| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Má třetina nejmenších dětí vyrůstat v jeslích, jak navrhuje EU?

 Příspěvky 110 z 937 [Dalších 927 >>]
piskutek
19.6.2009 11:30:46
Já si myslím, že si na to pamatovat může. I já mám podobné vzpomínky. Sice jsem nezvracela, ale moc dobře si pamatuju věčné běhy do školky-jeslí. Za nervózní maminkou jsem pomálu vlála, hlavně aby to do práce stihla včas....a to věčně pospěš si nebo přijdu pozdě~;((dělej....
21.5.2009 11:18:50
Ano moznost si privydelat byla uzakonena az pozdeji s casovym a financnim omezenim. Ted je jen omezeni v dochazce deti do skolky.
V te dobe se take uzakonilo castecy pracovni uvazek pro nezamestnane.
21.5.2009 7:29:13
Mojpol, dost těžko byl RP přijatý sněmovnou jako náhrada mzdy - to jedině před iks lety v samém počátku. Postupem času naopak sněmovna dala najevo, že se nejedná o náhradu mzdy, ptž zrušila podmínku, že si pobírající rodič smí vydělat jenom něco málo "na přilepšenou". Tedy v současné době náleží i rodiči, který není na rodičovské dovolené a kterému mu mzda neuchází, ptž normálně vydělává, takže dost těžko lze RP označit jako "náhradu mzdy" ~d~ Je to prostě sociální dávka pro rodinu pečující o dítě do max. 4 (7) let, pokud rodina splní patřičné podmínky. (Ptž ono vždycky byl RP vyplácen vzhledem k situaci celé rodiny, nikdy se neposuzovala pouze osoba pobírajícího).
20.5.2009 22:57:28
Kymmi toto je protireceni bud je RP urceny pro matky starajici se o dite, a potom by mel byt na kazde dite do 3 let nebo je RP nahrada mzdy. A jako takovy byl prijat snemovnou.
Teraza Horáková
20.5.2009 15:17:18
mojpol, to není pravda, výše RP se odvíjí od doby jeho čerpání.

A co se daní týče, mně je jedno, co jsem platila v 90-tých letech, ty už jsou pryč, řeším, co případně hradím nyní, či hradit budu.

A tím to uzavírám.
20.5.2009 13:47:44
Ono tech nejbohatsich s prijmem nad milion meni kteri plati vyssi dane neni az tak mnoho.
Nejvetsi dane byli v prvni polovine devadesatych let a to vladla prece ODS.
CSSD navrhuje dan ktera tady byla jeste na konci lonskeho roku a Topolankovi od roku 2006 nevadila.
20.5.2009 12:39:20
Na 2 lety prispevek maji narok jen maminky s vyssimy prijmy. Nekdo ma vyber z 3-4 lete varianty, ale nekdo ma jen narok na 4 roky.
20.5.2009 12:13:47
Tvrdit ze placeni inkasa neni v zajmu ditete je cira demagogie. Dite teda nepotrebuje zadnou vodu elektrinu topeni apod. Matky samozivitelky nemaji vetsinou zadny jiny prijem nez RD.
20.5.2009 11:47:14
Opravuji RP muze byt pouzivan tak jako plat.
20.5.2009 11:41:38
RP je nahrada mzdy a jako takova muze byt pouzivana uz jenom proto ze maminky s dvojsaty a vicercaty maji jen vzdycky 1 RP.
 Příspěvky 110 z 937 [Dalších 927 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.