| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ze Slovenska až na konec světa IV

 Příspěvky 110 z 29 [Dalších 19 >>]
5.4.2011 17:07:48
Monty,

kdepak, každý ne.

Považuju za pošetilé jak extrémně lpět na majetku i za cenu, že se kvůli tomu rozhádám se zbytkem rodiny na zbytek života, tak se preventivně raději všeho zbavit, i když žádné problémy aktuálně nejsou.

Znám i případy, že majetek rodině docela dost pomohl. Takže bych nepaušalizovala. Za mě - jakmile bych kvůli majetku musela udělat něco, co bych normálně neudělala a nelíbilo by se mi to(např. přestěhovat se někam, kam nechci, věčně se dohadovat s příbuznými), tak bych se ho radši vzdala.

Pokud by nic z toho nenastalo, pak nevidím důvod, proč si ho ve zdraví neužít.
5.4.2011 12:46:46
Každý větší majetek rozesírá rodinu. Proto můj nebožtík dědeček všechno prodal a šel bydlet do paneláku. ~;)
5.4.2011 12:03:50
to není nic proti autorce, píše moc hezky a zajímavě, jen jsem se nad tím zamyslela....
5.4.2011 12:02:59
když si to vezmete kolem a kolem, má cenu šetřit a kupovat baráky, když to takhle roze*ere rodinu na dlouhá léta? ~a~

Kdyby se na barák a majetek vyprdli, tak by se taky nějak uživili a třeba by mezi nimi nebyly takovéhle třenice.

Obětovat, poznamenat životy lidí na několik generací kvůli kusu pitomého šutru...

Kdysi jsem dědictví takto problematického domu odmítla, zpětně vidím, že to bylo asi jedno z nejlepších rozhodnutí mého života.
Ivulle
  • 
4.4.2011 23:23:55
Píšete moc pěkně.
Nejde mi ale do hlavy, proč vůbec poukazujete na tohle:

"Půl baráku dostal tatínek a půl baráku dostala Anuška, aby ji někdo neošidil. Tak proč ne půl baráku Věrušce a tátovi nic...!"

No přeci proto, že to byl barák babičky, tak si ho mohla odkázat, komu chtěla ona sama.
To se musí i na "smrtelné posteli" chovat člověk tzv. "spravedlivě", aby se to někoho z příbuzných nedotklo? Nemusí. A ostatní by to měli respektovat.

(Navíc Anuška byla její další "dcera", jak jsem pochopila, takže ho odkázala svým dětem, ne?)
Jana, školkáč a školák
  • 
2.4.2011 17:52:18
Evo promiň, ale ty jsi snad paranoidní.
Myslím že téma křtů jsme dostatečně probrali pod pokračováním III.
Dokonce se ti tam vyjádřila i Věra, to ti nestačilo?
Nepřipadá mi nic hrůzostrašného na tom, že maminka chtěla, aby měli obě holky stejný podíl.
Teorií, že tatínka maminka utrápila svou hasteřivostí, jsi opravdu hóódně přestřelila.
Jestli byla maminka vyčůraná, neboť lavírovala mezi dvěma církvemi a nakonec vstoupila do KSČ. No, tatínek byl předseda ROH, takže hlavně tatínek musel být v KSČ. Tatínek byl podle tebe také vyčůraný?
A ještě do toho tahat jakého vyznání byli Patočkovi. Není to snad jedno?
Já se ti opravdu divím, že tě to pořád baví. Jsi snad sirotek, který byl odstrkován a okraden macechou a nevlastními sourozenci?
štěpánkaa
2.4.2011 14:09:01
BINGo! přesně takový pocit mám z Eviných příspěvků já. Nestačím se divit, jak nám tu vytváří paralelní příběh~a~~a~~a~ Přitom snad každému je jasné, že Věra líčí příběh subjektivně, jinak to snad ani není možné, vždyť byla v té době sama dítě~d~~d~~d~
Hanka 75
2.4.2011 0:09:08
Jen jediné to, že rodiče tatínka svolili, aby s nimi mladí bydleli nemuselo vůbec znamenat, že jim nevadilo, že nevěsta nepřinesla ani korunu a že to tchýně nedávala snaše najevo (prý vnímala, že spíše slouží u nich než u Patočků...) ... a víc už nebudu reagovat, mě po vašem sáhodlouhéu příspěvku čím dál více napadá, že vaše reakce už snad ani nejsou normální.
Je to jen nápad, ale nedostala vy jste darem nebo dědictvím něco co lidé v okolí vnímali nespravdlivě, nebo nenaložila jste vy se svým majetkem tak, že důsledek byl stejný - nespokojení lidé vnímající to jako nespravedlivé. A přes Věřinu babičku tu obhajujete sebe nebo své rozhodnutí ? ... byla to jen obyčejná ženská, která milovala svou vnučku... tak to přiznejte i všem ostatním, Věry maminky byla jen obyčejná ženská, která milovala svou dceru a chtěla pro ni stejný podíl jako měla druhá dcera jejího manžela...
Eva
  • 
1.4.2011 23:44:40

A maminka se neměla stěhovat. Já bych do baráku, který by mě nepatřil (z manželovi strany by to vnímali, že já tam nedala ani korunu a i jiní lidé jako např. ty) tedy nešla. Barák vyžaduje práci a peníze a abych měla přijít o dobrou práci, přátele atd., a starat se o barák, kde to manžel bude vnímat, že je to snad má povinnost a za odměnu v něm bydlím, tak do toho bych nešla. Ta podmínka, že má svou polovinu převést na druhou dceru se mi zdá legitimní.
----------------------------------

Hanko
souhlasim as tim, ze se tam maminka a Verou a tatinkem nemeli stehovat. Z Ceske Lipy je to do Mnichova Hradiste + - 40-45 kilometru.
No tak by tam bydlel nejaky najemnik
ale tohle neudelalo dobrou krev mezi manzely, mezi sestrami, mezi macechou a sirotkem.
Vera uz mela svoje kamaradky, skolu, krouzky, oblibena mista, meli Verku nechat tam kde byla = v Ceske Lipe.
Ja jsem jela poprve vlakem uplne sama jako 11 leta holka, dvakrat prestupovat a kilometr pesky a vzladla jsem to.
Verka by za sestrou Anuskou taky mohla jezdit samotna ze?

Dej penize stranou,
me nevadi ze Very maminka do domu neprinesla ani korunu. Asi to nevadilo ani Verinemu tatinkovi kdyz si ji vzal za manzelku. A ani babicce a dedovi kdyz svolili aby se mladi k nim do domku nastehovali. Spise bych rekla ze Very maminka mela v sobe komplex vuci tchyni-
"Slovena, sluzka bez koruny"

My ale ani nevime jestli ten barak byl pro dve rodiny.
Vzdyt Very rodice z toho domu odesly po roce,
asi z jedne kuchyni spolu tchyne a snacha nevydrzely?
Vera to nazvala dve slepice...

Co kdyz ten domek nebyl pro dve rodiny?
A co kdyz dedic by mohl byt jenom jeden?
Dedil by jenom Pepicek.
Mela to tedy zdedit jenom Anuska jako prvorozena.
Tatinek mel Vere vynahradit polovinu dome finacne.
Zase ale nevime jak to meli s babickou domluvene,
treba na tu Anusku tatinek babicce neprispival ani korunu aby Verce nasetril na veno?
Co kdyz babicka u sebe mela Anusku osm let na vychovu
(mela ji od desiti let i ten rok s Verkou)
a pak jenom Anusku dalsich 7 let samotnou nez zemrela.
Vsak Vera pise ze kdyz byl Pepicek nemocny
(9x na zapal plic) hlidala je casto babicka aby maminka mela cas na Pepicka.

Kolik informaci zde Vera dala ale foto domku neukazala.
Jenom naznaky ze Anusku asi vzali k soudu?
A zase nevime co slibil umirajici babicce tatinek.
A co slibil tatinek Anusce?

Co sliboval tatinek Verine mamince vime, a vime taky ze to nesplnil. Sliboval to jenom proto, aby mel od hasterive zeny pokoj a klid?
Nevim proc mam pocit ze tatinek Very velice brzy zemre?
Jako by se utrapil.
Jenom Vera pise, ze tatinek byl uz nemocny a tak maminka vydelavala vice penez nez tatinek...smutne..
takze hadky o barak a o penezich tam byly asi casto?

Treba babicce slibil ze tu Anusku nikdy nevydedi...
My taky vubec nic nevime o Anuscine mamince.
Prinesla do rodiny veno?
Mela Anuska na tom dome podil uz se strany svoji mrtve maminky? Slibila babicka umirajici mamince ze se o Anusku postara?

Princmetalova babicka?
nebo jenom obycejna zenska ktera milovala vnucku Anusku?

Very maminka zradila katolickou viru a presla na manzelovou viru kde to v kostele Bohu i rodine prislibila
hned na to zradila Ceskobratrskou viru kdyz nechala Veru pokrtit v katolickem kostele
pro Pepicka dedice byla ochotna zase slibit neco v rodine
i v jejich kostele a zase zradila katolickou viru
a jestli pak vstoupili oba Very rodice do KSC"
( tatinek tam musel byt na 100%) tak jde videt ze Very maminka byla pekne vycurana a sla i pres mrtvoly za svym stestim

stehovat se do domku za Anuskou,
bylo pro Anusku dvoji prokleti=macecha a sestra
nechtely Anusku, chtely polovinu domu

Hanka 75
31.3.2011 22:40:56
To si tedy myslím, že měl skutečně udělat. Nejpozději po smrti prarodičů svůj podíl na baráku přepsat na druhou dceru, aby měli obě stejně a obě stejně jisté. Nedivím se, že to mamince vadilo (být menšinovým vlastníkem baráku je často skoro na nic, a takto by to pro Věru dopadlo, kdyby po otci dědily obě dcery ze zákona). Vůbec si neumím představit čím rozumným to tatínek mohl zdůvodňovat. Snad jen tím, že Věra bude mít jinde jiný majetek... Myslíš, že by Anuška byla s tímto otcovým rozhodnutím nespokojená ?
A proč ? Ve výsledku by se postaral o obě dcery stejně, tak je to myslím spravedlivé.
Snad ještě kdyby Anuška měla k domu citový vztah (přeci jen tam vyrostla) a mohla se domnívat, že by jí sestra tlačila do prodeje, znepříjemnovala život v tom domě a tak vůbec, ale to se snad tatínek nemohl domnívat, že by hrozilo.

A maminka se neměla stěhovat. Já bych do baráku, který by mě nepatřil (z manželovi strany by to vnímali, že já tam nedala ani korunu a i jiní lidé jako např. ty) tedy nešla. Barák vyžaduje práci a peníze a abych měla přijít o dobrou práci, přátele atd., a starat se o barák, kde to manžel bude vnímat, že je to snad má povinnost a za odměnu v něm bydlím, tak do toho bych nešla. Ta podmínka, že má svou polovinu převést na druhou dceru se mi zdá legitimní. To samozřejmě zjendodušuju, za určitých okolností bych šla, ale po manželovi bych chtěla, aby chápal a zohlednoval také můj pohled na věc. A kdyby měl pocit, že mě na baráku nepatří nic, nebral v potaz mé přání ohledně druhé dcery, tak bych asi nešla.



 Příspěvky 110 z 29 [Dalších 19 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.