v knize.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2647  [Dalších 2627 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.