| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Na všechno nové ať si děti přijdou samy

 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]
Ronja
  • 
12.6.2010 18:33:59
To já taky - a neuměla jsem je nikdy.
Míša M.
  • 
5.6.2010 14:27:54
Blanka Staňková je moc dobrá učitelka. Mě samotnou učila v letech 1996 - 1998 (4. - 5. třída) a její styl výuky mi vyhovoval. Tehdy se sice u ní ještě psaly diktáty, ale když to zpětně zhodnotím, tak nové metody již zaváděla a bylo to fajn. A mimochodem, vyjmenovaná slova jsem uměla a umím zpaměti doteď (všechny), i když teď už píšu pocitově, takže mi to je v podstatě k ničemu:-) Paní učitelku moc pozdravuji.
3.6.2010 14:50:40

Je vidět, že většina z nás to vidí hodně podobně... biflováním se toho člověk pro praktický život moc nenaučí. Škole je stále chápána jako instituce, která má do dětí nahustit spoustu vzdělání. Ale v živoě jsou i důležité vztahy a komunikace, jak řešit problémy, škola by měla v dětech uchovat tu touhu po nových infromacích. Vždyť každé dítě se učí samo chodit, mluvit... jenže dneska je spousta dětí připravena o tu chuť už po 3 měsících chození do školy.... ( např obě moje děti). Beru i podle svých zkušeností ze školy. Známky, tresty, ale i pochvaly berou vnitřní motivaci k učení...a myslím, že tenis je přeci něco jiného než učení. Je to sport. Vřele doporučuji knížku Respektovat a být respektován a Mýty ve vzdělávání od paní Nováčkové.... určitě by si to měli přečíst učitelé... aspoň k zamyšlení.... má to smysl.
mati.h
2.6.2010 10:21:29
výjimečná pedagožka - bohužel.~n~~6~
štěpánka
  • 
30.5.2010 17:22:47
Veveruše,
já si na svém pravopisu též zakládám (ale netové diskuse, kdy si to po sobě nepřečtu to zrovna neukazují~t~). Na rozdíl od tebe se však domnívám, že jednou z příčin toho že Y/I se mi splete zcela vyjímečně je právě to, že jsem kdysi ta "vyjmenovaná" slova znala zpaměti všechna. Díky tomu dnes vím, že nějaké slovo vyjmenované je ale vyjmenovat je už neumím. Další cestou k pravopisu je jeho nekonečné procvičování - diktáty, doplňovačky, hledání chyb apod. a samozřejmě četba, kdy se nám do paměti "otiskne" správná podoba slov.....
A po Z: brzy, jazyk, ozývat se, nazývat se, Ruzyně.~t~
28.5.2010 22:07:14
~t~Pamatuje si někdo z vás všechna vyjmenovaná slova k jiné obojetné souhlásce než k "Z"? Já tedy ne, a to si na svém pravopisu docela zakládám~j~
Tenna /2
28.5.2010 20:06:50
Veveruše, úplně souhlasím, i mně je z toho smutno, mám už školáčky a už to u nás probíhá, bohužel ~n~ Školu jsme se snažili vybírat pečlivě podle nejlepšího vědomí a svědomí a stejně se to bohužel tak docela nepovedlo ~n~ Ta setrvačnost ve školství je neuvěřitelná ~:(
štěpánka
  • 
28.5.2010 13:41:49
ZuziP, omyl. Chtějí-li studenti něco spočítat, musejí mít "napočítáno" - ne nazpaměř, ale musejí mít zažité "povolené" postupy, které nejsou v rozporu s matem.pravidly....~t~ Jinak nedokáží vyřešit ani lineární rovnici (mluvím o matematice, ne o počtech, takže tak cca od 8.třídy)
27.5.2010 23:59:59
Oprava, místo touhy po "vzdělání" mělo být touha po "vědění".
Jinak touha po vědění je jasně patrná u malých dětí - jak jsou nadšené z nových věcí a objevů. Když si ty své kloučky představím, jak budou za pár let tupě sedět v lavici bez možnosti diskutovat s učitelem, natož se spolužáky, a jen zapisovat a následně papouškovat u zkoušení nadrilovaná fakta, větší část vyučování se budou nudit nebo čmárat či číst pod lavicí atd., jako jsem to měla já, tak se mi z toho dělá skoro zle:-©
27.5.2010 23:50:43
Pro jejich dobro?~q~ Já jsem proplula ZŠ, SŠ a VŠ sice bez problémů a s poměrně dobrým prospěchem, ale skoro nic si ze žádné z těch škol nepamatuju. Učila jsem se jen kvůli známkám, resp. na ZŠ jsem se naštěstí ani moc učit nemusela. A ve škole mě to vůbec nebavilo, jediné, co mě tam táhlo, byly kamarádky~Rv Můj manžel nebyl tak přizpůsobivý, takže i přes velmi vysokou inteligenci opustil naše školství s výučním listem bez maturity~:(. Ovšem na rozdíl ode mě si možná i díky tomu, že na něj naše školství nepůsobilo tak dlouho, zachoval zdravou a přirozenou touhu po vzdělání a po práci si rád čte různé naučné knihy a na rozdíl ode mě si i to, o čem čte, pamatuje~e~. Zato já u naučných knih usínám a jsem schopná po večerech tak maximálně brozdat na rodině~d~ Pro své kluky bych si způsob výuky, jaký je v článku, strašně moc přála, ale obávám se, že na nejbližší základce se takhle asi neučí, a ráda bych, aby děti měly ze školy blízko domů i aby měly blízko kamarády ze školy~n~
 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.