| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nedělitelná dvěma

 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]
Iruša
  • 
26.1.2010 12:05:17
Zdravím vás,
ráda bych napsala něco k vašemu příspěvku. Pocházím taky z jednovaječných dvojčat a máme opravdu takový zvláštní osud. Obě dvě máme totiž strašně všechno podobné. Stejný rok jsme se dostaly na stejnou vysokou, obě jsme ji dokončily. Vdaly jsme se tři měsíce po sobě, vzaly jsme si dva dobré kamarády. První dítě jsme porodily šest týdnů od sebe. Já chlapečka ALeška, sestra holčičku Moničku. Její porod byl ale akutní císař, narodila se jí holčička s DMO. Ze začátku lékaři nedovedli říct, jak moc bude holčička postižená, ani to jestli vůbec přežije. Bojovala o život a dnes je to tříletá holčička, která se z toho fakt zázrakem dostala. Normálně chodí, akorát malinko kulhá na jednu nohu, ale když tomu člověk nevěnuje pozornost, tak si toho ani nevšimne. I po psychické stránce je v pořádku. Prostě zázrak. Myslím si, že jí hodně pomohl filipínský léčitel, za kterým pravidelně jezdí. Měla totiž epilepsii asi jednou za tři týdny záchvaty. Od návštěvy léčitele se už rok naštěstí znovu neobjevily. Za dva roky jsme obě otěhotněly. Sestra porodila zdravého chlapečka a já jsem musela na akutního císaře v 33. týdnu těhotenství. Moje holčička měla totiž velice vzácnou diagnózu- chylothorax. ALe na důvod se nepřišlo, neprodělala jsem žádnou virózu a všechny testy jsem měla negativní. Stejně tak u ségry doktoři nedovedli vysvětlit, co se stalo. Měla celý průběh těhotenství jak podle učebnice a problém se stal den po termínu. Proč nikdo neví. Já jsem tedy absolvovala císaře a nikdo mi neřekl, zda holčička má šanci přežít. Byla jsem úplně na dně. Ségra mě uklidňovala, že máme stejný osudy a že to malá zvládne. Já jsem jí říkala, že takový zázraky jak u ní se nedějou tak často. Dnes je mé holčičce deset měsíců a je úplně v pořádku. Zajímavé je to, že jsem na toho císaře šla v termín porodu syna sestry, ale ona porodila o dva týdny dřív císařem. Takže děti jsou od sebe dva týdny, ale měly být dva měsíce.
Kromě dětí máme podobné i rodiny, tchyně jsou umělkyně, tcháni se jmenují oba Jiří. Naši manželé mají za sestřenice doktorky Evičky. Prostě ty osudy máme fakt podobný.

I.M.
25.1.2010 22:14:21
Omyl, "věční" studenti platí už nějakou dobu. Třeba když nemá bakalářský titul, tak asi po 5 letech studia musí začít platit, podobně když se výrazně přetahuje u inženýrského. Kamarád platil asi půl roku, protože po 2 letech na jedné škole přešel na jinou a toho bakaláře tímpádem v požadovaném termínu nestihl. Celkově jsou ty doby nastavené tak, aby člověk s nějakou rezervou (1-2 roky) mohl vystudovat bezplatně, ale když si pak vzpomene studovat jiný obor, tak už platit musí. Já mám 10 let po škole, za nás to tak ještě nebylo. Dělala jsem postgraduální studium, tak přestože jsem pokračovala ve studiu pořád dál, tak ovšem nešlo nepřesáhnout hranici 26 let, do kdy má člověk podle našich zákonů jakési morální právo být studentem, takže jsem si musela platit zdravotní pojištění, už před těmi 7 lety to bylo cca 1000 měsíčně.
Takže já myslím, že tak jak je to dneska nastavené, je to akorát, bezplatné vzdělání je dostupné, ale když se na té VŠ hodlá někdo zdržovat nepřiměřeně dlouho, tak to už rozhodně zadarmo není.
štěpánka
  • 
24.1.2010 22:34:00
Lído,
myslím, že to byla reakce na Jary (podle obsahu), kterou Bára špatně zařadila. Odhaduji to podle toho, že mě příspěvek jary taky nesedí a docela mě mrzí, že i v dnešní době může někdo něco podobného napsat.~l~~l~~l~
24.1.2010 22:10:56
Pokud myslíte Kláru Rulíkovou, tak ta dvojčata má, právě proto zakládala klub.
  • 
24.1.2010 22:04:46
Udivuje mě jak pisatelka může psát o něčem co sama nezažila, nepochází dvojčat ani sama dvojčata nemá. Zaráží mě její negativ. reakce, naprostý nedostatek základních znalostí. Děti, narozené pomocí metod reprod. medicíny se vůbec neliší od dětí počatých přir. cestou,doporučuji místo psaní negat. zpráv nastudovat základy fyziologie, a poté referovat o výhodách resp. negativech IVF. Já informace o dvojčatech velmi oceňuji, ano někdy je toho hodně ale každý si tam najde to své co potřebuje. Zdraví Bára a dvojčata Honzík a Barunka
štěpánka
  • 
24.1.2010 18:21:50
Libiku,
Myslím, že vychovávat se dají všihni lidi, jen s ohledem na nejich povahu. Věk tolik nerozhoduje. A někteří to potřebují. Jen je třeba volit jiné metody...~t~~t~~t~
Věční studenti by si to raz dva rozmysleli. Oni totiž nestudují jen ti, kteří skutečně chtějí studovat. A na ty flinky pak stát musí doplácet.~n~
24.1.2010 14:40:14
Jary
taky mám dvojčata,a proto se mne ten článek dotýká,přesne jak napsala Štepánka vychovávat dvojčata,trojčata je jiné,nebudu s tebou polemizovat v čem,to by si musela zažít...a tech rozdílu je hodne.Taky je mám ze zkumavky,rozhodne si nemyslím že jsou jiné,že by je poznamenalo že pár dní byli v miskách a vyvíjeli se,pláčou,jedí,koukají,smejí se,hrajou...jak ostatní deti.Máš nejaký problém s umelým oplodnením...třeba ve smyslu že je proti přírode atd...?Můžeš mít jiný názor ale nemusíš ho podávat takhle necitlivě..~a~
24.1.2010 14:40:14
Jary
taky mám dvojčata,a proto se mne ten článek dotýká,přesne jak napsala Štepánka vychovávat dvojčata,trojčata je jiné,nebudu s tebou polemizovat v čem,to by si musela zažít...a tech rozdílu je hodne.Taky je mám ze zkumavky,rozhodne si nemyslím že jsou jiné,že by je poznamenalo že pár dní byli v miskách a vyvíjeli se,pláčou,jedí,koukají,smejí se,hrajou...jak ostatní deti.Máš nejaký problém s umelým oplodnením...třeba ve smyslu že je proti přírode atd...?Můžeš mít jiný názor ale nemusíš ho podávat takhle necitlivě..~a~
Jíťa
  • 
24.1.2010 13:00:23
Myslím, že dřív se vůbec mrtvě narozené děti rodičům neukazovaly.

A proč by měli něco o tom dvojčeti manželovi říkat? Je docela možné, že tu vzpomínku vytěsnili z paměti. Nebo to nepovažovali za důležité. Možná se chtěli vyhnout otázkám... Nikomu do hlavy nevidíš!
24.1.2010 10:45:17
To je legrační, chtít vychovávat dospělé (třeba padesátileté) lidi.

Tento způsob by navíc změnil akademickou půdu v nekonečné ončansko-správní řízení, ptž nikdo by si nedal dát čtyřku jen tak, kdyby za to musel platit.A zkoušení, jak známo, je velice subjektivní záležitost.
 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.