| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ach jo, přenáším…

 Příspěvky 110 z 72 [Dalších 62 >>]
Lada
  • 
30.11.2010 19:31:54
Já souhlasím s Margot,mě to doktor řekl narovinu ,že když se něco stane,tak si poškodí jméno a jméno porodnice a o to nemá zájem,takže musím jít na vyvolání porodu,i když se mi to nelíbí a nejenom,že někdo kvůli dobrému jménu ovlivní datum narození mého dítěte,ale taky,že zbytečně musí člověk trpět ve vyvolaných bolestech a porod se stejně nedostaví ,protože ještě není ten správný čas a nakonec vás budou ještě řezat.Přitom můžou 14 dnů normálně tolerovat,protože nikdo neví ,kdy žena opravdu otěhotněla ,jsou to jenom odhady a klidně můžou sledovat stav placenty a spoustu dalších věcí,jestli je to v pořádku a ne zbytečně trápit maminku ,která už i tak má strach z toho co ji čeká.Takže ,když o tom tak přemýšlím,co mi ten doktor vše řekl,tak o narození mého dítěte rozhodují média,z kterých má ten doktor strach,aby si nepoškodil své dobré renomé!
18.5.2010 16:36:07
myslím že sloni nosí mladé 11měsíců a tak jsem si připadala i já.Termín jsem měla 8.7.2009 a to mi doktor říkal že to bude nejspíš dřív,ha ha. Malá se narodila až 26.7.2009!!!!! a to jenom proto že už jsem řekla doktorovi, at mi zařídí vyvolání porodu, že mám strach at se mi nezakalí voda!! Jenže to nebylo tak jednoduché, moje sladká holčička nechtěla ven ani za nic.V pátek mě přijali,v ten den mi dali 4tablety-a nic,druhý den taky 4tablety-a zase nic.V neděli mi dali ráno další,pak dopoledne píchli vodu ale nakonec mi museli dát kapačku,pak už chtě nechtě šla:-)))byla krásná,zdravá a hlavně venku:-)), placenta byla samozřejmě přezrálá jako máslovka takže šla do pytle.Všem maminám co přenáší přeji pevné nervy a budte opatrné!!!!!
Markéta s párkem
  • 
18.5.2010 14:21:32
Dcera přenášená 14 dní, váha 3,8. O vyvolávání se nepokoušeli, protože byla KP, přes 3,5kg a tělo k porodu samo nepracovalo.Plánovaný cs.
Syn přenášený 18 dní. Pět dnů zaváděli tabletu a neudělalo to nic. 18 den ještě k tabletě infuze, až třetí zabrala. Ale já zavřená a dítě velké, takže opět cs. Kluk 5kg. A to byla placenta i voda ok, čili on by si ještě pobyl. Ale rodit ještě větší dítě?!
16.5.2010 21:50:22
Od 6. měsíce hrozil předčasný porod a sblížícím se termínem porodu jsem si vzpomněla na slova svého ošetřující gynekologa, který mi při jedné z prohlídek řekl, že dost těhotenství hrozících předčasným porodem nákonec končí přenášení. Byl to i můj případ - přenášela jsem 12dní. 10.den po termínu mě, pro špatný oxytocinový test, vzali k hospitalizaci a následující den ráno mi byla zavedena tableta na vyvolání porodu. Panu doktorovi se sice do toho moc nechtělo, protože většina vyvolávaných porodů končí sekcí, ale nebylo zbytí. Kontrakce přišly večer a v 8 ráno jsem po několika hodinovém pokusu o normální porod byla akutně převedena na sál k sekci pro hrozící hypoxii plodu. Domík měl všechny známky přenášeného človíčka. Tenkrát mi moc do smíchu nebylo, ale dnes 5let a 5měsíců pro porodu už na ty útrapy jen vzpomínám, když pozoruju toho našeho divocha.
Katka + 2
  • 
12.5.2010 19:31:27
Vzhledem k tomu, že jsem měla mezi porodem a otěhotněním jen jednu menstruaci a tak vzorně vedený kalendář, kde byl cca během dvou let jediný zápis moc k užitku nebyl :)

Výsledek byl, že dle PM se mimčo narodilo 43+5. Naštěstí byl doktor normální dle UTZ to bylo o dva týdny míň, jen 41+6, tak nás nechal být, jen jsem chodila denně na monitor.

Chlapeček nebyl vymáchaný ani svraštělý ani šupinatý, ale po třech dnech kontrakcí ho museli vytáhnout kleštěmi, ale přenášením to nebylo.
Lída+2
12.5.2010 6:07:07
Bohužel tady si to babičky nepřečtou....~a~
12.5.2010 0:06:53
U nás je to prostě asi v genech. Já jsem mamču potrápila pořádně, poslední termín měla 22.5. a já jsem 17.6., takže i s případnou tolerancí mě přenášela víc jak 3 týdny ~f~~:-D
Sama jsem si to pak užila taky. Starší dcera měla termín 12.12. (krásné) a nakonec po vyvolávání se narodila 24.12. (ne že by to tak chtěli doktoři, "vyháněli" jí od 22. ráno ~;). Porod nekonečně dlouhý, porodní váha 4350 g. Syn se měl narodit 22.1., po vyvolání se narodil 5.2., porod o něco kratší, porodní váha 4530 g ~;)
Lída+2
11.5.2010 13:54:50
To v našem městě vyvolávaj i o víkendu prostě 7den a nikdo ani o minutu dýl..mi to příjde.
Amalka
  • 
11.5.2010 11:08:35
a nakonec dostala vyvolavacku a syn se vubec nenarodil s nejakou supinatou pokozkou a s rozmocenou kuzi.Porod byl v poklidu,zadne komplikace.
11.5.2010 10:29:16
Endy, možná to pomohlo, ale miminko už na to bylo nachystané. Já jsem po termínu pila opakovaně taky jeden utrejch a nepomohlo to. Vzhledem k první zkušenosti s vyvolávaným porodem jsem se mu podruhé chtěla vyhnout, ale synek prostě nechtěl ven a nakonec na to vyvolávání taky došlo.
 Příspěvky 110 z 72 [Dalších 62 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.