| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kútnica tahne búřku za sebú

 Příspěvky 110 z 27 [Dalších 17 >>]
2.2.2010 22:27:26
Já jsem zase nedělňátko, ale že bych doma lítala s hadrem a desinfekcí to teda ne ~y~~t~~t~
11.11.2009 13:34:02
:-) Nevěř všemu, co se říká, nedává to moc smysl. Slivovice nemá tradici na Jižní Moravě jako spíš na Valašsku a před tolika lety choromyslné nedávali do ústavů (ústavy teprve začínaly a můžu ti klidně vyhledat, jestli před 150 lety byl i nějaký na Moravě).
Bohužel s tím odvarem z makovic je to pravda a sem tam se stalo, že dítko (a s ním nakonec i ti rodiče)neslo následky po celý život.
Že se nemá s dítětem do 1 roku chodit na hřbitov tu čtu poprvé v životě, tak to abych očekávala, že mi dítka zemřou... Oba synové se mnou chodili na hřbitov pravidelně, jak za mým kamarádem, tak za babičkou.
Hanka 75
4.11.2009 21:53:49
I když vás chápu, tak já v tom přece jen veliký rozdíl vidím. Čím vyvinutější jedinec, tím je asi usmrcení horší... tak to vidím já :-(
Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08
4.11.2009 12:20:18
článek hezký, ale ty některé praktiky ... božíčku, až mě u srdíčka zabolelo, když jsem si představila ty maličné bezbranné tvořečky ...

Zaujalo mě to narození o půlnoci - mám obavu, že na tom něco je - já jsem rozená pár minutek před půlnocí, stejně jako můj syn, ve stejnou dobu - no a jsme oba takový "nešťastníci", druhý synek je rozený v půl sedmé večer a je to sluníčko.
silenka
1.11.2009 19:13:31
někde jsem četla, že se dětem dávala na usnutí slivovice. ale vliv na inteligenci takového drsného uspávadla dlouho unikal - dokonce v krajích, kde se pálila hodně(jižní morava), byl větší výskyt ústavů pro choromyslné... ~Rv
PetraK
  • 
30.10.2009 12:38:08
Jasně, chodí se na potraty kvůli vývojovým vadám, chodili do kostela všichni, ale dodnes je potrat hřích, je považován za vraždu. Možná to zní docela drsně, ale těžko si to umíme dneska představit, jak se žilo a jak okolí na mrzáčky reagovalo, kdoví, co k tomu "hříchu vraždy" ty porodní babky vedlo....
Jsem ráda, že žiju dnes.
Kopřiva Dvoudomá
30.10.2009 11:20:09
Jano, neuniklo ti, že to je cca 150 let starý? A že v tu dobu na moravské vsi chodili do kostela prostě všichni...
A neuniklo ti, že se dnes chodí na potraty z důvodu vývojových vad?
jana, dvě děti
  • 
29.10.2009 22:29:47
no to je síla, ještě že žiju teď, moc se s tím nepárali, mrzáčky zabíjeli, hlavně že chodili do kostela, já to říkám pořád, že věřící nejsou o nic lepší ani nemají zajištěno to tam nahoře, spíš naopak:-)
magggi synáček z léta09
29.10.2009 17:49:47
Člověk se měsíce živí starým pečivem a jinými chuťovkami, aby trpajzlík neměl boleníčko a oni jim přímo cpali fazolovou polívku! Dost hustej je i makový odvar a odvar z vrabčích hovínek... :o)
Razivia
29.10.2009 17:25:53
Já tyhle konkrétnosti z dob minulých žeru :-)) Těším se na pokračování (snadu bude)!
 Příspěvky 110 z 27 [Dalších 17 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.