| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Šprt

 Příspěvky 19 z 9 
Student a učitel vysoké školy
  • 
15.7.2010 0:30:08
prohlížeč a na kterém jádru běží... Tak pak se mi příčí dát této dotyčné osobě lepší známku, než típkovi, který příjde neví z teorie ani prd, ale je schopný mi před očima ten web postavit, odladit chyby a podobně... A když jsem jednu takovou nánu vyhodil? Už jsem byl u komise proč... A verdikt? Ona to přece umí... Ano umí jako básničku... Rozumět a umět jsou dvě naprosto rozdílné věci...

ŠPRTI umí... Típci rozumí...
Student a učitel vysoké školy
  • 
15.7.2010 0:27:48
Tento článek mi přijde na hlavu padlý a autor byl buď označován za šprta nebo do toho vůbec nevidí... Já sám jsem měl pokaždé minimálně vyznamenání a za šprta jsem nebyl považován nikdy... Spolužák, který mě bohužel pronásledoval od základní školy po střední až k vejšce, kde ho vyhodili považován byl... Základní rozdíl? Člověk, který se dobře učí, ale nepodlejzá, nežaluje, nerozbrečí se, když má dvojku, tak ten za šprta vážně považován není...

Z vlastní zkušenosti vím, že šprtem se nazývají lidi, kteří dělají přesný opak toho co bylo výše uvedeno a co se učí vše zpaměti... Upřímně mám dost často u zkoušky nutkání vyhodit holky(bohužel v oboru IT jsou to většinou holky), které mi přijdou na algoritmy a datové struktury odříkat básničku... Nebo když jim každou hodinu říkám, že opravdu nebudeme stránky ladit v IE, ale v mozzile a ony mi u zkoušky řeknou(zřejmě aby si šplhly), že mozzila je nejlepší, ale vlastně vůbec neví, že jde o internetový
ANTI-SPRT
  • 
8.2.2008 23:09:02
Psal to sprt je to jasny vlastni skusenosti.
RK
  • 
29.11.2007 20:44:04
souhlasím...
  • 
5.5.2006 20:47:03
Dobrý den, tento čiánek se mi moc líbí hlavně proto, že je naprostá pravda:VSICHNI, KDO SE DOBRE UCI NEJSOU SPRTI!!! Já sama s tím mám zkušenosti!!!JA NEJSEM SPRT!!!Ale bohužel si to skoro o mě každý myslí...protože se dobře učím...proto jsem za šprta!!!...nevím...jak na to!!! Kéž by mi někdo poradil!!!Ale nesmíme zapomenout---je důležité přeci, co víme my!A já vím, že typický šprt NEJSEM!!!...Přeji vám, ať se vám daří!...s pozdravem
studentka 1. ročníku
  • 
26.11.2004 15:18:23
no ty vole, tak na ní zkuste sepsat nějakou stížnost, když to podepíše celá třída, tak vám snad vedení školy uvěří, ne?
anonym II,13let
  • 
18.1.2001 17:06:24
úterý
Spolužák Vojtěch si chtěl opravit
známku a proto požádal o vyvolání.
Paní učitelka ho zavolala k tabuli,se slovy,že si tím stejně nepomůže.Začala se ptát na látku starou 3 měsíce a když vše věděl,začala křičet,že se bude ptát tak dlouho,dokud mu nedokáže,že nic neumí.Pak následovala přednáška ,ve vysoké tónině,že máme příliš velké sebevědomí a ona nám ještě ukáže!
čtvrtek
A ukázala.Hodina začala prověrkou,kterou hned opravila.Výsledek,čtyři trojky,zbytek za pět.Pak už jen řev,že jsme úplně blbí.
inspekce
Při inspekci je paní učitelka hodná a na všechny se usmívá.Vyvolává nás jménem a chválí nás,jak jsme šikovní.Když někdo při zkoušení něco neví,posadí ho bez známky a řekne mu,ať se látku do příště doučí.Smůla je,že inspekce chodí asi jen dvakrát za rok.
  • 
17.1.2001 16:49:59
Chodim do 7. třídy. U nás ve třídě jsou šprtky asi polovina holek (klucí né). Nemáme je rádi, ale oni se vzájemně kamarádí, tak co.
Máma je učitelka na této škole a říká (a já si to myslím taky), že je chce něco naučit, a když se to našrotí nazpaměť a vůbec tomu nerozumějí, je to špatně.
  • 
5.6.2000 7:46:58
Pane profesore, Váš článek se mi moc líbí, protože řeší problematiku, která se mnohdy ani problémem být nezdá. Já sama jsem kdysi na tom byla přesně stejně jako Váš zmiňovaný bratranec. Učila jsem se výborně, aniž jsem musela doma sáhnout na učení, měla jsem až do konce osmé třídy pořád samé jedničky, až se mi to dnes zdá těžko pochopitelné. Děti ve třídě mě sice vyloženě šmahem neodsuzovaly, ale nálepku "šprtka" jsem zkrátka měla, ačkoliv jestli jsem něco nedělala, tak právě to šprtání. Ujišťuji Vás, že mě to dost traumatizovalo, a považovala jsem za vysvobození a úžasnou úlevu, když jsem na střední škole začala nosit dvojky. Konečně jsem se mohla zařadit do davu! Dnes to možná může vyznít nelogicky, ale já to tak cítila. Můj syn nálepce šprta utekl - z páté třídy odešel na gymnázium, kde se rázem zařadil mezi průměr, což jeho samotného uspokojuje (o třídním premiantovi také občas má tendenci mluvit jako o šprtovi). Dcera je jako kdysi já - na učení doposud nešáhla, takže svoje jedničky nosí tak jaksi náhodou - ovšem vzhledem k její extrovertní povaze a schopnosti komunikovat a vydobýt si své místo na slunci nějakým pocitem posměchu nebo odsuzování netrpí. Děti ji zkrátka berou jako vůdčí osobnost. Takže bych řekla, že to je další poznatek - třídou odsuzované dítě se obvykle stává to, které je nejen výrazně chytré, ale také plaché a introvertní, tudíž splňuje hned dva body na to, aby jej smečka nepřijala....
 Příspěvky 19 z 9 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.