| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pralesní výchova v džungli velkoměsta

 Příspěvky 110 z 39 [Dalších 29 >>]
kili
  • 
31.12.2010 19:21:06
pěkná je jeho brožurka Výchova kojence pohybem
Binturongg
31.12.2010 19:03:43
Koch se zabýval výchovou a vývojem dítěte od narození - máme knihu cvičení a "výchovy" od prvních týdnů a je až na malé drobnosti dodnes skvěle využitelná ~;)
Katjan
30.12.2010 16:32:53
Ha - prosím, vzbudily jste mou zvědavost - kdo je docent Koch? Co je docent Koch? Internet mlčí! Děkuji :-)
Teraza Horáková
30.12.2010 2:15:08
mně spíš připadá, že jak máme málo dětí, prostředky na lyže a kola, asi i víc času (jak kdo) hledáme zázraky a přirozenost tam, kde roky být musela a fungovala, najednou objevujeme to, co roky "šlapalo" včetně svébytností naší (nevím, kdo z vás měl maminku nebo tatínka na hřišti dozorující)... a ejhle, úžasný objev.

Nezlehčuji, fascinuje mne to.

Osobně se domnívám, že jsme byli daleko svébytnějšími bytostmi než jsou naše děti. Ano, auta jezdila pomaleji, o pedofilech se toho tolik nevědělo (nebo neměli snadnou cestu přes hranice)... dneska nestíhají maminky nebo tatínkové, tenkrát vlastně taky ne.

Asi o výchově a péči víc přemýšlíme.
Petra Neomi
  • 
29.12.2010 2:01:30
Myslím, že o luxusně zařízených pokojících tu fakt nebyla řeč, spíš o instinktech a ty nejsou pro Eskymačku stejné jako pro amazonskou Indiánku. Podle mě je hlavní zásada šťastného přežití, aby dítě sdílelo život rodičů, ne oni jeho a s tím se mi příručky moc neslučují. Dítě by se, v ideálním případě, mělo do rodiny připojit, ne ji rozmetat. Prostě, já dceru v hadru opravdu nosila, když to bylo praktické a ne z přesvědčení. Jakmile to praktické nebylo, koupila jsem lehké golfky, prostě proto, že jezdím po Praze. Kojila jsem dlouho, protože to bylo levné a praktické, vyhazuju dceru z postele až málem v sedmi, protože to bylo praktické... prostěmá smysl dělat to, co je funkční, ne jet podle ideologie.
Bumbi&05,08,10
28.12.2010 19:52:38
jo, a Koch je i přes rok vydání fantastický zdroj informací - v novější literatuře jsem nic tak komplexního a inspirujícího zatím nenašla.
Bumbi&05,08,10
28.12.2010 19:40:21
Jo, buď víš, proč to děláš a prostě to děláš. Nebo si nejsi jistá, a pak se obhajuješ.
Abych to shrnula ~t~
Petra Neomi
  • 
28.12.2010 19:35:50
Jojo, já jsem starej Havranpírko :)
Hilly.
28.12.2010 19:21:13
No to jo..ale ty základy jsou společné jak pro člověka v Amazonii, tak pro člověka v USA, nebo Evropě.Každé mládě primáta(a to je lidské mládě také) uvítá spíš třeba tělesný kontakt s matkou, nikoliv luxusně zařízaný pokojík atd. Nechci tu tuto knihu ve všem obhajovat, uvědomuji si, že občas je dost kontroverzní.
Petra Neomi
  • 
28.12.2010 18:22:21
Ještě jedna věc... pokud bychom chtěly někde navázat, musely bychom navazovat na život tady u nás, na Slovany, Germány nebo Kelty, ne na kmen u Amazonky. Naše geny, instinkty i spiritualita jsou jiné. Podmínky vždycky formují život a společnost, nejde naroubovat něco úplně neorganicky.
 Příspěvky 110 z 39 [Dalších 29 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.