| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co je alternativní porodnictví

 Příspěvky 15 z 5 
Eva a Adam
  • 
8.10.2001 19:51:41
Mrzí nás, že lékaři( pravděpodobně nadlidé) nazývají alternativou něco, co tady bylo, jak je lidstvo staré.
Eva a Adam
  • 
22.2.2001 2:41:22
je prirozenym a zdravym postupem podle vas lekaru nejit do nemocnice, kdyz tehotenstvi neni nemoc
a necha rodici zenu nekdo z pritomnych "ucenejsich" vubec zavest jiny novy nebo prirozeny postup?
Jana šimi
  • 
5.9.2000 16:11:19
Velice mě potěšil a hlavně také uklidnil Váš článek. Jsem ve věku, kdy pomýšlím na mateřství, ale prožít porod ve vykachličkované porodnici, se spoustou neznámých tváří a nepříjemného personálu mě opravdu neláká,je to pro mě stresující představa již teď. A to ještě nejsem těhotná. Nechci přivést své dítě na svět v prostředí kde se nebudu cítit dobře, klidně. Všechno se tím pádem přenese na dítě. Také samozřejmě uvažuji i o jiné cestě porodu než v leže, ale nemeocnice takovu volbu nepřinášejí. Připadá mi to tam jako kdyby jsme byli na běžicím páse. Přítomnost mého manžela při porodu považuji za samozřejmost, oba chceme být u toho když náš potomek poprvé zakřičí a teď již věřím, že to bude křik tam kde nám všem třem bude dobře.
  • 
5.9.2000 2:35:12
Text sděluje zásady, doporučené - konečně, po desetiletích operačního barbarství - Světovou zdravotnickou organizací.

Tedy principy nejvyšší světové organizace (všichni lékaři diagnostikují podle její Mezinárodní klasifikace nemocí)
autoři nazývají alternativní!

Vzhledem k čemu? "alternativy k zavedenému způsobu porodnictví".
Co je to "zavedený způsob"?
Vykuřování jako léčba moru byl také zavedený způsob medicíny.

Je nutné, aby lékaři byli soustavně poučováni a vychováváni, že jejich "zavedené způsoby" jsou alternativou k přirozenému, "fyziologickému" porodu. Těhotenství a porod nejsou nemoc!

Z tohoto povýšeneckého bludu medicíny pak plynou všechny ty obludnosti, kterým jsou nebohé matky vystaveny.

Termín "alternativní porodnictví" je nesmysl, převracející věc naruby. Jak to v praxi dopadá, když dojde na lámání chleba, ukazuje případ CAPu - jak "zavedené způsoby" vymetly "alternativu". Kdo ze "zavedených" gynekologů a porodníků se "alternativy" zastal? Nikdo. To mluví samo za sebe.

Maminky a tatínkové, "zavádějte" samy a sami přirozené a zdravé postupy. Zavedené porodnictví to za vás neudělá.
Šárka
  • 
4.9.2000 19:14:23
Výborný nápad, jen škoda, že to nikde v ČR takto nefunguje. Nemohu nenapsat o svých zkušenostech s porodnicí U Apolináře v Praze. Skvělé sestry, výborný lékař, ale-
chtěla jsem vanu, nešlo to, přestože byla volná. Chtěla jsem mít manžela celou dobu vedle sebe, nešlo to, musela jsem za ním na chodbu a tam v bolestech stepovat před zraky návštěv (opravdu milé:-((( Dovolili mu jít za mnou až těsně před porodem samotným, ale to už pro mne nebylo tak důležité, protože jsem měla zavedenu analgezii, v těch největších bolestech předtím nebyl se mnou. Rodí se v symbolicky oddělených boxech a mám pochybnosti i o hygieně. Všechno nakonec dopadlo dobře, ale jen proto, že jsem byla domluvena s lékařem a ten byl skvělý. Nebýt toho, nikdy bych tam nešla.
 Příspěvky 15 z 5 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.