| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš příběh o pěstounské péči – 10. díl: Deník

 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]
Žžena
12.10.2010 8:43:56
Náš mlaďoch se taky už narodil osvalený, hlavu držel taky jako tříměsíční, Ze zad na břicho se začal obracet týden po 3 měsících. Lezl tím pádem docela brzo, myslela jsem, že bude i brzo chodit, v 10 měsících se stavěl sám bez opory, ale zase to lezení ho tak bavilo, že u toho zůstal, chození nezájem, teprve v 15 měsících ho zaujalo chození za ruku po trávníku na zahradě a sám chodí od cca 16-17 měsíců.
Takže je to individuální, a i když to zezačátku vypadá na rychlý postup, může se u některé dovednosti zdržet.
Ines
  • 
12.10.2010 7:07:35
dítě, které chodí v 7 - 9 měsících zas překvapuje mne, to je naprostá výjimka.
12.10.2010 0:54:59
Já Ti to samozřejmě věřím, jen jsem chtěla trochu parodovat tu reakci, jejíž autorka z vlastních zkušeností dělá normu~;) Ale fakt je, že s voděním za ručičky jsem se i u na první pohled zdánlivě osvícených matek setkala už několikrát~a~.
Bumbi&05,08,10
11.10.2010 20:35:29
Veveruše, synovi jsme vůbec nepomáhali, přesto držel hlavičku už v porodnici jako dcera (a ostatní normální děti) ve 3 měsících. V půlroce lezl, v 7 měsících se postavil a v 11 běhal tak zdatně, jako dcera ve 20 měsících... Už při naorzení měl dost neobvykle "vyposilované" svaly a svalový krunýř jako by byl o 3 měsíce starší. Tomu odpovídal i vývoj hrubé motoriky. Ovšem vývoj jemné motoriky byl naprosto v normě přiměřené věku, tam mu svaly nepomohly ~t~
Bumbi&05,08,10
11.10.2010 20:31:23
průměrně začínají chodit děti okolo roku, rozptyl je práve těch 5-6 měsíců na obě strany, takže ti rychlí se začínají stavět v 7 měsících, ti pomalejší až v 15-18 měsících... Všichni jsou přitom normální. ~a~
11.10.2010 16:11:09
Co je těžší...to je velmi těžké říct. Určitě to závisí na okolnostech. Já měla 2 bio děti, manžel taky 2 a věř, že ať se člověk snaží jak chce, stejně často dělá ty samé chyby :-)
Důležitější vidím fakt, že se do tohoto dobrodružství pustí člověk, který v tom vidí náplň části svého života.Pokud ho to vnitřně naplňuje, pak je šťastný i když je kolem toho kopa problémů. Ale je lepší dělat chyby, než to vůbec nezkusit ze strachu, že by to nemuselo dopadnout podle mých představ.
11.10.2010 14:15:11
Tak to je snad blby vtip, ne? Ze se deti nauci chodit mezi 7-9 mesici. Pokud tedy vsichni chapeme slovo chodit stejne. Neznam opravdu zadne dite, ktere by se naucilo opravdu chodit mezi 7-9 mesici. Mozna zacinaji, to ano, ale chozeni pro me je, ze proste sam jde, kdyz upadne, zvedne se a jde dal...

Ale to je fuk, materidousce preji, at ma tech pokroku co nejvice...
kreditka
11.10.2010 13:18:30
článek, protože těšit se celý víkend na nový článek na rodině a najít tam další trhlou básničku mě docela umí naštvat ~q~
vetvicka
11.10.2010 13:09:26
Tak sem napište taky svoje zkušenosti a postřehy. Moc vám fandím všem, kteří máte odvahu, sílu a lásku pro tyto děti. Taky by mě zajímalo, jestli je těžší začít se starat o osvojené dítě, když člověk nemá zkušenosti s vlatními. Popřípadě, jestli člověku může pomoct to, že už nějaké děti má...
vetvicka
11.10.2010 12:58:52
Tak to bych chtěla vidět všechny děti, jak v 7-9 měsících začínají chodit... Můj syn bude mít zanedlouho 10 měsíců, není zanedbaný, ale rozhodně ještě nechodí- dokonce ještě ani nesedí. Ano, posadí se, lozí, krásně slabikuje, ale ještě nemá pevná záda, aby dokázal dlouho sedět, natož chodit. Některé děti mohou začít v 7-9 měsících chodit, ale například kluci začínají většinou později. Není vyjímkou, že začínají chodit až po 13. měsíci. Myslím si, že můj syn také začne chodit později. A myslím si, že je opravdu možné, aby děti, kterým se nemůžou sestry v ústavech věnovat tolik jako rodiče, začaly chodit ještě později.
 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.