| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Proč ženy na mateřské pijí II

 Příspěvky 110 z 241 [Dalších 231 >>]
  • 
7.1.2010 17:51:56
Tak to je síla. Můj manžel pracuje taky 350km daleko a večery trávím většinou sama, a i když miluju pivo a sem tam si dám vínko,takhle teda doma nepopíjím. Starám se o 4 děti a asi na to nemám čas,ale chci hlavně říct,holky bacha,jeden náš /přijatý/ kluk má alkoholový syndrom a jeho nervové stavy jsou děs. Neříkám, že jsem si v těhotenství taky někdy nedala,ale když vidím co to udělá s plodem???
Držím palce všem,co tohle prožívají a umějí to udržet na uzdě.
Jdu si dát pivo.
Tereza
  • 
6.1.2010 17:07:52
Právě proto, že se najde dost lidí, kteří si myslí, že když se mluví o alkoholismu, tak se přehání apod.
Každý organismus má navíc jinou míru snášenlivosti. A okamžik, kdy je člověk závislý si ani není schopný uvědomit,ten přechod je tichý.
Závislákem se může člověk stát v každém věku. A to, že závislých žen, přibývá by mělo být varováním.
Ovšem naše společnost tento problém zlehčuje. Vždyť chlastání patří k naší národní kultuře, jinak se to říct nedá.
Tereza
  • 
6.1.2010 16:37:48
Vždycky jsem se ráda napila, uvolnilo mě to. Prostě když toho bylo moc, paráda sklenička. Mívala jsem období, kdy jsem fakt hodně pařila. Doma jsem ale nikdy moc nepila.

Zlomilo se to v okamžiku, kdy se šel přítel léčit s jinou závislostí. Než pití. Na sezeních primáře Nešpora jsem pochopila, že máme v rodině závislosti a že asi k nim mám sklony. A tak jsem zamávala alkoholu. Už dva roky nepiju. Teď o svátcích přišla vypjatá situace, kdy jsem měla chuť si toho panáka dát. Neudělala jsem to, naštěstí doma žádný nebyl. Nepijeme totiž nikdo.
Myslím, že závislosti začínají narůstat, u žen, ono se o tom moc nemluví. Ale přibývá gamblerek, všeho.
Nelíbí se mi jedna věc - média mluví vždycky o vyléčených alkoholicích, narkomanech, či gamblerech. Vtip je v tom, že nejste vyléčení nikdy. Můžete jen abstinovat, ale do konce života už zůstanete závislákem. Protože stačí třeba malý panáček a lítáte v tom znovu.
Ecim
5.1.2010 9:17:43
Pavlo, Martina si dělala legraci! Vzhledem k tomu, že má dva malinké chlapečky, by si nic takového zaručeně myslet nemůže. Ano, řada mužských si skutečně myslí, že žena na mateřské doma nic nedělá, ale naštěstí existují i rozumní muži, kteří to, co jejich žena doma dělá, velmi oceňují a neměnili by s ní. Můj manžel je skvělý táta, oběma dětem se od jejich narození moc krásně věnuje, ale na rovinu prohlašuje, že by se mnou neměnil, protože kdyby měl být rok doma s dětmi, tak by mu hráblo. A já jsem strašně ráda, že něco takového dokáže na rovinu říct. Ale také jsou detaily, které si nedokáže na sto procent představit.
Pavla
  • 
5.1.2010 1:51:29
Nechápu Vaše mínění, že na mateřské nic neděláme. Já myslím, že toho děláme dost. Jen jsi furt necháváme od manželů namlouvat, že oni to jsou ti co musí pracovat. Pak ale vůbec nevidí tu naší námahu nemyslím fyzickou, ale hlavně psychickou a ta je kolikrát mnohem více vyčerpávající než fyzická. Nechala bych povinostně každého chlapa týden doma s tak 1,5 letým prckem nebo starším prckém doma, a my bychom šli na týden do práce. A uvidíte, že rychle každý chlap začně ženě doma pomáhat, nebo už nebude mít ty nejapný řeči.
4.1.2010 12:02:17
Přehnané ... závislých je konstantně 14 procent obyvatelstva. Ten, kdo říká, že to nechápe, to nechápe zřejmě proto, protože to nepoznal a má to štěstí, že prostě mezi ta procenta nepatří. Ovšem může se stát, že ho pěkně překvapí opak - v pozdějším věku. I po padesátce. Viz zde - oficiální text k dokumentu Proč pijí české ženy: Profesor Jiří Heller z oddělení léčby závislostí v Praze u Apolináře říká, že nikdo předem neví, jak jeho organismus umí zacházet s návykovou látkou. "To, že se někdo stane závislým na alkoholu, není věc společenská. Je to něco jako alergie. Každý pochopí, že Jarda je alergický na jahody a Pepa není. Ale už nepochopí, že stejně tak jsou lidi alergičtí na alkohol a druzí ne. To je ta základní informace, kterou by všichni měli dostat včas.
Ono se říká: On pil a dožil se osmdesáti. Ale on se dožil osmdesáti, přestože pil! On měl tak dobrý metabolismus, tak dobrou výbavu, že se dožil osmdesáti. Měl štěstí!" Proč pijí české ženy? Třeba proto, že si manžel našel jinou. Tak si večer zapálí svíčku, slavnostně prostřou a nalijí si sklenku vína nebo sektu. Nebo jednoduše proto, aby se jim lépe spalo? Aby šlo žehlení lépe od ruky. Nebo z nudy, nebo z přepracovanosti, nebo z frustrace z mateřské dovolené?
Rozhodně důvodů k napití je kolem nás hodně a všechny jsou společností chápané. A žádané! Alkohol je byznys. Bohužel, nikde u těch krásných a lákavých obrázků lahví a sklenek s třpytivým ledem nejsou varovné šipky. Pozor! Z pití na zdraví a na úspěch se lehce může stát pití na kuráž žít! (oficiální text distributora)
petra 2 děti
  • 
4.1.2010 12:00:08
No já si vyberu toho "na krvinky" :))
Nevěřím, že dvě deci vína po večeři z vás udělají alkoholika. Nebo se posledních 15 let podezřele držim. Ale možná je to taky o tom proč pijete. Já díky bohu nezapíjim splín ani nečekám žádný "cvaknutí". Prostě mi víno chutná a tady myslím opravdu na chuť ne na promile a taky je dobré na trávení, krvinky, povzbuzení metabolismu a v neposlední řadě navození sváteční atmosféry. Tomu se nevyrovná bylinkový čaj s jogou ani náhodou.
4.1.2010 11:57:53
Přehnané ... závislých je konstantně 14 procent obyvatelstva. Ten, kdo říká, že to nechápe, to nechápe zřejmě proto, protože to nepoznal a má to štěstí, že prostě mezi ta procenta nepatří. Ovšem může se stát, že ho pěkně překvapí opak - v pozdějším věku. I po padesátce. Viz zde - oficiální text k dokumentu Proč pijí české ženy: Profesor Jiří Heller z oddělení léčby závislostí v Praze u Apolináře říká, že nikdo předem neví, jak jeho organismus umí zacházet s návykovou látkou. "To, že se někdo stane závislým na alkoholu, není věc společenská. Je to něco jako alergie. Každý pochopí, že Jarda je alergický na jahody a Pepa není. Ale už nepochopí, že stejně tak jsou lidi alergičtí na alkohol a druzí ne. To je ta základní informace, kterou by všichni měli dostat včas.
Ono se říká: On pil a dožil se osmdesáti. Ale on se dožil osmdesáti, přestože pil! On měl tak dobrý metabolismus, tak dobrou výbavu, že se dožil osmdesáti. Měl štěstí!" Proč pijí české ženy? Třeba proto, že si manžel našel jinou. Tak si večer zapálí svíčku, slavnostně prostřou a nalijí si sklenku vína nebo sektu. Nebo jednoduše proto, aby se jim lépe spalo? Aby šlo žehlení lépe od ruky. Nebo z nudy, nebo z přepracovanosti, nebo z frustrace z mateřské dovolené?
Rozhodně důvodů k napití je kolem nás hodně a všechny jsou společností chápané. A žádané! Alkohol je byznys. Bohužel, nikde u těch krásných a lákavých obrázků lahví a sklenek s třpytivým ledem nejsou varovné šipky. Pozor! Z pití na zdraví a na úspěch se lehce může stát pití na kuráž žít! (oficiální text distributora)
Irena
  • 
4.1.2010 9:04:24
Přesně tak, já žila jak popisujete asi 5 let - firemní ubytovna, z práce rovnou na pivo, propařené víkendy. Dodnes si dám ráda vínko a závislá tedy rozhodně nejsem (už je to 10 let pryč :-). Můj otec popíjel každý večer víno - sklenku až dvě, víc ne. A alkoholik rozhodně není ani po těch 32 letech co ho znám. Je to hodně o dispozicích, i v drogách. Jsou lidé kteří budou hulit trávu a o víkendech sjíždět něco tvrdšího a přesto se z nich stanou později až se vybouří počestní občané a to samé s alkoholem.
Irena
  • 
4.1.2010 8:58:44
Nezlobte se, ale dát si víno večer po náročné práci není žádná závislost. To že vy to tak cítíte je spíše o tom, že buď 1) máte k závislostem sklon. U takových lidí to jde hrozně rychle a stačí málo. Pak právem cítíme, že se děje něco zlého 2) jste velmi puritánsky vychovaná a přijde vám nepatřičné pití alkoholu, proto to že si otevřete doma víno berete tak tragicky.
Co např. takoví Francozi nebo Italové, kteří každodenně k obědu i večeři pijí víno? Já také popíjím a velmi ráda. Jako problém to necítím protože s tím problém nemám - alkohol totiž nepotřebuji a když abstinuji několik dní i týdnů, nechybí mi, ani si to neuvědomím. Jeden doktor vám řekne, že sklenička denně je závislost, druhý vám ji doporučí na krvinky. Tak si tedy vyberte.
 Příspěvky 110 z 241 [Dalších 231 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.