| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

 Příspěvky 14 z 4 
  • 
19.1.2001 15:20:44
Naprosto souhlasím s tímto příspěvkem, je mi také velice líto,že je omezováno rozhodnutí žen jak a kde budou rodit.Především mně mrzí,že míst,jako bylo CAP,je minimum,spíše žádné a našemu zdravotnictví velice trvá a ani nechtějí připustit taková místa rozšiřovat po celé republice.Sama jsem často přemýšlela,jak bych takovou situaci řešila,kdybych byla těhotná,bylo by to pro mne velice těžké rozhodnutí-kde v této době rodit.Doufám,že do té doby,než se do této situace dostanu,budou už možnosti aktivního porodu širší.V tuto chvíli držím palce všem maminkám a věřím ,že s podporou nás všech se to brzo změní.
Petra Kypenova
  • 
9.10.2000 23:28:37
Momentalne ziji mimo republiku, ale jednou se chci vratit a porodotit deti u nas v CR a taky je tam vychovavat. O CAP uz jsem dost cetla i slysela drive a velmi se mi tento napad zalibi i to ze nebude jen v Praze ale i v dalsich mestech CR. Je to neco pro nas noveho a lakaveho, urcite neni nad to kdyz si mohu vybrat jak budu rodit a kde. Priznejme si ze nase zdravotnictvi stale jeste neni tam kde by melo uz davno byt jen stale platime vice a vice ale ze byhom dostavali mi "zakaznici" pacienti neco na vic to ne! Je to stale ta stejna pisnicka nejsou penize atd.. ale kdyz se tu nejdou lide a je tu sdnaha neco zlepsit a nekomu pomoci aby si jsme meli navybranou vzdy se ozvou lide kterym se to nelibi je je to okomzati nadstandart. toje prece hloupost co je to za nadstandart ze si muze zena vybrat jak bude rodit? Velmi se divim odbornikum ktery jdou proti CAP vzdyt oni sami museji vydet jakym stresem vladne cele nase zdravotnictvi a nemocnice opravdu je to pro novorozence nejlepsi prostredi???
Jsem rozhodnuta rodit tak jak mi to bude nejvice vyhovovat a ne tak jak mi to nekdo prikaze!! A pokud to buhozel nepujde u nas v CR tak to bude muset jit jinde na svete i kdyz by mne to mrzelo. Srovnavame se svetem ale nevidime si ani na spicku nosu!
  • 
14.8.2000 12:35:26
Právě jsem si přečetla Váš příspěvek, který mě zaujal svoji snahou o objektivitu.
Již jsem psala svůj komentář k článku FN Bulovka, proto abych se neopakovala, tak Vám ho sem překopíruji.
Zajímaly by mě i další materiály k Vašemu hnutí.
e.mail: dronte@centrum.cz

Před půl rokem jsem měla tu přednost, že jsem své třetí dítě mohla přivést na svět v CAP. Ačkoli to byl můj nejnáročnější porod, mohu nyní říci, že mi na něj zbyly jen ty nejlepší vzpomínky. Vzhledem k tomu, že mi odtekla plodová voda 25 hodin před rozběhnutím vlastního porodu, strávila jsem jeden den i na klasickém oddělení porodnice FN Bulovka a teprve potom jsem šla na CAP. Sestřičky i lékaři na porodnici byli velmi příjemní a vstřícní, žertovali se mnou v tom smyslu, že kdybych netrvala na tom, že porod nechci urychlit, mohla už jsem to mít dávno za sebou, ale žádné vysloveně negativní informace o CAPu jsem tam neslyšela, ani jsem nepociťovala jiný přístup kvůli tomu, že chci být ta "capová".
V CAPu o mě pečovala Zuzana Štromerová a s jejím přístupem jsem byla také velmi spokojená. Pomohly mi její rady i to, že dokázala vytvořit pocit, že porod je především věc matky. Byla jsem ráda, že v druhé a třetí době porodní je přítomen i lékař a že ten může v případě potřeby zasáhnout.
Pobyt na oddělení šestinedělí se mi také líbil a nemohu k němu mít žádné negativní námitky.
Proto mě velmi mrzí nyní probíhající spor, kterému, mám-li být úplně upřímná, příliš nerozumím. Zřejmě mi chybí dostatečně objektivní informace.
Přeju oběma stranám, aby se jim podařilo nalézt východisko, které by bylo přijatelné pro obě strany i pro budoucí maminky, které se chtějí pokusit o co nejpřirozenější porod. Záměrně říkám pokusit se, protože mi připadá, že v dnešním světě jsme již tak velice vzdáleni přirozenosti, že se to každému i přes maximální snahu nemusí podařit. Umístění takového oddělení, jako je právě CAP, přímo v nemocnici, mi tedy připadá naprosto optimální.
Doufám, že zvítězí zdravý rozum a ne osobní neshody nebo finanční hlediska.

S pozdravem
ing. Dana Pražáková
Praha 10

Před půl rokem jsem měla tu přednost, že jsem své třetí dítě mohla přivést na svět v CAP. Ačkoli to byl můj nejnáročnější porod, mohu nyní říci, že mi na něj zbyly jen ty nejlepší vzpomínky. Vzhledem k tomu, že mi odtekla plodová voda 25 hodin před rozběhnutím vlastního porodu, strávila jsem jeden den i na klasickém oddělení porodnice FN Bulovka a teprve potom jsem šla na CAP. Sestřičky i lékaři na porodnici byli velmi příjemní a vstřícní, žertovali se mnou v tom smyslu, že kdybych netrvala na tom, že porod nechci urychlit, mohla už jsem to mít dávno za sebou, ale žádné vysloveně negativní informace o CAPu jsem tam neslyšela, ani jsem nepociťovala jiný přístup kvůli tomu, že chci být ta "capová".
V CAPu o mě pečovala Zuzana Štromerová a s jejím přístupem jsem byla také velmi spokojená. Pomohly mi její rady i to, že dokázala vytvořit pocit, že porod je především věc matky. Byla jsem ráda, že v druhé a třetí době porodní je přítomen i lékař a že ten může v případě potřeby zasáhnout.
Pobyt na oddělení šestinedělí se mi také líbil a nemohu k němu mít žádné negativní námitky.
Proto mě velmi mrzí nyní probíhající spor, kterému, mám-li být úplně upřímná, příliš nerozumím. Zřejmě mi chybí dostatečně objektivní informace.
Přeju oběma stranám, aby se jim podařilo nalézt východisko, které by bylo přijatelné pro obě strany i pro budoucí maminky, které se chtějí pokusit o co nejpřirozenější porod. Záměrně říkám pokusit se, protože mi připadá, že v dnešním světě jsme již tak velice vzdáleni přirozenosti, že se to každému i přes maximální snahu nemusí podařit. Umístění takového oddělení, jako je právě CAP, přímo v nemocnici, mi tedy připadá naprosto optimální.
Doufám, že zvítězí zdravý rozum a ne osobní neshody nebo finanční hlediska.

S pozdravem
ing. Dana Pražáková
Praha 10







Markéta, synové 1 a 4 roky
  • 
7.8.2000 0:58:58
Kromě toho, že jsem absolvovala dva porody, mám zkušenost i s prací porodní asistentky. Způsob práce asistentek v CAP je daleko náročnější - jak psychicky i fyzicky - než rutinní práce na velkooddělení, jakým PS na Bulovce je. Při současné porodnosti bylo CAP příliž velkou konkurencí PS Bulovka a to je hlavní důvod likvidace CAP!!!!!!! Pěkně vybavené pokoje se v další praxi na PS Bulovka budou jistě také hodit. Bohužel, z pohledu maminek nejde ani tak o krásu pokojů, jako o pocit důvěry, bezpečí, udržení jisté lidské důstojnosti a pocit relativní svobody rozhodování. Markéta
 Příspěvky 14 z 4 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.