| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Seznamte se s Montessori

 Příspěvky 110 z 28 [Dalších 18 >>]
  • 
31.1.2011 1:06:32
Dobrý den, můžete mi napsat, o jakou školku jde?Děkuji, P
Petra, 3letý Alan
  • 
31.1.2011 0:51:30
Ano, může to člověku přijít škoda, že Montessori pomůcky nejsou ve všech školkách, ale Montessori není jen o pomůckách, ale také o přístupu. Myslím,že v běžné školce by se nedostalo dítěti dostatek prostoru a tolerance k individuální práci s pomůckou, ani prostor k tomu, aby se mohlo dítě případně domluvit na spolupráci nad pomůckou. Tam se střídají řízené aktivity a volná hra.
P
3 sobíci
  • 
3.12.2010 19:00:02
Líbí se mi názor uplatňování montessori podag. ve školkách "klasických".
My jsme měli štěstí, takovou školku jsme našli :-), ale je v Brně, mrkněte na www.creativekids.cz
Ann79
  • 
1.12.2010 0:14:42
Školné se platí ve všech školkách, pouze předškoláci ho platit nemusejí. Běžné školné je 600 kč měsíčně + stravné, u nás jedna Montessori školka je (jsem z Prahy 12) a platí se tam to samé, co v každé jiné statní školce. Možná sem tam nějaké pomůcky navíc - to nevím, nezajímala jsem se o to, ale to mi platíme taky na divadýlka, nebo mají mít z domova občas nějaké věci ke tvoření - třeba bramboru, kelímek od jogurtu a pod.



PS:děkuji za tato videa, je prima se přiblížit k této metodě, mít inspiraci na to jak trochu jinak zabavit děti a něco je při tom naučit.
6.11.2010 23:13:05
Madlenko 07, mohu se zeptat, kde v Táboře je Montessori obecní školka? Jsem odtamtud a hledám nějakou...
Hanka 75
29.10.2010 13:25:18
Dobrý den,

chodím na Montes. s dvojčátky, jsem za tuto možnost velmi ráda. Nicméně mám pocit, že není v silách jednoho dospělého člověka zařídit se dvěma dvouletými dětmi, aby byla dodržena všechna pravidla. Tj. pomůcky vybrat, vzít, donést ke stolečku nebo donést na koberec, pak dojít od stolečku na vzdálené místo v mísnosti pro kobereček, vrátit se, a dítěti ukázat jak s pomůckou pracovat, dohlížet na něj a zajistit, že pomůcku opět uklidí. Jaké zvolit priority, když mám na starosti sama dvě děti ? Jak nejlépe postupovat ?

A doporučila byste mi nějakou literaturu, nebo příp. kurz ?

Zpracovává Montessori metoda nějak problematiku vícečat ?

Děkuji za odpověď
mája
  • 
21.10.2010 11:44:07
Takže je to jen pro některé. Každý nemůže dětem platit školné.
21.10.2010 8:22:10
V obecní školce nemusejí rodiče platit - topení, kuchyň, učitelky atd. Platí pouze školné, jako jinde. To školné je asi všude jiné.
U nás ve škole přispíváme na pomůcky a na asistentku.
20.10.2010 19:48:08
Nevim jak v Praze, ale v Brně je Montessori nejlevnější soukromá školka. To, že mamky musí před nástupem jít na kurz beru rozhodně jako plus, protože to má být určené lidem, kteří se zajímají zrovna o tuto pedagogiku a chtějí s dětmi pracovat v podobném duchu i doma a tak. Jinak já jsem s přístupem k dětem moc spokojená.

M.
20.10.2010 19:22:30
No,tak tohle jsme už bohužel zkoušeli před pár lety.Teda ne konkrétně já,ale moje kamarádka.Ovšem pravda je,že se mezi tím změnilo vedeni radnice~g~
 Příspěvky 110 z 28 [Dalších 18 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.