| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Srdeční arytmie

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 323  [Dalších 303 >>]
Jenie 46351
27.1.2018 14:44:27
Všechny zdravím.
Asi před 14 dny mi začalo být slabo a mám pocit jakoby na omdlení. Není to neustále, jeden den jsem měla i úplně klid, pak mě to chytne třeba na půl dne. Mám doma tonometr, tlak mám kolem 115/70, ale všimla jsem si, že mám puls jenom kolem 60, někdy 64, někdy 58. Jednou jsem si naměřila i jenom 56. Nevím ale, jestli to s tím souvisí, dřív mě nikdy nenapadlo měřit si puls, naposledy někdy před 15 lety a to jsem měla spíš sklon k tachykardii, 80 v klidu.
U praktického lékaře mi udělali krátké EKG, to bylo v pořádku a krevní odběry, to bylo taky OK, včetně štítné žlázy.
Doktorka mi dala žádanku do kardiologické poradny a řekla mi, ať si ještě zajdu na gyndu nechat si nabrat hormony, že pokud už bych byla v klimakteriu, tak by tam ty závratě taky mohly být. Je mi 45 a poslední dobou mám opravdu poruchy cyklu.

Zajímalo by mě, jestli někdo máte podobnou zkušenost, že máte po letech normálního pulsu jenom kolem 60 a jestli jste některá měla podobné problémy v souvislosti s přechodem.
Josef Hajný 155230
29.11.2017 16:07:45
Děkuji asi to tak bude, vyzkouším. Přijde mi že jeto čstější v předklonu a mám pocit jako krknutí, můžee to být i špatným dýcháním?
vlksvajglem 128496
28.11.2017 20:19:59
To jsou úzkosti. Opravdu to dělá "hlava". Není to nebezpečné. Je potřeba zaměstnat hlavu jinými myšlenkami. neboj se toho,nic to není.
Cimbur 64764
28.11.2017 6:43:47
Existuje dobry preparat s draslikem a magnesiem, neni ale bohužel volně prodejny, jmenuje se Cardilan.
romanaI 77971
28.11.2017 0:18:45
Take se mi to stavalo pri hubnuti, nervozita,zbesile buseni srdce, arytmie, tep na 120 , pocity uzkosti,panika. Pomohl mi GUAJACURAN a MAGNEZIUM jehoz mate diky diete nejspis nedostatek a ten zpusobuje neklid, uzkosti, krece a zaskuby svalstva /srdce je sval/ a prace na vlastni psychice /doporucuji si prostudovat co je to adrenalin a zamyslet se nad tim,co ve vas vyvolava stresovou reakci a byt na to pripraveny/. Dosahla jsem diky tomu uplneho zklidneni obtizi a tep se upravil na 76. Preju hodne stesti.
Pam-pela 97353
27.11.2017 23:34:11
Já si umím extrasystoly i vyvolat :-) jakoby cíleně, taky je občas cítím, když se vytočím, což nebývá často, naposledy tedy kvůli blbině v sobotu...to pak najelo srdce na úplně jiný rytmus :-).
Já je teda opravdu vnímám, když je mám, i v pohybu, i v leže, je to takové nepříjemné...
Mému švagrovi je objevili v poměrně četném výskytu při prohlídce, on je ale nevnímá vůbec, necítí je.

Pokud bych byla prohlédnuta a shledána jako zdravá, moc bych to neřešila a nepozorovala se :-).
Jo a jinak myslím, že to může souviset s blokádou nevím teď jestli druhého nebo třetího hrudního obratle...~;), asi druhého, třetí by měl mít souvislost s plícemi a dýcháním.
Josef Hajný 155230
27.11.2017 19:48:13
Tak tosi mě trefil, díky za radu určitě se na to kouknu.
Josef Hajný 155230
27.11.2017 19:45:46
Dobrej nápad se žlázou, tak to si dobrej to by mě asi položilo, mě to dělá hlavně jen v zátěži.díky
Líza 17721
27.11.2017 19:45:27
Tam bude víc faktorů, ale jeden z nich fakt paradoxně může být i to, že jsi zhubnul. Extrasystol jistě nemáš teď víc než předtím, ale víc je cítíš, nejsou tak odtlumený tělesným tukem.
Pokud míváš úzkosti, paniky a podobně, pak budeš přecitlivělej na vjemy z vnitřku těla. Představ si to tak, že člověk, kterej je víceméně v pohodě, většinu projevů vnitřních orgánů ignoruje. Úzkostnej člověk je na ně citlivější a uvědomuje si hromadu z nich. Tímpádem každou chvíli řeší, jestli něco není špatně - přeskočilo srdce, támhle píchlo, onde zabolelo...celý je to většinou o tom, že člověk má hodně nízko práh toho, co už z tělesných pocitů vnímá.
Léky nutně brát nemusíš, ale zvaž, jestli by nestálo za to najít si někoho, kdo dělá kognitivně behaviorální terapii. Jak sám píšeš, když na to hodně myslíš, dovedeš si problém vyvolat. Jsou techniky a fígle, jak je možné problém naopak dostat pod kontrolu. V téhle terapii se je můžeš naučit.
Josef Hajný 155230
27.11.2017 19:42:36
Při vyšetření jsem to neměl tak často. Děkuji za radu a a skondicí asi pomalu že? abych měl nízký tep a nepřekočilo mi?~6~
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 323  [Dalších 303 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.