| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Bezdětná manželství

 Příspěvky 110 z 182 [Dalších 172 >>]
Ivana
  • 
27.1.2008 18:42:05
Zdravím všechny. Zvláště ty, kteří se cítí na pokraji svých sil z důvodu nepochopení okolím, protože ještě stále nemají své dítě. My si tuto volbu přece nevybrali. A vím přesně, že právě my jsme pro početí vlastního dítěte udělali absolutní maximum - možná tolik, co si většina šťastných rodičů z našeho okolí nedokáže představit a tolik věcí, o kterých snad oni ani netuší, že vůbec existují.... Ti, co se dlouhodobě snaží o vlastní mimčo, moc dobře ví, o čem je tu řeč. První krok: vitamíny, druhý krok: symtotermální metoda, třetí krok: cvičení Mojžíšové, čtvrtý krok: návštěva kliniky se zjištěním výsledků, pátý krok: léčba,... atd, atd. Po několika letech, po několika negativních výsledcích, po dvou spontánních potratech; po zjištění, že vlastně všichni naši přátelé už mají děti a většina čeká druhé, po těch tisících lítostivých pohledů, po tom všem a ještě navrch po těch jejich skvělej radách, mám chuť je poslat do pi... Možná si teď říkáte, že nejsem zrovna slušná dívka (nebo že by už konečně žena?), jenže v této situaci je to tak těžký.... Rozumíte mi? Křičím "Pomooooc", ale ono furt nic. Nemáte pistol? Nebo aspoň provaz? Pomůže mi víc, když budu brečet nebo když se budu smát?? Třeba jako skřet anebo rovnou jako idiot - ikdyž v tom asi už nebude tak velký rozdíl. Máte radu? Plodnou radu? Co opravdu pomáhá? A kam se poděli všichni naši přátelé? Bylo jich tolik a právě se mi zdá, že tu není žádný z nich.... Věrný mi zůstal jen můj manžel - a za to velký dík - jenže ten by tu pistol uvítal snad ještě víc než já.
babies
  • 
3.8.2007 0:03:25
Našla jsem skvělý obchod s dětským a kojeneckým oblečením dováženým z USA. Super ceny! www.babies.cz
2.8.2007 21:24:31
Dnes jsem si přečetla ten hrozný zážitek Valérie. Je mi to hrozně líto. Já s manželem mohu bohudík mít jen a jen ty nejlepší vzpomínky na asistovanou reprodukci. Není na tom sice nic hezkého, že se nám to nepovedlo přirozenou cestou, ale opravdu lékařům a sestrám můžem být vděčni za jejich ochotu a hlavně za celé léčení. Při každé návštěvě nám bylo vše dokonale vysvětlené, popsané, jak a co se bude dít a léčit. Byli jsme sice na mnoha vyšetření, stálo nás to mnoho úsilí, ale to dva lidé, kteří chtějí mít potomka, obětují. I my jsme to zkusili a jak se říká trpělivost přináší ovoce. Je pravda, nebylo to vůbec lehké, ale víme, že to za to stálo. Opravdu jim jsme vděčni, protože jinak bychom spolu potomka nikdy neměli. Jsem v 5 měsíci a kousek a víme, že to bude holčička. Chtěla bych, nebo aspoň přeju všem ostatním, kteří se bohužel dostanou do stejné situace, aby neházeli flintu do žita a vyzkoušeli plně všechno, aby věděli, že proto udělali vše. Stojí to za to a je to nádherný pocit!! Přeju hodně štěstí všem!!!
2.8.2007 21:22:08
Dnes jsem si přečetla ten hrozný zážitek Valérie. Je mi to hrozně líto. Já s manželem mohu bohudík mít jen a jen ty nejlepší vzpomínky na asistovanou reprodukci. Není na tom sice nic hezkého, že se nám to nepovedlo přirozenou cestou, ale opravdu lékařům a sestrám můžem být vděčni za jejich ochotu a hlavně za celé léčení. Při každé návštěvě nám bylo vše dokonale vysvětlené, popsané, jak a co se bude dít a léčit. Byli jsme sice na mnoha vyšetření, stálo nás to mnoho úsilí, ale to dva lidé, kteří chtějí mít potomka, obětují. I my jsme to zkusili a jak se říká trpělivost přináší ovoce. Je pravda, nebylo to vůbec lehké, ale víme, že to za to stálo. Opravdu jim jsme vděčni, protože jinak bychom spolu potomka nikdy neměli. Jsem v 5 měsíci a kousek a víme, že to bude holčička. Chtěla bych, nebo aspoň přeju všem ostatním, kteří se bohužel dostanou do stejné situace, aby neházeli flintu do žita a vyzkoušeli plně všechno, aby věděli, že proto udělali vše. Stojí to za to a je to nádherný pocit!! Přeju hodně štěstí všem!!!
hanka 25tt
  • 
29.5.2006 13:08:50
je to krásný příběh se "Stastným začátkem". Moc moc gratuluji.
Hanka
Monika Netalová ,dvě děti
  • 
25.5.2006 23:05:53
na těhotenství jsme čekali přes dva roky.nakonec jsme skončili na klinice asistované reprodukce.po řadě vyšetření a testů jsme byli odkázáni na IVF.následovala příprava spousta léků,injekcí.Pořád jsem žila v naději že si miminko "uděláme" samy.nakonec jsem se dostala až k odběru vajíček a tzv. mimotělního oplodnění.po odběru vajíček následoval za pět dní transfér,kdy oplodněné vajíčko se vloží spět do dělohy.zaváděli mi dvě vajíčka,čekala jsem dvojčátka.lékař mi řekl že jsem 18 dní těhotná a mám se chovat jak 80ti letá babička.za šestnáct dní na to jsem si měla udělat těhotenský test.strašně sem se bála,ze bude negativní a tak jsem se ráno v ten den D vyplížila z ložnice a s velkým očekávání "počůrala ten malý proužek papírku. jedna minuta dokáže být opravdu někdy hrozně dlouhá A bylo to tu!!! můj těhotenský test vzšel pozitivní.byla sem tak šťastná až do okamžiku kdy jsem si vzpoměla na slova lékaře.že pozitivní test nemusí ještě vůbec nic znamena.obědnala jsem se na další kontrolu kdy lékař udělal ultrazvuk a oznámil Nám že je to jednočetné těhotenství,byla sem tak šťastná,že jsem se zapoměla zeptat kam se podělo to druhé embrio.následovala ještě jedna návštěva po které mě z institutu předeli do péče mého ginekologa.Celé těhotenství jsem musela docházet na rizikovou ambulanci,každé takové těhotenství se automaticky bere jako rizikové.A můj velký den nastal 10.3.2005 v Plzni-na Slovanech se mi ve 02:50h.narodil syn Ondřej.Rodit jsem začala okolo 23:00 h.Bzl to POROD ale nic co by se nedalo vydržet.
Monika Netalová ,dvě děti
  • 
25.5.2006 23:05:40
na těhotenství jsme čekali přes dva roky.nakonec jsme skončili na klinice asistované reprodukce.po řadě vyšetření a testů jsme byli odkázáni na IVF.následovala příprava spousta léků,injekcí.Pořád jsem žila v naději že si miminko "uděláme" samy.nakonec jsem se dostala až k odběru vajíček a tzv. mimotělního oplodnění.po odběru vajíček následoval za pět dní transfér,kdy oplodněné vajíčko se vloží spět do dělohy.zaváděli mi dvě vajíčka,čekala jsem dvojčátka.lékař mi řekl že jsem 18 dní těhotná a mám se chovat jak 80ti letá babička.za šestnáct dní na to jsem si měla udělat těhotenský test.strašně sem se bála,ze bude negativní a tak jsem se ráno v ten den D vyplížila z ložnice a s velkým očekávání "počůrala ten malý proužek papírku. jedna minuta dokáže být opravdu někdy hrozně dlouhá A bylo to tu!!! můj těhotenský test vzšel pozitivní.byla sem tak šťastná až do okamžiku kdy jsem si vzpoměla na slova lékaře.že pozitivní test nemusí ještě vůbec nic znamena.obědnala jsem se na další kontrolu kdy lékař udělal ultrazvuk a oznámil Nám že je to jednočetné těhotenství,byla sem tak šťastná,že jsem se zapoměla zeptat kam se podělo to druhé embrio.následovala ještě jedna návštěva po které mě z institutu předeli do péče mého ginekologa.Celé těhotenství jsem musela docházet na rizikovou ambulanci,každé takové těhotenství se automaticky bere jako rizikové.A můj velký den nastal 10.3.2005 v Plzni-na Slovanech se mi ve 02:50h.narodil syn Ondřej.Rodit jsem začala okolo 23:00 h.Bzl to POROD ale nic co by se nedalo vydržet.
Monika Netalová ,dvě děti
  • 
25.5.2006 23:05:40
na těhotenství jsme čekali přes dva roky.nakonec jsme skončili na klinice asistované reprodukce.po řadě vyšetření a testů jsme byli odkázáni na IVF.následovala příprava spousta léků,injekcí.Pořád jsem žila v naději že si miminko "uděláme" samy.nakonec jsem se dostala až k odběru vajíček a tzv. mimotělního oplodnění.po odběru vajíček následoval za pět dní transfér,kdy oplodněné vajíčko se vloží spět do dělohy.zaváděli mi dvě vajíčka,čekala jsem dvojčátka.lékař mi řekl že jsem 18 dní těhotná a mám se chovat jak 80ti letá babička.za šestnáct dní na to jsem si měla udělat těhotenský test.strašně sem se bála,ze bude negativní a tak jsem se ráno v ten den D vyplížila z ložnice a s velkým očekávání "počůrala ten malý proužek papírku. jedna minuta dokáže být opravdu někdy hrozně dlouhá A bylo to tu!!! můj těhotenský test vzšel pozitivní.byla sem tak šťastná až do okamžiku kdy jsem si vzpoměla na slova lékaře.že pozitivní test nemusí ještě vůbec nic znamena.obědnala jsem se na další kontrolu kdy lékař udělal ultrazvuk a oznámil Nám že je to jednočetné těhotenství,byla sem tak šťastná,že jsem se zapoměla zeptat kam se podělo to druhé embrio.následovala ještě jedna návštěva po které mě z institutu předeli do péče mého ginekologa.Celé těhotenství jsem musela docházet na rizikovou ambulanci,každé takové těhotenství se automaticky bere jako rizikové.A můj velký den nastal 10.3.2005 v Plzni-na Slovanech se mi ve 02:50h.narodil syn Ondřej.Rodit jsem začala okolo 23:00 h.Bzl to POROD ale nic co by se nedalo vydržet.
Monika Netalová ,dvě děti
  • 
25.5.2006 23:05:39
na těhotenství jsme čekali přes dva roky.nakonec jsme skončili na klinice asistované reprodukce.po řadě vyšetření a testů jsme byli odkázáni na IVF.následovala příprava spousta léků,injekcí.Pořád jsem žila v naději že si miminko "uděláme" samy.nakonec jsem se dostala až k odběru vajíček a tzv. mimotělního oplodnění.po odběru vajíček následoval za pět dní transfér,kdy oplodněné vajíčko se vloží spět do dělohy.zaváděli mi dvě vajíčka,čekala jsem dvojčátka.lékař mi řekl že jsem 18 dní těhotná a mám se chovat jak 80ti letá babička.za šestnáct dní na to jsem si měla udělat těhotenský test.strašně sem se bála,ze bude negativní a tak jsem se ráno v ten den D vyplížila z ložnice a s velkým očekávání "počůrala ten malý proužek papírku. jedna minuta dokáže být opravdu někdy hrozně dlouhá A bylo to tu!!! můj těhotenský test vzšel pozitivní.byla sem tak šťastná až do okamžiku kdy jsem si vzpoměla na slova lékaře.že pozitivní test nemusí ještě vůbec nic znamena.obědnala jsem se na další kontrolu kdy lékař udělal ultrazvuk a oznámil Nám že je to jednočetné těhotenství,byla sem tak šťastná,že jsem se zapoměla zeptat kam se podělo to druhé embrio.následovala ještě jedna návštěva po které mě z institutu předeli do péče mého ginekologa.Celé těhotenství jsem musela docházet na rizikovou ambulanci,každé takové těhotenství se automaticky bere jako rizikové.A můj velký den nastal 10.3.2005 v Plzni-na Slovanech se mi ve 02:50h.narodil syn Ondřej.Rodit jsem začala okolo 23:00 h.Bzl to POROD ale nic co by se nedalo vydržet.
27.4.2006 15:06:45
Já mám teda dobré zkušenosti.Ikdyž nám už 2IVF nevyšly přístup lékařů v nemocnici OL byl dobrý a tvé zážitky jsem nikdy nezažila.Dokonce jsem zažila,že před odběrem vajíček mě přišla má lékařka povzbudit a dokonce mě chytla kolem ramen.Takže mé zkušenosti s přístupem lékaře a všech potřebných kolegů byl u mě dobrý
 Příspěvky 110 z 182 [Dalších 172 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.