| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky na Blízkém Východě

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 906  [Dalších 876 >>]
Chloé 102783
10.12.2015 21:52:06
Anni, u nas je to samo od sebe, pac rekne neco mne a pak to rekne tatovi jinou reci.
Anni&Annika 50178
10.12.2015 21:50:03
chloe...tak moje holky neprekladaly nahlas a ja case zjistila, ze to ani neumely.
Starsi sedela u tv, jeji ceske kamarakdy vedle, koukaly na nemecky film a ja jim to prekladala. Az me to nastvalo a rikam....musim koukat s vama? Nemuzes to prekladat holkam sama?...a najednou jsem zjistila, ze ji to nejde tak jako me. Ze ty slova hleda, nedokaze se hned vymacknout a tak jsem ji nechala a musela od te doby prekladat sama. Ale naucila se prekladat hned kdyz mluvili v nj jeste za pochodu jedne reci /kdy to nebylo dopovezene/ uz prekladala do cestiny.
Ta mala ma v tomhle jeste nedostatky, ale je to tim, ze jeji kamaradky na ceske filmy nekoukaji. Asi to budu muset zavest....takovy krakonos a lyznici je uzasny film a my ho tu mame v cj:-)
Len 108740
10.12.2015 21:42:35
Moje dite slo do skoly ve 4,5 letech se slovni zasobou 10 slov. Puvodne jsem si taky myslela, ze je to z toho, ze je bilingvni, navic v rodine je dysfazie. Ale nebylo to tim a druhy jazyk proste nenaskocil. On rozumi dobre takove te bezne cestine, ale ne kvetnate mluve, jaka se v nasi rodine provozuje. Navic ted uz odmita, protoze, jeho slovy, cesky mluvi jen 10 milionu lidi a anglicky skoro kazdy, tak na co cestinu~l~
Chloé 102783
10.12.2015 21:42:33
R kolikrat neumej ani cesti prvnaci :) Moje maminka zaskocila, naucila r i r s hackem, takze ok. Ale prizvuk trosku ma, mekci "i" kazdopadne. Vzdycky se to spravi po pobytu v CR. Cte i v cestine, zatim lamane, je prvnak, ale rozumi. Pristi rok zacneme psani. Ted ji nechavam cas v prvni tride s fj.
Ale neprestava me fascinovat to prepinani z jazyka do jazyka a perfektni preklad. Ze dokaze prelozit bezchybne vyrazy, ktere prelozis jinak az s lety praxe, je tam ten emocni naboj a vubec.
Yhec 21437
10.12.2015 21:39:44
Znam hodne emigrantu z 68 co mluvi cesky jak kdyby nikdy neodesli. Vetsinou je to diky tomu, ze se vlastne nikdy uplne neintegrovali. Stykaji se jen mezi sebou, party maji jen mezi sebou, zamestnavaji zase jen cechy, za manzela/ku maji zase nekoho z Ceska a pokud se rozvedou, tak si hledaji zase jen nekoho kdo mluvi cesky. Aj sice ovladaji, ale primarnim jazykem je cestina (i kdyz znam par lidi, kteri aj neumi dodnes)
Takova zenska, ktera se do zeme s jinym jazykem provda a cesky mluvi jen s ditetem, to ma daleko horsi s udrzenim slovni zasoby. A o chlapovi ani nemluvim, ten ma uplne smulu. Mam kamarada a ten byl schopen do syna narvat v cestine jen "dobrou noc", jinak s nim mladej nekomunikoval a s mamou mluvil aj.
Anni&Annika 50178
10.12.2015 21:35:50
Chloe...to je normalni i kdyz s dalsim jazykem zacnes ve 3 letech...nase mala jak zila v Cechach a jeji kamaradky mluvily cesky a my doma JEN nemecky, tak to vypadalo, ze nebude nikdy mluvit, jeste ve 2 letech skoro nemluvila...ve 3 kdyz slla do skolky uz obstoje mluvila, ale jen nemecky a cesky pomerne dobre rozumela /diky tomu okoli/. Cesky se naucila ve skolce a kdyz prisla domu, mluvila se mnou cesky. Vecer ale zase prehazovala do nj. Asi byla unavena. No a rolovat R se naucila az pred 1. tridou. Jeste u zapisu to neumela, ale jak prisla domu, zeptala se me jak na to, tak jsem ji to vysvetlila a za chvili rolovala....mluvi perfektne cesky a samozrejme nemecky.
Chloé 102783
10.12.2015 21:31:03
Vetsinou se bilingvni deti rozpovidaji pozdeji. Dcera teda jela hned, nemela zpozdeni, ale kamaradcina holka mluvila trosku pozdeji, ale v pohode oba jazyky. Dulezita je duslednost.
Anni&Annika 50178
10.12.2015 21:27:54
Chloe...no kamaradka nasi male uz taky umi par ceskych slov~t~
Anni&Annika 50178
10.12.2015 21:26:04
Dooly...ja bych se sama oznacila za dvojjazycnou. Muj ex byl Cech a muj nynejsi manzel je Nemec co neumi cesky. Takze je me naprosto sumak, jakou reci mluvime. Ale chci /a myslim, ze jsem toho dosahla/, ze obe moje holky obe reci slovem a pismem. To pismo u male teprv dohanime. A to oba jazyky perfektne. Kdo vi, k cemu se jim to jednou budou hodit a navic to maji zadarmo~:-D
Ale my pridavame druhy jazyk az ve 3 letech...pry to tak driv bylo bezne, tak se drzime tradice a zatim to funguje:-)
Chloé 102783
10.12.2015 21:23:11
Anni,
to ja v praci na francouzske kolegyne i spustim cesky :) protoze pracovne volam v cj, pak zavesim a neco vybafnu. No a sprosty slova uz znaji. Sice nevedi presne, co znamenaj, ale vedi, ze laterim ~:-D
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 906  [Dalších 876 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.