| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kam s dětmi do restaurace

 Příspěvky 110 z 495 [Dalších 485 >>]
Marnuc
12.5.2010 9:09:04
Chtěla bych také přispět do této diskuze. V jedné pražské restauraci jsem objevila skvělou věc. Pro děti tam přinesou prostírání,které si děti můžou vybarvit a také je tam spousta úkolů, které děti skvěle zabaví. Myslím, že by to měli nabízet všechny restaurace přátelské k dětem. Byly tam i webovky, tak se mrkněte a třeba když začneme informovat i ostatní restaurace o této možnosti, rádi se připojí a nám rodičům se uleví. Dětské prostírání www.kiddie.cz
Helin+4lístek
19.2.2010 16:35:43
No, já jsem na veřejnosti kojila jen když to bylo nevyhnutelné - miminko hulákalo a bylo jasné, že se jiným způsobem neuklidní. Ale intimitu jsem přesto zachovávala, nejsem zrovna exhibicionista :-). Takže někde v koutku a nebo jsem nás lehce zahalila šátkem, svetrem...Aby nebylo všechno vidět naplno. ~;)
Dlask
18.2.2010 15:58:27
Tajtrdlíku, souhlas. Taky sem děti kojila když měly hlad, a nečekala jsem s tím domů do ložnice, to by se chudácí uřvaly.Nejvíc se mi líbí, že proti je chlap, vždyť nikdy nemusí řešit kde nakrmí své děti a kde nakojit, nikdy nebyly postavený do situace buď se dítě nají, nebo brát ohledy raději na okolí aby člověk napohoršoval . ~a~
Tajtrdlík
18.2.2010 15:34:08
Proč by mělo být kojení na veřejnosti něco špatného?~a~
Já jsem taky kolikrát kojila venku, ale vždycky jsem se snažila nedávat to naodiv. Jestli to někomu tolik vadí, tak ať se na kojení nekouká. Já bych řekla, že špatní jsou ty ČUMILOVÉ. ~q~Lidi přeci běžně na ulici něco jedí, tak proč by se nemohlo najíst i to mimčo?~w~~p~
Dlask
18.2.2010 15:07:28
Pavle, nic proti, ale vem si, že např. v té restauraci, kam tu ženskou na mateřský pozve třeba přítel, manžel nebo třeba kamarádka, dostane tan mimísek hlad a během chvilky spustí křik. Co má podle Tebe ta máma dělat? Zajít na záchodky a tam nakojit? Nebo nasadit dítě do kočárku a frčet domů a pak se vrátit? Možná snad požádat jestli by mohla nakojit kuchyni mezi hrncema. Kojení je normální věc, která snad nemůže nikoho urážet. Když má dítě hlad, klidně nakojím i na mezi, než ho nechat chudáka hladovět. ~w~ ~z~
  • 
18.2.2010 13:40:04
Dobrý den,

Osobně mám ke kojení na veřejnosti výhrady. Kojení je něco velmi intimního mezi matkou a dítětem. Oba by měli být v klidu. Ne rušeni. Nárok dítěte na intimitu v tomto věku je podle mne asi vysoký a jistě se projeví později třeba neschopností intimitu vytvářet a sdílet. V kojení na veřejnosti vidím módní záležitost a také nejistotu matky ("to dítě je moje, kdybyste si náhodou mysleli, že jenom hlídám").
Několikrát jsem byl svědkem této tragikomické deklarce mateřství tímto stylem. Například v restauraci. Ženy by si měly uvědomit, že tím mohou uvádět ostatní do rozpaků.
Dnes je velmi moderní vše přírodní, bio a nature. Možná by bylo dobré se tím řídit i v případě kojení a jako například tygřice, ale i ostatní samice se při kojení uchýlit do bezpečí a závtří.

Zdravím

Pavel Vacek
Gabriela , 2-letý syn
  • 
18.2.2010 9:47:07
kojila jsem na veřejnosti běžně a nikdy jsem neměla problém s negativními reakcemi stran oklolí maximálně obravdu staří důchodci něco brumlali pod vousy, ale na to se nesmí hledět. Jediný problém vidím v zimních měsících, když jste s mimískem na procházce a nemáte se kam uchýlit, protože do zahulený hospody(restaurace)se vám opravdu nechce. Já to neřešila protože žiju na malém městě kde znam mraky lidí takže jsem kojila vesele v kadeřnictví, v obchode obuvy atd. zdarně 19 měsíců. S pozdravem Gábina
jana
15.2.2010 23:15:38
Dobrý den, nic proti kojení na veřejnosti nemám, ale myslím si, že by maminky, které toto dělají mohli být alespoň natolik ohleduplné, že se třeba otočí nebo něco takového, nemusí se ukazovat celému světu. Je to pro to dítě, ne pro veřejnost! Proto nechápu, že mají ještě čas, dívat se po lidech, jestli si je prohlíží nebo ne. Prosím tedy, maminky buďte ohleduplné k lidem na ulici, ne každého to totiž zajímá a myslím si, že všude je kam zalézt a v klidu dítko nakrmit, nemusíte ho krmit něčím, čím nechcete. Děkuji
petra S, a syn
  • 
27.1.2010 12:16:03
Dobrý den, doufám že je to ještě aktuální, ale moc ráda bych věděla adresu toho zubaře. Můj syn má panickou hrůzu ze zubařů. Moc moc děkuji Petra haspet@atlas.cz
Pleyerová J.
  • 
15.1.2010 23:23:14
tak to s vámi tedy nesouhlasím.kojit na veřejnosti se nehodí/ je to intimní věc/ a váš názor, že když se někdo divně dívá, tak ať, bych oodnotila jako neohleduplnost / a to je hodně mírně řečeno/ vůči okolí.já sama mám dvě děti, takže vím o čem mluvím.\samozřejmě souhlsím s názorem, že kojení je přirozená věc, ale to i pohlavní styk je přirozená věc a přesto to na veřejnosti neděláme.A to, že má dítě hlad, se dá řešit i jinak - buď jsem měla nachystané lahvičky, které mi vždy někde ochotně přihřáli, nebo různé přesnidávky atd.\\\\\Prostě řešit se do tá, pokud se chce, než někde vystavovat svoje prsa - je to exhibicionismus a potřeba se někde ukazovat, i když ta vytahaná, popraskaná nebo mlékem nalitá prsa fakt na ukazování moc nejsou.Chce to trochu soudnosti, ale tu zřejmě tyto ženy nemají. A to rozhodně nepatřím mezi puritánky, ale pohled na kojící ženy např. v restauraci mi vezme chuť k jídlu.
 Příspěvky 110 z 495 [Dalších 485 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.