| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Kýla – tříselná, pupeční, brániční

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 418  [Dalších 398 >>]
Lefff 13513
7.12.2019 7:47:22
Ono to zní blbě, co jsem napsala, tak to rychle doplním, než někoho popudím :-) Je mi jasné, že operace kýly je výkon v celkové anestezii a zásah do těla. Jen jsem tím chtěla říct, že ač mám před operacemi respekt, tak bych se nebála.~x~
Líp snáším stavy (u sebe i u dětí), kdy je jeden den blbě, ale pak se to jen a jen zlepšuje. Špatně psychicky nesu, když se pár dní něco zhoršuje. To jen na vysvětlenou.
Lefff 13513
7.12.2019 0:40:33
~;((~;((~;((Zkušenost mám vlastní z dětství. Prostě se to stává. Vrozená pupeční kýla a v necelých 7 letech zazlobilo i pravé tříslo. Dělali to najednou. Nejhorší bylo být týden v nemocnici bez rodičů a bez návštěv, zato se zlou zdravotní sestrou, která mi vyhrožovala, že jestli budu brečet, budu mít teplotu a rodiče neuvidím o to déle.
Po třetím porodu se mi udělala na druhém třísle a to už dělali jen laparoskopicky (žasnu, jak můžou lékaři vůbec tu síťku někam tímto způsobem všít). Ráno nástup, dopo operace, vyspat se a zase domů. Tentokrát bych bývala týdenní dovolenou od rodiny uvítala, zvlášť když ve Vysočanech byli všichni tak milí a vtipní, ale vykopli mě z nemocnice dřív, než jsem si stihla užít chvilku klidu :))
Zatímco v 80.letech se fakt řezalo a rozchodit se po operaci bolelo (stehy táhly), teď nebolelo nic, ty pidijizvičky nejsou patrné a rekonvalescence je daleko rychlejší. A u dětí s jejich neskutečnou regenerační schopností to bude ještě lepší. ~;((Bude to znít divně, ale radši bych, kdyby moje nejmladší měla teď podstoupit operací kýly místo protivných neštovic, které právě prodělává.





Evka... 12244
6.12.2019 13:54:40
Synovi zjistili kýlu při devítileté prohlídce a změně lékaře. Tehdy pediatr nahmatal pupeční kýlu, na chirurgii nahmatali ještě obě tříselné. Dělali všechny tři naráz včetně část.cirkumcize.
Katka. 13699
6.12.2019 13:54:30
Syn měl tříselnou v 6 letech.
Operaci mu dělali ambulantně.
Po probuzení z narkozy jsme ho odvezli domů.
Alena 129302
6.12.2019 13:07:08
Exoti, proc? Vzdyt to zas tak nebezne neni. Synovec byl s pravym trislem v obdobnem veku. Ambulatne. A rozhodne tam v ten den nebyl sam (jeste dva prvostupnový chlapci). Mel to vroznene, potize se zacaly projevovat az v predskolnim veku. Hojilo se to, myslim, rychle. Ale nejblizsi nemocnice trvala pry na delsi hospitalizaci.(2-3 dny)
Vaitea 114076
6.12.2019 12:54:44
No u tříselné kýly se provede plastika toho tříselného kanálu.
Záleží na tom, jak velké a závažné je to "ztenčení" vaziva v průběhu kanálu.
Určitě u významných tříselných kýl lze zpevnit ten kanál síťkou.
Ale to fakt bude záležet na tíži té kýly.
Určitě by vám to chirurg měl vysvětlit.
Vaitea 114076
6.12.2019 12:49:37
No, mohly tam být vrozené nedokonalosti/podmínky, které pochopitelně mohly při zvýšených nárocích ( nejen růst, ale inzatěžování) být zdrojem té kýly.
Stejně tak ta "méněcennost" vaziva (nemám lepší termín).
Ale určitě, by to mělo být v pořádku, už dobře je, že bude chlapec dál vyšetřován a kýla vás nepřekvapí uskřinutím.
Přeju ať je brzy úplně zdráv.
Nella+2 28691
6.12.2019 12:46:07
S operace je o tom že ten rozestup sešijí? Tchánovi tam kdysi dávali nějakou síťku ale to se snad u dětí nedělá.
Nella+2 28691
6.12.2019 12:41:35
Vaiteo to mě nenapadlo že by v tomhle věku mohlo jít o vrozený problém. On je to děsnej silák, pořád se předvádí co unese ( o 20 kg těžší sestru atd) tak jsem si říkala jestli jsem měla být přísnější v tom zakazování- nicméně ne že by to asi něco vyřešilo.
Vaitea 114076
6.12.2019 12:36:41
Nevím jak to napsat laicky.
I vrozená kýla (neuzávěr processus vaginalis peritonei - uzavření tzv. předstěry resp. jejího výběžku do tříselného kanálu) se může projevit v pozdějším dětském věku, nejen kojeneckém věku.
Tříselný kanál je struktura ohraničená převážně vazivem, to může být také tzv "méněcenné" - ne tak elastické, pevné apod. Nic závažného, jen to může být za určitých podmínek (růst třeba) locus minoris resistentiae = místo nejmenšího odporu.

U chlapců mnohem častější než u dívek .
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 418  [Dalších 398 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.