| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Staré dobré rady do nového roku...

 Příspěvky 110 z 78 [Dalších 68 >>]
yyy
  • 
7.1.2009 10:41:51
Souhlasím, já se teď tak nadřu...
xxx
  • 
6.1.2009 22:23:14
tak tak, typ brežněv? Kde jsou ty zlaté časy, kdy nebylo v módě holení...
yyy
  • 
6.1.2009 9:33:58
Tak strašné to zase není, porost je sice na nečekaných místech, ale poměrně krátký.
xxx
  • 
5.1.2009 14:42:45
A culíky na nohách si neděláš?
yyy
  • 
5.1.2009 13:38:21
A já jo a dokonce mám srostlé obočí vzájemně a dokonce i s vlasy!!! A to fakt nekecám.
Jana 2 děti
  • 
5.1.2009 9:51:28
Je to hodně individuální. Já rodila obě děti klasicky, na porodním lůžku a pocit na tlačení jsem měla opravdu silný. Dokonce pro mně byla i poloha v polosedu velmi příjemná a to jsem vyzkoušela asi tři jiné. První porod trval sakum prdum 2 hodiny, druhý byl delší ( větší dítko) 4 hodiny.
4.1.2009 18:27:26
Jsem ráda za tento článek a jsem ráda, že zde několik mamin potvrdilo svou osobní zkušeností, jak dirupce vaku blan zkomplikovala jejich porod.

Mám první dva porody vyvolávané - u prvního mi byl podáván oxytocin do žíly a porodní bolesti byly opravdu nesnesitelné. Tak nesnesitelné,že jsem žadonila o císařský řez a doktoři se mi tehdy (v Podolí) vysmáli.

Druhý porod také vyvolávaný, ale bez oxytocinu - porodní bolesti byly snesitelné do doby, než lékařka provedla dirupci vaku blan. I pak byly bolesti snesitelnější než u porodu prvního.

Třetí porod - začal spontánně a porodní bolesti byly velmi snesitelné - tak snesitelné, že jsem mohla vtipkovat s přítelem a lékařem v sanitce a uvědomovat si, jak se těším na miminko. Bez léků a vyvolávání jsem se otevřela na 9,5 cm za necelé dvě hodiny! Bohužel jsem se v této chvíli nechala proti své vůli a přání v porodním plánu přemluvit lékařkou (pod psychickým nátlakem) k dirupci vaku blan. Chyběl mi půlcentimetr do úplného otevření. Porod se tím ovšem zkomplikoval - došlo k ohrožení dítěte, muselo rychle ven a mně přitom přešly kontrakce....

Vy, které jste už rodily, si jistě umíte představit, jaké to je tlačit bez pomoci kontrakcí a proti ne zcela zašlé děložní brance, když ve vás má doktorka téměř celou ruku, silou vám roztahuje děložní hrdlo, aby mohla projít hlavička a skanduje jak na olympiádě, dělejte tlačte!
Dodnes si vyčítám, že jsem na svém přání nenechat si propichovat vak blan netrvala. Můj poslední třetí porod mohl být nádherným zážitkem; takhle mám v hlavě vzpomínku na téměř hodinové a velmi bolestivé tlačení.

Takže radím všem budoucím rodičkám, vezměte si k porodu dulu, manžela nebo aspoň kamarádku, která vše, co budete chtít, za vás na porodním sále vyhádá. Pro rodičku je opravdu obtížné se s někým hádat ve chvíli, kdy máte silné kontrakce.

Belatrix+A(10/09)+J(09/11)
4.1.2009 12:05:24
Proč si myslíš, že je to risk?
3.1.2009 23:04:28
Bumbi, když popisuješ svůj druhý porod, jako bys psala o tom mém taktéž druhém:-). Sice nemůžu říct, že by to bylo bezbolestné, ale v tom kleče na příjmu u pc se mi to zadařilo, holt Vrchlabí je Vrchlabí:-)~;). A měla jsem štěstí na zkušenou porodní bábu:-) paní Konvalinovou. Druhá PA byla trošku v šoku, pracovala tam pouhé tři týdny:-).
michelinablu
3.1.2009 21:51:18
Naprosto stejná zkušenost...
Nechtěla jsem protrhnout vak blak, ale lékařka, která mě přišla vyšetřit ( docentka a proděkanka z lékařské fakulty...), když jsem měla hrdlo na 6 cm, trvala na tom, že je to postup lege artis, že pokud zákrok odmítnu, vážně ohrožují zdraví svého dítěte, údajně proto, že jsem přenášela...byla na mě naléhavá, nepříjemná, byla jsem v hrozném stresu, nakonec jsem souhlasila, přestože jsem to neměla v porodním plánu a dodnes toho lituji Po protržení vaku blan se totiž porod ( který do té doby probíhal poměrně rychle) v podstatě zastavil - tedy silné kontrakce jsem měla pořád dál, ale hrdlo se téměř přestalo otevírat, porodila jsem až za 9 hodin po provedené dirupci vaku blan, museli mi několik hodin dávat pak oxytocin, zhoršovaly se ozvy, dcera se narodila ve špatném stavu, musela být 2 dny nepřetržitě v kyslíkovém inkubátoru, začala jsem ji tedy kojit hodně pozdě, z čehož pak plynula spousta problémů s kojením... prostě bylo to strašné, nejhorší na tom je, že jsem si jistá, že pokud by k protržení vaku blan nedošlo uměle, porod by dopadl mnohem lépe a nestal se jedním z mých nejhorších zážitků v životě. A to píši jen o sobě a ne o tom, co asi musela prožít dcera.
Chtěla bych ještě další dítě, děkuji autorce hlavního článku za podnětné informace, jen mě utvrdila v tom, že dirupci za normálních okolností opravdu NE i když jí doporučuje "zkušená" paní docentka.
 Příspěvky 110 z 78 [Dalších 68 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.