| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Řeč dítěte se nedá vměstnat do tabulek

 Příspěvky 110 z 79 [Dalších 69 >>]
25.4.2009 17:11:29
Promiň, ale nikdy nemůžeš hodnotit, pokud tu rodinu neznáš opravdu osobně a důkladně. Taky si na nás každý ukazoval, že kluk mele jen nesmysly a že nedokáže odpovědět na otázku. Jenže jak se zjistilo, tak za to nikdo nemůže. Doktoři mu určili těžkou vadu vnímání řeči neboli receptivní vývojovou dysfázii. Jenže na čele to napsané nemá. A že teď jsou lidi jako ty, kteří kritizují jen proto, že mu sami nerozumí? Ano, bude mu 4 a půl a když mi řekne, že "tetek má kaoty kamapci", tak jsem naprosto šťastná, že si všiml, že má krteček kalhoty s kapsami a dokázal to popsat. Protože když mu bylo 3 a půl, tak nedokázal ani vyjádřit, že má hlad. Takže zkus přemýšlet nad tím, že to může být i něčím jiným než jen neschopností rodičů.
Jana
  • 
24.1.2009 18:20:15
Dobrý den, nevím, jestli myslíte mně, je tady Jan víc. Já jsem ta, co místo výměny slovíček a návodů doporučovala návštěvu logopeda. Přemýšlím o Vašem problému a doufám, že už jste se dostali na odborné pracoviště. Věřte, že to zvládnete, i když v tuto chvíli je těžké stanovit diagnózu i jak se bude řeč Vašeho chlapečka dál vyvíjet. Omlouvám se za pozdní odpověď, napadlo mě úplně náhodou znovu si pročíst diskusi. Ráda se s Vámi spojím, i když pomoci Vám nejspíš nebudu moct, jsem ze severních Čech, tak jedině poradit. Můžete mi napsat na adresu: spcrumburk@centrum.cz. Zdravím Vás, Jana
24.1.2009 1:43:27
Moje šílená čtyř a půl letá dcera zase nezvaře hubinku. Nákup znamená bez ohledu na množství věcí co potřebujeme hodinu a půl, protože nejmíň se třema babičkama zapřede rozhovor na jakékoliv téma a já holt nemám tu asertivitu (to srdce) ji prostě odvézt na tom vezejku pryč. Vím že je to trochu od tématu, ale momentálně jsme obě nemocné, já už normálně v pracovním procesu, odvyklá celodenní společnosti ratolesti a fakt šílím!!! Tím množstvím vyřčených slov si, pravda, vypilovala výslovnost, takže logopedie nám nehrozí. Nejdéle jí trvalo L, horní zuby si pokládala na jazyk místo špičky za zuby. Už jsme podomácku napravily. Hodně štěstí všem se řečí, ale jen do určité únosné míry! ~x~
23.1.2009 21:54:09
No tak to mas problem hlavne sama ze sebou, joo zakomplexovanej clovek to ma v zivote tezky~:-D
Líza
18.1.2009 8:26:34
Chceš říct, že tvůj chudáček studující manžel si od tebe mimino vezme na pět minut jednou za dva měsíce? Tak s tím něco dělej, nejde jen o logopedii, to je jen jeden, možná první, z problémů, které za tohoto stavu věci budou neřešitelné.
17.1.2009 23:46:01
Milá paní Jano, máte mé velké sympatie...díky za profesionální názor... i když sama hltám "rozumy" a snažím se najít podobnost "našemu problému", netrpělivě očekávám objednanou a doporučenou návštěvu logopeda s naším 26.měsíčním Samuelkem. Je předčasně narozený (v 30.týdnu), dosud nekouše, pouze ukusuje a stačuje sousto, které velké polyká, nebo nosí v puse tak dlouho, až jej nenápadně někde vyplivne...
"povídá" hodně, opakuje, hlavně dlouhá slova -popelnice, brambory, elektrika...vysloveně se mu dlouhá slova líbí, ale nikdo mu nerozumí kromě nás...na procházkách všechno pojmenovává, pokud si doma sami neřeknem, kde jsme a co s ním viděli, druhý s ním má problém "vydržet", protože nerozumí tomu, o čem "povídá", čteme, říkáme říkánky, ale veškerá jeho znatelná mluva je "B", "K"... a po dvuleté kontrole v Motole jsme dostali doporučení na patlavost a kousání právě k logopedovi...
Když zachraňovali ještě ne 1,5 kg dítě a následně pak ještě nemocné, věřili jsme v zázrak a našim lékařům, dneska věříme především odborníkům (a samozřejmě lékařům) a pak taky hodně sami sobě, že to společně zvládnem... každá rada potěší, ale zdravý rozum si musíme zachovat my dospělí a tedy i zodpovědní za děti...
Potěší mě vzájemné napojení na Vás.
Albí
17.1.2009 23:20:15
Milá Limai, či jak si přezdíváš,
když poučuješ, jak by si maminky měly zopakovat čtení, nechtěla by sis pro změnu zopakovat pravidla pravopisu?
17.1.2009 23:18:12
Milá Limai, či jak si přezdíváš,
když poučuješ, jak by si maminky měly zopakovat čtení, nechtěla by sis pro změnu zopakovat pravidla pravopisu?
Milada.
17.1.2009 23:05:12
La Pepo,

jo, já to chápu tak, že to jsou cviky na rozhýbaní jazyka, tj. třeba takové to olizování rtů, "počítání" zoubků jazykem, špulení rtů (říkají tomu dělání kapříka ~:-D), taky děti mohou něco lízat (nutelu nebo tak něco)..už si to všechno nepamatuju.
A jak píšeš, tohle se venku dělat nedá ~a~~a~

 Příspěvky 110 z 79 [Dalších 69 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.