| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vaše knižní recenze - 1. díl

 Příspěvky 110 z 80 [Dalších 70 >>]
stonožka Maťula12/01,Kubík8/05
20.10.2008 10:07:23
Tak já moc ráda vzpomínám na Káju Maříka (jak už tu někdo zmiňoval). Mám všech (myslím 9?) dílů + další volná pokračování, kde už má Kája velké děti a taky vnoučátka. Pak ještě vyšla taková tenká brožovaná knížka, jak to bylo s Kájou dál za komunistů a co dělá teď (teď už teda asi nežije). No a taky jsem po mamince zdědila první 2 díly Gabry a Málinky (a pak postupně naši dokoupili zbytek) - to jsem mooc ráda četla. Ještě se mi líbil Dům u nemocnice tuším od Stýblové? Vím, že byl i zfilmovaný a pořád čekám, že ho uvidím v televizi. Hrála tam myslím Medvecká... A z dětsví je to mnohokrát vzpomínaná Krása nesmírná, Honzíkova cesta, Deník kocoura Modroočka... Synovi se líbí knížky o Ferdovi Mravencovi - Ferda cvičí mraveniště apod a taky Brouk Pytlík. Jo a pak ještě zdědil Jak jel Vítek do Prahy - to se mu taky líbilo. A někdo tady psal o knížce Bráška Lajdáček - na tu si taky vzpomínám, tu měl nejradši můj brácha. Tak si to od něj určo půjčíme.
MSteflova
19.10.2008 22:13:02
byla má oblíbená. Knížku jsem četla pořád dokola až byla celá ušmudlaná a polorozpadlá.
Amálka
  • 
19.10.2008 21:37:49
Tak jsem si vzpoměla na " Haló Jácíčku"... je taky od Daisy Mrázkové. Jsou to krásné a něžné knížky, které pochopí i děti a dospělý v ní můžou najít spoustu moudra.
My jsme si to četli s manžele, když jsme spolu chodili a dlouho me říkal veverko a já jemu Jácíčku....
18.10.2008 22:08:11
Pollyanna má dílů minimálně 5 !!! Mám je jako poklad po babičce, mamince.... A podobně jako Kája Mařík, knihy sledují hrdinku až do její dospělosti. Jen se domnívám, že první knihu napsala jedna autorka a zbytek "nadstavila druhá". Jen se teď nemůžu jít podívat do ložnice, vrzá nám podlaha a riskovala bych probuzení mladšího syna:-)
18.10.2008 14:55:59
Malý Bobeš byl několikrát upravován a původní text J. V. Plevy ze 30tých let minulého století se od podoby, kterou známe my ze ZŠ, dost podstatně liší. Takže je dost dobře možné, že někdo četl verzi starou a někdo tu "tendenčně poopravenou".
Bohužel nemám u sebe publikaci, kde je to popsáno přesně, takže nezaručuji, že je to úplně tak, nicméně pokusím se rekonstruovat v paměti. Malý Bobeš nejprve vycházel v časopise jako povídky o malém Bobovi, měly úspěch a dočkaly se knižního vydání. V této první verzi je Bobeš větší "darebák" a jeho rodina je sice levicová, ale tatínek není žádný komunistický předák a neřeční nikde v altánku. Postupem času (a po převratu v roce 1948) se motiv knihy posunul, přibylo sociální kritiky, ubylo Bobšových "lotrovin" - mám dojem, že snad původně Bobšův malý bratříček zemřel poté, co Bobeš měl jít do lékárny pro léky a peníze ztratil nebo prošustroval.
zuzini
18.10.2008 11:00:37
Já Krásu nesmírnou milovala, ale já jsem jako dítě četla i Kytici.

Každopádně se většinou trefujete do mého dětského vkusu - Malý Bobeš, Děti z Bullerbynu, Špalíček...
Já za sebe zmíním ještě jednu knížku, která mne velmi zasáhla - Zrzoun, bohužel si nepamatuji autora. Byla i zfilmována.

Dana, Kubík 4/05
  • 
18.10.2008 2:59:39
O letadélku Káněti, to byla moje oblíbená knížka. Bohužel po povodních v 02 jsem přišla o všechny dětské knížky, ale viděla jsem, že ji znovu vydali.
Kubík zatím knížkám moc nedá, ještě moc příběhům nerozumí, zatím jedeme v Mašince Tomášovi (no, aspoň něco, jiné ho nezajímá).
Blanka+Adámek
18.10.2008 1:04:11
Bulharko, Polyanna ma asi 6 dilu, posledni se jmenuje Polyanniny poklady a je to o tom, ze uz je velka a vdana a ma deti. Tak budou mit zabky v puberte co cist delsi dobu :-).

Me se moc libila treba Anna ze Zeleneho domu, to je trosku podobny.
Petra
  • 
17.10.2008 11:27:01
Syn je taky dislektik - bylo mi řečeno, že je jedno, co čte, ale hlavně, že čte. Tak jsme začli s komiksy a funguje to! Dnes (5. třída) už čte i normální knížky - jen si vybírá ty tenké...
17.10.2008 11:27:00
Ahojky, dcera ji zrovna cte a autorem je Astrid Lindgrenova.
 Příspěvky 110 z 80 [Dalších 70 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.