| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : říjen 2011

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6600  [Dalších 6580 >>]
habibisek 109166
22.5.2013 17:19:28
Ahojky holky,
tak hlásím Lukáškovo kontrola v 18ti měsících má 11,550 Kg a 81 cm, obvod hlavy 46 cm.
Na čůrání taky chci najet až bude lepší počasí. Zrovna dneska je tu humus leje a je zima!
Taky asi zatím dudu Lukymu nechám. Kiki jsme dali dudu pejskovi a byl klid, tak to šlo hladce. Tak uvidíme, pak se třeba dudlík stříhá pokaždé o kousek až ho samo mimi nechce.
hrošík+Em 8.9.08+Hani 4.10.201 46590
15.5.2013 15:47:17
ahoj holky, jen v rychlosti ,Emi jde konečně po 2měsících do školyk vp ondělí, má po mandličce, huráááá
Dudlík nechám na spaní asi do doby, než budou venku zuby, zbývají už jen 5tky... přes dne ho nemá, ale někdy vyjímečně jo, když je hodně přetažená...nemám důvod ho zatím brát...

začínáme s nočníkem ,ael čekám na pořádné teplo, aby chodial s holým zadkem... jinak se ksoro vždy, když ji tam dám vyčůrá nebo se snaží zatlačit a prdne si ~t~~t~~t~~t~ a pak si v tom chce máchat ruce čuně, vždy říká voda voda "ulala" (čůrala) a tleská si a my jí....

stále má ekzém, mažu několikrát denně, dneska jsem řešila Emčinu novou alergii na vajíčko ve školce a uf.... je fakt skoro všude...včera jsme jeli an zápis do nové školyk v novém bydlení a uvidíme, zda se dostane....

a mažeme ven, konečně můžeme, byli jsme zavření hodně dlouho, tak jsem ráda, že můžeme....

v pátek jdeme řešit kuchyň a snad ji konečně dořešímea pak se jen těšit, dza jsme zvolili dobře...
Náčenka & Šimi 11 & Tobi 16 112492
15.5.2013 8:57:08
Habi, taky jsem uvažovala nad tím dudlíkem... máme h otaky jen na usínání, ale už jsem si občas všimla, že když ho jdu v noci zkontrolovat, tak ho má v puse a dudlá. Dneska jsem mu ho vytáhla, on se probudil a udělal znak pro dudlík a říkal "není", já potvrdila, že není a následovalo asi 30 sek. kňourání, ale usnul. Ale když jsem mu ho jednou vzala na odpolední usínání, tak prostěě neusnul, převaloval se tam a vstával (jinak normálně usíná do 5 minut po položení...).
Tak nevím, jestli to hrotit a zlikvidovat si tak pohodové usínání, ale zase na druhou stranu vidím, že ho začíná mít rád čím dál víc...
Jaký by byl postup při odebírání? Prostě jen schovat a říct, že není... nebo ho jít někam spolu vyhodit?
habibisek 109166
11.5.2013 17:26:55
A jak jste na tom Hroší s madličkama?
habibisek 109166
11.5.2013 17:26:28
Ahojky holky, tak nám tu zase vesele prší :-( Děcka mám doma, Kiki už od čtvrtka má rýmu, tak jí už má i Luky a dneska začal i kašlat :-( Tak utírám nudle a vysávám. Měli jsme jít na 18ti měsíční prohlídku s očkováním ale takhle až bude zase ok.
Náčenko tak budete mít doma francouzáčka ~t~~t~
Luky už taky krásně komunikuje. říká mamiko tati babiko, Titi (to je Kiki) a spoustu dalšího, už fakt chápu co chce a on co chci já.
Holky co téma dudlík? Už jsem přemýšlela, že bych mu ho vzala, Luky ho má jen na usínání, ale nevím nevím. Docela se toho bojím i když Kiki to zvládla úplně v pohodě.
Jinak jíme všechno a hodně :-) Už se docela rozběhal, jen s terénem máme problémy, na trávníku radši stojí než aby šel sám ~t~~t~
Kiki už se zbavila některých sykavek a už občas řekne ř ale r zatím vůbec :-)
Těď mě dostala učitelka ve školce vzkázala po Pavlovi ať jí nedávám řetízek do školky!!! Tak si s ní budu muset promluvit, že ho má od roka a nikdy nebyl žádný problém. a vždycky ho má pod tričkem, tak nevím co jí vadí a proč jí ho na odpol spaní sundavají, když ho má doma normálně přes noc už od roka.
Náčenka & Šimi 11 & Tobi 16 112492
19.4.2013 0:16:20
Ahoj holky,
my se máme dobře :-)
Hroši, ach jo, ty věčné dětské nemoci to vždy zkomplikují, co? Ale tak za 14 dní už to snad vyjde, bude lepší počasí a nemoci utečou :-)
S tím oknem - znám to... my jsme jednou zapomněli zavřít zábranu ke schodům... byla jsem v kuchyni a vařila, manžel v obýváku u počítače... Šimi najednou zmizel a ztichnul a to je špatn znamení. Jakmile jsme si toho všimli, tak jsme ho běželi hledat a on si v klidu otevřel dveře od bytu, potom sešel ze schodů a otvíral dveře ven před dům, prostě pohoda jazz. Vůbec nevím, jak ty schody sešel, jestli pozpátku nebo spíš normálně, tipuju... jde prostě pomalu, je hodně opatrný a soustředí se... ale nedej bože že bych na něj houkla, to by jistě spadl.. v tch chvílích musím mluvit normálně a potichu a to je ok.
No takže takhle se máme... po schodech už jinak chodí za ruku, a občas jde i sám podle zábradlí, nahoru i dolů.
Na nočních "chodíme" už asi půl roku, ale tím stylem, že když ho tam posadím v pravou chvíli, tak se krásně vyčůrá a to asi do 10 vteřin, fakt tlačí... ale když to prostě nejde, tak to nejde a dá jasně najevo, že to nejde. Ale neřekne si sám od sebe... občas se nám teda podařilo stihnout čůrání dokonce i po celonočním spánku, kdy byla plenka suchá, ale to musím vstanou hned při prvním zakníkání, což já většinou ještě ležím :D
Jinak je to aktuálně pěkný trucant, když mu nedám něco, co chce, tak si lehne na zem a kope jako ukázkové rozmazlené dítě - viz známé scény v obchodech... A taky je celkem na nás s manželem vázaný a nechce zůstat nikde bez nás... celý den slyšíme jen brm brm, tátá = tedy chce pořád jezdit autem.
Docela pěkne se dorozumíme, buď znakováním nebo těmi pár slovíčky, co umí... dokonce se chytá i na francouzštinu, teda jen porozumění několika větám a pokynům.
Včera jsme byli na prohlídce a má 87,5 cm, 12 kg a hlavu 47,5 cm.

Pěkný den všem.
hrošík+Em 8.9.08+Hani 4.10.201 46590
18.4.2013 9:41:40
ahoj holky, jak se máte???? Emička měla jít včera s madličkou a bum, onemocněla a to ji mám už měsíc skoro doma... tak novej termín za dva týdny a snad se z toho dostane...
hanka mi včera vylezla na okno otevřený, naštěstí tam je síť, ale krve by se nedořezal a to jsem u něj stála, jen jsem sbírala hračky po podlaze... dostala na zadek...

už holky učíte všechny na nočník? Já ještě ne, včera se sice vyčůrala, ale taky ta mseděla snad 20 minut...

jak se máte????
habibisek 109166
10.4.2013 20:29:24
Ahojky holky!
Tak jak jste přežily velikonoce? My v poho tady ve městě to moc nefrčí.
Haňulka je roztomiloučká. Na konci měsíce půjdeme s Lukym taky na 1 a 1/2 roční kontrolu tak jsem zvědavá ~:-D
Jinak Luky už krásně chodí konečně, je strašně ukřičenej on nemluví normálně ale křičí a žvatlá pořád a dost nahlas až mi kolikrát z něj bolí hlava ~d~
Začali jsme chodit do klubíků a moc se mu líbí říkanky a písničky, to je z něho najednou hodnej kluk. On moc nezlobí ale začal být živější a na to nejsem u Kiki zvyklá, tak je to kluk a aspoň nezakrním ~t~
hrošík+Em 8.9.08+Hani 4.10.201 46590
10.4.2013 14:38:05
Ahoj holky, hodím vám se haňulku s prvním culíčkem..



včera v poradně jsem zjistila, jakej je to obřík...má 78cm a 10,5 kilča... pupek děsnej má.... ale ona velkej pupek má od mimča...hlavinu má taky větší, než měla ségra, má 47cm...

Ema má alergii na vaječný bílek, dělají ji dodatečně testy na kuřecí maso a ve středu příští jde na mandličku, snad mi neonemocní, za ten týden je to možný...už sjem hodně nervozní, už chci, aby to měla kočka za sebou...

Jak se všechny máte???
hrošík+Em 8.9.08+Hani 4.10.201 46590
31.3.2013 22:53:56
Tussi paráda!!!

holky, nádherné velikonoce!!!

v týdnu se dovíme, jakou alergii má Emča, hanka se mi osypala, má nějakej ekzém, tak pak pořeším to, Emi mám týden doma a ještě do konce dubnu mít budu, jde v půlce na mandličku a už te´d se bojím... navíc ten náš byt nám padá na hlavu a s Emi se hodně hádáme... tka nic moc dny...
V květnu jedeme na zápis do místa, kde stavíme a doufám, že mi ji tam vemou do kšolky, neměl by být problém...

hana je skvělá, mluví strašně hezky, spojuje už slova do věty, teda dvě, ale i to stačí.. krásně rozumí, pije z hrníčku, jí vidličkou, uklízí po sobě.dokonce, když nadorbí, jdep ro smeták a snaží se zamést...ale všude lozí! Na stůl, na topení si stoupne a pak padá, na stole dělá kolo kolo mlýnský....tak mám zábavu a bojím se jít i na wc...
Ale s tím mluvením mě překvapila, Emča žvatlala do dvou let a skoro nic neřekla tak, abych rozuměla... hana fakt mluví a znakuje do toho, super se domluvíme a Emi je pro ni velkej tahnout, je to pro ni takovej "bůžek" :o)

nočník zatím nezkouším, ještě je čas... zuby se tlačí te´d horní 3, jinak jich má 12...není kojená od 15 měsíce, dky se ze dne na den sama odstavila a měto bylo tak líto, že jsme ji honila po bytě 3 dny s prsama a ona křičela neee nee a o měsíc později odmítla i UM... je mi to líto, kojení, lae zase si dávám vínko večer :o)) jako te´d, manžel maká na baráčku ještě...

v noci se většinou denně stěhuje za náma, dky řve v postýlce. když ji vemu, obejme mě pevně rukama a i když mi unse, po položení do postýlky je vzhůru a chce za náma, chce nás cítit..už jsme si zvykli, ale pomalu ji chci naučit zase zpět... ale beru ji tam kolem 3h ráno...je to hezký, když nás uvií, hned říká dobýben (dobrý den) a ahoj :o)

tak to´d od nás :o)

mějte se krásně holky, hodně zdravíčka všem!!!!~;((

~;((
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6600  [Dalších 6580 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.