| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dětská hřiště a jiné pohromy

 Příspěvky 110 z 110 [Dalších 100 >>]
27.9.2009 16:23:13
Katko, jsem majitelkou psa (a to rozhodně ne prvního, mám psy od 10 let, takže už se mi jich doma vystřídalo několik). Dokonce díky tomu, že manel je veterinář a provozovali jsme psí útulek, tak mi jich skutečně prosto rukama několik desítek. A mohu naprosto s čistým svědomím říct, že jsem nikdy neměla ani neviděla psa, který by před trávou dával přednost kálení na písek.
Vzhledem k tomu, že jsem (myslím si to) zodpovědnou majitelkou psů, nosím při sobě sáček a svého psa sleduji a jeho jromádky sbírám a vyhazuji, takže bych dobře viděla, kdyby "to dělal" do písku.
Já bych spíše sázela na kočičky, těm se i domů pořizují bedýnky s pískem (či písku podobným kočkolitem).
Simča
Katka, capart
  • 
27.9.2009 15:38:03
Musím se přiznat, že autorce článku houpačky celkem závidím. V naší jihočeské metropoli sice dochází k velmi pomalému zlepšování dětských hřišť, houpaček je ale stále málo. (Jejich oblibu u malých capartů lze jen potvrdit)

Co mne ale skutečně rozčiluje, je skutečnost, že dětská hřiště nejsou prakticky nikdy oplocená a spousta majitelů psů nechává s radostí svoje miláčky kálet do dětských pískovišť. Mám pocit, že na jednoho pejskaře, který to svému mazlíkovi nedovolí, připadá asi pět, kteří považují dětské hřiště za nejlepší psí záchodek.
Veronika, 1 dcera batole
  • 
9.6.2009 1:26:43
Milá Bellano,

děkuji za krásný článek. Směji se tu do polštáře jako blázen....co směji i slzy od smíchu mi tečou. Mám sice jen jedno dítě, ale dětské hřiště s haldou maminek a dětiček je také mou noční můrou. O tom, jaké by to bylo, stát se alkoholičkou a slastně slopat z dobře zamaskované lahvinky jsem snívala několikrát. O účincích houbiček a jiných sajrajtů, které by mi zvedly mou převálcovanou a zdevastovanou postavičku ani nehovoře.

Vždycky očima hledám stejně postižené maminky, občas najdu občas ne. Vás bych určitě očima našla a zašly by jsme do hospůdky se zahrádkou alespoň na pivko :-).

Děkuji za vaše krásná písmenka, která mě prodloužila život nejméně o měsíc! Držím palce, posílám hodně síly a pár náhradních nervíků a těším se na další krásný článek od Vás.


Veronika a Bubu :-)
Majda-babička
  • 
21.5.2009 14:55:13

Pro Bellanu!

Prima počet Bellano, srdečně jsme se s kolegyní zasmály.Já o to
víc,že mi právě včera snad skončila moje " služba " u dcery, toho
času s ortézou na levé zadní a se dvěma andělíčky s rohama, klučíky 4 letým Dádou a v lednu ročním Matyáškem.Zeť pracuje mimo bydliště a tak byl nezneužitelný.
Před ortézou byla sádra a s tou a dvěma berlemi by naše mimi Máťu
dcera nedohnala ani náhodou.
Střídaly jsme se ve službě s druhou babičkou.Ta si brala kluky k
sobě domů.Já byla přivezena s mými taškami a obludkou rotvajleří starším pánem pejsanem do hlavního stanu, domácí panovnice číča Máňuška byla odstěhována k dceřině přítelkyni, protože za přítomnosti mého černého zlata by trávila svůj kočičí
život ve výšinách skříní a lednice.O tom,že by časem hafan dostal na frak a pocítil na sobě paťolce kočičích tlapek ani
nemluvím.
Také jsem se zabývala myšlenkami,že hlídání by lépe probíhalo v
alkoholickém opojení.Babča s lahví u ruky, se zrakem zkaleným
a myslí obluzenou,to by byl nářez.
Ráno:" ba,ba,tata,bééééééé",Vyvrávorám z postele samozřejmě střízlivá,vytáhnu ječícího Máťu,přičichnu,postavím ho na zem
a zavelím jemným hláskem:"Do koupelny médinku,jdem se odhovínkovat."
Mimi samo nakráčí do koupelny,strčím ho do vany,už to zná,tak
se sám chytí za madlo a trpělivě čeká až babi sundá tu hnědou
pohromu.Osprchovat a šup nová plena, rovnou do židličky a jdem
chystat papu.
U židličky asistuje černé zlato a čeká co Máťovi odpadne od
pusy anebo a to častěji co mu Máťa sám strčí do té jeho černé
tlamajzny.
Starší klučík už se sám obléká a pro něj já chystám kakao,bez kterého to ráno nejde.Je to něco, jako hrnek kafe,ze kterého upíjím za chodu pro mně.
Ufff,kluci jsou oblečení.Máťu do kočárku,Dádu za ručičku a uháníme do školky.
Ve školce za tichého sakrování,spíše brblání si pod fousy se
snažím vyprostit Máťu z kočáru a nadávám,který blb vymyslel
ty dětské pojistky tak festovní,že mnohdy mám problém chlapečka
z kočáru vůbec vyndat.
Dvoje schody nahoru,mimi v náručí mažem s Dádikem do šatny.Tam jednou rukou držím mimi aby mi nezdrhlo ke schodům,druhou pomáhám Dádovi s převlékáním.Předáme Dádu paní učitelce a prcháme do Billy pro rohlíky.
Jeden do pusy a fofrem domů.
Tam za dveřmi číhá psisko na svůj díl,který mu chlapeček rád
dá.To už je přímo rituál.
A pak?
Dopít kafe,přichystat psisku dlabanec,dítě znovu do kočárku,do
levé ruky vodítko,do pravé kočár a razíme do terénu.
Psisko plné elánu,odpočinuté mě táhne smykem.
Řvu : " Ty dééébiléé ,chceš Máťu vyklopit ?",hodí na mně nevinný oko,jako,že on nic a zmírní úprk v klus.Můj úprk se
změní v rychlou chůzi.
Jenom ať nepotkáme nějakého velkého psa,se kterým by si můj
chtěl pokecat,modlím se. Naštěstí ne,V lesíku pustím psa z vodítka,Mimi
vysvobodím z kočáru a konečně trocha klidu.Relaxuji a přidržuji
malého za kapucku.Psisko očuchává,občurává a zjišťuje,kolik
nových psů navštívilo náš palouček.
Malý zchroupe půl jablíčka a pomalu se chystáme domů.
Odpoledne je to stejný, akorát do toho lesíčka přibíráme ještě
Dádíka a sebou malou pohádku.
Když jedem na zahradu, žijem chvilku v iluzi,že se dítka unaví.
Ne, ne a NE. Já s dcerou padáme na ústa a dítka jsou jako rybičky.Tři dny mé služby jsou hektické a já se nemohu dočkat
až odejdu domů,posadím se na balkon,naleju si vínko,zapálím
cigaretu a snad už konečně dočtu měsíc rozečtenou knihu.


MILUJU VÁS MOJI DRAZÍ,ALE UŽ SE NEMOHU DOČKAT, AŽ SE VÁS NA
CHVÍLI ZBAVÍM !


Pa,Pa, a vydržte,protože bude ještě hůř.

babi Majda








Majda-babička
  • 
21.5.2009 14:55:11

Pro Bellanu!

Prima počet Bellano, srdečně jsme se s kolegyní zasmály.Já o to
víc,že mi právě včera snad skončila moje " služba " u dcery, toho
času s ortézou na levé zadní a se dvěma andělíčky s rohama, klučíky 4 letým Dádou a v lednu ročním Matyáškem.Zeť pracuje mimo bydliště a tak byl nezneužitelný.
Před ortézou byla sádra a s tou a dvěma berlemi by naše mimi Máťu
dcera nedohnala ani náhodou.
Střídaly jsme se ve službě s druhou babičkou.Ta si brala kluky k
sobě domů.Já byla přivezena s mými taškami a obludkou rotvajleří starším pánem pejsanem do hlavního stanu, domácí panovnice číča Máňuška byla odstěhována k dceřině přítelkyni, protože za přítomnosti mého černého zlata by trávila svůj kočičí
život ve výšinách skříní a lednice.O tom,že by časem hafan dostal na frak a pocítil na sobě paťolce kočičích tlapek ani
nemluvím.
Také jsem se zabývala myšlenkami,že hlídání by lépe probíhalo v
alkoholickém opojení.Babča s lahví u ruky, se zrakem zkaleným
a myslí obluzenou,to by byl nářez.
Ráno:" ba,ba,tata,bééééééé",Vyvrávorám z postele samozřejmě střízlivá,vytáhnu ječícího Máťu,přičichnu,postavím ho na zem
a zavelím jemným hláskem:"Do koupelny médinku,jdem se odhovínkovat."
Mimi samo nakráčí do koupelny,strčím ho do vany,už to zná,tak
se sám chytí za madlo a trpělivě čeká až babi sundá tu hnědou
pohromu.Osprchovat a šup nová plena, rovnou do židličky a jdem
chystat papu.
U židličky asistuje černé zlato a čeká co Máťovi odpadne od
pusy anebo a to častěji co mu Máťa sám strčí do té jeho černé
tlamajzny.
Starší klučík už se sám obléká a pro něj já chystám kakao,bez kterého to ráno nejde.Je to něco, jako hrnek kafe,ze kterého upíjím za chodu pro mně.
Ufff,kluci jsou oblečení.Máťu do kočárku,Dádu za ručičku a uháníme do školky.
Ve školce za tichého sakrování,spíše brblání si pod fousy se
snažím vyprostit Máťu z kočáru a nadávám,který blb vymyslel
ty dětské pojistky tak festovní,že mnohdy mám problém chlapečka
z kočáru vůbec vyndat.
Dvoje schody nahoru,mimi v náručí mažem s Dádikem do šatny.Tam jednou rukou držím mimi aby mi nezdrhlo ke schodům,druhou pomáhám Dádovi s převlékáním.Předáme Dádu paní učitelce a prcháme do Billy pro rohlíky.
Jeden do pusy a fofrem domů.
Tam za dveřmi číhá psisko na svůj díl,který mu chlapeček rád
dá.To už je přímo rituál.
A pak?
Dopít kafe,přichystat psisku dlabanec,dítě znovu do kočárku,do
levé ruky vodítko,do pravé kočár a razíme do terénu.
Psisko plné elánu,odpočinuté mě táhne smykem.
Řvu : " Ty dééébiléé ,chceš Máťu vyklopit ?",hodí na mně nevinný oko,jako,že on nic a zmírní úprk v klus.Můj úprk se
změní v rychlou chůzi.
Jenom ať nepotkáme nějakého velkého psa,se kterým by si můj
chtěl pokecat,modlím se. Naštěstí ne,V lesíku pustím psa z vodítka,Mimi
vysvobodím z kočáru a konečně trocha klidu.Relaxuji a přidržuji
malého za kapucku.Psisko očuchává,občurává a zjišťuje,kolik
nových psů navštívilo náš palouček.
Malý zchroupe půl jablíčka a pomalu se chystáme domů.
Odpoledne je to stejný, akorát do toho lesíčka přibíráme ještě
Dádíka a sebou malou pohádku.
Když jedem na zahradu, žijem chvilku v iluzi,že se dítka unaví.
Ne, ne a NE. Já s dcerou padáme na ústa a dítka jsou jako rybičky.Tři dny mé služby jsou hektické a já se nemohu dočkat
až odejdu domů,posadím se na balkon,naleju si vínko,zapálím
cigaretu a snad už konečně dočtu měsíc rozečtenou knihu.


MILUJU VÁS MOJI DRAZÍ,ALE UŽ SE NEMOHU DOČKAT, AŽ SE VÁS NA
CHVÍLI ZBAVÍM !


Pa,Pa, a vydržte,protože bude ještě hůř.

babi Majda








Jašika
29.10.2008 13:19:26
Bellano,já jako malá houpání milovala a nejen já ale i mí příbuzní vzpomínají na obrovskou houpačku u tety,kde se houpali.Byla z dlouhého řetězu a doslova se na ní lítalo,děti to prostě milují.Nicméně zcela chápu Tvé "nadšení" z dětských hřišť, na druhou stranu nemáš možnost tedy chodit s dětmi jinam? Třeba jen tak na procházku do přírody? Také nemám ráda hřiště ,nyní zvláště z důvodu nekontrolovatelnosti kde se vlastně které dítko zrovna rozběhlo ,co to mladší pojídá,zda nenarazím na jehlu apod.Tak tam prostě pravidelně s nima nechodím a najdu jim jinou zábavu,venku se toho dá dělat opravdu hodně.Mám 2 děti necelé 3 roky od sebe a starší se zabaví víceméně již samo,s mladším (1,5roku) hold stojím půl hodiny nad kamínkem či broučkem.Uvidíš jak za pár let budeš vzpomínat,jak to vlastně uteklo,jak bylo fajn s těmi dětmi prostě být,jak bylo fajn,že měly zdravé ruce i nohy a mohly se houpat(vídávám totiž občas děti na vozíku..) a jak to bylo fajn že stály o to aby jim máma byla po boku.Tak to ještě chvíli vydrž, chápu chtěla jsis ulevit,ale opravdu to uteče jako voda.Toho jsem si nyní vědoma a tak trpělivě stojím se synkem nad lístečkem který jej zrovna zaujal.Za chvíli jej totiž zaujmou děvčata a to už se pak můžu jít houpat sama(protože s ním bude "houpat"puberta):-)Jašika
Ilona (kluk, 2 roky)
  • 
28.9.2008 22:41:09
já článek pochopila jako lehce ironický, krásně jsem se pobavila a doufám, že tak nedopadnu :-)) dítě mám zatím jedno a jsem opravdu mooooc a strašlivě ráda, že ho hřiště nebaví. on je dítě chodec a strašlivě rád chodí. na hřišti se třikrát sklouzne a jdem. já se tam strašně nudím. tím jak za ním pořád chodím si nepopovídám, protože jiné maminky sedí. on je tady dost plachý a bojí se kontaktu s jinými dětmi. myslím fyzického kontaktu. malé děti jsou malé děti a potřebují dozor rodičů a já nerada řeším výchovu dětí za jejich matky. ostatní děti ho občas plácnou nebo do něj strčí a on pak pláče a oni jdou ještrě si praští jednou. jejich matka ani nepřeruší důležitý hovor zajisté minimálně o nějakém strašlivě zajímavém seriálu natož aby svému zajisté jinak dokonalému dítku řekla, že ubližovat jiným a mladším dětem se nedělá. jj, pro mě jsou dětská hřiště pohromy. kdyby se můj kluk tolik jiných dětí nebál a snažil se mezi nimi prosadit tak bych to i vydržela a byla tam s ním, ale takhle... mě může pisatelka "závidět", já tam čas u houpačky trávit nemusím :-)))j ...i¨když buhví jak to bude za půl roku :-)
Ilona a její holčičky
  • 
23.9.2008 10:20:26
Ano, proto pijeme jenom to moravské z vinotéky, které si nosíme ve skleněném džbánku.
23.9.2008 10:19:03
Krásně psaný článek, který jsem zřejmě dlouho očekávala.Díky
Má drahá 4letá dcerka Nikolka je odmalinka "úchylná" na houpačky, ale protože s ní ráda chodím ven, nebylo to tak strašné,(brzo se naučila sama a já si četla-nekoukala na ni a spadla beruška-riziko nehlídání!)
Dcerka je docela torpédo, ale chápe, že když je mamince zima, chce se mi čůrat a tak podobně- musíme domů, je ochotná též odejít z houpačky za jídlem.
Alespoň něco.
Teď toužím po druhém děťátku, ale mám pocit, že bych si mohla (po zkušenostech) s druhým děťátkem pořídit i placatici:)!
Krásné dětství našim dětem a pevné ! nervy!
23.9.2008 9:43:29
Výrazy "krabicové" a "víno" jsou antonyma.
 Příspěvky 110 z 110 [Dalších 100 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.