| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Už zase porod ve Vrchlabí aneb střet kultur?

 Příspěvky 110 z 139 [Dalších 129 >>]
Lucrezia
8.12.2011 16:38:58
Co se týká císařů a statistik, jak tu bylo uvedeno - tak tomu nevěřím. Rodila jsem ve Vrchlabí téměř dva dny a císaře mi nechtěli udělat ani když už jsem mlela z posledního. Teprve, když manžel řekl, že mě převeze někam jinam, tak mě řízli. Nemám jim to za zlé, chtěla jsem rodit přirozeně, věděla jsem do čeho jdu, ale bylo to nakonec nad mé síly. Malý byl moc velký a nedala jsem to. Nicméně personál nemocnice výborný, ten týden co jsme tam strávili si nemůžu na nic stěžovat, snad kromě jídla :)
L Polakova, 1 syn
  • 
3.8.2011 21:18:11
Bohužel já krásný porod ve Vrchlabí nezažila, ležela jsem na pokoji sama, sestra přišla jednou za hodinu změřila mě, poslechla ozvy malého a šla, po pár hodinách kontrola otvírání.. celou noc kontrakce po pěti minutách a celý další den zrovna tak, do sprchy jsem chodila sama, žádný relaxační pokoj se v mém případě nekonal, pokoj byl umístěn vedle sálu s porody, takže jsem vše slyšela..dali mi kapačkou okcitocín, po hodině zas vzali,.. o půlnoci mi řekli, že by do čtyř rána měl být mimínek na světě :) ale skončilo to císařem, protože přestali ozvy :( Ale všechno dobře dopadlo
  • 
24.5.2011 9:04:01
Rodila jsem ve Vrchlabi na konci roku 2010 a byla jsem absolutne spokojena. Perfektni zazemi, nejen pro prirozeny porod, a prijemny personal. Konecne jsem pochopila opravdovy vyznam porodnic, do porodu nikdo nezasahoval, mohla jsem rodit v klece oprena o porodni stolicku, vse co jsem mela napsane v porodnim planu je zde brano jako standart. Ale mela jsem take pocit profesionalniho zazemi v pripade jakychkoliv problemu. Na sestinedeli jsme byli spolecne s manzelem a starsim synem a opravdu jsem si odpocinula. Rano chodili sestry az pred osmou, zadny nesmyslny budik v 6 jako to bylo v podoli. Proste vsem naprosto doporucuji!
Misa
24.5.2010 12:46:24
Naprosto Ti rozumím a chápu.Já jsem prošla něčím podobným, ve Vrchlabí jsem ráno 27.12.2008 porodila po dlouhé, ale krásné, tiché a nerušené noci taktéž sekcí. Dlouho jsem se "snažila" o přirozený porod, dopadlo to nakonec úplně jinak, ale moc ráda na porod vzpomínám, bylo to krásné a byla to "šichta". úžasné na Vrchlabí je, že i takovou situaci Ti pomohou prožít co nejlépe. Dítě jsem i po S.C. měla u sebe v posteli za 2.5 hodiny po porodu (o tom si v jiné nemocnici může rodička nechat jen zdát), domů jsem šla 4.den po porodu. Svoje pocity, vnitřní hledání "kde se stala chyba", přemýšlení, přehrávání porodu zpětně, otázky, řešení svého podílu "viny"..to všechno dobře znám. Bohužel, těmto pocitům porozumí jen žena, která si velmi přála porodit přirozeně, udělala pro to maximum a nakonec to dopadlo jinak. Myslím, že vím, jak se cítíš a věř, že nejsi sama. Několik mých kamarádek, co prošly stejnou zkušeností, to má stejné. Argumenty typu..no co, hlavně, žes porodila, hlavně, že jste oba zdraví, hlavně, že to máš za sebou, co si vyčítáš, prosim tě nepitvej to pořád.., tak ty jsou platný, asi jako útěcha pro hokejový mužstvo, který se probojovalo do finále mistrovství a skončilo na druhym místě. Stojí přeci na stupních vítězů, maj stříbrnou medaili, tak o co jim jde, ne?

Pocit "selhání" po císaři nemůže chápat žena, která chce hlavně rychle, co nejmíň namáhavě a bolestně, jakkoli a kdekoli porodit. Pokud vnímáš porod i jinak než "nutný zlo" na cestě k dítěti, je těžký a dlouhý zpracovat pocity zklamání a nedůvěry v sebe do budoucna.
24.5.2010 12:46:00
Naprosto Ti rozumím a chápu.Já jsem prošla něčím podobným, ve Vrchlabí jsem ráno 27.12.2008 porodila po dlouhé, ale krásné, tiché a nerušené noci taktéž sekcí. Dlouho jsem se "snažila" o přirozený porod, dopadlo to nakonec úplně jinak, ale moc ráda na porod vzpomínám, bylo to krásné a byla to "šichta". úžasné na Vrchlabí je, že i takovou situaci Ti pomohou prožít co nejlépe. Dítě jsem i po S.C. měla u sebe v posteli za 2.5 hodiny po porodu (o tom si v jiné nemocnici může rodička nechat jen zdát), domů jsem šla 4.den po porodu. Svoje pocity, vnitřní hledání "kde se stala chyba", přemýšlení, přehrávání porodu zpětně, otázky, řešení svého podílu "viny"..to všechno dobře znám. Bohužel, těmto pocitům porozumí jen žena, která si velmi přála porodit přirozeně, udělala pro to maximum a nakonec to dopadlo jinak. Myslím, že vím, jak se cítíš a věř, že nejsi sama. Několik mých kamarádek, co prošly stejnou zkušeností, to má stejné. Argumenty typu..no co, hlavně, žes porodila, hlavně, že jste oba zdraví, hlavně, že to máš za sebou, co si vyčítáš, prosim tě nepitvej to pořád.., tak ty jsou platný, asi jako útěcha pro hokejový mužstvo, který se probojovalo do finále mistrovství a skončilo na druhym místě. Stojí přeci na stupních vítězů, maj stříbrnou medaili, tak o co jim jde, ne?

Pocit "selhání" po císaři nemůže chápat žena, která chce hlavně rychle, co nejmíň namáhavě a bolestně, jakkoli a kdekoli porodit. Pokud vnímáš porod i jinak než "nutný zlo" na cestě k dítěti, je těžký a dlouhý zpracovat pocity zklamání a nedůvěry v sebe do budoucna.
Luca333
20.1.2010 18:03:51
Ahoj, kdy jsi ve Vrchlabí rodila? Mám termín koncem dubna a nevím, jeslti vybrat Vrchlabí nebo jinou porodnici?Díky!!!
17.1.2010 12:42:32
Mudr Jan Havlík. Kdyz jsme se tam byli jen podivat, byl jak milius a samy usmev, no a kdyz uz jsem tam byla rodici, tudiz neschopna odjet, choval se jak obycejny hulvat a frajirek pred sestrickama ~a~ Diky za prani i tobe lepsi druhy porod ~;)
16.1.2010 15:30:35
jak se prosím pěkně jmenoval ten primář?
jinak hrůza hrůz - lsi v takový situaci jsou na hrdelní trast - hajzl!
ať jsi zdravá a dalšé porod přeju přirozený.
i já tam rodila, po 5h kontrekcí císař - malý šel nohou napřed (i sobě přeju druhý porod přirozený .. ale hlavně, ať jsou děti i my zdravé :-) )
16.1.2010 15:17:45
jary, můžeš dodat zdroj, kde se "primář nechal slyšet .." nevěřím tomu.
16.1.2010 15:04:37
maggi, proč jsi byla od svého synka oddělena?
 Příspěvky 110 z 139 [Dalších 129 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.