| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Aby škola nebolela

 Příspěvky 12 z 2 
Mirka, syn - 10 let
  • 
27.8.2001 9:45:22
U nás se ustálil rozvrh, který používala už moje babička - ona proto, že jsem za ní každý pátek jezdila, já jej používám proto, že jsem jej nemusela měnit ani když byl syn např. přes týden v nemocnici. V pátek večer se naplánuje, co se bude přes víkend vařit a popř. dělat - pokud je hezky, tak vycházka nebo návštěva zoo..., pokud prší, koukneme do ABC nebo u Vás spíš do Ohníčku nebo jinam a vybereme něco, co je reálné (syn je velice nešikovný). Večer v pátek u nás běží Neváhej a toč, pak většinou něco na satelitu - manžel dává kvůli synovi přednost filmům v němčině a angličtině, takže syn už rozumí oběma jazykům a mluví anglicky. V sobotu ráno jdeme nakoupit podle seznamu, nachystaného v pátek. Syn jednak vybírá, jednak odnáší nákup, pak následuje úklid pokojů, péče o zvířectvo a úklid bytu. Po obědě (a po úklidu)většinou procházka nebo hra (hrajeme šachy, dámu nebo popřípadě karty, syn umí i kostky atd. - mezi dětmi je s tím dost exot). Toho se účastníme všichni. Když je hezky, většinou někam vyrazíme - buď všichni, nebo syn s kamarády. Odpoledne se koupeme my, večer syn, pak se uklidí koupelna a mezi tím už stihneme vyrobit nějakou drobnost. V neděli ráno jdeme buď na nějakou výstavu, nebo chytáme věci na odpoledne, popřípadě jdeme na návštěvu. Vaříme se synem oba - co je nešikovné, musí pryč, takže syn už vaří celkem dobře...Odpoledne pak věnujeme nachystaným věcem - začínali jsme u navlékání, teď si lepíme malé modýlky...Taky jsme soutěžili, kdo postaví vyšší věž z Lega, rozdělí rychleji kilo čočky na tři stejné hromádky...Teď máme zahrádku, takže chodíme i tam, dřív jsme dělali experimenty v květináči. V neděli večer se zase věnujeme společné hře. Úkoly, pokud jsou, se snažíme napsat v pátek a nekazit víkend. Celé to má jediný háček - i když dítě v pátek "vymýšlí" s námi, musíme vědět už dopředu, co asi budeme dělat a do čeho lze kluka zapojit. Když takhle začala plánovat moje matka, ukončila babička jeden takový "plán" slovy: "a v neděli zapijeme splnění pětiletky za dva dny!" Jinak se osvědčily i celodenní výlety - právě tím, že v pátek může kdokoliv navrhnout, co se bude dělat, jsme už navštívili kdeco a nijak nám to nebourá rodinný pobyt.
  • 
24.8.2001 8:39:50
jakysi "vzorovy rozvrh " vikendu, u nas vsichni dohromady bojujeme s vysedavanim u TV a pocitace.
 Příspěvky 12 z 2 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.