| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Může být závislá na čokoládě?

 Příspěvky 110 z 23 [Dalších 13 >>]
  • 
9.8.2010 12:19:06
Závislosti jsou složitá věc, ale čokoláda podobně jako tvrdé sýry obsahuje aminokyseliny, které jsou prekursory(z nich vznikají) tzv. hormony štěstí. Je to zjednodušeně řečeno, ale čokolády s vysokým procentem kakaa mohou mít povzbuzující a náladu zlepšující efekt.
7.8.2010 10:56:20
Říká se, že v čokoládě je také hořčík, který právě umí tlumit bolesti a křeče. Působí dobře proti stresu a chrní srdce. Proto po čokoládě saháme ve chvlích, kdy se cítímě být pod tlakem.
Já jsem doporučovala lidem, ať si zkusí zajistit hořčík jiným způsobem a většinou se těch chutí na čokoládu zbavili.
Nicméně je potřeba dodat, že je občas dobré si život nějak osladit. Ale pokud jsme ve stavu jako maldá paní v tom dotazu, tak je potřeba se zamyslet nad svým životem a zkusit něco změnit. Nejlépe zbavit se toho vysokého stresu a nebo s eho naučit lépe snášet.
Ale je pravda, že závislý může být člověk na čemkoli a dokonce i na PC~5~
Ivuljenka
7.8.2010 10:24:47
~t~ až na tu kávu to mám stejně.

Čokoládu nosím i v kabelce,stejná nutnost jako klíče nebo doklady ~;) Raději budu závislá na čokoládě než na cigaretě nebo alkoholu. A když je stres tak ji sežeru na posezení ...
6.8.2010 23:21:54
alespoň jsem o tom četla ~:-D Teda určitě ne to fuj, co je ze ztužených tuků s kapkou kakaa :-© Ale taková pořádná vysokoprocentní ~:-D Mně osobně pomáhá proti menstruačním křečím. Vždycky mi bývalo dost zle (teď s mirenou mám více méně obvykle pokoj) a taková tabulka 70% čokolády mi vždycky udělala dobře ~;)
Hanka+ 4 berušky
6.8.2010 19:00:49
taky jsem závislá na čokoládě, když jdou děti spát tak si dám něco dobrého at naberu síly než se vzbudí ~t~
Tutenstein
6.8.2010 18:23:20
Jo,krom bile cokolady tu nejim....Jinak klidne snim tu na vareni:-)
A tabulka denne ja tak akorat:-)))
Pokud ji mam s tunou jablek staci mi prezit x dnu za sebou...

Tutenstein
6.8.2010 18:21:19
Jsem zavisla na cokolade(nic ji nenehradi)a hyckam si ji co to jde.
Lepsi byt zavisla na cokolade nez necem horsim:-)
jary
  • 
6.8.2010 17:48:05
On to ten psychiatr nenapsal moc pravdivě.
ALe lidi jsou závislí na chlebu, na vodě, já třeba na másle a na sýrech a na rajčatech a na mase...


Lidi z poraden pro drogově závislí říkaj, že závislý může být člověk na kdečem, a tu čokoládu uvádí docela často. Kdo je závislý na čemkoli, má daleko větší dipozici propadnout drogám.

Na druhou stranu, máme v rodině babičku, co měla vždycky tlak 85/50 a pila kafe pořád - takové slabé ale velmi často. Jenže pro ni je káva asi přirozený (je to bylina) způsob, jak si ten tlak zvýšit. Určitě lepší než jíst prášky na zvýšení tlaku.
Sranda pak byla, když jí s věkem ten tla stoupl asi na 120/80 a bolela ji z toho hlava, a říkala "no copak můžu přijít k doktorovi, že mě bolí hlava z vysokýho tlaku? To nepobere, na můj věk mám nízkej dle těch jejich tabulek, ale zle mi z toho je".

Kolik lidí je závislých na počítačích? JEště víc a je to ještě horší.
TEn náš lifestyle obecně není vůbec moc dobrý. Jsme málo venku, málo při práci, málo spolu...
jary
  • 
6.8.2010 17:42:50
Jo, a někteří jsou závislí na chlebu ;-)
6.8.2010 17:30:01
...že jsem nedávno četla článek, v němž bylo psáno, že jsou v čokoládě látky, na kterých závislý být lze. ~d~ J8 sice nejsem na čokoládě závislá, ale jsem závislá na rajčatech, které prý obsahují stejnou látku. Když rajčata nemám, sáhnu po čokoládě. Náhoda?
Pravdou však je, že ta závislost na rajčatech je zdravější a i levnější. ~t~
 Příspěvky 110 z 23 [Dalších 13 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.