| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Porod v Irsku mýma očima

 Příspěvky 110 z 271 [Dalších 261 >>]
magru
20.1.2009 21:57:37
To je pravda. Jenomže právě to strašení a deptání hodně doktorů baví. ~;((
magru
20.1.2009 13:00:53
Souhlas!!!
zdravotnice porodnicodomorodka
17.1.2009 20:43:45
V kontextu s píspěvky HaM a Kreditky mne nemohlo nenapadnout, že v Holandsku nesmírně ušetří domácícmi porody, ušetří, tím ,že nedělají plošné sceeningy a zbytečné UTZ a pak mají zdroje na nutné operace a taky na ty webkamery, o kterých se českým rodičkám a jejic hdětem může zdát jako o nějakém scifi...vyhřívané lůžko má zřejmě lepší lobbing, než-li webkamery, které by zklidnily matku, zmírnily možnost poporodní deprese, protože kontrola nad situací trauma mírní, ale zároveň by daly možnost vidět, co a jak činí zdravotnický personál....smutné.
&
17.1.2009 19:15:38
Kreditko,

ja jsem lezela od 26tt v mensi nemocnici v Holandsku s preeklamsii a pokud by hrozil porod pred 30tt, tak by mne poslali do FN. Proto se divim ze by v CR bylo mozne rodit v 28tt v mensi nemocnici. Na konec jsem to s malym vydrzeli az do 31tt, pak uz se muj stav na tolik zhorsil, ze mi museli udelat SC. Pediatr podle UTZ usodil, ze to zvladnou. Bohuzel se po porodu vyskytla kobinace vrozenych vad, ktere nemohli byt na UTZ videt a maleho hned po porodu prevazeli do FN. Me za par hod. po nem. Jednak diky nemoci a diky SC jsem fakt nebyla ve stavu, abych mohla podepsat revers. Na stesti jsem to nepotrebovala. Kdyz pominu bezchybnou lekarskou peci aklientsky pristup, tak jsem mela takovy vymozenosti, jako webkameru nad synovyn inkubatorem napojenou na nemocnicni TV okruh, takze jsem mohla u sebe v pokoji sledovat jak se mu dari. Jednoluzak a sestru, ktera mela na mne cas, psycholozku, televizi, telefon atd..
Nic jsem nedoplaceli vsechno bylo hrazeno ze standardni pojistky, ty vakciny proti RS viru syn take dostal.
Podle meho osobniho nazoru, je Ceske zdravotnictvi vic nez stedre na zacatku, kdyz jde do tuheho tak mu dochazi dech{penize}. Syn mel ve trech letech vsechny{vsech 11} operace za sebou. Pro dite je nejlepsi, kdyz jsou operace provedeny co nedrive. Tak si co nejmene pamatuji. Znam dost pripadu, kdy se v cesky chlapecek s stejnymi problemy se jeste ve dvou letech nedostal ani na prvni operaci.
zdravotnice porodnicodomorodka
17.1.2009 15:55:52
Kreditko, ale systém tvoří lidi - jednotlivci a to jak na straně odběratele tak na straně poskytovatele...

Čili pokud bude poskytovatel pasivní, systém bude aktivní a bude jej nutit nereagovat. Matýskova maminka byla aktivní, lobovala za svá mateřská práva až na hranici svých sil. Protože byla informovaná, protože věděla, jak je dobré pro ni i pro její dítě, aby byli spolu...
kreditka
17.1.2009 15:49:53
Tak jsem ten článek přelouskala, maminky Matýska mi bylo fakt líto, vzala jsem si z toho tu pravdu, která je známá - je to hlavně o lidech - o tom zda svoji práci dělají jako určité poslání, či si jen odkrucují službu. Koneckonců ta poslední sestřička a lékař, se kterým mluvila maminka Matýska byly těmi, kteří ve svém povolání spatřují poslání a pomoc lidem, o tom zbylém personálu škoda mluvit ~o~ Tchýně teď byla přes Vánoce v nemocnici na Jipu a vyprávěla, jak tam ležel starý pán (prakticky nesamostatný). Jeden den sloužila sestřička, která u něho neustále seděla, držela ho za ruku, opečovávalo ho, druhý den sloužila sestra, která si ho pomalu nevšimla. Jinak tam byly sestřičky moc hodné a pouštěly nás tam i mimo návštěvy bez problému, jen když sloužil primář, tak se nám sestřička omlouvala, že nás tam může pustit jen na 5 minut mimo návštěvy jinak by měla velký malér - je to o lidech, o přístupu, citlivosti a lidskosti
zdravotnice porodnicodomorodka
17.1.2009 15:16:27
Kreditko, tady máš podobný příběh:

http://mrowetz.blog.test2.respekt.cz/2008-10-02/matyskova-naruc-aneb-proc-si-matky-nestezuji
kreditka
17.1.2009 14:48:57
Nerodila v menší nemocnici, poslali ji do fakultky, ale za 3 dny ji propustily, tudíž jezdila do té fakultky za svým mimčem den co den a trávila u něj celé dny. Jinak pokud by byl porod hodně rozjetý tak by v té okresní nemocnici porodila, ale dítě by muselo nejspíš do fakultky. Pokud by matka chtěla za dítětem musela by podepsat revers ale nikdo by ji v porodnici neměl nárok držet. Pokud je menší nemocnice vybavena pro předčasně narozené děti tak nevím proč by to mělo být zakázané. Jinak bližší osobní údaje dotyčné rodičky nejsem oprávněná zveřejňovat
&
17.1.2009 13:23:11
Kreditko,

Ja nejsem magor, abych par hodin po CS podepsala revers, ktera pani rodila tri mesice pred terminem v mensi nemocnici? To se v CR muze?
kreditka
17.1.2009 13:18:41
Ať si rodí matky ambulantně, rozhodně bych to umožnila, ale nebrala bych právo matkám, které chtějí zůstat v porodnici jako dnes
 Příspěvky 110 z 271 [Dalších 261 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.