| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dokdy má dítě věřit „na Ježíška“?

 Příspěvky 110 z 166 [Dalších 156 >>]
6.12.2012 10:19:40
Myslím, že děti jsou nadšené už jen z toho těšení se na dárečky. Z toho, že si napíšou o dárečky, čekají, jestli dopis za oknem zmizí. Mně třeba překvapila dcera, která při u každé reklamy na hračky prohlásí, že to chce a nakonec si nakreslila Ježíškovi jen o dvě.
Rozhodně Ježíška nebudeme prosazovat za každou cenu. A podporovat nebo udržovat dětskou fantazii podle mého smysl má, dokud to jde. Já mám radost třeba z toho, když se dcera dívá na nebe a hlásí, co jí který mrak připomíná, nebo různě zakřivené stromy nebo listy, že ní něco připomínají.
Ať si ty děti představují, jak by asi Ježíšek mohl vypadat a jak to asi dělá, že zvládne roznést tolik dárečků. Možná je škoda, že právě my, dospělí, často fantazii ztratíme a z mnozích z nás se stávají strnulí suchaři.
Ona ta fantazie a představivost by se nám v životě občas chodila.
Podotýkám, že nejsme věřící, ale Vánoce patří k určité tradici. Ať se děti těší na dárečky, na zdobení stromečku, pečení cukroví. A já jim to chci dopřát. Dětské vnímání světa je přece hezké a bezprostřední a už jim ho v dospělosti nikdo nevrátí.
4.12.2010 11:49:53
Tohle je pro mě dost tvrdé , neumím si představit , že bych dítě o kouzlo Ježíška připravila , ale každý to máme jinak. Já mám děti dvě , jedno má 21 a věřil asi do 8 let , nějakou dobu měl již podezření a vyzvídal. Jednoho dne jsme si sedli, a vysvětlili si vše s tím , že na Ježíška se věří jako na pohádku. Věřil mi a byl rád , že na mě vyzrál o něco dříve. Nikdy se u nás ani po tom co bylo jasno, nepřestalo mluvit..přijde Ježíšek. Mladšímu jsou 3 roky, to očekávání na Ježíška je překrásné. Až přijde čas , vše si povíme, a budeme zase, i po tom co už bude jasno, mluvit o tom , že přijde Ježíšek. Nebojím se až se mě zeptá , věřím , že budu umět vysvětlit, proč malé děti na Ježíška věří a větší už vědí jak to je , povím mu , že už je velký kluk , ale tímto se kouzlo Vánoc neruší , né u nás. Nejsme věřící ,ale Vánoce jsou pro nás nejkrásnější období. A nezapomenu nikdy na první Vánoce, kdy můj starší syn už věděl jak to je ,a nenápadně pašoval dárečky pro nás pod stromeček , abychom to neviděli a věřili , že to tam dal Ježíšek.

Přeji KRÁSNÉ VÁNOCE
3.12.2010 22:40:11
Úplně s vámi souhlasím, mám dvě dospělé děti a obě holky věřily na ježíška nejméně do deseti let, ta starší ještě déle.Mám devítiletého syna a ten taky ještě věří na vše, občas už přišel s něčím ze školy,že není,ale já se mu to snažím neustále vymlouvat a vím,že to na škodu vůbec není,holky mi jsou za to do dneška vděčné,že jsem je tak dlouho udržela v tom dětském světě.A poslednímu synovi je teprve deset měsíců a vím,že se budu snažit mu taky co nejdéle udržet za každou cenu ten pohádkový svět.
3.12.2010 20:24:31
přesně tak, je to trochu škoda, to kouzlo prostě k Vánocům patří. Ale každý ať má názor jakýkoliv, já mu ho vymlouvat nebudu a rozhodně mi nepřijde špatné, že my Ježíška vedeme! ~:-D
Babar
  • 
3.12.2010 20:18:44
My jsme řekli synovi (7 let) když nechápal, kdo je ten pán s červenou čepicí v supermarketu, když ne Ježíšek, že to Santa Klaus a ten nosí dárky dětem v Americe. V Rusku je to děda Mráz a u nás ježíšek. Každýmu přinese dárky ten, na koho věří. My na Ježíška, nám nosí Ježíšek. A ten, kdo na Ježíška (dědu Mráze, Santu) přestane věřit, tak tomu musí kupovat dárky rodiče... A že je to to samý, jak s vírou v Boha. Někdo věří a je mu 60 let a někdo ne a nikdo neví, jak to je... Nejde říct není ani je. Nikdo ho nikdy neviděl... A rada pro něj - ať ve škole klidně řekne, že Ježíšek není, aby nebyl trapnej, ale dokud bude v hloubi dušičky věřit, tak tam aspoň jeden dárek od něj bude mít... Obvykle ten nejdražší, na který my bychom neměli peníze ;-)
3.12.2010 14:00:06
Já jsem moc ráda, že mé děti na Ježíška věří. Když jsem byla malá, rodiče mi o jeho neexistenci řekli tak v osmi devíti letech, když mi začalo vrtat hlavou, proč mi spolužačky říkají, že Ježíšek neexistuje. Když mi řekli pravdu, hodně jsem to obrečela, protože to je to kouzlo Vánoc pro děti, že očekávají dárky od bytosti, která je nadpřirozená. Můj brácha to vzal normálně a vůbec nad tím nepřemýšlel - dávno to věděl. Pro mě to bylo těžce stravitelné. Nakonec jsem si řekla: třeba ale fakt existuje a polovinu dárků nosí rodiče a polovinu Ježíšek. Opravdu jsem až tak do 14 let psávala dopisy a děkovala mu z okna že mi donesl to co jsem si přála. Spolužáci na mě vždycky hleděli, ale já jsem měla vždycky velkou fantazii a chtěla jsem si ten kouzelný čas zachovat takový, jak má podle mě být.
Moje čtyři děti jsou malé, nejstarší Adélce je 6 let, mladší Klárce 3,5 roku, Barunce 1,5 roku a Vojtíškovi 4 měsíce, takže všichni buď věří nebo je to teprve čeká ~p~:-)a jsem ráda, že můžu tuto tradici dál vést.
SnowWhite
11.1.2010 18:23:31
Panebože ty magore! To radši satan než tyhle žvásty
  • 
11.1.2010 17:48:51
Nezneužívejte "dětské věření" k podvodům o Ježíškovi, Velikonočním zajícům a čertům a Mikuláši, a podobným nesmyslům!! Nechte dítě OSOBNĚ znát Boha, o němž od narození vědí více než později o čemkoli jiném v životě. Malé děti znají Boha a nepotřebují báchorky o někom, kdo prý nosí dárečky, ani o jiných bytostech, které neexistují, nebo jsou úplně jiné, než se jim tvrdí!! Vědí o existenci Boha a znají Ho, dokud jim materialistická výchova tento životně důležitý vztah nezničí. Máte jim co závidět, že Ho znají. %Ríkejte jim vždy jen pravdu: KDO skutečně je to každoročně o Vánocích opěvované dítě, jaký JE Bůh, kdo a jaký JE Satan (nejúspěšnější satanský spočívá v tom, že ho lidé popírají), CO je skutečný smysl a cíl života,... Na tohle nejsou nikdy "příliš malé". Z jejich "dětského věření" si vezměte příklad a bu´dte jako ony ve vztahu s Bohem. Vezměte Ho za slovo a seznamte se s Ním OSOBNĚ!! Tvrdit dětem, že neexistuje, a oblbovat je báchorkami ů Ježíškovi, co jen nosí dárečky, lze přirovnat k nejbrutálnějšímu zacházení!! ~m~
  • 
11.1.2010 17:48:47
Nezneužívejte "dětské věření" k podvodům o Ježíškovi, Velikonočním zajícům a čertům a Mikuláši, a podobným nesmyslům!! Nechte dítě OSOBNĚ znát Boha, o němž od narození vědí více než později o čemkoli jiném v životě. Malé děti znají Boha a nepotřebují báchorky o někom, kdo prý nosí dárečky, ani o jiných bytostech, které neexistují, nebo jsou úplně jiné, než se jim tvrdí!! Vědí o existenci Boha a znají Ho, dokud jim materialistická výchova tento životně důležitý vztah nezničí. Máte jim co závidět, že Ho znají. %Ríkejte jim vždy jen pravdu: KDO skutečně je to každoročně o Vánocích opěvované dítě, jaký JE Bůh, kdo a jaký JE Satan (nejúspěšnější satanský spočívá v tom, že ho lidé popírají), CO je skutečný smysl a cíl života,... Na tohle nejsou nikdy "příliš malé". Z jejich "dětského věření" si vezměte příklad a bu´dte jako ony ve vztahu s Bohem. Vezměte Ho za slovo a seznamte se s Ním OSOBNĚ!! Tvrdit dětem, že neexistuje, a oblbovat je báchorkami ů Ježíškovi, co jen nosí dárečky, lze přirovnat k nejbrutálnějšímu zacházení!! ~m~
jaja
  • 
10.1.2010 21:46:39
No nas syn ma taky ctyri a take je skoro profesional. Fascinuje ho veskere deni okolo lidskeho tela a tudiz i plozeni a rozeni. Take jsem nechtela lhat, porod take videl vlastni, jenom se me ptal jestli to moc nebolelo - rekla jsem, ze se to dalo vydrzet a otazku jak se dostane spermie dovnitr jsme vyresili jednoduse. Synek rad pracuje na zahradce a tak jsem se ho zeptala - jak se seminko dostane do zeme, kdyz musi jit hluboko? A on sam rekl, ze sazecim kolikem. Spojil si to sam velmi hladce. Kazdy vecer se pozoruje, jestli uz je ten jeho sazeci kolik dost velky (tusim, ze pomeruje s tim opravdovym, co ma u babicky... :-) )
 Příspěvky 110 z 166 [Dalších 156 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.