| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Někdo nám ukradl Vánoce

 Příspěvky 110 z 159 [Dalších 149 >>]
3.12.2010 14:43:58
milá Sněhulko,
díky za tvůj příspěvek,moc se mi líbil a vlastně říkáš to co si myslím i já.
Jsem nevěřící,otčenáš umím,církev jako instituci nemám ráda,(podle mě je to nejstarší politická strana na světě,s krvavou minulostí).Ve jménu církve (ne víry)se vedlo spoustu válek a ubližovalo se celým národům.K víře člověk přece nepotřebuje,aby mu někdo diktoval jak a čemu smí a nesmí věřit.Od toho má svobodnou vůly,aby se rozhodl sám.A myslím,že k buhu je člověk daleko blíž někde venku,než v honosných kostelech.Jde snad o upřimnost modlitby a myšlenek,než o to kde a před kým to říká.Přesto jsou kostely velice zajímavá architektura a ukázka lidské dovednosti.

A Vánoce??Jsou svátky míru,klidu zbraní,lásky,rodiny a pro mě i ticha.Miluju to ticho,když venku sněží a taky se moc ráda dívám na rozsvícený vánoční stromeček,když kolem mě všichni spí.Ráda dávám dárky,mám ráda vůni cukroví,rozsvícené oči radostí.A ze všech těch tradicí a "povinností"okolo vánoc dodržuji ty které vánoce zpříjemňují,Uklízím denně tak proč šílet v tomto čase,o dárcích přemýšlím už dlouho dopředu.
Mám ráda Ježíška,mám ráda andělíčky,svým dětem říkám,že se chodí na ně v noci dívat jak spinkaj.Nepřemýšlím o tom jestli to je pravda nebo není.Prostě se při té představě krásně usíná.A vánoce,jsou o lenošení a společném koukání na pohádky.
Proto všem přeju krásné a spokojené svátky,plné klidu a radosti.



Petra Neomi
  • 
2.1.2010 2:57:18
Tak zrovna s grilovačkama nemá slunovrat společného fakt nic :D
maja
  • 
30.12.2009 22:12:30
Promiň, ale to se mi nějak nechce věřit. Fakt vánoční skřítci??? ...a jak se na dceru koukají ve školce , ve škole a tak? ...to jsou mi věci
Petra Neomi
  • 
30.12.2009 20:13:16
Jistě, že by jim to dělalo problém, stejně jako by to dělalo problém lidem, kteří denně chodí se psem a najednou by měli sedět doma. Vzdát se čehokoli, na co je člověk zvyklý, působí potíže. Když si někdo dá každý den k obědu pivo, není alkoholik, člověk, který denně vypije láhev rumu, s velkou pravděpodobností ano :)
kili
  • 
30.12.2009 14:03:27
:-)) nejen v Čechách, všude, ba aj tu na Moravě :-))
aachje skunk a tři holky
30.12.2009 13:58:00
~x~~t~psala jsem to nechtěně jinam.
no ale silná asi bude,50%,mě šokuje,jak to může někdo pít..brrr.jen když jí stáčím a cítím jí motá se mi hlkava~t~ ale kupují jí tady moraváci,rádi si v západních čechách zavzpomínají na domovinu~;)
kili
  • 
30.12.2009 13:55:05
asi bude silná, já to teď vidím dvakrát :-))
aachje skunk a tři holky
30.12.2009 13:48:01
myslela jsem moravský žižkov a napsala moravské žižkovice.~d~asi mi to evokovala ta slivovice,jak se to rýmuje~;)
Jíťa
  • 
30.12.2009 13:23:59
Napsala jsi poměrně pěkný článek, který donutil mnoho lidí se zamyslet. O tom svědčí diskuze. Ovšem tímto příspěvkem jsi ho dost znehodnotila.

Myslím, že by tobě i mnoha dalším věřícím jakéhokoliv vyznání slušelo trochu skromnosti a pokory. Místo postoje "Já jsem věřící a kdo je víc!" Víra sama o sobě z tebe lepšího člověka neudělá.
Kja
30.12.2009 12:11:41
Slav si vanoce jak chces, mej vyznani jake chces, ale nech ostatni, at se taky zaridi podle sebe a nepodsouvej jim latentni viru. Jsem ateista jako poleno, uz muj tata nebyl pokrteny, a nejsem ja ani moje deti, zadny krizek nebo ruzenec nevlastnim, takze je nemuzu mit ani nikde povesene. A po smrti se nehodlam setkam vubec s nikym, nikde ~;)
 Příspěvky 110 z 159 [Dalších 149 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.