| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dvacet let školství od revoluce

 Příspěvky 110 z 127 [Dalších 117 >>]
18.11.2009 8:30:26
Jo, to chápu, já o mám zas obráceně..:-)
15.11.2009 20:46:07
nectí žádné autority.Klidně si dají ve vyučování nohy na stůl a učitelce řeknou do očí,že s tím stejně nic nemůže dělat.To dříve nebylo.Lidé i děti byli ukázněnější.Učitelé jsou pod neustálým tlakem a stresem.Ty dny volna jim patří oprávněně.Protože dnes pracovat ve školství bych připodobnila k práci v diagnostickém ústavu.A ještě k tomu mají málo peněz.Za děti jsou zodpovědní,za ty nevychovance,u kterých si nemůžete být jisti,co je zase napadne.Dejte pokoj!Já bych to nebrala.Ze školství jsem utekla před 15-ti lety!!!
15.11.2009 20:12:12
jo tak to máš zase pravdu,sběr vršků od petflašek mi taky přijde dost kontraproduktivní :) Anebo výrobky z petflašek, jako panáčci a tak...

Netvrdím, že všechno je u nás nejlepší, jen mě naštve, když na to zas někdo plive všechnu špínu, to se ve mně vzedme vlna opačných názorů :)
Ecim
15.11.2009 12:41:15
S tím oblékáním je to fakt úžasná logika. ~a~ Rodič, který má doma třeba 1-2 dítě, se může vykašlat na to ho něco učit, ale učitelka, která má ve třídě 20 dětí, to přeci musí zvládnout sama. ~l~ Chudák učitelka. Za dítě je v první řadě zodpovědní rodiče a teprve ve druhé řadě školka a škola - podle mého názoru.
snehurka
  • 
15.11.2009 11:34:09
To je fajn reditelka...krouzky tady skola neorganizuje,i druzina je soukroma a placena,ale tu nevyuzivam.Platim jen balet,abych dceru neochudila o krouzky,na ktere rada vzpominam.3o E za balet plus obleceni a boty...kamaradka v CR plati za atletiku za rok,co my za mesic.Loni to pro nas bylo 10 000 kc za rok vcetne obleceni na vystoupeni.
K ukolum-maji i ukoly na prazdniny-specialni pracovni sesit.Vzhledem k tomu,ze tu byla mesic ceska babicka a mesic my v CR,zacala ukoly delat az v srpnu a zjistila jsem,ze zapomnela psat..prvni mesic skoly delala ukoly treba i do 10 do vecera.
Skola je otevrena od 8:30,v 8:40 je ucitel povinnen zahajit vyucovani,ale prichody do 9 se toleruji.Pri absenci je treba omluvenka az pri vice nez 5 zameskanych dnech a to i ve skolce.Do skoly chodi i v sobotu.Prazdniny jsou vanocni-do 3kralu,velikonoce a statni svatky,jarni prazdniny nemaji.Letni prazdniny jsou od zacatku cervna a skola zacina 15.9.
15.11.2009 10:12:21
vše se točí kolem peněz- a těch je ve školství pramálo...proto minimum mužů- učitelů- což je obrovská škoda. Myslím, že dnešním puberťákům ve škole by prospěl takový Igor Hnízdo/Obecná škola/!
Autorita učitele a respekt už ze strany rodičů /natož dětí/žádný a ,,volná" výchova rodičů/že se vše naučí ve škole- počínaje od školky/- nestačí.
Pohled na učitele ze strany rodičů a dětí je že oni ,,musí,,...a žák?- ten má přeci svoje práva !

A když v MŠ na radu učitelky - že mají doma své dítko trénovat v oblékání a samostatnosti, protože při počtu 20 tříletých dětí je oblékání opravdu vyčerpávající- odpoví rodič- že se na to může vykašlat- my se doma trápíme- teď se trapte vy....svědčí o postoji zmíněného rodiče.~a~
15.11.2009 10:10:12
vše se točí kolem peněz- a těch je ve školství pramálo...proto minimum mužů- učitelů- což je obrovská škoda. Myslím, že dnešním puberťákům ve škole by prospěl takový Igor Hnízdo/Obecná škola/!
Autorita učitele a respekt už ze strany rodičů /natož dětí/žádný a ,,volná" výchova rodičů/že se vše naučí ve škole- počínaje od školky/- nestačí.
Pohled na učitele ze strany rodičů a dětí je že oni ,,musí,,...a žák?- ten má přeci svoje práva !

A když v MŠ na radu učitelky - že mají doma své dítko trénovat v oblékání a samostatnosti, protože při počtu 20 tříletých dětí je oblékání opravdu vyčerpávající- odpoví rodič- že se na to může vykašlat- my se doma trápíme- teď se trapte vy....svědčí o postoji zmíněného rodiče.~a~


*Aida*
14.11.2009 22:32:06
Snehurko,
tak to je teda sila. My jsme v Londyne a system uplne jiny. Deti nastupuji do skoly hodne brzy (podle me) a to ve 4 letech. Takze treba dcera, ktera by v CR ted zacinala prvni tridu uz je tretim rokem ve skole a cekaji ji celkem narocne zkousky (pokud je nezrusi, ja v to stale pevne doufam).
Deti jsou ve skole od 9.00 do 15.30 kazdy den a to i ty nejmensi. Po skole je moznost krouzku, ve skole spis pro strasi deti. Domu si nosi jen knizku na cteni a jednou za tyden ukol. Dostanou ho v patek a v utery odevzdavaji (v nasi skole). Na zakladce jsou do 11ti let, pak je 4 roky stredni skola. Pak bud college, nebo dalsi dva roky se zkouskou A levels a pak univerzita.
Vyletu je spousta, vzdy propojene s ucivem. Spoluprace s rodici taky dobra, spis zalezi na rodicich, jak moc se chteji ucastnit. Nase skola dela spoustu akci, tedy spis nase rodicovske sdruzeni. Ted jsme meli ohnostroj. Snazime se vydelat co nejvic penez, za ktere pak kupujeme skole veci "navic" a jeste je i sranda.
No reknete, nechteli byste chodit do skoly, kde Vas takhle vita po ranu pani reditelka?~t~
snehurka
  • 
14.11.2009 21:54:13
Zatim je ve druhe tride,takze nevim,jak to bude dal.Maji 5 let zakladni a 3 roky stredni-podle prekladu-jako my prvni a druhy stupen,takze celkem 8 let,pak gymnazium nebo hotelovou skolu apod.a samozrejme univerzitu.Ucebni obory(ucnaky) tu nemaji,aspon ne na jihu.Do prvni tridy nastoupi vsechny deti,kterym je do konce dubna 5let-syn je v breznu,takze pujde v 5 a pul.Dcera je v srpnu,tak sla v 6.Zapisy tu nemaji,jen zaregistrovani dokladu.
Zasnu nad mnozstvim ukolu-opsat 4 stranky v sesite A4,k tomu matematiku..Povinne je nabozenstvi.Taky me prekvapilo v prvni tride,ze hned prvni den meli az do pul druhe.Rano meli uvitani od ostatnich zaku,kazda trida neco zazpivala,dostali papirove "medaile" na pamatku a pak sli do trid.Rodice prvnacku jako divaci.
Lyzaky urcite nemaji,ani vylety,jdou se jen podivat na betlem do kostela pred vanoci,nebo pri karnevale do skoly v maskach a ucitelka je vezme projit na namesti.
Tvoje horší já
14.11.2009 21:41:12
Promiň teda Tragiko. Myslím, že já osobně problém s uznáním omylu nemám a otevřeně se k omylu přiznám, když se stane. Sama si pamatuju, že jako děcku mi byli nepříjemní ti učitelé, kteří to nedokázali.
A pokud jde o holé prdele a závist - v porovnání se sousedkama můžu být ráda, že práci mám, po mateřské se shání v našem regionu dost blbě. A věř mi, že děckám nic nezávidím.
 Příspěvky 110 z 127 [Dalších 117 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.