| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Domácnost - jak co vyčistit

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6998  [Dalších 6978 >>]
Čumča. 160024
24.8.2023 21:56:29
babi/Ropucho, to je fakt, když je sprchová hlavice dobře nasměrovaná, nejsou dveře potřeba....

Já ještě zvažuju domácí filtrační zařízení, aby ta voda z vodovodního řádu prostě nebyla tvrdá a chuťově nepříjemná~d~
TaJ 81121
24.8.2023 21:51:12
Ropucho, to jsi mi připomněla, jak jsme v jednom penzionu, kde jsem byla sama se synem, měli v koupelně sprchový kout udělaný tak, že v rohu koupelny byly jen vyspádované dlaždice směrem k odtoku, 2 stěny klasické obklady, třetí strana volná jako vstup a z té poslední strany to bylo od zbytku koupelny oddělené jen rovnou skleněnou stěnou. Jako jo, bylo to hezké a možná i praktické na mytí, byl to jen pruh hladkého skla...ale naproti té skleněné stěně bylo WC a ještě na vydlaždičkovaném stupínku. Jsem normálně celou dobu měla strach, že když na ten schod zapomeneme a zaškobrtneme, tak akorát proletíme tím sklem do sprcháče. Byl to docela nepříjemný pocit, i když jinak ta koupelna byla fakt krásná, sladěná, nově udělaná. Vím, že to asi bylo nějaké bezpečnostní sklo, ale stejně to nebyl příjemný pocit.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
24.8.2023 21:48:24
My máme 2 stěny obkladačky, jednu luxfery a skleněný dveře. Po osprchování to všechno stáhnu stěrkou a baterii otřu ručníkem.
TaJ 81121
24.8.2023 21:44:02
Stáňo, tak jen dveře, to ještě jde. My máme takový ten klasický čtvrtkruh s nízkou vaničkou a posuvnými dveřmi.
Ropucha + 2 120300
24.8.2023 21:37:56
Babi, přesně to si představuji jako ideál praktičnosti, otevřený vykachlíkovaný sprchový kout.
Vycházím ze zkušenosti z plováren a zažila jsem to i v nějakých penzionech.
Chce to dostatečný prostor, což potenciálně mám.
Ropucha + 2 120300
24.8.2023 21:32:34
Stáňo, tak dveře ještě jdou, snad ta ochrana proti vodnímu kameni něco vydrží a bude stačit běžné otírání.
babi_ 48341
24.8.2023 21:26:22
Závěs, pokud není hodně daleko, se vcucává ke sprše a prudí tam.
Nejlepší je nic. Prostě sprcha v rohu dostatečně velké koupelny. Zažila jsem někde na návštěvě.
A já mám sprchový kout ve výklenku - ze tří stran stěny (doplňuje se z druhé strany se šatnou u ložnice), a tu čtvrtou stranu tam nemám nic. Ale protože hodně tvrdá voda, tak vyrábí schnutím kresby i na podlahových dlaždicích, naštěstí jsou barevně vhodné, moc to nevadí (je to náhoda, efekt tvrdé vody jsem nepředjímala, v kuchyni jsem s volbou dřezu takové štěstí neměla).
Stejně ale tu vodu na zemi stáhnu stěrkou (jako koště), jsou to tři čtyři tahy. Stěrka visí nahoře na konstrukci sprchy, vizuálně v pohodě. Stěny jsou bílé lehce lesklé kachle, kapky na nich vidět nejsou. Ty myju jednou za uherák, spíš jen proto, že mě chytne chuť to udělat, než že by to opticky byl problém.
Stáňa * 7932
24.8.2023 21:21:39
My když jsme dávali v Siku dohromady koupelnu, tak mě ani nenapadlo to nějak řešit...až teď, když se to namontovalo. Je na nich napsáno něco jako Anticalc úprava. Snad je to trochu účinné.

A abych to upřesnila, ne i to kompletní sprchový kout, ale jen skleněné dveře. Kout že že tři stran vyzdeny (stará, atypická koupelna).
Sedací soupravy od českých ověřených obchodů na Favi.cz
TaJ 81121
24.8.2023 21:10:22
Ropucho, přesně...my jsme nikdy na sprchový kout stěrku nepoužili. Po sprchování to jen opláchneme sprchou od šamponu a když to vyloženě uklízím, tak to taky jen omyju. Ale my jsme si právě záměrně vybrali to zrnité sklo, čiré bych nechtěla ani náhodou.
Ropucha + 2 120300
24.8.2023 21:03:57
Žženo, přesně tak.
Záchod není očista, tam se chodí před očistou a po očistě si chci užít povznášející pocit, nikoliv uklízet :-) Otráví mě, i když se mi povede nacákat okolo vany a musím vzít do ruky hadřík. Natož nějaké manévry od stropu až po podlahu se stěrkou.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6998  [Dalších 6978 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.