| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vše, co bych bývala měla vědět o porodu a roli matky

 Příspěvky 110 z 134 [Dalších 124 >>]
vymolka
5.12.2009 18:20:33
mam dvomesicni holcicku, za kterou sice nemusim behat, ale njvic casu zabere ji uspat. nejde jí nechat jen tak lezet v postýlce a delat si své věci v domácnosti. to dítě nejen vyžaduje ale i potřebuje stimulaci a ne bezduché ležení. Malá mi usne nejlépe jen v kočárku a na hlídání nikoho nemám, rodiče jsou daleko. Dopoledne , pokud chci uvařit, mám malou v klokance, jinak není šance. Do toho studuji VŠ, takže mám co dělat. Co se týče článku, přijde mi trochu nadnesený.
9.11.2008 17:27:23
Koncept kontinua je ta největší slátanina jakou jsem v životě četla. Funguje tak maximálně v nějaké indiánské rodině, která nemá na starosti nic jiného než si hrát a krmit dítě. V dnešní české rodině s dvěma a více dětmi toto nelze praktikovat. Omlouvám se že vůbec reaguji na něco, co tu vlastně stejně nemá co dělat, ale při propagaci této kraviny nelze jinak!!!!!

Jinak článej je moc super. Krásná nadsázka, se kterou mohu jen souhlasit. Smam mám 7mi měsíčního prcka a žádná procházka růžovou zahradou to tedy není :-))))):-D
Bobina
  • 
30.10.2008 20:57:00
Článek mě úžasně pobavil. Při těhotenství jsem četla akorát jednu knihu, více informací jsem nečerpala ani z knih, ani z internetu, protože jsem nechtěla mít zmatek. Stačily mi rady od kamarádky a můžu říct, že jsem udělala dobře. Nicméně i jedna kniha mi stačila k tomu, že mě bavily pasáže, kde psali, jak se všechno zvládá levou zadní, jak si má maminka udělat čas na sebe, jak se má zapojit manžel a příbuzenstvo...atd...atd...realita je jiná a přesně sedí tomu, co píšete. I když musím říct, že moje dcera je hodná a díky tomu, že mi brzy zmizelo mléko začala i spát celou noc. Takže jsem přes den nebyla unavená a měla jsem i čas si dát ráno sprchu a vyčistit si zuby a dát si v klidu snídani. Manžel mi taky hodně pomáhá, co může, nesedím pořád doma, mám čas i na sebe a o to je to mateřství hezčí. Bůh ví, jak to bude s druhým dítkem. Ale mám kamarádky, které to s dětmi měli těžší a Váš článek jim sedí přesně na míru.
Jana - ještě nic
  • 
30.10.2008 11:53:18
VAŠE OBLEČENÍ

1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.

2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.

3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

JMÉNO DÍTĚTE

1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.

2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Agáty. Můžete to být klidně i vy.

3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

PŘÍPRAVA NA POROD

1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.

2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že dýchání posledně vůbec nepomohlo.

3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

VÝBAVIČKA

1. dítě - Oblečky na novorozeně předem vyperete, sladíte je podle barev a srovnané uložíte do skříňky.

2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.

3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, není-liž pravda ?

STAROSTLIVOST

1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.

2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že se nářkem vzbudí prvorozeně.

3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

AKTIVITY

1. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.

2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.

3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

ODCHODY Z DOMOVA

1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.

2. dítě - Před tím než odejdete nezapomenete zanechat telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.

3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

DOMA

1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.

2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.

3. dítě - Strávíte část dne schováváním se před dětmi.
andreáš
29.10.2008 14:14:32
super článek, díky za něj, po celou dobu jsem se usmívala a za pár týdnů budu vědět mnooooohem víc a úsměv zmizí z tváře, ale těším se na to:))
Magda&Kristynka(2roky)
  • 
29.10.2008 13:03:13
Ahoj Johanko, jsi ta co prispela clankem. Promin, ted si nepamatuju, jak se jmenoval, ale vypravela jsi jak si chtela porodit doma v kruhu tvych kamaradek a nakonec jsi rodila nekde v centru Zena Zene? Moc rada bych si s tebou popovidala. Obdivuji tvou klidnost, tedy pri sesti detech je to asi uplna samozrejmnost :-) Moc by me potesilo, kdyby jsi mela cas a chut, jestli by si me napsala mailik magda.contini@gmail.com Budu fakt moc rada. Magda
Magda&Kristynka(2roky)
  • 
29.10.2008 12:57:28
Se vsim respektem a obdivem, ze to vsechno zvladnes..... cos sis jako myslela? Mit deti neni nikdy prochazka ruzovym parkem, jak to vypada v tehotenstvi. A predstav si, ze bys mela do toho vseho dalsiho tak 3 - 5ti letyho raubire.....
Ale jestli te muzu potesit, deti, ktere jsou velmi narocne (jako je ten tvuj "bodyguard";) kdyz jsou starsi (treba jako moje dcera) ti to vrati, bude strasne fajn. Mluvim z vlastni zkusenosti. I moje dcera byla celkem silenost a jeste furt je to takova "hyperaktivka", ale svou vtipnosti a inteligentnosti nam to mnohocetne vraci.
29.10.2008 12:03:30
Obecně platí rovnice jedno dítě = žádné dítě, ale pouze tehdy, to první dítě není prudič :-))

První dcerka byla.... Doma spala v postýlce max 20 minut, jinak neskutečně řvala, musela se chovat. Když jsem nejela ven, spala mi 3x20 minut...Tudíž moje dny probíhaly následovně: budíček, krmení, spánek do cca 8:30, rychlá snídaně a sprcha (plačící dcerka ve vajíčku v koupelně), rychle ven s kočárkem, kde jsem drndala asi do 11 hodin. Pak rychlý oběd, dcerka spala 20 minut postýlce po asi půlhodině řevu. Rychle opláchnout nádobí a s řevem opět ven, kde mi zlatíčko opět usnulo. Ale pozor, kočárek musel jet, ne stát. Jakékoli zastavení znamenalo další pláč.... Tohle trvalo asi do 8 měsíců....
Druhá dcerka pravý opak. Prospala mi den. Ale ta první byla doma, takže jsem si fakt neodpočinula. Místo školky marodila, asi aby si nás užila :-)) Kdyby ale chodila do školky, tak bych si užívala volna :-))
Já nemůžu 100%ně tvrdit, že s příchodem druhého dítěte jsem měla najednou plné ruce práce. Jediné, o co jsem skutečně přišla, je možnost sbalit se a vyrazit "bezstarostně" na couračku na nákupy.
Mít holky v opačném pořadí, asi bych mluvila jinak :-))
Katuka+Vítek11/06+Danek10/09
28.10.2008 22:34:31
Já jsem před porodem nastudovala lecos, z čehož jsem si utvořila tuto představu
a. bez popraskaných bradavek to nepůjde
b. mléka nebude nikdy akorát, resp. kojit budu i po hodině
c. slovo noc vyškrtnu ze slovníku
d. odpoledne přivítám v noční košili
e. pravděpodobně prodělám poporodní blues
f. šestinedělí rovná se horor
Skutečnost u nás doma
a. sice mě synek občas lehce hryzal, ale bez následků a mé bradavky nikdy nebyly v takové kondici
b. mléčné zásobování se vyladilo, než jsme odcházeli z porodnice, neb synek byl savec se sacím výkonem odsávačky mléka
c. v noci se budil, ale jen na to mléko a časem jsem se naučila kojit poloprobuzená a nědy usnula dřív než dopil
d. protože má ranní toaleta nevyužívá vymožeností kosmetiky, do přijatelného stavu jsem se stíhala uvést vcelku bez problémů
e. poporodní blues se nekonal, byla jsem natolik v šoku jak nám to jde, že než jsem se vzpamatovala hormony se uklidnily sami, no také jsem si poplakala a některé věci řešila více než jindy, ale v mezích od psychiatrické ordinace
f. nějak mě nepřišlo, že by do a po šestinedělí nastala nějaká výrazná změna
Pokud si někdi řekne šťastná to matka, tak určitě ta šťastná souhra v tom byla a možná že jsem si ledacos odpracovala už před a při porodu, takže to co následovalo, byla jen procházka růžovým sadem. Také mi pomohlo důkladně se zamyslet co a jak budu dělat a postupně si vybudovat ve věcech systém, abych se nestresovala zbytečným honěním na poslední chvíli.
Dobrou Katuka
28.10.2008 17:27:51
CO SOM ROBILA CELY DEN
 Příspěvky 110 z 134 [Dalších 124 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.