| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Anketa: netradiční Vánoce

 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]
Ecim
10.10.2009 12:57:06
Kačenko, tak to je náhoda. PŘESNĚ TOHLE se letos chystáme s dětmi také dělat ~:-D
9.10.2009 23:47:26
My si doma potrpíme na svoje rituálya rituálky.
A co máme děti tak přidáváme nové. A jedním z nejmilejších je tennže uděláme skořápkové lodičky se svíčkou a chodíme je pouštět na jezírko abychom přilákali ježíška (resp.abychom stihli nanosit stromeček a dárky).

Kač.
Radka/04/06+12/07
  • 
9.10.2009 6:48:04
Nejsme věřící, takže bohoslužby apod. u nás nemají šanci, nicméně souhlasím s tím, že se to pravé kouzlo vánoc poslední dobou vytrácí. Nějak mám pocit, že lidem nestačí být s těmi, koho mají rádi, v klidu si posedět u večeře a užívat si jeden druhého. Dost často jde o stres z úklidu a předhánění se před druhými, kdo dá víc a za víc. Jak jsem psala, nejsme věřící, ale vánoce u nás mají své místo a jejich atmosféru prostě miluju a přípravy na ně beru v pohodě a snažím se nestresovat.
Hanka
  • 
8.10.2009 13:55:35
Musím říct, že se to hlavně u dospělých setkalo s úspěchem, hlavně babičky a dědové byli překvapení, výkřiky typu: "jé, kde jste mě to vyfotili", nebo "hele,, to jsem já" byly docela zábavné. Věnovala jsem tomu jeden večer, než jsem našla správnou a fotku a správně ji zmenšila, ale stálo to za to,
Ráchel, 3 děti
8.10.2009 13:10:38
Na Štědrý den dopoledne jdeme do sboru (napsala bych pro přehlednost do kostela, ale kostel nemáme :-) ). Řada lidí to nechápe, jak pak všechno prý stíhám. Ale právě to, že jdeme dopoledne na bohoslužby, mě přimělo, abych měla většinu věcí připravených už den předem :-) a Štědrý den proto probíhá poklidně, ve sváteční pohodě. Na bohoslužbách je program přizpůsobený dětem a po skončení si dáme s přáteli čaj, kafe, vánočku, dáme si dárečky... mám to moc ráda. Bohoslužby jsou způsob, jak si o něco více uvědomit, o čem že Vánoce vlastně jsou.
Ráchel, 3 děti
8.10.2009 13:10:37
Na Štědrý den dopoledne jdeme do sboru (napsala bych pro přehlednost do kostela, ale kostel nemáme :-) ). Řada lidí to nechápe, jak pak všechno prý stíhám. Ale právě to, že jdeme dopoledne na bohoslužby, mě přimělo, abych měla většinu věcí připravených už den předem :-) a Štědrý den proto probíhá poklidně, ve sváteční pohodě. Na bohoslužbách je program přizpůsobený dětem a po skončení si dáme s přáteli čaj, kafe, vánočku, dáme si dárečky... mám to moc ráda. Bohoslužby jsou způsob, jak si o něco více uvědomit, o čem že Vánoce vlastně jsou.
Jája,dvě dospělé děti
  • 
8.10.2009 12:49:54
Vánoce miluji, s úklidem se nestresuji, co stihnu, to je hotové a co nestihnu, nikomu nevadí. Cukroví
peču moc ráda (dělám více nepečené z marcipánu, u nás to všichnu mulují). Dohromady mívám tak 20-25
druhů. Dárky nakupuji průběžně už od léta a v prosinci mívám pohodu. Už se těším až přijdou
vnoučata a já si to budu zase užívat o to více, jak
je budu všechny zvyky a tradice vánoc učit.
Moc vzpomínám když se k nám v předvánočním čase chodily učit péci cukroví dceřiny kamarádky.
Radka/04/06+12/07
  • 
8.10.2009 11:21:11
Ty fotky jsou fakt super nápad... naprostá banalita, ale mě to fakt nenapadlo... díky za tip, asi do toho letos půjdeme
Ecim
8.10.2009 10:26:10
Ahoj Hanko,
to je výborný nápad s těmi fotkami, možná to také zavedeme.
Díky :-)~x~
Hanka
  • 
8.10.2009 10:10:09
Starší "děti" - teď 21 a 19, už několik let zpátky prohlašují, že na vánocích je nejhezčí to, že si spolu upečeme cukroví, vánočně vyzdobíme byt a máme pohodu a nestresujeme se, protože se vším začneme včas a od začátku adventu si víceméně jen užíváme. Cukroví začínám péct někdy v polovině listopadu, upeču ho a v prosinci ho u televize slepím, případně poliju. A nepečené cukroví dělají starší dva dny před vánoci, když mají prázdniny. A benjamínek - 8 let - ještě věří, tak s ním si to všichni užíváme, to jeho těšení apod.
Mám jeden tip pro rodiče dětiček, které chtějí rozdávat dárky a neumí číst - vytiskla jsem fotografie obdarovaných na samolepící štítky a nalepila je na dárky místo jmenovek.
 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.