| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Představy a realita mých porodů

 Příspěvky 110 z 72 [Dalších 62 >>]
kili
  • 
19.1.2009 14:25:06
Když akademik Dion vycházel z Akademie, přidal se k němu jeden sprostý člověk a provázel ho pak po cestě a častoval urážkami. Když pak Dion vcházel do svého domu, zvolal onen neurvalec : "Ty mi na to nic neřekneš ?!" a Dion odvětil : "Vůbec nic".
cizinka1
19.1.2009 11:37:23
Kili,

Precetla jsem tvuj clanek, na ktery jsi Fridu odkazal, a musim poznamenat, ze nesouhlasim.

Za prve, jde o nestastne polozenou otazku. Proc BUD klient NEBO pacient? Muze byt 1) pouze klient (dite a jeho rodic na preventivni prohlidce. Zdrave dite neni pacient, proto ze netrpi; 2) pouze pacient (clovek, ktereho jsi nasel nahodou ranenenho u silnici. Poskytujes mu odbornou pomoc, ale neni to klient, protoze o pomoc nepozadal a zaplaceno mit nebudes.) 3) klient a zaroven pacient. (Dite se slepakem).

Oduvodneni pacienta je narcisticka sebechvala. Trefne popisujes promenu slov ve svem zivote, to te poznamenalo. Jsi zil v dobe, kdy bylo bezne se bat premyslet, definovat sve zajmy, presne oznacit co a do jake miry vis, a na zaklade ceho. Doposud mas iracionalni strach ferove zdelit KLIENTOVI (ktery zaroven je pacientem) co mu muzes poskytnout a s jakou vyhlidkou. Lpis spise na roli tajemneho kouzelnika, ktery poskytuje pomoc.

Vtira mi cosi biblickeho, o 40 letech nutneho tulactvi, aby vymrela generace, ktera se boji svobody a pravdy. Touzis po zlatem teleti, a delas si ho sam ze sebe.
Andrea - 9měs. holčička
  • 
19.1.2009 10:29:16
Musím říci, že jsem toto ani číst nechtěla, ale nemyslím, že by vše bylo "špatnou prací personálu" pocity obou rodičů - jak maminky, tak tatínka jsou velmi rozjitřené a proto jsou pak některé pocity jsou víc negativní než ve skutečnosti bylo. Máme 9 měsíční holčičku a díky personálu jak lékařů, tak asistentek se narodila krásná zdravá holčička, zrovna se měnily směny (zažili jsme to s manželem dokonce 2x jednou, když nás přijímali a podruhé, když jsme rodili) - všichni dodělali svoji práci do konce a paní doktorka i por.asistentka tam s námi byly víc než hodinu přesčas. Porod nebyl vůbec snadný - ba spíše nelehký - klešťový a musím říci, že šití bylo více než obvykle, ale díky podpoře personálu a hlavně manžela jsme to všichni zvládli. Dceru mi dali po porodu, na prsa - jen na chviličku, protože byla podchlazená a musela do inkubátoru, ale i nám ji na chvíli nechali pochovat - u tatínka, kdy jsem sbírala síly na ten dlouhý maraton - mateřství. Na konec porodu, zde byli všichni lékaři, dětská lékařka a asistentka cca 12 lidí - no byli jsme vyděšeni. Paní doktorka byla skvělá a nakonec jsem na šití nemusela ani pod narkózu, jak to původně mělo být. A k tomu, že to běží jak na běžícím pásu??? Promiňte - rodila jsem v termínu, kdy všechny porodnice měly přeplněno Praha byla celá přeplněná a nebrala žádné pacienty - já byla předposlední a noc před tím se posílalo až do Vrchlabí dost daleko, tak bych byla ráda, a to určitě není pro maminku moc pěkné a rozhodně to miminku neprospěje - narodit se v sanitce - a děkuji bohu, že mě vzali pokud mě nebo někomu o 10 minut zkrátili radovánky z porodu a jestli to pomohlo i jiné mamince jsem moc ráda...

kili
  • 
18.1.2009 14:09:48
- napsala, že souhlasí, ale to není podstatné, nemám o komunikaci s touto osobou jediný zájem.
- u přání není ani tak důležitá slušnost jeho formy jako upřímnost obsahu a já nemám nejmenší důvod takovou upřímnost předjímat, kdežto mám vícero důvodů předpokládat její opak. K pojmům Nový rok a klient jsem se nevyjádřil nikterak nepatřičně.

18.1.2009 13:41:02
Ach jo Kili, proč hned tak nepříjemná reakce? Frida napsala jen názor, s kterým vy nesouhlasíte. A slušně vám popřála...
madelaine
18.1.2009 13:30:48
díky za tento příspěvek ~R^
Renata,2 děti
  • 
18.1.2009 13:24:05
z příběhů mých známých opravdu vyplývá, že cca v polovině případů se placenta pomaleji a hůře odlučuje (po dříve provedené kyretáži), doporučuje se co vyčkat a "nejít" na to silou - jak psali - čekat i 2 hodiny. chce to asertivně vytrvat na svém. hodně zdaru! Renata
kili
  • 
17.1.2009 22:43:25
- je mi lhostejné, s čím zrovna Vy souhlasíte nebo nesouhlasíte

- pacient, vyžadující neodkladnou péči, je do pasivního postavení určen svým zdravotním stavem a uvědomění toho není podceňováním, ale nezbytností

- co s kým oba dobře víte je mi celkem jedno, nemám za smysluplné čekat na nějaký aktivní přístup
pacienta, jehož zdravotní stav vyžaduje neodkladnou péči

- jak mně bylo na Nový rok, to je jen moje věc, můj náhled na označení paciáenta za klienta najdete na

http://neviditelnypes.lidovky.cz/zdravotnictvi-pacient-nebo-klient-d5y-/p_spolecnost.asp?c=A060430_112121_p_spolecnost_wag
17.1.2009 18:48:36
Miky, nelze opravdu vyloučit, že se to bude opakovat a placenta bude v děloze "držet". Navíc opakované kyretáže tomu mohou přispět. ~;((
zdravotnice porodnicodomorodka
17.1.2009 13:56:57
Kili, po dlouhé době s lecčíms v příspěvku souhlasím, ale naprosto nesouhlasím s tlačením klienta do pasivní role a to i při urgentní péči!

Mmch, proč přicházet apriori s bezmeznou důvěrou? Proč takto klienty podcenovat? Proč je nepodorovat v aktivním přístupu, v hledání možností i ve vybírání si ošetřujícícho personálu? Vždyť oba dobře víme, že aktivní přístup podoruje úzdravu, tak proč si takto podkopávat nohy?

Hodně zdraví v Novém roce a taky hodně aktivních a spokojených klientů přeji!
 Příspěvky 110 z 72 [Dalších 62 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.