| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Proč (ne)máme dítě?

 Příspěvky 110 z 60 [Dalších 50 >>]
8.9.2012 23:40:03
Sisi,ja si ale myslim,ze je velky rozdil,jestli si do stavajici rodiny porizujes druhe ci treti dite (navzajem se s partnerem znate z uplne jine stranky,nez randici par) ty vis,jak se zqachova kdyz je za potrebi opravdu pomoct,postarat se,podrzet,jaky je otec on zna tebe jak se dokazes dobre postarat o deti,co od tebe muze cekat.Kdezto par,ktery si porizuje prvni spolecne dite to ma trosku ,,horsi,, jelikoz se po teto strance vubec neznaji a jdou do neznama.Prvni dite jsme s pritelem resili ale druhe uz ne,ja jsem rekla chci on tak jo a bylo to.Resili jsme jen financni zajisteni,jestli to utahnem.Kdezto u prvniho jsem to resila od A do Z co kdyz na neho nebude spoleh,co kdyz mi s nicim nepomuze a z milujiciho partnera bude otec neschopa,ktery po praci se vytrati za kamarady...on si treba rikal,co kdyz z moji krasne pritelkyne se stane uricena marena,nervozni,ktera nestihne ani uklidit a umyt si vlasy a ja ji prestanu milovat......,,svobodnemu,, paru prebihaji v hlave uplne jine myslenky,nez tem,ktere uz spolu jedno dite maji a jdou se mnozit dal ~t~ to tedy soudim podle sebe.
8.9.2012 23:31:52
No jo holky,to je krasne,ale zenske i po tricitce svobodne se hleda uplne jinak nez zenske s ditetem.Ja mam jeste celkem daleko do triceti a uz mam dve deti a ani v tom nejhorsim snu si nechci predstavit,ze bych si mela hledat jineho partnera nez mam.Pak uz nehledate partnera jen pro sebe,ale zaroven otce pro vase uz stavajici deti.coz okruh vyyyyrazne zuzuje.Ale nebudu presvedcovat nikoho,Kazdy sam sveho stesti strujcem....Kazdemu se muze stat,ze se vztah nevydari,ale proc tomu prikladat pod kotlem?
8.9.2012 23:17:52
To mi strasne pripomina me.Ja mela 20,pritel 36,byli jsme spolu pet mesicu a ja zjistila,ze jsem v osme tydu tehotenstvi...tradaaaaaa.A pritel byl jeste k tomu v rozvodovem rizeni,takze oficialne porad jeste zenaty.....(znali jsme se 2 roky,ale chodili spolu jen tak kratce)
Strasne mi ublizilo kdyz mi mamka rekla,ze nam dava maximalne 5 let,ze se na me vykasle..ja,zamilovana az po usi,nosila jsem pod srdcem dite,ktere jsem milovala a bylo delane z ciste lasky...a nekdo kdo by mel stat pri vas a podporit vam vas sen bori jako domecek z karet!!!!STrasny pocit....Ted uz jsem matka a doufam,ze se takhle ke sve dceri nikdy nezachovam.Kazdopadne jsme s pritelep porad spolu,vsechny odrazujici poznamky jsme spolu preckali,mame spolu krasne dve deti a porad jsme spolu a jsem spokojena,ze jsem to vse preckala.Kdyz se ohlidnu zpet,vsichni me od toho vztahu odrazovali, a nakonec kdyz jsem potrebovala podrzet byl to jedine on kdo stal vzdy pri me.~m~
8.9.2012 23:06:18
Kazdopadne,pokud by neaky kluk privedl do jineho stavu mou dceru a nehodlal by pokusit se o to vytvorit pro to dite rodinu,vlastnorucne bych mu ho usekla a dala sezrat.Zapichat si umi kde kdo,ale postarat se....proc by vzdy ta zodpovednost mela lezet na zene?Pokud jim to nevyjde,tak jim to nevyjde,jde jen o to,ze se snazili,vztah je vzdy sazka do loterie,bud to vyjde nebo ne,ale nesnazit se pokud je dite,je na par facek.
8.9.2012 22:59:20
Barunko,tak ty jsi to vyhrala,ja byt chlapem,tak asi se poddam :) to je fakt originalni zpusob.Dat mu jasne najevo,ze ja si stojim za svym a ty se tomu postav jak uznas za vhodne.To bych asi udelala ~R^
8.9.2012 22:51:18
Presne tak.Pokud utratim penize ze spolecneho rozpoctu bez uvazeni,pokud mu nereknu,ze jdu ecer s kamoskou ven atd....co na tom.Ale pokud mu nereknu,ze se chystam mu zmenit zivot,to je vrchol sobeckosti.Kdo to kdy udelal stydte se FUJ FUJ
8.9.2012 22:43:42
Co ze??? :) :) kdyz nechce dite nema soulozit???? Ja jsem v 17,18 ani v 19 take jeste echtela dite,ale uz jsem soulozila.Vetsina lidi soulozi nejen za ucelem splodit dite,ale i za ucelem vzajemne blizkosti,hlubsi projev citu.....ebo proste uspokojit svuj biologicky pud.Kdysi bylo normalni,ze lide meli hodne deti,atikoncepci eresili,ale ted je vse jinak.Clovek si musi dobre spocitat vsechny klady a zapory.Jaka byla kdysi rozvodovost?Kolik paru s detma nebylo sezdanych?kolik lidi bylo bez prace?Vsechno je jinak a je treba premyslet nad tim jestli ano nebo ne deti a kolik.Kdyz si to vezmete,ten muz uz bude mit na ,,starosti,, 4 deti dve pubertacky nejsou zrovna levne,predskolak az zacne chodit do skoly taky bude stat neco z rodinneho rozpoctu a novorozene??Ani nemluve....Ale i on musi vzit na vedomi,ze pro ni to budou jen dve deti.To je nevyhoda rozvedenych vztahu s detma.Jak to skombinovat,kdyz mu jde o 4 dite a ji teprve o druhe????Pro ni je jedinacek malo,samozrejme,ale pro neho jsou 4 deti celkem dost.
8.9.2012 22:30:00
Sarko,nezlobte se a me,ale musim s vama kraje nesouhlasit!!!
V ZADNEM PRIPADE SI NEDELEJTE DETI POKUD NECHCETE OBA!!!!!! Tak dopadla ma znama,mela se svym pritelem jedno dite,ona chtela druhe,on ani moc ne.oNA MELA POCIT,ZE ONA CHCE,TAK TO TAK BUDE vysadila prasky,otehotela jak chtela a ejhle,behem tehotenstvi zjistila,ze ma jeji pritel jinou.....asi proto druhe dite nechtel...tak donosila dite,na ktere uz se ani moc netesila,skripela zuby a cekala az bude moct od pritele odejit.....
Vite,dite neni zalezitost na rok,dva,pet...je to na cely zivot a je treba si to dobre promyslet.Muze se stat,ze se rodina rozpadne,to ano,ale ezadane dite muze rozpad jen urychlit a nejvice na to doplati ten,kdo za to vlastne vubec nemuze....
8.9.2012 22:16:04
No mi jedno dite prijde taky malo.Prvni jsme meli jedinacka s tim,ze jednou by jsme druhe dite chteli,ale vubec jsme neresili za jak dlouho.Kdyz mela dcerka tri roky,rozbusily se mi biologicke hodiny.Sveho muze jsem se zeptala jednou,prodiskutovali jsme to,zvazili situaci......tak jsem vysadila antikoncepci a uz mame na svete druhe ditko.Mi to prijde skvele,protoze vim,ze obe moje deti maji nekoho blizkeho o koho se oprit,popovidat si...Samozrejme nevim jak se k sobe budou chovat az vyrostou,ale od malicka jim tlucu do hlavy,ze vzdy musi drzet spolu a pomahat si.U prvniho (bylo mi 20 let) mi to jeste moc nedochazelo,libilo se mi mit miminko,ale neak jsem se nad tim nepozastavovala.Kdezto u druheho citim,jak je to nadhery pocit vedet,ze nekomu muzu dat zivot.Tak me to laka si poridit i treti dite.Do tricitky mi jeste neaky ten patek zbyva,praci mam stalou,muj muz take,tak ad tim uvazuju.Muz se zminil ze kdyby treti,tak az do ,,sveho,, cekame na vyrizei hypoteky jestli nam ji schvali nebo ne.Me cas ai moc netlaci,ale muz bude mit 40,a chci aby si deti jeste ve zdravi uzil.
maram
  • 
6.9.2012 21:53:20
Ahojky, ja to mela uplne stejne jako ty. Asi tak po 3 letech vztahu jsem zacala mluvit o miminku a partner se vymlouval na zabezpeceni atd. Porad jsem cekala, protoze se mi zdal jako ten pravy. Po 6ti letech se se mnou rozesel. Myslim si, ze pokud chlap nechce po 2-3 letech vztahu dite, nema cenu s nim dal setrvavat. Ted jsem ve vztahu temer dva roky a muj nazor se uz nezmeni. Jestli me ten kluk chce, bude se mnou chtit mit i miminko. Jestli ne, budu muset hledat dal, protoze vic casu s nim proste stravit nemuzu. Jeste par takovejch dlouhodobejch vztahu "k nicemu" a mohlo by mi byt 40 :(
 Příspěvky 110 z 60 [Dalších 50 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.